Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2009, 22:15 
Offline

Dołączył(a): 13 mar 2009, 21:58
Posty: 5
Poszukuję moich pradziadków - nazwisko Kędziora. Nie wiem gdzie brali ślub. Moi dziadkowie (Kędziora Teodor i Kędziora Eleonora z domu Koszuta) mieszkali w Owińskach. Jednak to było ich trzecie miejsce zamieszkania. Mój ojciec a ich syn urodził się w Kiszkowie powiat Gniezno, przedtem mieszkali gdzie indziej ale nie wiem gdzie. Chciałbym utworzyć genealogię rodu ale oprócz wiedzy o moich dziadkach nie wiem nic o ich rodzicach. Teodor urodził się w prawdopodobnie roku 1870 a Eleonora w 1880 ( nie wiem na pewno). Moi rodzice już nie żyją a ja mieszkam w innym województwie i nie wiem gdzie szukać metryk moich pradziadków, którzy pochodzili z Wielkopolski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2009, 22:19 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Jeśli nikt w rodzinie nie potrafi nic więcej powiedzieć na temat przodków, powinieneś w pierwszej kolejności odszukać akty zgonu dziadków. Z nich powinieneś dowiedzieć się czegoś więcej. Poza tym spisz i usystematyzuj informacje które posiadasz - kto gdzie i kiedy się rodził, gdzie i kiedy mieszkał. Kiedy to już będzie zrobione, można zacząć szukać :)

Pozdrawiam
Piotrek


P.S.
Podpisuj posty


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2009, 00:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2007, 18:01
Posty: 150
Lokalizacja: Poznań
To co napisał Piotrek jest bardzo słuszne i pozwoli Tobie przygotować się do poszukiwań. Jak już będziesz wiedział podstawowe informacje to możesz rozpocząć działanie. Ja od lat oprócz szukania po archiwach stosuję też metodę polegającą na kontaktowaniu się z ludźmi noszącymi dane nazwisko, a mieszkającymi w rejonie do którego prowadzą ślady. Jest to co prawda trochę amatorszczyzna, ale w wielu przypadkach dosyć skuteczna. Dzięki takim kontaktom natrafiłem na wątki o których mi się nie śniło, fotografie i dokumenty. Dodatkowo jest to dosyć przyjemna „przygoda”, a przy okazji poznaje się ciekawych ludzi. Kilka lat temu zadzwoniłem do pewnego pana noszącego nazwisko którym się zajmowałem. Okazało się, że trafiłem w dziesiątkę. Wizyta zakończyła się tym, że otrzymałem drzewo genealogiczne tej rodziny do XVII w. Najbardziej jednak byliśmy obaj zaskoczeni tym, że portret pradziada tego pana, wiszący na najbardziej eksponowanym miejscu w domu na 100% wyszedł spod pędzla mojego prapradziada. Tak po dłuższej rozmowie ustaliliśmy na podstawie różnych faktów z jego i moich źródeł. Posiadane przez nas informacje uzupełniały się wzajemnie i wyjaśniały zmiany miejsca zamieszkania, koligacje rodzinne itd. W przypadku nazwiska Kędziora sprawa się trochę komplikuje ze względu na popularność tego nazwiska. Kilka ciekawych informacji zdobyłem za pośrednictwem naszej-klasy.
Powodzenia.

Pozdrawiam
Piotr Dutkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2009, 00:34 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
To samo chciałem napisać. Koszutów nie ma tak dużo, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że wszyscy noszący to nazwisko będą ze sobą spokrewnieni. W wielu przypadkach stosuję identyczne metody jak mój imiennik ;) Powodzenia w poszukiwaniach!

Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2009, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Witam!
W moich zbiorach znalazłem kilkanascie osób o interesującym Ciebie nazwisku. Nie wiem, czy są w jakiś sposób powiązani z Twoimi przodkami, ale wszystko możliwe.


Antoni Kędziora, urodzony w roku 1789, zmarł dnia 11 VI 1819, Sycyno, Szamotuły (wiek: 30 lat), żona: Marianna Guślanka, dzieci:
1. Piotr Paweł, urodzony dnia 27 VI 1802, Sycyno, Szamotuły.
2. Katarzyna, urodzona dnia 23 X 1803, Sycyno, Szamotuły.
3. Agnieszka, urodzona dnia 18 I 1805, Sycyno, Szamotuły.
4. Andrzej, urodzony dnia 24 XI 1807, Sycyno, Szamotuły, zmarł w XII 1807, Sycyno,
Szamotuły (wiek: w wieku 1 miesiąca).
5. Jan, urodzony dnia 3 VI 1810, Ossowo, Szamotuły, zmarł dnia 26 VII 1811, Szczuczyno,
Szamotuły (wiek: 13 miesięcy).
6. Marcin, urodzony dnia 15 X 1812, Ossowo, Szamotuły, zmarł dnia 24 XI 1812, Sycyno,
Szamotuły (wiek: w wieku 1 miesiąca).
7. Regina, urodzona dnia 3 VIII 1815, Sycyno, Szamotuły.
8. Marianna, urodzona dnia 2 V 1818, Sycyno, Szamotuły.


Jakub Kędziora, urodzony w roku 1783, zmarł dnia 24 II 1819, Ossowo, Szamotuły (wiek: 36 lat), żona: Regina N., dzieci:
1. Franciszek, urodzony w roku 1802, Ossowo, Szamotuły.
2. Zofia, urodzona dnia 18 IV 1804, Ossowo, Szamotuły.
3. Marianna, urodzona dnia 29 VII 1806, Ossowo, Szamotuły.
4. Walenty, urodzony w roku 1811, Ossowo, Szamotuły, zmarł dnia 2 X 1813, Ossowo,
Szamotuły (wiek: 2 lat).


Mateusz Kędziora, żona: Marianna Piechocka, dzieci:
1. Katarzyna, urodzona dnia 26 X 1879, Ossowo, Szamotuły.
2. Wiktoria, urodzona dnia 16 XI 1882, Ossowo, Szamotuły.


Michał Kędziora, żona: Marianna Kubacka, dzieci:
1. Jan, urodzony w roku 1799, Popowo
żona (ślub: dnia 14 X 1824, Szamotuły,): Marianna Woźna, urodzona w roku 1792, Popowo.
żona (ślub: dnia 2 III 1829, Szamotuły,): Małgorzata Matusz, urodzona w roku 1789,
Popowo.
2. Małgorzata, urodzona w roku 1803, Popowo,
mąż (ślub: dnia 9 XI 1823, Szamotuły,):Stanisław Kucharski, urodzony w roku 1798,
Popowo.
3. Andrzej, urodzony dnia 1 XII 1811, Popowo, Szamotuły.
4. Magdalena, urodzona dnia 12 VII 1818, Popówko, Szamotuły.


Tomasz Kędziora, żona: Marianna Otfrot (Odwrot), dzieci:
1. Rozalia, urodzona dnia 3 VIII 1889, Popówko, Szamotuły.

Pozdrawiam

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2009, 09:46 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2009, 19:35
Posty: 4
W drzewie mojego męża znalazłam Eleonorę Koszuta ur. 1879 roku. Nie mamy o niej wiadomości ani o jej mężu. Prawdopodobnie nie zmarła jako dzieko i założyła rodzinę. Ale to wszystko czym mogę służyć. Urodziła się w Bednarach k. Wronczyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2009, 21:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Witam!
Rodzina Kędziorów od lat mieszka w Dolanach gm.Lądek pow.Słupca.
W gm.pow.Słupca jest wieś Koszuty.
Druga wieś Koszuty w Wlkp.jest w pow.średzkim.Stąd ród Koszutów-zobacz Google.
Pozdrawiam.Barbara

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2009, 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 gru 2008, 23:45
Posty: 26
Lokalizacja: Poznań
Szukaj w Gnieźnie, znałem osobiście Kazimierza Kędziorę , akta Kiszkowa znajdują się w AA Gniezno oraz dostępne są też w AP Poznań. Życzę powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2017, 20:26 
Offline

Dołączył(a): 13 mar 2009, 21:58
Posty: 5
Dziękuję za wiadomości. Doszedłem do pra-przodków otrzymując metryki z parafii. Otóż pra-dziadkowie brali ślub w Wierzenicy dzisiaj to jest rejon Swarzędza. W roku 1833 kiedy brali ślub była to rejencja gnieźnieńska.
W każdym razie dziękuję za porady i jestem wdzięczny za odzew.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2017, 22:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Witam. Moje korzenie też biegną od okolic między Swarzędzem a Środą Wlkp. Czerlejno, Kleszczewo.
Ale jak to zwykle bywa, wciąż brak czasu na pełniejsze spenetrowanie Archiwum Diecezjalnego w Poznaniu.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2018, 17:20 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1746
Lokalizacja: Gdańsk
krambud napisał(a):
Witam. Moje korzenie też biegną od okolic między Swarzędzem a Środą Wlkp. Czerlejno, Kleszczewo.
Ale jak to zwykle bywa, wciąż brak czasu na pełniejsze spenetrowanie Archiwum Diecezjalnego w Poznaniu.


Witaj.

Rafale, szukając swoich znalazłam to - może się przyda?

Kleszczewo.

Urodzony- Adalbertus 2.IV.1833.
rodzice: Kunegunda Kędziora, Josephus Borygulski?.
skan 7, wpis 9.

https://szukajwarchiwach.pl/53/3341/0/1 ... /#tabSkany

Urodzona - Ludovica 11.V.1845.
rodzice: Stefanus Kędziora, Franciska Piekarska.
skan 3, wpis 6.

https://szukajwarchiwach.pl/53/3341/0/1 ... /#tabSkany

Urodzony:Adalbert 4.IV.1847.
rodzice: Stephanus Kędziora, Franciszka Piekarska?
skan 3, wpis 8.
https://szukajwarchiwach.pl/53/3341/0/1 ... /#tabSkany

Urodzona - Magdalena 2.VI.1948.
rodzice:Stf. Kędziora, Fran. Piekarska.
skan 3, wpis 14.

https://szukajwarchiwach.pl/53/3341/0/1 ... /#tabSkany

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2018, 10:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Dzięki za info. A tak dla ciekawostki to u Stefana doliczyłem się 16 (szesnaścioro) potomstwa. :-)

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL