Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sty 2017, 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
Go odnaleźć. W księgach kościelnych nie ma Jego pełnych danych, przy akcie ślubu i zgonu. Są tylko lapidarne adnotacje: ile miał lat, a potem gdzie zmarł. Nic poza tym. Sądziłam, że może tam znajdę informacje odnośnie Jego rodziców i miejsca urodzenia. Niestety nic z tego. Wiem jedynie tyle, że urodził się w 1841 roku. Nie miałam problemów z odnalezieniem innych gałęzi mojej rodziny, a także Jego narodzonych dzieci, ale sam Pradziadek sprawia mi problemy:) Może ktoś z szacownego grona poszukiwaczy przodków coś podpowie? Pozdrawiam, Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2017, 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Twoje informacje też są lapidarne, powiedziałbym, że wręcz enigmatyczne, bo nie podajesz nawet imienia przodka, nie mówiąc już o tym, że nie piszesz gdzie brał ślub i gdzie zmarł. Wielkopolska jest całkiem spora i Groszewskich może być wielu, nawet tych urodzonych ok. 1841 roku :-)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2017, 13:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
Bo w tym przypadku nie chodzi o Wielkopolskę, a o Ziemię Dobrzyńską. Wszystkie urodzenia, śluby, zgony przodków ze strony mojej prababci Marianny Karpińskiej, a Jego żony, dotyczą właśnie Ziemi Dobrzyńskiej i mam opracowany już przedział XVIII/XIX wieku. Natomiast historii Pradziadka Franciszka, Jego pochodzenia nie mogę się doszukać.
Skąd przybył, gdzie się urodził - nic nie mogę odnaleźć w dokumentach. Stąd moje pytanie na forum, może jakieś podpowiedzi. Dzięki, że się odezwałeś:)

Z Wielkopolską mam wiele wspólnego, bowiem Jego córka Katarzyna wyszła za mąż za Wielkopolanina, Powstańca Wielkopolskiego, Bronisława, mojego dziadka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2017, 14:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Próbowałaś szukać na PTG?
http://www.ptg.gda.pl/

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2017, 14:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
Tam nie patrzyłam, ale Ziemia Golubska, to Kujawsko-Pomorskie.
Zdarzyło się Tobie, że w poszukiwaniach Kogoś jednak nie znalazłeś? Pytam, bo jak widzę, Ty jesteś zaznajomiony z tematem. Ja, w przeciwieństwie do Ciebie jestem zupełnym nowicjuszem, zaledwie od kilku miesięcy szukam moich przodków. Pozdrawiam serdecznie, Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2017, 18:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Znalazłem w PTG przodków po mieczu do XVII wieku, pochodzili z Wielkiego Komorska koło Świecia, a to też Kujawsko-Pomorskie.
Oczywiście, że nie wszystkich znalazłem. Znam mojego prapradziadka ze strony babci, wiem kiedy i gdzie się urodził (z księgi dusz), znam jego rodziców (z aktu zgonu), mam skany ksiąg metrykalnych parafii w której się urodził, ale mimo tego nie mogę odnaleźć bliższych informacji o jego rodzicach.
W Genetyce znalazłem ślub z 1825r. Franciszka Groszewskiego z Katarzyną Adamską (Lisewo pow. chełmiński), być może to rodzice Twojego Franciszka.
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=
Możesz wejść na stronę główną i sprawdzić wszystkie okoliczne województwa.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2017, 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
Dzięki. Także korzystam z Geneteki. Znalazłam też więcej małżeństw z Groszewskim jako Panem Młodym, również w Archiwum Diecezjalnym, tyle tylko, że nie wiem komu mogę przypisać rodzicielstwo, bo narodzin Franka nigdzie nie ma, a tym samym danych Jego rodziców. Takich tropów mam więcej, ale to są tylko tropy, często prowadzące donikąd. Jednak muszę je sprawdzić do końca. Wynika z tego, że to raczej nie był miejscowy młodzian. No nic, jutro może pojutrze będę w Archiwum, może na coś trafię. A Tobie serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Danka.
Myślałam, że tylko ja tak mam:)

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2018, 23:04 
Offline

Dołączył(a): 05 lis 2018, 22:17
Posty: 1
Witam Pani Danko :)

Tak się składa, że Groszewski Franciszek i Karpińska Marianna to rodzice mojej praprababci Marty Ceglewskiej. Może mogłbyśmy wymienić się paroma informacjami? ;)

Podam maila jeśli byłaby Pani chętna.
paula.lucja.sarnecka@gmail.com

Pozdrawiam, Paula


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 136 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL