Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 kwi 2024, 19:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kostrzyn
PostNapisane: 18 lut 2009, 23:42 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Ina!
wysłałam do Ciebie wiadomość na PW-temat Hoppe.
Pozdrawiam Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kostrzyn
PostNapisane: 19 lut 2009, 01:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Witam!

Koleżanka mojej mamy nazywa się z domu Hoppe i pochodzi z Kostrzyna. Wiem od niej, że jej brat ma całe drzewo rodowe tej rodziny, sięgające chyba XVII wieku (o ile dobrze pamiętam, przodkowie wywodzili się ze Szwecji). Ino i Bożeno, jeśli jesteście zainteresowane skontaktowaniem się kimś z tej rodziny, to postaram się pomóc.

Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kostrzyn
PostNapisane: 19 lut 2009, 09:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 10:34
Posty: 223
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kubo, dziekuję za wiadomośc.
Bożeno, czytałam PW, ale na spokojnie musze sie zastanowić, czy cos z tego "wycisnę".
Zna tylko imię - Stanisław Hoppe, żył chyba w latach 20-stych ubiegłego wieku. Nic więcej nie wiem o tej rodzinie.
Pozdrawiam. Ina


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kostrzyn
PostNapisane: 19 lut 2009, 20:41 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Kubo!
Też niewiele wiem nt. rodu Hoppe. Na razie gromadzę wszystko co mi się trafi, bo może potem będę mogła z tych zapisków coś sensownego zbudować. Dlaczego Hoppe to temat moich poszukiwań? Otóż moja prababka Apolonia Tomicka była z domu Hoppe.To co Tata mi przekazał to tylko nazwisko i parę opowiadań o swojej babci, z którą mieszkał od chwili urodzin do r. 1931. W owym czasie babcia owdowiała w 1924, ale Tata miał zaledwie 4 latka więc absolutnie nie pamięta dziadka. Już odszukałam więcej informacji o Apolonii. Ur. się w Smolnikach/Szubin w 1863r. Ojciec Jakub matka Justyna Żeganek. W 1884 poślubiła w Dąbrówce Kośclelnej/Oborniki Tomasza Tomickiego. Prawdopodobnie w tejże Dąbrówce narodziło się dwoje starszych dzieci Jan i Anna. Potem już cała rodzina zamieszkała w Wierzenicy i tam narodziło się czworo następnych.
Około 1913 już na stałe wszyscy mieszkają w Poznaniu.Apolonia zmarła w 11.1944. Wiemy, że miała rodzeństwo. To wszystko.
Odnośnie Twojej propozycji kontaktu z koleżanką Twojej Mamy. Może byłoby właściwe "zajrzeć" do tych zapisków brata tej pani. Jeżeli byliby tam krewni z Szubina, Obornik to może byłby to ślad wyraźniejszy do powiązania rodziny Hoppe.Oczywiście Kostrzyn też wchodzi tutaj w grę, bo przed 1900 rokiem prawie cała rodzina tam się odnalazła. Gdybyś mógł się dowiedzieć czy są tam miejsca w których przebywała moja prababka, byłoby wspaniale.

Mam nadzieję, że informacje, które przekazałam Ci nt. Twoich poszukiwań coś nowego wniosły.Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kostrzyn
PostNapisane: 19 lut 2009, 23:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2008, 01:48
Posty: 381
Lokalizacja: Stara Górka
Kubo!
Ja również poszukuję krewnych z rodziny Hoppe.
Siostra mojego dziadka, Katarzyna Bąk, wyszła za mąż w 1901 r. w Mąkowarsku, za urodzonego w 1879 r. w Tucholi, Franciszka Hoppe. On był, zdaje się, kominiarzem.
Może ów Franciszek ma swoje miejsce w tym wielkim drzewie rodziny Hoppe o którym wspomniałeś?

_________________
Pozdrawiam. Andrzej
http://siwinscy.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL