Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 21:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 mar 2018, 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sty 2017, 21:46
Posty: 34
Witam,
poszukuję informacji na temat Leona P. Filipowicza?, byłego "narzeczonego" mojej babci.
Chciałabym tylko ustalić poprawne nazwisko i ewentualnie dowiedzieć się, co się z nim stało po IV.1941 r.

Jestem posiadaniu kilku fotografii z roku 1940 i 1941 - zdjęcia na rewersie noszą osobistą dedykację bądź informację o lokalizacji: Stawiszyn, Skrajnia Rychnowska, wieś Janków...
https://photos.google.com/share/AF1QipP ... 5tbnl1N19R


Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

_________________
Pozdrawiam,
Izabela

poszukuję rodziny: Leszczyńskich, Lisy (Kalisz, Pleszew i okolice), Górznych i Jurkiewicz (Grodzisk Wlkp i okolice), Słaboszewskich (Jarocin, Cielcza i okolice) oraz rodzin z nimi spokrewnionych- Maliński, Gogolewski, Neumann, Sobczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2018, 16:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Sprawdz prosze ten link, kliknij na szukaj w bazie i wpisz nazwisko i imie.
http://www.straty.pl/
Ja odczytuje na jednym zdjeciu nazwisko Filipowicz i takie wystepuje w tej bazie.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 mar 2018, 17:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sty 2017, 21:46
Posty: 34
Haniu,
straty.pl przeglądałam, ale żaden mi nie pasuje.

Mogę jedynie domyślać się w jakim był wieku i że byli z babcią blisko związani. Wydaje mi się, że nie był zwykłym kolegą do tańca na weselu brata, skoro kilkanaście tygodni po ślubie (IV.1941 Stawiszyn) są razem na wspólnej fotografii:
Pan Młody - Franciszek Leszczyński - ur. 1905
Panna Młoda - Janina - ur. 1921
Leon - ur. ?
Helena Leszczyńska - ur. 1922
Na jednym ze zdjęć z wesela Franciszek i Leon objęci są w serdecznym uścisku, jak dwóch "ulubionych" szwagrów :) Babcia zachowała w rodzinnym albumie kilkanaście wspólnych zdjęć - jeśli rozstaliby się w niezgodzie fotografie byłyby pewnie zniszczone, prawda?

ok. 1942-44 r. (pewnie w Dąbrowie k. Jarocina) babcia musiała poznać swojego przyszłego męża, a mojego dziadka. W Dąbrowie mieszkał jej najstarszy brat Zygmunt. Przypuszczam, że po wyjściu IV. 1941 z więzienia w Rawiczu, dziadek udał się do swojej siostry - też mieszkała w Dąbrowie - (tam miał bliżej niż do Kunowa pow. Szamotuły) - o jego rocznym pobycie w Rawiczu nikt w najbliższej rodzinie nie wiedział, nigdy się o tym nie mówiło... dopiero straty.pl odkryły tajemnicę

robi się ciekawie ... :)

Dziękuję

_________________
Pozdrawiam,
Izabela

poszukuję rodziny: Leszczyńskich, Lisy (Kalisz, Pleszew i okolice), Górznych i Jurkiewicz (Grodzisk Wlkp i okolice), Słaboszewskich (Jarocin, Cielcza i okolice) oraz rodzin z nimi spokrewnionych- Maliński, Gogolewski, Neumann, Sobczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lip 2018, 20:53 
Offline

Dołączył(a): 08 lip 2014, 11:51
Posty: 1
Dzień dobry. LEON Filipowicz ur w Skrajni Rychnowskiej w roku 1920 był mężem pierwszej kuzynki mojego dziadka. Zmarł we wrzesniu 1996r. Ja sam pochodzę ze Skrajni i znam tą rodzinę . Jeśli tylko będę mogł jakoś pomóc to prosze pisać na moj email jozi122@o2.pl Pozdrawiam Adam Mikołajczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2019, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sty 2017, 21:46
Posty: 34
Chciałam Państwu serdecznie podziękować za pomoc. Miałam przyjemność wymienić kilka serdecznych e-maili z wnuczką Leona.
Przeżył wojnę, był szczęśliwym mężem i ojcem. Do śmierci mieszkał w rodzinnej miejscowości.

_________________
Pozdrawiam,
Izabela

poszukuję rodziny: Leszczyńskich, Lisy (Kalisz, Pleszew i okolice), Górznych i Jurkiewicz (Grodzisk Wlkp i okolice), Słaboszewskich (Jarocin, Cielcza i okolice) oraz rodzin z nimi spokrewnionych- Maliński, Gogolewski, Neumann, Sobczak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL