Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 20:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sty 2009, 17:47 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2009, 17:21
Posty: 2
Witam serdecznie
Jestem nowa na tym forum i mam ogromną prośbę.Poszukuję informacji jak szukać przodków za granicą.W skrócie sprawa wygląda następująco: moja babka urodziła się w 1910 roku w Niemczech.Według aktu zgonu w Wattenscheid.Jej matka urodziła się w 1885 roku wg.aktu zgonu w Niemczech,ale żadnych bliższych informacji poza tym,że nazywała się Waschmann lub Waxmann.Jeśli ktoś może mi powiedzieć jak dalej mam szukać będę bardzo wdzięczna.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 19:05 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Witam!

Wydaje mi się, że może chodzić o Wattenscheid które jest dzielnicą Bochum. Nie wiem na ile zna Pani język niemiecki ale warto poszperać na tej stronie: http://www.kath-bochum.de/ szczególnie przydatny może być spis parafii w Wattenscheid, który jest tutaj: http://www.kath-kirche-wat.de/start.htm
Do niektórych parafii jest tylko adres pocztowy ale widzę, że niektóre mają też stronę www oraz email. Kiedy ja szukałam dokumentów chrztów moich dziadków napisałam email po angielsku i po jakimś czasie dostałam odpowiedź. Jeśli droga emailowa nie jest możliwa to może ktoś z genealogów tam mieszkających pomorze.
Założyłam że Pani babcia była katoliczką, stąd linki do stron kościoła katolickiego, jeśli była ewangeliczką to myślę że jeszcze łatwiej będzie wyszukać w internecie potrzebne adresy.

Pisząc do parafii może Pani od razu poprosić o sprawdzenie czy ochrzczono tam rodzeństwo babci i czy jej rodzice brali tam ślub.

pozdrawiam i życzę powodzenia!

Anna Stachowska

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2009, 18:09 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2009, 17:21
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedź.
Niestety nie znam dobrze niemieckiego,ale ten spis parafii na pewno się przyda.
Być może uda mi się dowiedzieć dokładniej w której dzielnicy Wattenscheid babcia mieszkała,wtedy będę mogła określić o którą parafię chodzi.

Mam jeszcze jedno pytanie: gdzie szukać informacji dotyczących prowadzonej przez daną osobę działalności zarobkowej.Chodzi mi o działalność również na terenie Wattenscheid.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 204 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL