Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 01:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 mar 2009, 16:24 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2009, 16:01
Posty: 4
Poszukuję wszelkich informacji, które pomogą mi stworzyć zarys drzewa genealogicznego mojej rodziny składającej się z kilku lub kilkunastu (tego jeszcze nie wiem!) rodzin. W grę wchodzą rodziny: Orgelbrandów, Piaseckich i Jahlów (Lwów, Kraków). A w dalszej kolejności Jędrasów (Kraków). Będę oczywiście wdzięczny za ewentualne wskazanie jakichkolwiek żródeł. Pozdrawiam potencalnych poszukiwaczy. Marek Jędras


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2009, 17:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Witamy.
Współczesne czasy i wielkopolska to oky, ale chyba inne portale więcej podpowiedzą.
A móglbyś podać w profilu miasto zamieszkania.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2009, 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Z Twojego postu nie wynika żaden związek z Wielkopolską. Czy Twoi przodkowie pochodzą z Wielkopolski? Czy może z Krakowa lub ze Lwowa przeprowadzili się do Wielkopolski? Określ, choć w przybliżeniu, jakie wielkopolskie rejony (np. powiaty) są w kręgu Twoich zainteresowań.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2009, 21:32 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2009, 16:01
Posty: 4
kabat napisał(a):
Witamy.
Współczesne czasy i wielkopolska to oky, ale chyba inne portale więcej podpowiedzą.
A móglbyś podać w profilu miasto zamieszkania.

Tak oczywiście. Mieszkam w Sieradzu. A urodziłem się w Krakowie. Potem z rodzicami przeniosłem się do Warszawy. Myślę, że jednak rodziny, których członków poszukuję nie są związani z terenem Wielkopolskim. W nawiasach wymieniłem miasta z którymi rodziny te były związane: Piaseccy i Jahle - z Krakowem i Lwowem (poprzez koligacje rodzinne), to samo dotyczy Orgelbrandów, krórych część związana była z Tarnowem, Krosnem. Proszę o ewentualne wskazówki do dalszych poszukiwań. W grę wchodzi okres - międzywojenny, okupacja i prl. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2009, 21:34 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2009, 16:01
Posty: 4
menka napisał(a):
Z Twojego postu nie wynika żaden związek z Wielkopolską. Czy Twoi przodkowie pochodzą z Wielkopolski? Czy może z Krakowa lub ze Lwowa przeprowadzili się do Wielkopolski? Określ, choć w przybliżeniu, jakie wielkopolskie rejony (np. powiaty) są w kręgu Twoich zainteresowań.

Niestety trochę przesadziłem Pewnie muszę przenieść się do krakowskiego towarzystwa genealogicznego. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2009, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Ogłoszenie, pozostanie nic złego nie zrobileś, po prostu szukasz. Każdy z nas takie ogłoszenia na innych forach wystawił.
Walczymy z animowościa ( pełne profile i te dziwne podpisy), wiemy że jesteś na naszym forum. Życzymy poszukiwań, wiemy kiedy my pytamy, a będziesz miał wiadomości na nasze pytania na forum, odpowiesz i podpowiesz.
Taka jest "zasada " forum

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2009, 07:56 
Offline

Dołączył(a): 30 mar 2009, 16:01
Posty: 4
kabat napisał(a):
Ogłoszenie, pozostanie nic złego nie zrobileś, po prostu szukasz. Każdy z nas takie ogłoszenia na innych forach wystawił.
Walczymy z animowościa ( pełne profile i te dziwne podpisy), wiemy że jesteś na naszym forum. Życzymy poszukiwań, wiemy kiedy my pytamy, a będziesz miał wiadomości na nasze pytania na forum, odpowiesz i podpowiesz.
Taka jest "zasada " forum

Teraz już wiem i że w razie czego magę liczyć na pomoc. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL