Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 20 kwi 2024, 00:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krzyżostaniak
PostNapisane: 10 maja 2009, 18:37 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2009, 23:04
Posty: 41
Lokalizacja: Poznań
Poszukuję informacji o rodzinie mojej prababci Franciszki Krzyżostaniak pochodzącej z Jedlca i okolic.

Pozdrowienia

Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2009, 20:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Danusiu, mogę Ci pomóc, ponieważ mam wiadomości o ( Krzyżostomiakach, Krzyżostaniakach, Chryzostomiakach - różnie w XIX w. pisano, ale to ci sami) z pobliskiej parafii Brzezie. To też moja Rodzina.
Napisz, w jakich latach żyła Twoja Prababcia - Franciszka, jak miał na imię Jej Mąż - chyba po Mężu jest Krzyżostoniak.

Pozdrawiam.
Ania.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2009, 23:03 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2009, 23:04
Posty: 41
Lokalizacja: Poznań
Witaj Aniu,

Dziękuję bardzo za pomoc. Krzyżostaniak to rodowe nazwisko mojej prababci, mąż Olejniczak, ale nikt w rodzinie nie zna imienia pradziadka. Prababcia urodziła się w latach ok. 1865-1870, zmarła w 1934 w Pleszewie.

Serdecznie pozdrawiam

Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2009, 14:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Danusiu, przede wszystkim musisz dotrzeć do aktu zgonu Prababci Franciszki.Tam będą b. ważne informacje: Jej wiek w chwili zgonu, dane o miejscu urodzenia i o Jej Rodzicach.
Moja rada: zadzwoń do USC w Pleszewie.Może udzielą Ci nawet telefonicznie tych informacji - nie będzie to kłopotliwe, ponieważ znasz rok (1934), w którym zmarła.
Jeżeli nie będą chcieli zrobić tego na telefon, wtedy masz prawo wystąpić oficjalnie o ksero Jej aktu zgonu (nie jest to duży wydatek - w USC Łódź-Widzew - 4 zł).
Moi Krzyżostoniakowie to Rodzina Łukasza Krzyżostoniaka, którego jedna z córek - Marianna w 1842 r. wyszła za mąż za Tomasza Bociańskiego - Ojca mojej 2 x Prababci Antoniny.

Pozdrawiam.
Ania.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2009, 16:36 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2009, 23:04
Posty: 41
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję Aniu, właśnie mam zamiar to zrobić. Już nawet raz przez e-mail dowiedziałam się dokładnej daty urodzenia i zgonu jednego z nieżyjących członków rodziny. Pozostanie mi jednak odszukanie reszty jej rodziny i wizyta w Archiwum Archidiecezjalnym w Gnieżnie. Jeśli moja rodzina będzie spokrewniona z Twoją zawiadomię Cię.

Pozdrowienia
Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2009, 16:32 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2009, 23:04
Posty: 41
Lokalizacja: Poznań
Aniu dowiedziałam się, że moja prababcia urodziła się w miejscowości Krzywosądów a zmarła nie w Pleszewie a w Jedlcu. Skontaktowałam się z USC w Gołuchowie. Niestety muszę oficjalnie złożyć wniosek o wydanie odpisu aktu zgonu. Kserokopii nie wykonują. Tak, że przyjdzie mi poczekać.

Pozdrowienia
Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 182 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL