Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 10:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lut 2009, 13:41 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2009, 13:20
Posty: 2
Witam :)

Jestem tu po raz pierwszy. Od dłuższego czasu poszukuję informacji na temat mojego ojca Romana Kosior. Ja urodziłam się 14.01.1966, on zmarł 02.02.1966 r. Na temat jego osoby, okoliczności śmierci panuje jakaś zmowa milczenia, mur, którego nie mogę przebrnąć.
Szukając w zasobach internetu nic nie znalazłam. Szukam korzeni, jego rodziny, nic o nim nie wiem. Mam tylko jedno stare zdjęcie, które przedstawia tylko jego sylwetkę z daleka. Nie znam twarzy, nie mam pojęcia kim był. Moja mama nigdy nie powiedziała mi prawdy, może dlatego, że jestem dzieckiem nieślubnym. Czuję, że zdawkowa historia, którą mnie karmi przez lata jest jakims rodzajem wyrzutu sumienia.
Mój ojciec leży na cmentarzu Junikowo. Jako dziecko byłam tam raz, potem, kilka lat temu odwiedziłam jego grób z moja mamą. Okazało się, że w latach 90-tych została tam pochowana także matka mojego ojca. Nie spisałam jej imienia i nazwiska ponieważ z kolei moja mama chciała jak najszybciej opuścić cmentarz. Wybieram się tam ponownie, zamierzam iść do administracji cmentarza i popytać o osoby, które odwiedzają grób, bądź wnoszą opłaty. Wiem, że to dziwne, iż przez tyle lat nigdy niczego nie dowiedziałam się o moim ojcu. Żałuję, że nie próbowałam szukać go, gdy żyła jego matka. Nie wiem tak naprawdę kim był, gdzie mieszkał, czy może miał rodzinę w postaci zony i dzieci.
Postanowiłam odszukać informacji na jego temat. Dodam tylko, że w latach 60-tych był w Kaliszu, gdzie się urodziłam (teraz mieszkam w Warszawie). Prawdopodobnie, ale to tylko moje przypuszczenia miał do czynienia ze służbami więziennymi, nie sądzę, by był więźniem, ponieważ spotykał się z moja mamą poza murami. Moja mama wspominała tylko, że poznali się w Szczypiornie, a tam przecież przez całe lata do dnia dzisiejszego był ośrodek szkolenia służb więziennych. Podobno zmarł na zawał serca, co jest dla mnie podejrzane, owszem zawały w wieku 32 lat zdarzają się, ale mam jakieś podejrzenia, że stało się zupełnie coś innego. Czuję, że to nie była naturalna śmierć.
Bardzo przepraszam za tak szczegółowy opis i być może chaotyczny, ale po prostu szukam pomocy, jakiś wskazówek, być może natrafię w końcu na jakiś ślad. Czuję, że jestem mu to winna, a ja będę mogła wreszcie odzyskać spokój.
Serdecznie pozdrawiam

Marlena Kosior.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2009, 14:40 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Tak jak piszesz, rzeczywiście spróbuj się najpierw dowiedzieć czegoś na miejscu - w zarządzie cmentarza. Jeśli masz dokładną datę i poznasz miejsce zgonu, możesz zwrócić się do odpowiedniego Urzędu Stanu Cywilnego o kopię lub odpis zupełny aktu zgonu. Z niego natomiast dowiesz się, gdzie urodził się ojciec i jak nazywali się jego rodzice. Być może uda Ci się w ten sposób odszukać jego rodzeństwo.
Wyszukiwarka cmentarna Poznania (http://www.poznan.pl/mim/public/necropolis/search.html) odnajduje grób Romana Kosiora (1934-07-15 – 1966-02-02; pole 11) jednak pomimo tego, że jest to grób rodzinny nie pokazuje nazwisk pozostałych osób tam pochowanych. Wyszukiwarka pokazuje jeszcze kilka innych grobów Kosiorów, dlatego warto będzie spisać sobie te dane.

Nazwisko Kosior w Wielkopolsce bardzo popularne nie jest, także można spróbować przedzwonić do osób znalezionych w książce telefonicznej - może ktoś coś będzie pamiętał?
Oto numery znalezione w spisie dla województwa wielkopolskiego:
Nazwisko i imię, Ulica, Numer telefonu, Miasto
Kosior Aleksandra, Poznańska, TEL (61) 8963230, Jankowice
Kosior Alicja i Zbigniew, Krasińskiego, TEL (61) 8411635, Poznań
Kosior Andrzej i Barbara, os. Rusa, TEL (61) 8740284, Poznań
Kosior Andrzej, Bydgoska, TEL (67) 2862917, Wyrzysk
Kosior Danuta, Letnia, TEL (63) 2427256, Konin
Kosior Elżbieta Maria, Kilińszczaków, TEL (67) 2662946, Jastrowie
Kosior Grzegorz, , TEL (62) 7222329, Dąbrowa
Kosior Janina, pl. Wielkopolski, TEL (61) 8524459, Poznań
Kosior Lucjanna, Matwiejewa, TEL (67) 2143244, Piła
Kosior Piotr, Polna, TEL (62) 7347132, Gorzyce Wielkie
Kosior Robert, Szkolna, TEL (61) 8147047, Rumianek
Kosior Sylwia, Naramowicka, TEL (61) 8220835, Poznań
Kosior Wiesława, , TEL (61) 2958058, Gaj Wielki
Kosior Witold, Staszica, TEL (62) 7365379, Ostrów Wielkopolski
Kosior Zbigniew, Łozowa, TEL (61) 8322808, Poznań
Kosior Zofia, Kopernika, TEL (65) 5464650, Rawicz
Kosior Zofia, Roosevelta, TEL (67) 2657057, Jastrowie

Pozdrawiam
Piotr Skałecki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2009, 15:31 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2009, 13:20
Posty: 2
Bardzo dziękuję za pomoc :)
Swojego czasu tez poszukałam nazwisk w książce telefonicznej. Rzeczywiście musze podzwonić i zapytać.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL