Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 09:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 mar 2008, 16:11 
Offline

Dołączył(a): 02 mar 2008, 01:03
Posty: 3
Lokalizacja: wągrowiec/rgielsko
witam!

poszukuje nastepujacych nazwisk + nazwisko Modrzewscy,Goja,Choja Hoja,Chojanka, w celu znalezienia krewnych i przodków , w drzewie jak narazie 1230 osob i rośnie z dnia na dzien postanowilem w ten sposob coś osiagnąc

miejscowosci najbardziej intersujace- Wielkopolska w szczegolnosci - łAZISKA, RGIELSKO, WąGROWIEC, łEKNO , TARNOWO PAłUCKIE, POZNAń, OSTRZESZóW, KOBYLA GóRA, ZMYśLONA LIGOCKA, TRZCINICA, GOłAńCZ, Miescisko , łOPIENNO , Szamocin,Ujście,Brzeźno ...

Kujawsko Pomorskie- Szubin i okolice , Kcynia

Dolny śląśk- Wrocław itp

Prosze o jakiekolwiek informacje

z powazaniem Piotr Plewa Stanisław

_________________
Macie bowiem wiedzieć że są dwa sposoby walki , trzeba być lisem i lwem jednocześnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02 mar 2008, 19:45 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2007, 13:23
Posty: 248
Lokalizacja: Pokrzywno
W Naszej-Klasie natrafiłam na forum zatytułowane:
Preiss - rzadkie nazwisko - poszukajmy korzeni !
I kilka wypowiedzi z tego forum:
"W Poznaniu na Cmentarzu Zasłużonych NA Skałce znajduje sie grób rodziny Preiss".
"Odnośnie grobu rodzinnego na zabytkowym cmentarzu na "skałace" to prawda, ososbiście widziałam i nawet pozwoliłam sobie spisać dane. Podaje co nastepuje: Czesław - (1895-1920); Teofil - (1868-1929); Władysława z domu Konopińska - (1868-1942); Józef - (9.XII.1838-21.VIII1878)".
"Teofil, to przyrodni brat mojej Babci - Magdaleny. Urodził się 25.04.1868.
Jego matka, Marianna, po śmierci swego męża Józefa poślubiła mego pradziadka".

_________________
Pozdrawiam
Maria Jaś


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 mar 2008, 11:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Witaj Piotrze, duże skupisko Plewów znajdowało się w okolicach Szkaradowa. Niektóre Plewy żeniły się z "moimi" Plewkami.
http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?t=175
Gdzie znajduje się gniazdo "Twoich" Plewów?

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Choja ;Plewa
PostNapisane: 13 mar 2008, 21:03 
Offline

Dołączył(a): 05 mar 2008, 17:04
Posty: 64
Lokalizacja: Bydgoszcz
Chrzestnymi mojego pradziadka Wojciecha Więcek ur.w Zmyślonej Ligockiej w 1880r byli Józef Plewa i Rozalia Choja (semiagricola)
-Adalbert (Wojciech)Choja syn Adalberta i Zofii Więcek ożenił się w 1827 r z Rozalią Knychała ur w 1808 ,córką Jana Knychały 1785-1841 i Agnety Drożak 1780-1848;
-Anastazja Knychała ur.1815 córka Jana i Agnety Drożak wyszła za Józefa Plewę syna Bartłomieja i EwEwy Więcek w m.Tumidaj częś wsi Mroczki świadkami byli Adalbert Choja i Michał Plewa
-Józef Więcek lat 26 w 1836 syn Adalberta i Katarzyny Chojanki żeni się z Marianną Więckówną córką Paula Więcek i Rozalii Drożak,świadkami byli Jan Więcek i Józef Plewa (semiagricola);
-Marcin Więcek lat 20 syn Michała i Anny w 1827 ożenił się z wdową Jadwigą Serkówną ,świadkowie to Bartłomiej Plewa Adalbert Choja;
-Tekla Więcek c.Michała i Anny wyszła za Paula Choja świadk. to Laurentius Więcek i Adalbert Plewa.
-Mój ojciec Józef Więcek przed 2w.ś. kontaktował się z Ludwikiem Plewa( w Bydgoszczy ul.Gdanska) synem Franciszka i Józefy Janickiej ur. Gniezno 20.08.1917 Jaka to była znajomosc nie wiem ,jednak losy rodów się wzajemnie przeplatały.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Romeo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2008, 11:54 
Offline

Dołączył(a): 05 mar 2008, 17:04
Posty: 64
Lokalizacja: Bydgoszcz
W AP Poznań są akta zakupu 54 mórg ziemi przez Antoniego Hoja od Juliusa Koenighka. Było to 04.04.1848 w Zmyślonej Ligockiej.W aktach przewijają się nazwiska Wojciecha Czarneckiego lat 42,Valentina Zawadki,Wojciecha Sorka.Akta AP Poznań-zespół 5293 sygnatura 6.Czy nie byłoby wskazane sciągnąc akta katastru pruskiego dotyczących Zmyślonej Ligockiej ? Kontakt E-mail pwiencek@poczta.fm lub piotr.rosiu@Neostrada.pl Pozdrawiam romeo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2010, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
pitekiu napisał(a):
witam!

poszukuje nastepujacych nazwisk + nazwisko Modrzewscy,Goja,Choja Hoja,Chojanka, w celu znalezienia krewnych i przodków , w drzewie jak narazie 1230 osob i rośnie z dnia na dzien postanowilem w ten sposob coś osiagnąc

miejscowosci najbardziej intersujace- Wielkopolska w szczegolnosci - łAZISKA, RGIELSKO, WąGROWIEC, łEKNO , TARNOWO PAłUCKIE, POZNAń, OSTRZESZóW, KOBYLA GóRA, ZMYśLONA LIGOCKA, TRZCINICA, GOłAńCZ, Miescisko , łOPIENNO , Szamocin,Ujście,Brzeźno ...

Kujawsko Pomorskie- Szubin i okolice , Kcynia

Dolny śląśk- Wrocław itp

Prosze o jakiekolwiek informacje

z powazaniem Piotr Plewa Stanisław

Witaj Piotrze!
Interesuje mnie nazwisko Kubisz,związane z Wągrowcem,Łeknem,Ujściem,Krosnem.Czy wiadomo ci coś na temat Franciszki Bala,która poślubiła Jana Kubisza?Mieszkali w Krośnie lub w Ujściu,Franciszka zmarła w 1947r.
pozdrawiam
Edyta

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2010, 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Nazwisko Plewa występuje w parafii Pępowo pow.Gostyń.Np.:Mój 3 x pradziadek Sebastian Krajka w 1765r.ożenił się z Marianną Plewą z Gębic.Na pocz.XIXw. Plewa występuje często w Gębicach i Chocieszewicach. Barbara Król

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2010, 13:29 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Nazwisko Franciszek Plewa był świadkiem ślubu zawartego 28.06.1885 w Grylewie
Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2010, 08:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 10:22
Posty: 51
Lokalizacja: Szczypkowice, woj Pomorskie
Witam
Ja w swoim drzewie też mam Knychałów, choć czasami są odczytywani jako Krzychała. Moja prababka nazywała się Rozalia Knychała, niestety nie wiem kiedy się urodziła, ani kim byli jej rodzice. Pochodzili z Kobylagóry, albo okolicy. Rozalia wyszła za mąż za Franciszka Kłobuch.Syn Rozalii i Franciszka urodził się 23.11.1897 r. w Ostrzeszowie. Posiadam również odpis z księgi ślubów z roku 1857 Johanna Knychała i Viktorii Urbański, -ślub brali w Kobylagórze-, i z księgi zgonów na nazwisko Johann Knychała z roku 1873. -zmarł w Ligocie. Ojcem Johanna był Valentin, matką Karharina Oreś. Świadkowie na ślubie w roku 1827 w Kobylagórze byli Jan Knychała i Way(?) Graszka . Valentin owdowiał i drugi jego ślub z Teklą Janasek w parafii Kobylagóra był w roku 1851. Świadkowie to Adam Więcek i Jacob Gola. Wiadomość odnośnie ślubów Walentego mam z wyszukiwarki małżeństw .Dokumenty odnośnie ślubu i śmierci Johanna zostały pobrane z urzędu w 1940 r., są w języku niemieckim. Pobrał je ktoś z mojej rodziny, choć ja nie potrafię ich "połączyć" z moją prababką -Rozalią. Myślę, że Walenty jak i Johann są moja rodziną , choć nie wiem co nas łączy. Może ta wiadomość komuś się przyda, a może mnie pomoże?
Pozdrawiam. Maria M.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2010, 12:25 
Offline

Dołączył(a): 05 mar 2008, 17:04
Posty: 64
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam
Zacznij od "poczatku".W AAP Poznań natrafiałem na ślady/silne/Rodu Knychałów z Ligoty ,Kobylej Góry.Przypuszczam,że nasze rody w przeszłości były w ścisłych związkach rodzinnych.
Jan Więcek żenił sie Marianną Knychała
Antoni Więcek żeni się z Elżbietą Knychała w 1838. Elżbieta Knychała urodziła się w 1822.Daty śmierci nie odnalażłem.
Eżbieta Knychała pochodzi od rodziców Jana Knychały/1785-27.3.1841/i Agnety Drożak/1780-14.6.1848/
Elżbieta miała rodzeństwo:Anastazja,Marianna+Jan Oreś,Rozalia+Adalbert Choja,Adalbert+Albina Cugier.
Przewija się również nazwisko Plewa w łączności z nazwiskiem Więcek ,ale to były inne gałęzie rodu,których nie jestem w stanie usystematyzować.
Z mego rodu Katarzyna Więcek poślubiła Jana Janaszek syna Michała i Józefy.Wiecej o ich historii nic nie wiem.Slub w 1843.
Moja droga poszukiwań to-AAP Poznań,AP Kalisz.
Odezwij się jak na cos natrafisz.Osobiście zrobię to samo.
Pozdrawiam
Romuald Wiencek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2012, 14:45 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2011, 17:10
Posty: 16
Lokalizacja: Gądkowice
Witam

Szukam informacji na temat nazwisk Hoja (Choja) , Droga , Szlak , z Kobylej Góry i okolic.
Marianna Szlak (Slak) ur.08.11.1889 r. w Ligota zm. 28.12.1975 r. Fritzlar (Hesia,Niemcy)
mąż Gregor Faupel (1878-1959).
Rodzice Marianny to , Andrzej Tomasz Szlak ur.1858 i Marianna Hoja ur.1858 Ligota (rodzice Johann Hoja 1823-? i Anna Droga 1826-?
rodzice Johanna Wojciech i Zofia , ?.
wyznanie rzymskokatolickie.
Rodzina ta w późniejszych pokoleniach powiązana jest z nazwiskami Weber i Kasenburg. (Stawiszyn,Prażuchy - Łódź) wyz.ewangelickie.

W mojej rodzinie też występują nazwiska Plewa i Plewka. Drugi mąż mojej babci Jadwigi zd.Cieniejewska , Antoni Plewa ur.ok.1909 z ok.1995 pochowany w Sulmierzycach
cm.Błonie , oraz Cierniejewska zd.Plewka ,żona Edwarda - brat mojej babci . (żyje i mieszka w Wodnikowie Górnym).

Dziękuję z góry za wszystkie informacje.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2018, 19:12 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Witam,czy ma ktoś w swojej genaologi Gertrudis Plewa i Jakobus Wojczak _małżeństwo ślub przed 1800 lub po.,okolice Gasawy tak przypuszczam gdyż ich syn Anton Wojczak brał ślub W Gasawie w 1842.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL