Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 08:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 sty 2018, 17:46 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2017, 18:37
Posty: 4
Dzień dobry. Poszukuje wiadomości na temat mojego pradziadka i prababci.Nazywali się Teodor Kożuszko, żona miała na imię Paulina. Urodził im się syn Włodzimierz Kożuszko w roku 1906, 13pażdziernika, w miejscowości Rychwał, gromada Dąbroszyn, powiat Konin, województwo łódzkie. Może jakiś akt ślubu Pauliny i Teodora, albo urodzenia. Bardzo proszę o odpowiedż. Urszula.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2018, 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Urszulo,

Z tego co napisałaś dysponujesz jakimś dokumentami.
Łatwiej będzie można pomóc jeżeli napiszesz trochę więcej - jakimi dokumentami dysponujesz ?

Jeżeli dobrze odczytuję to wieś Dąbroszyn:
https://goo.gl/maps/yb1dmTwbcfy
była miejscem urodzenia Włodzimierza.

W roku 1906 był to zabór rosyjski.

Parafią dla wsi Dąbroszyn były bodaj Kuchary Kościelne.
Dla tej parafii księgi z roku 1906 się chyba nie zachowały.

Zachowały się jednak akty cywilne.
Co więcej (też z roku 1906) są swobodnie dostępne tutaj:
http://szukajwarchiwach.pl/54/775/0/6.1 ... bJednostki

Zupełnie nie moje miejsca, tak więc mogłem się pomylić w tym co napisałem.
Jeżeli tak jest - zapewne ktoś poprawi.
Jeżeli rozpoczynasz poszukiwania informacje jak powyżej brzmią może trochę tajemniczo - jeżeli tak by było faktycznie pytaj i pisz !

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2018, 21:59 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Witaj!
Dostępne na FamilySearch urodzenia - parafia Rychwał oraz par. Kuchary Kościelne:
https://www.familysearch.org/search/fil ... cat=179873

Pobieżnie sprawdziłam spisy urodzonych w par. Rychwał z lat 1901 – 1908 – nazwiska Kożuszko nie zauważyłam:
spisy urodzonych par. Rychwał znajdziesz na n/w stronach, sprawdź proszę mogłam coś przeoczyć :
1901r. - str. 13, 1902r. - str.38, 1903r. - str.66, 1904r. - str.91, 1905r. - str.115, 1906r. - str.139, 1907r. - str.165

Wieś Dąbroszyn, tak jak pisze Tomek, należała do parafii Kuchary Kościelne.
Przejrzałam również spisy urodzonych w par. Kuchary Kościelne w latach 1904 – 1910 – nazwiska Kożuszko również nie dojrzałam.
Spisy urodzonych par. Kuchary Kościelne są na stronach (link ten sam co wyżej):
1904r. - str.230, 1905r. – str.250, 1906r. – str.268, 1907r. - str.293, 1908r. – str. 319, 1909r – str.347,
rok 1910 – str.376

Pobliska parafia to Grochowy - sprawdziłam spisy urodzonych w latach 1905 - 1907 - brak Kożuszko
http://www.szukajwarchiwach.pl/54/753/0 ... bJednostki

Tutaj znalazłam Teodora Kożuszko ???
https://www.familysearch.org/search/rec ... 5%BCuszko~

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2018, 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
teodorkozuszko222 napisał(a):
Bardzo dziekuje za szybką odpowiedż. Jedynym dokumentem jaki posiadam jest ksiązeczka wojskowa Włodzimierza, mojego dziadka ze strony taty, ktory urodzil sie w miejscowosci Rychwal. W roku 1919 mieszkał już w okolicy Malkini powiat ostrow maz. i tam ukończyl 6 klas szkoły powszechnej (w Małkini). Bardzo chciałabym dowiedzieć sie czegos na temat jego rodzicow, czyli Teodora i Pauliny. Wiem jeszcze, ze Teodor pochowany był w Zuzeli (nie wiem, czy grób istnieje), a Paulina w Andrzejewie(jest grób). Nie znam panienskiego nazwiska Pauliny. Posiadam zdjecie Teodora. Pozdrawiam Urszula.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2018, 10:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Urszulo,
Chyba nie ma sensu szukać na oślep.
Wydaje się że twoi dziadkowie nie pochodzili z okolic gdzie Włodzimierz się urodził.

Jeżeli nie masz żadnych innych dokumentów prócz książeczki wojskowej to jako wnuczka możesz otrzymać odpis aktu małżeństwa Włodzimierza.
Musi to być odpis ZUPEŁNY a nie SKRÓCONY.
Tam powinny być informacje o nazwiskach rodowych rodziców, daty i miejsca ich urodzenia.

Jeżeli był to niewielki USC to jest szansa aby uzyskać te informacje ustnie na miejscu (nieformalnie).
Jak nie to pozostaje droga formalna uzyskania odpisu:
https://obywatel.gov.pl/malzenstwo/uzys ... z-internet
Odpis ZUPEŁNY to koszt 33 złotych.

EDIT:
Pomimo że w odpisie zupełnym aktu małżeństwa są rubryki dotyczące szczegółowych danych rodziców takie informacje niekoniecznie były zawarte w oryginale aktu i mogą pozostać puste.
Może jednak lepszym rozwiązaniem byłoby zamówienie już SKRÓCONYCH odpisów aktów zgonu Teodora i Pauliny gdzie te informacje powinny już być z większą pewnością.
Każdy odpis SKRÓCONY to koszt 22 złotych.
Odpisy aktów można zamówić w dowolnym USC czy przez internet.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sty 2018, 16:07 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2017, 18:37
Posty: 4
Bardzo dziekuję za podpowiedz, dopiero zaczynam swoja przygodę z genealogią. Urszula.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL