Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 16:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2007, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2007, 21:50
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
Poszukuję wszelkich informacji o rodzinach mieszkających w Gnieżnie w XVIII, XIX i XX. Chodzi mi o rodzinę Muentzberg, Daniel Jakub był Prezesem rady Miejskiej Gniezna, żył w latach 1752-1816 zmarł w Gniexnie, ożeniony z Marcjanną Jelnicką 1759-1836, córką Wojciecha, miał 12 dzieci, Najstarszy syn Bonawentura, był 2-krotnie żonaty 1-o v Weronika Fudzyńska 1786-1820, 2-o v Urszula Chodoręska 1795-1877, córka Walentego i Honoraty Guzowskiej. Bratem Urszuli był Józef Chodoręski zm. 1880, prawnik, był syndykiem w Archidiecezji Gnieźnińskiej. Córka Bonawentury i Urszuli, Paulina wyszła za mąż za Józefa Szrajbera też mieszkańca Gniezna. Wszyscy zmarli i zostali pochowani w Gnieźnie, niestety nie wiem na którym cm. Gdyby ktoś mógło poszerzyć moją wiedzę na temat tych rodzin; Munentzberg, Chodoręski i Szrajber, byłbym niezmiernie zobowiązany. A może udalo by się odnaleźć grohy tych osób, ja swego czasu próbowałem, ale niestetety bez rezultatu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 gru 2007, 21:18 
Offline

Dołączył(a): 21 gru 2007, 16:35
Posty: 1
Lokalizacja: Lubartów
Witaj Jacku
Mam informacje co do jednego nazwiska z 3 które wymieniłeś. A mianowicie Szrajber a w zasadzie Schrejber choć jak mniemam chodzi o to samo. Informacje pochodzą z książki p. Janusza Deresiewicza 'Hutnictwo szklane Wielkopolski" Występuje tam Natanael Ernest Schreiber ktoś w rodzaju biznesmena który między innymi był właścicielem huty szkła w której pracował Eliasz Talm (prawdopodobnie mój przodek). Opisane wydarzenia dzieją się w miejscowościach niedaleko Gniezna - Wylatkowo i Powidz. Zamierzam je sprawdzić ale w przyszłości gdyż do Gniezna mam trochę daleko:) Skany z książki mogę Ci przesłać na maila
Pozdrawiam
Paweł Talma


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2008, 12:11 
Offline

Dołączył(a): 11 gru 2007, 21:50
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
Witaj
Byłbym wdzięczny za skany tej książki. Wyślij na tytus_1@o2.pl. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL