Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 20:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: poszukuję
PostNapisane: 25 maja 2018, 11:40 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 17:05
Posty: 139
Poszukuję osób spokrewnionych z Marią Kołodziejczak ur. 13.08.1881 r. w Sulmierzycach, c. Wawrzyna i Marianny z domu Gronowicz, zm. 31.08.1946 r. w Bydgoszczy. Prawdopodobnie była osobą zamężną, w związku z czym zmarła pod innym nazwiskiem.

_________________
Ryszard Kołodziejczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: poszukuję
PostNapisane: 25 maja 2018, 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Do wtorku jestem w Sulmierzycach. Może mogłabym pomóc. W szukajwarchiwach są skany małzeńst do 1935 roku . Wyszczególnione również w BASI. Proponuję poszukać akt zawarcia małżeństwa. Wiem ze to pracochłonne ale nie widzę innej możliwości znalezienia informacji jakie miała nazwisko po mężu. Znając nazwisko po mężu mogę popytać. Sulmierzyce jest małym miasteczkiem zatem może się udać.

_________________
pozdrawiam
Jola Mazur

Włodarczyk Suśnia Mokronos, par Kobierno, Orla - Koźmin, Wielowieś
Wachowiak Frankowiak par Wyganów
Jończak Błaszczyk/Błaszak Mokronos
Zieleziński Krenc Sulmierzyce
Dymek Połajewo
Narożyński par. Objezierze/Oborniki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: poszukuję
PostNapisane: 26 maja 2018, 11:42 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 17:05
Posty: 139
Bardzo dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi. W akcie ur. jest wpis, że zmarła w Bydgoszczy, ale podano nazwisko panieńskie, więc nie wiem. Zacząłem przeszukiwać akta zgonie z sugestią. Ciekawe, że po 1890 roku, pomimo indeksacji na dalsze lata, brak jakiejkolwiek informacji o tej rodzinie - nic nie wychodzi w wyszukiwarce nawet 150 km dalej. Nazwisko jest też pisane różnie, z końcówką -yk lub -ak, ale to nie problem. Można domniemywać, że rodzina ta wyprowadziła się z Sulmierzyc, np. do Niemiec. Przeszukam jednak wszystkie akta do 1935 roku. W Sulmierzycach aktualnie występują (google) nazwiska Kołodziejczyk, ale póki co nie próbowałem kontaktu z potencjalnymi krewnymi. Pod koniec XIX wieku były też inne rodziny o tym nazwisku (miejscowe), natomiast ojciec wymienionej Marii Kołodziejczak pochodził z Gostynia a dziadek ze Strzelec Wielkich k. Gostynia. Słucham uważnie każdej podpowiedzi. Bardzo dziękuję.

_________________
Ryszard Kołodziejczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: poszukuję
PostNapisane: 26 maja 2018, 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
W Archiwum Państwowym w Kaliszu dostępne są księgi meldunkowe Sulmierzyc. Nie pamietam dokładnie z jakiego okresu ale interesujące lata są bo przeglądałam jakiś czas temu . Jeżeli wyprowadzili się to powinno być zaznaczone. Jeżeli Maria była panną to również będzie zaznaczone. Księgi meldunkowe to prawdziwa skarbnica informacji.

_________________
pozdrawiam
Jola Mazur

Włodarczyk Suśnia Mokronos, par Kobierno, Orla - Koźmin, Wielowieś
Wachowiak Frankowiak par Wyganów
Jończak Błaszczyk/Błaszak Mokronos
Zieleziński Krenc Sulmierzyce
Dymek Połajewo
Narożyński par. Objezierze/Oborniki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL