Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 kwi 2024, 07:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 lis 2016, 12:37 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2015, 13:45
Posty: 23
Witam

Mam pytanie czy ktoś rozpoznaje kobietę na zdjęciu ślubnym, Napis na odwrocie Adam i Stanisława Łokajowie ( Łokaj), 7 maja 1939 Toruń.
Adam Łokaj zaginął we wrześniu 1939 i nikt w rodzinie nie wie czy jego żona przeżyła wojnę i czy mieli dziecko.
Szukam takiej informacji by ustalić panieńskie nazwisko Stanisławy.

https://goo.gl/photos/mrMsxq5V1iG82VQdA

Pozdrawiam
Ewa Jola

_________________
Interesują mnie nazwiska : Krężelewski, Machtyl, Jaworski, Gwiazdowski, Barczak, Szozda, Łokaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2016, 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5127
Lokalizacja: Poznań
Witam
Najprościej ustalić nazwisko panieńskie z aktu małżeństwa, który nadal znajduje się w USC w Toruniu. Odpis aktu ślubu można zamówić w dowolnym USC na terenie kraju. Może być problem, jeśli nie są to bezpośredni przodkowie, ale zawsze można spróbować.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2017, 12:56 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2015, 13:45
Posty: 23
Dziękuję , niestety w USC nie odnotowano takiego ślubu w Toruniu.

Pozdrawiam
Ewa Jola

_________________
Interesują mnie nazwiska : Krężelewski, Machtyl, Jaworski, Gwiazdowski, Barczak, Szozda, Łokaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2017, 16:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5127
Lokalizacja: Poznań
Czy to nie ten Adam Łokaj?

Adam Łokaj
Drzewa genealogiczne MyHeritage
Witryna rodzinna, zarządzana przez Joanna Masłowska
Urodziny: 1915
Zgon: 1939
Rodzice: Michał Łokaj, Antonina Łokaj (z d. Szozda)
Rodzeństwo: Jan Łokaj, Marianna Łokaj, Katarzyna Łokaj, Józef Łokaj, Aniela Łokaj, Stanisław Łokaj, Michał Łokaj, Feliksa Łokaj, Nieznane Łokaj

Tu są wszystkie wyniki dla Adam Łokaj, może w którymś drzewie będzie jego żona.
https://www.myheritage.pl/research?form ... toru%C5%84

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2017, 16:22 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2015, 13:45
Posty: 23
Te dane znam a Joanna to moja bratowa, i to co ona zapisała ja jej przekazywałam.

Pozdrawiam

Ewa Jola

_________________
Interesują mnie nazwiska : Krężelewski, Machtyl, Jaworski, Gwiazdowski, Barczak, Szozda, Łokaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sty 2017, 22:55 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 394
Lokalizacja: Toruń
Ewo,
Nie wiem czy moje przypuszczenia mogą być słuszne, ale...
Może Stanisława pochodziła z okolic Torunia a najbliższy kościół mógł znajdować się na Podgórzu (obecnie jest to dzielnica Torunia). Jeśli brali ślub w Podgórzu to w tych latach Podgórz należał do USC Popioły. Wieś Popioły już dziś nie istnieje i wydaje mi się, że akta tego USC znajdują się obecnie w Urzędzie Miasta Aleksandrów Kujawski. Spróbuj w tamtejszym USC zapytać o ten ślub. Mam koleżankę, której dziadkowie brali ślub w 1936 w Podgórzu a cywilny ślub zarejestrowano w USC Popioły.
Powodzenia
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2017, 09:47 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2015, 13:45
Posty: 23
Iku2012 napisał(a):
Ewo,
Nie wiem czy moje przypuszczenia mogą być słuszne, ale...
Może Stanisława pochodziła z okolic Torunia a najbliższy kościół mógł znajdować się na Podgórzu (obecnie jest to dzielnica Torunia). Jeśli brali ślub w Podgórzu to w tych latach Podgórz należał do USC Popioły. Wieś Popioły już dziś nie istnieje i wydaje mi się, że akta tego USC znajdują się obecnie w Urzędzie Miasta Aleksandrów Kujawski. Spróbuj w tamtejszym USC zapytać o ten ślub. Mam koleżankę, której dziadkowie brali ślub w 1936 w Podgórzu a cywilny ślub zarejestrowano w USC Popioły.
Powodzenia
Agnieszka


Dziękuję, też zastanawiałam się czy w innym miejscu mogli brać ślub ale będę szukać, tak jak sugerujesz może to dobry ślad.

Pozdrawiam
Ewa Jola

_________________
Interesują mnie nazwiska : Krężelewski, Machtyl, Jaworski, Gwiazdowski, Barczak, Szozda, Łokaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2017, 17:45 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Proponuję zamieścić zdjęcie na forum Tow. Genealogicznego Kujawsko-Pomorskiego, Może ktoś zidentyfikuje drzwi kościoła, poda nazwę tej światyni. Zdjęcie ślubne mogło być podarowane komuś z rodziny w Toruniu .
Może ktoś z torunian prowadzi blog dotyczacy tego miasta i tam również zamieścić to zdjęcie.
To takie moje kombinowanie...
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2017, 08:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Serdecznie witam wszystkich w Nowym Roku
Te dane umieszczałam wcześniej juz na KPTG ,trzeba zajrzec rowniez do USC Mokre teraz to rowniez dzielnica Torunia parafia Chrystusa Króla w Toruniu a mozna tam znalezc duzo aktów tez i z pólnocnych miejscowości,wiele informacji mozna rowniez odszukac na podstawie gazet tj w KPBC sa Wiadomosci Koscielne z parafii w Toruniu tj.Sw.Jakuba,Maryi Panny,Chrystusa Króla-Mokre,Podgórz,Sw.Jana ,roczniki do 1937 ale mozna sprawdzic wystepowanie nazwiska ,na ostatnich stronach sa zapowiedzi,sluby,chrzty i zgony.Moze w ten sposob da sie cos ustalic.
Pozdrawiam Sylwia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2017, 10:16 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2015, 13:45
Posty: 23
krysia napisał(a):
Proponuję zamieścić zdjęcie na forum Tow. Genealogicznego Kujawsko-Pomorskiego, Może ktoś zidentyfikuje drzwi kościoła, poda nazwę tej światyni. Zdjęcie ślubne mogło być podarowane komuś z rodziny w Toruniu .
Może ktoś z torunian prowadzi blog dotyczacy tego miasta i tam również zamieścić to zdjęcie.
To takie moje kombinowanie...
Pozdrawiam
krysia


Już umieszczałam zdjęcie w Gazecie pomorskiej toruńskiej w wydaniu z czwartku 24.11.2016, nr 274 w Albumie historycznym dzięki pomocy dziennikarki Eweliny Sikorskiej. Jak do tej pory brak jakiegokolwiek odzewu.
I na jednej ze stron wielbicieli miasta Toruń.
Na kilku forach genealogicznych ale n Kujawsko Pomorskim chyba jeszcze nie....wiec i tam zamieszczę, dziękuję :)

Pozdrawiam
Ewa Jola

_________________
Interesują mnie nazwiska : Krężelewski, Machtyl, Jaworski, Gwiazdowski, Barczak, Szozda, Łokaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2017, 10:19 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2015, 13:45
Posty: 23
sylwia-Sz napisał(a):
Serdecznie witam wszystkich w Nowym Roku
Te dane umieszczałam wcześniej juz na KPTG ,trzeba zajrzec rowniez do USC Mokre teraz to rowniez dzielnica Torunia parafia Chrystusa Króla w Toruniu a mozna tam znalezc duzo aktów tez i z pólnocnych miejscowości,wiele informacji mozna rowniez odszukac na podstawie gazet tj w KPBC sa Wiadomosci Koscielne z parafii w Toruniu tj.Sw.Jakuba,Maryi Panny,Chrystusa Króla-Mokre,Podgórz,Sw.Jana ,roczniki do 1937 ale mozna sprawdzic wystepowanie nazwiska ,na ostatnich stronach sa zapowiedzi,sluby,chrzty i zgony.Moze w ten sposob da sie cos ustalic.
Pozdrawiam Sylwia.


Dziękuję, za podpowiedź a te roczniki to gdzie można szukać jest jakaś strona w necie ?

Pozdrawiam
Ewa Jola

_________________
Interesują mnie nazwiska : Krężelewski, Machtyl, Jaworski, Gwiazdowski, Barczak, Szozda, Łokaj


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL