Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 11:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 gru 2018, 18:21 
Offline

Dołączył(a): 02 wrz 2011, 18:07
Posty: 43
Witaj Mario.

Zauważyłam, że w Twoim zainteresowaniu jest m.in. nazwisko Jarczewski. Tak się składa, że również mnie ono interesuje.
Ludwik Jarczewski ur. 20.08.1878 Kawcze, syn Mikołaja i Marianny Szaszczak. W 1903 r. zawarł związek małżeński z Marianną z d. Dudziak ur. 21.08.1879. Jestem w posiadaniu aktu urodzenia Ludwika i jego ślubu - obydwa dokumenty z USC Bojanowo. Nie wiem, kiedy Marianna zmarła, ale pewnym jest, że przed 1922 r. (no chyba, że Ludwik rozwiódł się z Marianną). Ludwik był mężem siostry mojej babci Anny z d. Szczepańska. W spisach wyborców z Leszna z 1929 r. i 1933 r. odnalazłam, że Ludwik z Anną zamieszkiwali w Lesznie na ul. Starozamkowej 2 (a może Starej Zamkowej) od 1922 r. Spisy wyborców z 1939 r. są niekompletne i nie mogę stwierdzić, czy w 1939 r. zamieszkiwali jeszcze w Lesznie.
Z informacji rodzinnych dowiedziałam się, że Anna z Ludwikiem najpierw mieszkali w Lesznie, a potem w Śremie. Gdzie i kiedy zmarli też nie wiem. Wyszukiwarka grobów w Śremie nie pokazuje takiego nazwiska. Zresztą leszczyńska również.
Jeśli moi Jarczewscy są w jakiś sposób spokrewnieni z Twoimi Jarczewskimi, to będę wdzięczna za każdą informację.

_________________
__________________________
Z pozdrowieniami
Wanda


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL