Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 cze 2024, 03:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Demidowicz
PostNapisane: 19 sty 2011, 08:46 
Offline

Dołączył(a): 10 wrz 2007, 15:03
Posty: 224
Lokalizacja: Gliwice
Poszukuję informacji na temat występującego w Kcyni w 1668 Krzysztofa Demidowicza (albo Demidowic) i ewentualnych losów jego i jego syna Jana Demidowicza.

Znam tylko to jedno, że Krzysztof Demidowicz wystąpił raz w Kcyni w tymże 1668 roku, ale zupełnie nie wiem, czy wywodził się on z Kcyni lub okolic, czy może przybył do Kcyni z bardzo daleka (np. z Podola), ani nie wiem, kiedy zmarł i jaki charakter ma jego związek z Kcynią. Był on żonaty co najmniej od 1668 roku z Marianną z Ruśca Izdbieńską h. Poraj ("Rusiecką", "Izbińską") i właśnie w 1668 w Kcyni rodzi im się syn i tam zostaje ochrzczony - Jan Demidowicz (niestety też nic nie wiem o jego dalszych losach); żona Krzysztofa wtedy w 1668 figuruje z nazwą "z Krzepiszyna", co może oznaczać, że jej ociec (Hieronim Izdbieński) lub sam Krzysztof Demidowicz był wtedy w 1668 posesorem (albo dzierżawcą, może ekonomem?) Krzepiszyna (nie znajduję jednak dokładniejszych informacji o dzierżawcach Krzepiszyna z tamtych lat). Poza tym wiem jeszcze tylko to, że Krzysztof Demidowicz nie żył już w 1680, bo wtedy Marianna występuje jako wdowa. Później i o niej ślad się urywa.
Jeśliby zatem ktoś natrafił na to nazwisko i osoby tu wymienione, to bardzo proszę o sygnał.
Roman Knap-Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL