Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 08:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sty 2009, 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2008, 17:03
Posty: 306
Lokalizacja: Strzelno
Uwaga Kaszyńscy z kraju i zagranicy!

Zgłosili się do mnie członkowie rodu Kaszyńskich z prośbą, by odszukać ich potomków. Nie jest to liczny ród, jednakże niezwykle ciekawy w swych najstarszych dziejach. Opracowałem kilkudziesięciostronicowy materiał o tym rodzie sięgając aż do XIII w. Postaram się chętnym przybliżyć te dzieje. W zamian proszę o pomoc w odszukaniu, jak najliczniejszych Kaszyńskich, gdyż organizują oni zjazd rodu w m-cu czerwcu br. Szczegóły niebawem.

Interesują mnie szczególnie Kaszyńscy wywodzący się z Popielewa koło Trzemeszna, przodkowie Wincentego oraz Kaszyńscy z całego byłego powiatu mogileńskiego – okolice Dąbrowy Mogileńskiej. Proszę również innych Kaszyńskich o kontakt, zarówno tych z kraju, jak i zagranicy, niekoniecznie z nimi związani.

Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 23:45 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2009, 23:13
Posty: 1
Lokalizacja: Leszno
Witam serdecznie. Moje nazwisko rodowe to Kaszyńska i pochodzę z okolic Popielewa, a konkretnie z Trzemżala. Urodziłam się w Mijanowie. Mój nieżyjący już Tato urodził sie w Popielewie w 1911r. Mam ośmioro rodzeństwa: 5 sióstr i 3 braci. Niestety nie wiem zbyt wiele na temat pochodzenia mojego panieńskiego nazwiska, dlatego z wielką radością przeczytałam na ten temat opracowania pańskiego autorstwa.
Bardzo serdecznie pozdrawiam
Julianna Woźniak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL