Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 09:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 mar 2021, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 14 gru 2012, 22:10
Posty: 18
Witam

Poszukuję informacji lub kontaktu z potomkami rodzeństwa mojej prababci Tekli Lorek z domu Kostuj/ Kostój, córki Wojciecha Kostója/ Kostuja i Urszuli Kaczmarek urodzonymi w Góreczkach Wielkich koło Rawicza:
1. Kazimierza ur. 28.02.1865 zm. 1937 i Agnes Kendziora, mieszkał w Großörner, kreis Sachsen, wiem, że wrócił do Polski za namową prawdopodobnie córek, dzieci to Thomas zmarły we Francji, córki Szews zd. Kostój i Kasprzak zd.Kostój
2. Macieja ur. 15.02.1862 zm. 1923 w Großörner kreis Sachsen i Stanisławy NN, mieli dzieci: Johann, Mathias, Ludwig, Maria, Stanislawa, Stefan.
3. Jana ur. 1853 i Marianny zd. Jasiak, mieli dzieci: Jan, Antonia, Józefa, Jadwiga
4. Bartłomieja ur. 13.08.1850 z Magdaleną Szymałką, dzieci: Ignacy, Józef, Antonia oraz z Agnes Kantorską, córka Stanisława

Serdecznie pozdrawiam
Violetta Larsen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2021, 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2018, 09:08
Posty: 51
Lokalizacja: Poznań/Stęszew
Taka ciekawostka - moja teściowa z domu nazywała się Kostuj. Jej dziadek to Stanisław Kostuj (1905-11-01 – 1986-10-14) pochodził z okolic Jarocina (chyba Potarzyca). Ożenił się z Teresą (nazwiska panieńskiego nie znam) i przeprowadzili się do Poznania. Mieli pięcioro cieci: Władysława (1929-2021), Henryk, Stanisław, Kazimierz (1934-1977) i Helena (do dzisiaj mieszka w Ostrowie Wlkp). Nic nie wiem na temat rodzeństwa i rodziców Stanisława Kostuja. Słyszałem tyko że to nazwisko/ród pochodzi z Węgier

_________________
Dzień Dobry. Nazywam się Szymon Kowalski i poszukuje informacji o rodzinie Kowalski pochodzących z okolicy Witkowa i Powidza (przełom XIX i XX wieku), oraz rodziny Janków z Żydowa/Kosowa koło Gniezna (rodzice Andrzej Janka i Konstancja Dziel :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL