Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 22:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 gru 2009, 16:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Witam,

Poszukuję potomków Jakuba Sobierajskiego i Agnieszki zd. Zagórskiej. Ślub tej pary prawdopodobnie w Kościeszkach ok. 1869 roku.

Znane dzieci: Wawrzyn ur. 1870 Polanowice, Anna ur. 1875 Kościeszki, Franciszek ur. 1891 Krusza, Wojciech ur. 1895 Mątwy.

W XX wieku rodzina mieszkała w Szymborzu, które stało się południowym przedmieściem Inowrocławia.

Jeśli ktoś coś wie o dalszych losach któregoś z dzieci Jakuba i Agnieszki (było ich zapewne więcej, nie wytropiłem jeszcze wszystkich), to proszę o kontakt na lucas.bielecki@gmail.com

W Inowrocławiu mieszkają dziś Sobierajscy, nie wiem niestety czy z tej linii, czy nie.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2009, 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
A to ciekawe! Moi Zgórscy mieszkali wtedy w tej parafii (Mirosławice), ale Agnieszki nie mam. W dużo późniejszym okresie mam Sobierajów, ale nie Sobierajskich. Może to zbieżność, a może nie ...

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Jakub i Agnieszka mieli jeszcze poniższe dzieci:
Antonina ur ok 1873, zmarła 12 lutego 1876 Giżewo (lat 3, akt zgonu par. Polanowice 7/1876)
Elżbieta ur 8 października 1879 Giżewo (akt urodzenia par. Stodoły 59/1879)

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2018, 15:29 
Offline

Dołączył(a): 05 cze 2018, 11:29
Posty: 1
Witam! Szukam informacji o pradziadkach, dziadkach Zgórskich z Kożuszkowa. Wiem że mieli na imię Anastazja, Jan. Nie jestem pewna czy jedyną żoną pradziadka była Anastazja, mieli dzieci Józefa, Kazimiere ale prawdopodobnie była ich piątka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 cze 2018, 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
LIDKA82 napisał(a):
Witam! Szukam informacji o pradziadkach, dziadkach Zgórskich z Kożuszkowa. wiem że mieli na imię Anastazja, Jan. Nie jestem pewna czy jedyną żoną pradziadka była Anastazja, mieli dzieci Józefa, Kazimiere ale prawdopodobnie była ich piątka

Jestem prawnuczką Jana i Anastazji z Kuśnierza, wydaje się, że znam swoją rodzinę, ale Ciebie nie znam. Więc zapewne jesteś z rodziny Józefa i Pelagii? Józefa pamiętam, jego żony i syna nigdy nie poznałam. Jan i Anastazja mieli 11-cioro dzieci, potomstwa doczekało 7-mioro z nich. Jan z II-żoną miał troje dzieci, dwoje zmarło w niemowlęctwie.
Józef był czwartym dzieckiem Jana i Anastazji, drugim urodzonym w Kuśnierzu, dwoje pierwszych dzieci Jana urodziło się w parafii Strzelno. Groby Jana i Anastazji są na cmentarzu w Siedlimowie.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL