Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 11:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lut 2017, 19:59 
Offline

Dołączył(a): 04 lut 2017, 09:55
Posty: 19
Witam
Poszukuję informacji na temat moich przodków:

Moi dziadkowie
Malwina i Michał Zacharscy (Zucharscy) mieli dwóch synów:
Mieczysława Zacharskiego(Zucharskiego), który ur 1919 ożenił się ze Stanisławą Kruszelnicką ur. 17.04.1918r, ich synowie to Jacek Zacharski i Maciek Zacharski i Jana Zacharskiego ur 17.06.1938 w Sanoku, który ożenił się z Barbara Stróżyk, ich córka to ja - Joanna Zacharska

Rodzice Malwiny Zacharskiej z domu Krotofilskiej to Krotofilska Aniela + Krotofilski Wincenty
córka Malwina Krotofilska urodzona 31.03.1897 r. w Przemyślu wyszła za mąż za Michała Zacharskiego(Zucharskiego) urodzonego 28.08.1896 Przemyśl
syn Jan Krotofilski ożenił się ze Stefanią i mieli 2 dzieci Stanisławę i Janinę
syn Piotr Krotofilski

Rodzice Michała Zacharskiego to Antoni Zacharski (Zucharski) + Maria Zacharska (Zucharska) z domu Żmijka lub Żmiejka ( posiadam dwa stare dokumenty i w obu są różne nazwiska). siostra Michała to aniela Zacharska.

Zacharski lub Zucharski piszę dlatego iż w przeszłości omyłkowo zmieniono nazwisko na Zucharski.

Jacek Zacharski ożenił się z Bożeną Bartkowiak, dzieci Piotr i Anna Zacharscy

Zacharski (Zucharski) Pisałam podwójne nazwisko, ponieważ przy spisywaniu dokumentów urzędowych przez pomyłkę napisano Zucharski. Mój wujek Mieczysław Zacharski w roku 1948 w Sądzie W Przemyślu zmienił na prawidłowe czyli Zacharscy.

Pozdrawiam
Joanna Zacharska-Błaszczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL