Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 08:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 lut 2015, 15:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2660
Lokalizacja: Poznan
Witam,

Informacja dla wszystkich z Was, ktorzy chcieliby cokolwiek dowiedziec się gdzie /w jakim sklepie, warsztacie, zakladzie/ jego przodkowie pobierali/ukonczyli nauke zawodu w Poznaniu przed II Wojna, podaje iz istnialy dokumenty wystawiane i rejestrowane w Izbie Przemyslowo Handlowej w Poznaniu, tak zwane "Umowy o nauke Izby Przemyslowo Handlowej w Poznaniu".
Istnial rejestr umow o nauke Izby Przemyslowo Handlowej w Poznaniu, /numerowany pod liczba biezaca ksiegi wplywow/.
Nie mam pojecia czy ten rejestr zachowal sie i jest do wgladu w Archiwum państwowym w Poznaniu ale podaje te informacje bo byc moze sie komus przyda.
Ostatnio wyszperalam w dokumentach rodzinnych Umowe pomiedzy wlascicielem składu kapeluszy przy ul.Szkolnej 13 w Poznaniu panem Michalem Malczewskim a matka mojej tesciowej i moja tesciowa jako uczennica. Dokument pochodzi z sierpnia 1933.
Nauka na stanowisko ekspedientki w/w skladzie trwala 3 lata i byla wynagradzana, z kazdym rokiem wieksze wynagrodzenie.
Umowy te sporzadzane byly przez Izbe Przemyslowo Handlowa w 2 egzemplarzach, jeden dla wlasciciela/pryncypala a drugi dla ucznia.
Wiedzialam, ze tesciowa pracowala przed wojna w skladzie kapeluszy nie wiedzialam jednak gdzie i u kogo.

Jesli byla mowa na ten temat wczesniej, to nie zauwazylam.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Tadeusz Stawicki i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL