Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 13:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 sty 2021, 07:30 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 17:58
Posty: 61
Dzień dobry,

szukam aktu urodzenia Walenty Rybicki, na BASIA znajduje się jego akt zgonu z 1864 Chomęcice/Konarzewo z całkiem niezła lista jego dzieci. Lecz mimo długich prob nie udało mi się znaleźć jego aktu urodzenia. Ani aktu ślubu z jego zona Józefą Żołądkiewicz (urodzona prawdopodobnie 1802).

Z aktu zgonu wnioskuje, że urodził się około 1787.
W aktach chrztu ich dzieci znajduje się wielu chrzestnych o takich samych nazwiskach, wiec wnioskuje ze Walenty jak i Józefa byli z terenów Konarzewa, ale nie udało mi się znaleźć żadnych aktów które pomogły, by mi stwierdzić, ze to ich rodzeństwo.

Z góry dziękuje za pomoc.
Szczęśliwego Nowego Roku.

_________________
Pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2021, 14:17 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Jeśli urodził się ok. 1787 roku to aktu urodzenia na SzWa (link z BASI) nie znajdziesz, bo akta starsze niż 1808 zwykle można przeglądać tylko w archiwach diecezjalnych lub na FamilySearch.
Pod koniec wieku 18 mamy jeszcze kolejny problem - nie każdy wtedy miał już nazwisko - trzeba prześledzić często dłuższy przedział czasu i z całości wyciągnąć wnioski, który urodzony w danej miejscowości Walenty (których rodziców) to Twój Rybicki. Może być tak, że jego rodzice w latach 1770-1795 nazywali się w aktach Okupnik czy Poslednik a potem pojawia się dopiero Rybicki.
W parafii Konarzewo, w Chomęcicach, w latach 1786-1791 Rybickich nie znalazłem.
Jeśli zmarł w Chomęcicach w 1864 i przeżył sporo lat, to mógł urodzić się w innej miejscowości a nawet w innej parafii.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2021, 10:17 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 17:58
Posty: 61
Slawo napisał(a):
Jeśli urodził się ok. 1787 roku to aktu urodzenia na SzWa (link z BASI) nie znajdziesz, bo akta starsze niż 1808 zwykle można przeglądać tylko w archiwach diecezjalnych lub na FamilySearch.
Pod koniec wieku 18 mamy jeszcze kolejny problem - nie każdy wtedy miał już nazwisko - trzeba prześledzić często dłuższy przedział czasu i z całości wyciągnąć wnioski, który urodzony w danej miejscowości Walenty (których rodziców) to Twój Rybicki. Może być tak, że jego rodzice w latach 1770-1795 nazywali się w aktach Okupnik czy Poslednik a potem pojawia się dopiero Rybicki.
W parafii Konarzewo, w Chomęcicach, w latach 1786-1791 Rybickich nie znalazłem.
Jeśli zmarł w Chomęcicach w 1864 i przeżył sporo lat, to mógł urodzić się w innej miejscowości a nawet w innej parafii.


Dziekuje za odpowiedz.
Kieruje mna to, ze w aktach urodzenia jego dzieci bylo duzo Rybickich, tworze narazie szkic drzewa by zobaczyc czy cos wyskoczy.
Ale zapewne ma Pan racje.

_________________
Pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2021, 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
To jest ich ślub:
Parafia katolicka Konarzewo, wpis 2 / 1823
Valentinus Rybarczyk (30 lat)
Josepha Zołądkiewicz (21 lat)

Tutaj masz akt ślubu (na obu stronach)
https://drive.google.com/drive/folders/1HYpWC8ZpNtiTOJK751Wj9Z8AkTE3EgPP?usp=sharing

Przeszukam urodzenia, może Walenty się znajdzie ;)

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2021, 15:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Niestety, nie znalazłem Walentego z nazwiskiem. Jest trzech tylko z przydomkami: parobek, chałupnik

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2021, 01:17 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 17:58
Posty: 61
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Niestety, nie znalazłem Walentego z nazwiskiem. Jest trzech tylko z przydomkami: parobek, chałupnik

Dziekuje za pomoc

_________________
Pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], szym i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL