Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 21:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 wrz 2011, 18:53 
Offline

Dołączył(a): 30 kwi 2011, 07:34
Posty: 2
Witam Państwa,

jak już na wstępie napisałam poszukuję rodziny Nowickich z Salna.

1. Nowicki Jan (Joannes) ur.1815/zm.1888 + Marianna z.d. Górska ur.1821/zm.1890

Synowie:
Michał (Michael)Nowicki (rolnik) ur.1855r. + Catharina z domu Wieland, Wyland, Wylandt
Jan(Joannes) Nowicki (rolnik) ur.1858r. + Franciszka z.d. Bociek 1865r. ( moi przodkowie)
Piotr (Petrus) Nowicki (posiadał restaurację w Inowrocławiu) ur.1864 + ???

Oraz rodziny

2. Łysek Józef + Marianna z.d.Machelska (druga żona) – zam. we wsi Bodziejowice potem przenieśli się na pomorze:
Dzieci z tego małżeństwa:
Antonina (1902), Maria, Kazimiera, Jan, Stefan, Anna, Antoni (lotnik dywizjonu 302- zestrzelony w bitwie o Anglie) i Aniela
Dzieci z pierwszego małżeństwa Józefa Łysek to: Genefka i Franciszek

Trudno mi ustalić rodziców Joanesa Nowickiego oraz skąd i kiedy ta rodzina przywędrowała do Salna. Wiadomo mi jedynie, że rodzina przemieszczała się do Mąkowarska, Świecia, Wilcza, Tucholi oraz w kierunku Poznania.
Jeżeli ktoś z państwa ma jakieś informacje na temat wymienionch rodzin bardzo proszę o informacje.

Z gόry dziękuję
Alina z.d.Nowicka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2015, 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Witam
Ze str. http://geneteka.genealodzy.pl

rok 1815 akt 3 Joannes Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Kazimierz, Katarzyna Górska Salno, chrzestni Hieronim Górski i Zuzanna Górska oboje z Salna

rok 1849 akt 64 Anna Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Walenty Pułkownik i Magdalena Nowicka
rok 1851 akt 71 Constantia Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Paweł Nowicki i Anna Pankanin
rok 1854 akt 56 Michael Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Wojciech Górski i Marianna Świetlik
rok 1858 akt 9 Joannes Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Pukownik (tutaj zapewne jest błąd) z Salna, chrzestni Jakub Pankanin i Anna Górska
rok 1860 akt 27 Josephus Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Piotr Lemański i Marianna Mazurkiewicz
rok 1864 akt 12 Petrus Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Franciszek Gołata i Katarzyna Lemańska
rok 1866 akt 63 Magdalena Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Jakub Łukaszewski i Magdalena Witkowska
rok 1869 akt 39 Marianna Nowicki Byszewo (pow. bydgoski) Uwagi: Jan i Marianna Górska z Salna, chrzestni Walenty Świetlik i Marianna Łukaszewska

Nowicki Jan ożenił się z Marianną Górską w parafii Byszewo w 1847 akt nr 4 i 8
Mieszkał w miejscowości Więzowno, świadkami na ślubie byli Józef Karnowski i Jan Łukaszewski
Prawdopodobnie rodzicami Jana byli Kazimierz i Julianna z domu Górska, którzy wzięli ślub w tej samej parafii w roku 1812 akt nr 2, na pewno ojcem Jana był Kazimierz, co do matki pewności nie ma bo jest kilka wersji :
ze str. http://poznan-project.psnc.pl
Parafia katolicka Byszewo [Byschewo], wpis 6 / 1847
Joannes Nowicki (28 lat) 100%
Marianna Górska (19 lat)

Parafia katolicka Byszewo [Byschewo], wpis 8 / 1847
Joannes Nowicki (28 lat) 100%
ojciec: Casimirus , matka: Ursula Nowicki
Marianna Gorska (19 lat)

Z geneteki z aktu ur. Jana podana jest Katarzyna
natomiast w Byszewie Kazimierz ożenił się z w/w Julianną Górską


rok 1882 akt 4 Jan Nowicki lat 24 i 1/4 Franciszka Bociek lat 17,5 Mąkowarsko
rok 1847 akt 5 Ignacy Bociek Anna Szmelter Wierzchucin Królewski

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 kwi 2017, 20:37 
Offline

Dołączył(a): 30 kwi 2011, 07:34
Posty: 2
Witam ponownie,
ciagle zastanawia mnie moj przodek Joannes Nowicki ur. w 1815r. Teoretycznie moglby byc synem Casimirusa i Julianny, ale ta para miala dziecko o tym imieniu i nazwisku ur. w 1819r. Nie przypuszczam, aby te malzenstwo identycznie nazwalo drugie dziecko. Jednoczesnie zastanawiaja mnie rodzice chrzestni mojego przodka. Czy to mozliwe, ze rodzice chrzestni moga swiadczyc o nieslubnym dziecku Casimirusa Nowickiego np. z siostra Julianny, albo jej kuzynka, albo inna obca panna Gorska? Jak moglabym sie tego doszukac?
Za kazda jedna podpowiedz lub naprowadzenie mnie na Idee bede bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam
alluta


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL