Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 18 kwi 2024, 02:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witaj Marzenka!
PostNapisane: 16 wrz 2009, 20:09 
Offline

Dołączył(a): 29 sie 2009, 12:22
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
A ja do Ciebie mam też coś do "rozgryzienia".Po linii matki moi pradziadkowie. Rodzice dziadka:Franciszek Basiński (brak daty i miejsca ur.),jego żona Kata- rzyna zd. Mikołajewska z Wronowy.Ich syn,a mój dziadek Andrzej ur.w 1883r w Czerniaku pow.Mogilno. Rodzice babci : Wojciech Adamczewski ur.w 1837r.w Połażejowie pow. Środa i Katarzyna zd. Witucka ur.w 1847r.w Tarnowie pow. Wągrowiec. Dalej starsze dane o ich przodkach są jak na teraz dla mnie nie do zdobycia.Jak i gdzie mam jeszcze szukac?. Pozdrawlaju! hentomal@senior

_________________
Interesują mnie nazwiska :Adamczewski i Basiński,których przodkowie pochodzili z Kujaw. Zaś osoby z poza Kujaw i noszące nazwisko Kuropatwiński
proszę o kontakt ze mną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2009, 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Też witam :)
1) Analizując PP pewnie zauważyłeś, że pierwszy Basiński w parafii strzeleńskiej jest w 1862 roku (z Młynów), a pierwszy Adamczewski dopiero w 1881 roku (ze Strzelna). Za to w parafii wójcińskiej, a więc po sąsiedzku, Adamczewski jest już w 1848 roku (właśnie Wojciech, z Kostrzyna, ale ur ok 1827)
2) Czy data urodzenia Wojciecha w 1837 jest pewna? Czy był może wdowcem żeniąc się z Katarzyną?
3) Z Twojego zapytania wnoszę, że nie wiesz kiedy zmarli Twoi pradziadkowie Basińscy? (a może akty zgonów były ubogie w dane?)
4) Czy widziałeś akt ślubu swoich dziadków? Tam powinien być zapis, czy żyli wtedy rodzice Twojego dziadka, czy nie. Akt ten znajdziesz w AP w Inowrocławiu, bo w USC w Strzelnie już nie powinno być tego roku (będzie oczywiście po niemiecku :D )
5) Pytasz "Jak i gdzie mam jeszcze szukać" - "jak" wiadomo, "gdzie" to wielka niewiadoma, zależy gdzie już szukałeś. Przede wszystkim trzeba znaleźć punkt zaczepienia, by nie szukać 'na ślepo'.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2009, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
menka napisał(a):
Pytasz "Jak i gdzie mam jeszcze szukać" - "jak" wiadomo, "gdzie" to wielka niewiadoma, zależy gdzie już szukałeś. Przede wszystkim trzeba znaleźć punkt zaczepienia, by nie szukać 'na ślepo'.

Czasem trzeba mieć trochę szczęścia. Dzisiaj rozmawiałem z jednym z budujących drzewo. Rozkładając ręce mogłem jedynie powiedzieć: Nie ma! Nie ma żadnych zapisów, które pozwoliłyby dopisać kolejne pokolenie. Nie ma nic, co mogłoby podpowiedzieć, gdzie szukać dalej. I w tym momencie z czytelni mikrofilmów wyszedł inny genealog, który usłyszawszy naszą rozmowę wtrącił się mówiąc: to nazwisko pojawia się tu, a to tam. Gdyby wyszedł on 5 minut później rozmowa skończyłaby się i pytanie "gdzie?" nadal byłoby "wielką niewiadomą".

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL