Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 22:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 lis 2007, 01:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2007, 12:27
Posty: 11
Lokalizacja: Dzierżoniów
Nazwisko: Strużyński Jakub
Miejsce(a): Studzianka, USA

Poszukuję potomków Jakuba Strużyńskiego (ur.9.07.1884r.We wsi Studzianka nad rzeką Prosną Gmina Gizałki)Był synem Michała i Marianny z domu Białaszyńskiej.
Około roku 1916 - 1920 brał ślub w Szymanowicach,a następnie wraz z żoną i dziećmi wyjechał do Pyzdr.Stamtąd wyjechał do USA ok. roku 1920.Tam zginął z żoną w wypadku samochodowym ale nie wiadomo gdzie, i gdzie jest pochowany.Jeśli ktoś wie coś na temat tych osób, to bardzo proszę o kontakt lub informację.GG-11847147 lub odpowiedź na portalu.Jerzy Piotrowski

_________________
Piotrowski Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06 lis 2007, 05:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witam Jerzy -

Sprawdzilam tutaj Social Security Death Index szukajac nazwiska Strozynski. Dla wyjasnienia podaje, ze Social Security Death Index to jest lista osob zmarlych, ktore nalezaly, podlegaly pod panstwowy program socjalny. /Cos takiego jak w Polsce Panstwowy Zaklad Ubezpieczen Spolecznych./ Takie osoby musialy posiadac Social Security Card z Social Security Number /karta z numerem tylko przypisanym wylacznie tej jednej osobie, kazdy ma oczywiscie inny numer/. Niestety nie ma Jakuba /ani Jacob, wersja angielska/. Skoro nie ma ich w SSDeath Index to oznacza, ze nie posiadali takowych numerow, lub ich smierc nastapila przed wprowadzeniem tych kart w zycie, czyli przez rokiem 1935, lub istnieje takze mozliwosc, ze nie zlozyli wniosku o przydzial tegoz numeru do urzedu.
Jest jednak mozliwosc poszukiwan wsrod zyjacych Strozynskich.
Podaje adres gdzie ich znajdziesz:
www.zabasearch.com
Szczegolnie polecalabym osoby z miejscowosci Hamtramck w stanie Michigan i wogole w stanie Michigan.
Ta miejscowosc jest niedaleko Detroit gdzie jak wiadomo w przeszlosci tysiace emigrantow zwlaszcza polskich emigrowalo za praca w zakladach samochodowych Ford. Do dzis istnieje tam wielka Polonia.
Zycze powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2008, 09:19 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2008, 13:46
Posty: 12
Lokalizacja: Leszno
Witam Cię Haniu !
W nawiązaniu do Twojej nieocenionej pomocy chciałbym jedynie - wtrącając się pomiędzy korespondencję z Jerzym,
uzupełnić informację o różnorako pisane nazwisko naszego wujka [ Jerzego babcia Helena i moja babcia Marta to są
siostry poszukiwanego w USA Jakuba ].Otóż w czasie wielogodzinnych moich poszukiwań w archiwach wielkopolskich
spotykałem się z różnie pisanymi ich nazwiskami :
* Strużyński ;
* Stróżyński ;
* Stróżyk ;
* Struszczak.
* Strurzyński.
Ważna jest - jak sądzę - data i miejsce jego urodzenia oraz jego rodzice [ 09.07.1884r w Studziance.Rodzicami jego
byli Michał i Marianna z Białaszyńskich - Stróżyńscy.Jeśli moje uzupełnienie mogłoby Tobie wnieść coś nowego w tych
Waszych zasadach ,to być może moja podpowiedż będzie pomocna.

Serdecznie Cię pozdrawiam
Zenon Sokołowski z Leszna
[ zenon.sokolowski1@neostrada.pl]

P.S.Nasze poruszanie się w internecie językiem angielskim jest utrudnione.Zgodnie z chińską zasadą uczyliśmy się tutaj
języków sąsiadów a więc rosyjskiego i niemieckiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2008, 23:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witam Zenonie -
Sprawdzilam takze dzisiaj inne pisownie nazwiska Strozynski i ze wszystkich kombinacji jest tylko jeden: Jacob Struzinski ? ale ten urodzil sie 25 lipca 1887 roku /nie wiem gdzie/ i umarl w listopadzie 1968, w Chicago. Mial wiec 81 lat. Nie pasuje bo twoj kuzyn pisal, ze zgineli w wypadku samochodowym niedlugo po przyjezdzie do Stanow.
Przypuszczam, ze wasz wujek umarl przed rokiem 1935, inaczej bylby slad po Nim w tym indeksie, o ktorym pisze. Jak miala na imie jego zona ?
Czy chcecie aby wam spisac nazwiska i adresy Strozynskich z Hammtrack, Michigan ?
Pozdrowienia, Hania

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2008, 08:15 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2008, 13:46
Posty: 12
Lokalizacja: Leszno
Dzień dobry Haniu !
Do WTG Gniazdo zaglądam raz na tydzień stąd przepraszam Ciebie,że musiałaś pisać maila bezpośrednio do mnie.Ale za to
niezmiernie dziękuję.Ta historia z tym wypadkiem drogowym naszego wujka Jakuba Strużyńskiego z jego rodziną jest za-
słyszana przeze mnie od ciotki,która jako jedyna z pokolenia mogących coś wiedzieć o losie Jakuba z rodziną pamięta z
opowiadań swoich rodziców będących Jakuba rodzeństwem.Mój kuzyn Jerzy Piotrowski tak napisał bo jemu tak z zasłysze-
nia powiedziałem.Podejrzewam tak jak Ty ,że nasz wujek zginął przed 1935 r. Jeśli jednak możesz nam pomóc i spszesz te
adresy Strużyńskich z Hammtrack ,Michigan i inne to będę zobowiązany.To naturalnie nie jest tak,że w j.angielskim sobie
nie poradzimy.Przy pomocy rodziny skierujemy do nich list z prośbą o jego przeanalizowanie i sprawdzenie daty i miejsca
urodzenia a także rodziców wujka Jakuba.Kiedy będziesz przeglądać te adresy Haniu,
może będą również e-mail'owe.Pozdrawiam Cię Haniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2008, 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Dzien dobry Jerzy i Zenon, posylam adresy na e-mail adres do Zenona.
Pozdrowienia.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2008, 03:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Zenon - Niestety moje maile /wyslalam 2x ten sam email/, sie wracaja poniewaz jak otrzymuje wiadomosc : twoja skrzynka jest zapelniona.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2008, 12:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Dzien dobry - nie wiem co mnie "ogarnelo" ale szukalam zle, pominelam wlasciwa pisownie nazwiska: Struzynski.
Okazuje sie, ze jest 70 roznych Struzynskich w SS indeksie lecz nie ma Jakuba /Jacob/.
W wyszukiwarce zyjacych Struzynskich jest prawie 1000 wiec nie wiadomo kogo szukac i gdzie.
Jak cos wymysle to napisze. Przepraszam, za wczesniejszy blad w poszukiwaniu.
Te adresy, ktore znalazlam poprzednio sa wiec nieaktualne bo pisownia nazwiska bledna. Sorry.
Dobrze, ze twoja skrzynka przepelniona :)

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2008, 19:24 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2008, 13:46
Posty: 12
Lokalizacja: Leszno
Witam Haniu !

Nie martw się,że Jacoba Strużyńskiego nie odnalazłaś. Prawdopodrobnie jego potomkowie swego dziadka Jakoba[Jakuba]
imienia nie nadały.Prawdopodobnie będzie to duża loteria w odnalezieniu potomków Jakuba Strużyńskiego.Proponuję abyś
Haniu podała nam kilka adresów , do których napiszemy listy. Podaję Tobie mój inny adres : zsnonez@gmail.com
Pozdrowienia z Leszna

Zenek Sokołowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2008, 13:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Dzien dobry Zenek -
Posle wam kilka adresow w weekend, z roznych stanow, moze a noz ?
Zebym wiedziala gdzie zgineli twoji krewni albo choc jakas wiadomosc jaka prace wykonywali to moglabym cos wiecej pokombinowac. Dla przykladu: w Michigan Polacy pracowali w zakladach Forda, w polnocnej czesci Michigan pracowali w kopalniach, w Pensylwanii pracowali w stalowniach, w Wisconsin Iowa, Illinois, Ohio na farmach. Zeby choc cokolwiek wiedziec wiecej.
Pozdrowienia

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL