Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 04:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 lut 2016, 16:22 
Offline

Dołączył(a): 06 lut 2016, 14:06
Posty: 18
Witam.
Poszukuję wszelkich informacji na temat Zygarłowskich czasem pisanych w aktach jako Zegarłowskich , Zygarłoskich
Na obecnym etapie poszukiwań najstarszych przodków odnajduję w Kostrzynie - tym w Wielkopolsce

Od trzech miesięcy (od czasu kiedy przeczytałem spisaną w 1942 roku przez mojego pradziadka kronikę rodzinną opisującą początki rodu) niemal dzień i noc zajmuję się poszukiwaniem informacji dotyczących moich przodków. Spędziłem setki godzin w archiwum diecezjalnym, przy komputerze szukając informacji w internecie oraz na wyjazdach do rodziny rozsianej po całej Polsce.

Jestem początkującym poszukiwaczem i wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną .
Na razie dotarłem w moich poszukiwaniach w Kostrzynie do Łukasza Zygarłowskiego który w 1785 r. był wymieniony jako chrzestny.
W 1793 r. ożenił się w Kostrzynie z Anną Gilewską - mieli oni 8 dzieci, wśród których był mój pra pra, pradziad Stanisław.
dalsze dzieje rodu mniej więcej mam odnalezione, choć jest jeszcze kilka nierozwiązanych wątków.

Najważniejsze dla mnie to pytanie - sposób w jaki szukać informacji skąd ten Łukasz Zygarłowski przywędrował do Kostrzyna.
Przeanalizowałem już wszystkie najstarsze wpisy w Kostrzynie ( urodzenia, zgony śluby).

Z wieku podanego w akcie zgonu wynika, że urodził się on teoretycznie w 1743 czyli prawdopodobnie pomiędzy 1743-1755 -gdzie...?
Wiem też że do Kostrzyna dotarł najprawdopodobniej z bratem Antonim Zygarłowskim, urodzonym ok 1756-1766 - gdzie...?

Odnajduję w Polsce dużą gałąź Zygarłowskich w Niekrasowie i Osieku koło Sandomierza - i tam dotarłem do Franciszka Zygadłowskiego ( Zygarłowskiego) którego ojcem byli Wacław i Marianna Zygarłowscy pokoleniowo odpowiadający mniej więcej mojemu Łukaszowi

Czy ktoś z Państwa natknął się na to nazwisko? Na Zygarłowskich, lub Zegarłowskich -( w kronice pradziad pisze, że część rodu właśnie tak się pisała)
Zwłaszcza zależy mi na osobach z tym nazwiskiem przed 1800 lub na początkach 1800 roku?

Tworzę też kronikę rodzinną przed organizowanym przeze mnie w tym roku zjazdem Rodu Zygarłowskich

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i materiały dot. Zygarłowskich

Jakub Zygarłowski
606-454-121
kuba@fxevents.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2016, 19:20 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
Cześć Kuba ;-)))))
Kiedyś na fejsie przesłałem ci link do allegro - był dowód/paszport Zygarłowskiego.
Jak wiek wyliczasz z aktu zgonu to spokojnie możesz poszerzyć zakres +- 5 lat a czasem nawet więcej.
tu sprawdzałeś?
http://www.basia.famula.pl/

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2016, 21:04 
Offline

Dołączył(a): 06 lut 2016, 14:06
Posty: 18
Dzięki za informację.
Trop paszportu już sprawdzony.
Kupiła go moja kuzynka więc na szczęście pozostał w rodzinie.
"Basię" już sprawdziłem.
Szukam dalszych tropów.

Jeszcze raz dziękuję za odzew.

Pozdrawiam
Kuba

_________________
Jakub Zygarłowski

poszukuję: Zygarłowski, Zegarłowski


Ostatnio edytowano 07 lut 2016, 08:39 przez Zygarłowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2016, 23:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Kuba,

od kilku lat "grzebię" w historii Kostrzyna, mam tutaj korzenie udokumentowane od 1720. Natrafiałem na Twoje nazwisko często, także (jeśli dobrze kojarzę) w kontekście mojej rodziny. Poszperam w moich archiwaliach i odezwę się.

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2016, 09:46 
Offline

Dołączył(a): 06 lut 2016, 14:06
Posty: 18
Witam Kubo

Dziękuję za odzew.

Jeśli to możliwe to proszę o kontakt, chętnie wymienię się informacjami
mój numer to 606-454-121,

Dziś będę znów w archiwum - przeszukuję teraz księgę z wpisami osób, które w Kostrzyniu przystąpiły do Bractwa Różańcowego w latach od ok 1700 do 1740.
Zwrócę uwagę też na Twoje nazwiska .

_________________
Jakub Zygarłowski

poszukuję: Zygarłowski, Zegarłowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2016, 16:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Jakubie,

w dniu 11 lutego 1838 r. (mamy dzisiaj 178. rocznicę ;)) w Kostrzynie odbył się ślub moich 3xpradziadków Jana Stacheckiego z Pobiedzisk (1813-1857), kuśnierza, a później listonosza kostrzyńskiego oraz Marianny z domu Miklaszewskiej (1815-1905). Świadkami na ślubie byli kuśnierze obywatele kostrzyńscy Stanisław Zygarłowski i Józef Zygarłowski. Czy któryś z nich jest Twoim przodkiem?

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2016, 18:26 
Offline

Dołączył(a): 06 lut 2016, 14:06
Posty: 18
Witaj Kuba
Oczywiście że to są moi przodkowie
Stanisław jest moim 3 razy pradziadkiem a Józef to jego starszy brat
Zgadza się również zawód który wykonywali

Z okazji tej jakże zacnej rocznicy przesyłam Tobie serdeczne pozdrowienia

_________________
Jakub Zygarłowski

poszukuję: Zygarłowski, Zegarłowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2016, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2011, 23:16
Posty: 14
Lokalizacja: Konin
Witaj Kuba. W moim drzewia jest Ludowika Zegarlowska slub z Josephus Olsztynski w Kostrzynie 24. maja 1864. Niestety nie znam rodzicow ani rodzenstwa w/w . Mam natomiast troche danych o dalszych losach Ludwiki. Czy to Ciebie interesuje. Pozdrawiam Barbara

_________________
Poszukuję Cofta / Mieścisko , Poznań / Dolata /Białcz Czacz /


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2016, 22:16 
Offline

Dołączył(a): 06 lut 2016, 14:06
Posty: 18
Witaj Barbaro.

Tak interesują mnie dalsze losy tej gałęzi.
Też mam u siebie Ludwikę i jej ślub z Józefem ale nie znam dalszych losów tej gałęzi - chętnie poznam :-)
Znam natomiast rodziców Ludwiki (Marcin Zygarłowski i Serafina Śliwińska) oraz jej dziadków (Łukasz Zygarłowski i Anna Gilewska ) Oczywiście od Łukasza Zygarłowskiego i Anny Gilewskiej w dół ( moi bezpośredni przodkowie ) mam bardzo wiele informacji
Kim jest dla Ciebie Ludwika i Józef?

_________________
Jakub Zygarłowski

poszukuję: Zygarłowski, Zegarłowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2016, 17:10 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2011, 23:16
Posty: 14
Lokalizacja: Konin
Witam.
Jadwiga i Jozef to moi pradziadkowie. Po slubie zamieszkali chyba w Swarzedzu. Mieli /dotad tyle znalazlam/ 8 dzieci.
Ale to jeszcze sprawdzam. Szczegoly jesli chcesz podam na PW.

Pozdrawiam Barbara S.

_________________
Poszukuję Cofta / Mieścisko , Poznań / Dolata /Białcz Czacz /


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2016, 11:39 
Offline

Dołączył(a): 06 lut 2016, 14:06
Posty: 18
Tak - jestem zainteresowany tą gałęzią.
Proszę o informacje

_________________
Jakub Zygarłowski

poszukuję: Zygarłowski, Zegarłowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2016, 13:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Goniec Wielkopolski 19.04.1895
Ślub pomocnik malarski Józef Zygarłowski ze Stanisławą Bockówną w Poznaniu. Ślub odbyć się mógł w dniach między 6 a 11.04. gdyż zapis znalazłam w zbiorówce z tych dni.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2016, 12:21 
Offline

Dołączył(a): 06 lut 2016, 14:06
Posty: 18
Witam Pani Magdo

Bardzo dziękuję za wskazanie informacji w gazecie. Nie dotarłem do niej wcześniej.

Józef Zygarłowski to młodszy brat mojego pradziadka Stefana - ślub ze Stanisławą Bock wzięli w Kolegiacie Św. Magdaleny 21 kwietnia 1895 roku.

prowadząc poszukiwania rodzinne dotarłem do najstarszego ( jak na razie) zdjęcia Zygarłowskich.
Są na nim właśnie Józef Zygarłowski ze swoją żoną Stanisławą z d. Bock oraz ok dwuletnią córeczką Marią.
Zdjęcie wykonano 12 lutego 1899 roku !!!

Dziękuję za wiadomość.

No i oczywiście jeśli ktoś z Państwa natrafi jeszcze gdzieś na Zygarłowskich lub ich potomków - będę wdzięczny za sygnał

_________________
Jakub Zygarłowski

poszukuję: Zygarłowski, Zegarłowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2017, 14:01 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2017, 10:30
Posty: 4
Witam serdecznie,
Mój pra pra pra dziadek Adam Gruszczewski ożenił się z Sophie Olsztyńska (rodzice Joseph Olsztyński, Ludwika Zegarłowska) w 1891 r.
Olsztyńscy pochodzą z miejscowości Murzynowo Kościelne.
Liczę na informację odnośnie ww. nazwisk i w miarę swoich skromnych możliwości służę pomocą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2017, 20:56 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2011, 23:16
Posty: 14
Lokalizacja: Konin
Witaj Grum..? .Sophie Olsztynska to siostra mojej babci Marianny. Prosze o kontakt na pw , licze na wymiane informacji. Barbara

_________________
Poszukuję Cofta / Mieścisko , Poznań / Dolata /Białcz Czacz /


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2017, 21:14 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2017, 10:30
Posty: 4
BarbaraS napisał(a):
Witaj Grum..? .Sophie Olsztynska to siostra mojej babci Marianny. Prosze o kontakt na pw , licze na wymiane informacji. Barbara


Czekam na prv.
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL