Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: parafia Koźmin
PostNapisane: 22 paź 2017, 19:28 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2017, 19:00
Posty: 245
Witam
Poszukuję ślubu Szczepana/Stefana Włodarczyka i Elżbiety zd. ?, parafia Koźmin (dokładana data ślubu, rodzice pana i panny młodej).
Super byłoby zdobyć także informacje o ich potomstwie, najbardziej zależy mi na Franciszku.
Pozdr...
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2017, 20:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
A który chociaż rok?
O ten ślub chodzi?
Parafia katolicka Koźmin, wpis 38 / 1827

Stephanus Włodarczyk (22 lat) 100%
ojciec: Nicolaus Włodarczyk , matka: Josepha
Elisabeth Łapina z domu Włodarz (27 lat, wdowa)
ojciec: Stephanus Włodarz , matka: Magdalena

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2017, 19:13 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2017, 19:00
Posty: 245
Witam
Dziękuję za informację. Na ten zapis trafiłam także przeglądając bazę ślubów. Myślę, że to ten ślub, ale oczekiwałabym potwierdzenia. Super byłoby gdyby ktoś miał skany z tamtych lat. Wtedy moje poszukiwania ruszyłyby z kopyta.
Pozdr...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2017, 20:30 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2008, 21:10
Posty: 247
Z tymi Włodarczykami to sprawa jest bardziej skomplikowana.
Po pierwsze jeśli chodzi o Franciszka Włodarczyka to brał ślub w 1862 w parafii Mokronos skan jest na szukajwarchiwach zindeksowany w BASI (filius Stephani et Elisabethis):
http://www.basia.famula.pl/record/NTNfM ... DJfa2F0X2I

Jeśli chodzi o akt urodzenia Franciszka to urodził się w 1838 roku, akt chrztu w parafii Koźmin Wielkopolski. Dysponuję zdjęciem tego aktu – zindeksowałam urodzenia z parafii Koźmin Wielkopolski z lat 1826-1857, indeks jest dostępny w Genetece.
Franciszek występuje też w bazie Christiana Orpla, ale zapisał on błędnie, że zmarł 2 miesiące później – sprawdzałam akta zgonu z Koźmina i takiego zgonu z taką datą jaką podał u siebie w bazie nie ma zapisanego – za to jest wcześniej wspomniany akt ślubu gdzie pasuje wiek pana młodego i imiona rodziców.
https://gw.geneanet.org/orpel?lang=en&p ... wlodarczyk

W akcie ślubu Stefana Włodarczyka i Elżbiety jest informacja o jego rodzicach: Mikołaj i Teresa – mam zdjęcie tego aktu ślubu (akt jest po łacinie więc jest zapis Stephanus). Ten Mikołaj Włodarczyk to też mój przodek, tylko ja jestem od Marka Włodarczyka syna Mikołaja, a brata Stefana/Szczepana.

Jeśli chodzi o akt urodzenia Stefana to też mam zdjęcie. To również jest związane z faktem, że zindeksowałam urodzenia z parafii Borzęciczki z lat 1798-1881 (indeks też jest w Genetece). Tam niestety ksiądz nie wpisywał nazwisk i trzeba kombinować z parami rodziców ewentualnie przy chrzestnych jest czasem informacja o pokrewieństwie z którymś z rodziców – tutaj Christian ma bardzo dobrze to wszystko rozpisane i w tym przypadku wszystko się zgadza.

Jeśli interesują cię te zdjęcia to prośba o kontakt joanna.raczkowska @ gmail.com
Wiem, że Franciszek Włodarczyk jest też przodkiem Joli z tego forum – przesłałam jej wiadomość może się odezwie.

_________________
Joanna

http://gw.geneanet.org/joanna84_w?lang= ... i=A;o=A;k=


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 paź 2017, 10:45 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2011, 15:57
Posty: 38
Witam ,może ktoś z Państwa ma dostęp do aktów zgonu z Kozmina z roku 1799 ? Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 133 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL