Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 kwi 2024, 13:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 lis 2009, 11:49 
Offline

Dołączył(a): 05 lis 2009, 11:40
Posty: 2
Witam
Poszukuję informacji o rodzinie Michalskich z rejonu Dźwierzchna (wielkopolska)
na Państwa stonie znalazłem info o akcie małżeństwa:

Parafia katolicka Tuczno-Dźwierzchno, wpis 24 / 1874 zgodność: Pan młody: 100%
Matthias Michalski (28)
Francisca Bubacz (26)
JAk ewentualnie można zapoznać się z tym aktem??

JEst pewna możliwość że jest to mój prapradziadek MAciej Michalski. Data urodzenia jak również data ślubu jest zbliżona do wydarzeń w mojej rodzinie.
Czy oprócz aktów zaślubin można dotrzeć do aktów urodzeń?

Pozdrawiam serdecznie
MArek Michalski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2009, 19:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Przy każdym wpisie w bazie PP, po prawej, można kliknąć "Akt oryginalny", gdzie są wszelkie potrzebne informacje. Ten konkretny akt 24/1874 znajduje się w zasobach Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. Przeglądając księgi urodzeń z tej parafii zapewne odnajdziesz interesujące Ciebie urodzenia.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2009, 22:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2008, 10:13
Posty: 99
Lokalizacja: Złotniki Kuj./Poznań
Na początku XX wieku w Dźwierzchnie mieszkał Edwumnd Michalski, który był żonaty z Pelagią Zenkier (Cenkier). Wiem, że mieli co najmniej czwórkę dzieci:
- Łucja Bronisław Elżbieta (dziewczynka trojga imion! ur. 17.03.1916);
- Jan Kazimierz (ur. 28.06.1917)
- Jan Józef (ur. 8.02.1920, ślubował 22.09.1947 w Szubinie, zmarł 16.02.1983 w Zielonej Górze)
- Maria Ludwika (ur. 25.08.1925).
W tym samym okresie w Jordanowie mieszkał Walenty Michalski, w Broniewie Antoni Michalski, w Dobrogościcach Stanisław Michalski. Ponadto w Dźwierzchnie mieszkała Władysława z domu Michalska - żona Leona Makowskiego.

Pozdrawiam

Krzysztof Szwarc

_________________
Poszukuję potomków rodziny Szwarc wywodzacej się okolic Kruszwicy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2009, 10:15 
Offline

Dołączył(a): 05 lis 2009, 11:40
Posty: 2
Witam,
serdeczne dzięki za informacje. Wygląda na to, że posiada Pan informacje nt "tych" Michalskich, których losy chcę prześledzić ;-))
Edmund Michalski był bratem mojego pradziadka Stanisława (którego Pan wymienia), miał (Edmund) pięcioro dzieci: do wymienionej listy dodam jeszcze Kazimierę Michalską najmłodsza, JAn-Janusz zmarł mając kilka lat.
Pelagia Cenkier to siostra znanego polskiego leśnika Stanisława Cenkiera autora książki " Ze wspomnień starego leśnika".
Nota bene KAzimiera z domu Michalska żyje wraz z mężem i dziećmi w Gnieźnie.
Stąd też poszukiwania mojego prapra dziadka MAcieja (za imię nie dam się pokroić)-tenże M... był żonaty z Bronisławą - siostrą księdza i zamieszkiwali w okolicach Dźwierzchna.
Władysława z d. Michalska i Leon Makowski - ich potomkowie żyją na Śląsku.
Podobno ta gałąź Michalskich ma jakieś powiązania z Wysokim Litewskim - w tej chwili na Białorusi. Poszukiwania trwają.
Jeszcze raz Panu serdecznie dziękuję - nie posiadałem tak dokładnych danych, które Pan przekazał - będą bardzo pomocne
Pozdrawiam MArek Michalski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL