Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 gru 2017, 23:49 
Offline

Dołączył(a): 07 wrz 2017, 13:51
Posty: 68
Poszukuję dwóch małżeństw. Niestety ani w Basi ani w PP ich nie znalazłam więc albo nie są zindeksowane, albo co mniej ale też prawdopodobne byli spoza Wielkopolski i po ślubie osiedlili się dopiero w tym rejonie.

1. Tomasz Adamczak i Marianna Białas po ślubie mieszkali w Gorzycach Małych (aktualnie powiat Ostrów Wielkopolski), Marianna miała pochodzić z Topoli Wielkiej (Powiat Ostrów Wielkopolski).
Ich dzieci to : Jan, Piotr, Józef, Pelagia, Władysława, Ludwika, Marianna/Hanna, Walenty i Władysław -ostatniej 3 nie znam dat urodzenia pozostali rodzili się między 1898-1911. Niektórzy znajdują się na Basi i ich urodzenia są przypisane pod USC Odolanów, czasem z dopiskiem Gorzyce Małe.


2. Walenty Gryta i Katarzyna Pietrzak ich dzieci (te o których wiem) : Franciszek, Stanisława, Teodor, Czesława, Władysław, Józef rodzili się między 1897-1912 USC Topola Mała. - BASIA


W obydwóch przypadkach posiadam kilka aktów urodzeń, niestety nie wiem jakie informacje są tam zawarte o rodzicach : wydaje mi się że jest tylko miejsce zamieszkania, ale może powinno być w nich coś więcej?

Z góry dziękuję za pomoc, każda wskazówka jest bardzo cenna.

Pozdrawiam Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2017, 16:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Wydaje się, że Grytowie pochodzili z okolic Skalmierzyc, przynajmniej tam w Basi występuje to nazwisko. Kilka osób o tym nazwisku mieszkało w Fabianowie (dzieci Michała Gryty), który należał do parafii w Ociążu - w Projekcie Poznań wpisy dla Ociąża są tylko do 1886 roku, pobliski Lewków i Biskupice Ołoboczne - tylko do 1874. Co nie zmienia faktu, że brak jest ślubu cywilnego, choć wydaje się, że okoliczne USC są zindeksowane dla lat około 1890-1897, kiedy pary te powinny brać ślub...

Z okolicznych USC może to być jeszcze: w powiecie odolanowskim Czarnylas, Daniszyn, Raszków, a w powiecie ostrowskim Franklinów i Sieroszewice.
Choć równie dobrze ślub ich mógł mieć miejsce gdzieś w Westfalii lub w Zagłębiu Ruhry, co zdarzało się wcale nie rzadko... Jednak póki co przejrzałbym na Twoim miejscu wyżej wymienione USC w AP w Kaliszu.

Miałbym baczenie na tę parę:
Parafia katolicka Ostrów Wielkopolski, wpis V43 / 1866
Michael Grytta (27 lat)
Francisca Kostrzewa (18 lat)
A w miarę możliwości przeszukał zapisy urodzeń dla Ociąża w poszukiwaniu Walentego, który może być ich synem.

Inną opcją jest odnalezienie aktów zgonów Walentego i Katarzyny Grytów oraz Tomasza i Marianny Adamczaków. Może miejsce urodzenia powie, w którym miejscu powinni zawrzeć ślub cywilny (zazwyczaj w USC miejsca zamieszkania panny młodej...).

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2017, 23:05 
Offline

Dołączył(a): 07 wrz 2017, 13:51
Posty: 68
Dziękuję za podpowiedz. Mam nadzieję, że uda mi się na coś natrafić.
Pozdrawiam Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2017, 10:57 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2017, 18:24
Posty: 2
Romejko Wladyslawa i jego syna Jana .Jan urodzil sie w 1939 roku w Nowowoli,w wojewodztwie podlaskim,powiat sokolski,gmina Janow.Dziekuje za kazda wskazowke,pozdrawiam Zuza


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: poszukuje
PostNapisane: 09 sty 2018, 12:15 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2017, 18:24
Posty: 2
Wojciech i ewa strugala zd.Borowczyk, oraz ich potomkow Helena Michalak zd.Strugala ur.20.0.1895 w Goscieszynie,Dzieci Heleny:Weronika ewa Michalak ur.19.12.1921 w Zdrogowie oraz syn Heleny Florian Michalak ur.28.09.1926 Goscieszyn.Przeszukuje dokumentacje i natrafilam na nazwisko Strugala Kamieniec ;Smigiel;Dziekuje za jakakolwiek informacje.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL