Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 21:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 lut 2018, 21:41 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2018, 12:45
Posty: 27
Potrzebuje pomocy, być może gdzieś popełniam błąd. Przeszukałam e- kartotekę, Basię, poznan-project, straty.pl i myheritage.

Poszukuje informacji o przodkach mojej babci Zofii Pietrzak. Babcia urodziła się w grudniu 1947 w Jarnatowie(niem. Arensdorf) – wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Lubniewice) Po wojnie rodzice mojej babci wyruszyli na ziemie odzyskane.

Rodzicami mojej Babci byli urodzeni w rejonie Wilczyny, Młynkowa, Podrzewia, Bytynia

Zygmunt Grześkowiak
Kazimiera Grześkowiak zd Lurka

Rodzicami Zygmunta byli( jest grób na cmentarzu w Wilczynie, niestety bez dat)

Józef i Maria Grześkowiak

Rodzicami Kazimiery Grześkowiak zd Lurka

Był Józef Lurka( w czasie II wojny światowej wywieziony na Pawiak, a później do obozu w Auschwitz( Block 20) został zamordowany zastrzykiem dosercowym z fenolu 25.11.43 w Oświęcimiu nr. obozowy 165099)

Maria Lurka

Nigdzie nie mogę ich znaleźć. Nazwisko Grześkowiak i Lurka często pojawia się w rejonie powiatu szamotulskiego, ale niestety nie mogę ich połączyć ze swoimi pradziadkami i prapradziadkami.

Dziękuje za wcześniejszą pomoc. Być może uda się sprowadzić mnie na prawidłowy trop.

pozdrawiam

Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2018, 22:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Poszukiwania należy zacząć od USC w Kaźmierzu. Niestety tego etapu się nie przeskoczy, później już będzie z górki.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2018, 22:36 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2018, 12:45
Posty: 27
Podróż do USC w Kaźmierzu mam już zaplanowaną. To mój punkt obowiązkowy. Nie wiem tylko czy jeśli chodzi o Wilczyne to nie będę musiała udać się do Dusznik. Gdy tylko coś uda mi się odkryć to na pewno napiszę. Pozdrawiam serdecznie Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2018, 22:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Wilczyna podlegała pod USC Młodasko - księgi są w Kaźmierzu. Czasami akty wypisywano w Bytyniu, ale to i tak USC Młodasko.
Nie mam pewności co do samej Wilczyny i Młynkowa, ale Podrzewie i Bytyń to na pewno to USC, bo stamtąd pochodzą moi przodkowie.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2018, 23:11 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2018, 12:45
Posty: 27
Dziękuję za informację,
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL