Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 wrz 2014, 21:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Chciałbym zapoczątkować wątek w którym ci z nas, którzy będą chcieli, mogliby dzielić się odkryciami krewnych wśród innych uczestników naszego Forum.

Przynajmniej mnie zdarzyło się to już dwukrotnie. Z Magdą Betlej jesteśmy całkiem bliskimi krewnymi - łączą nas przodkowie z rodziny Kowalak z Trzcielina par. Konarzewo. Michał i Anna (z Koralewskich) Kowalakowie (ślub 1845 w Tarnowie Podgórnym) to Magdy praprapradziadkowie a moi prapradziadkowie.

Dziś się okazało, że Jacek Szajkowski z Dusznik też jest moim dalekim krewnym, a wraz z nim Marcin Nagórski z Komornik (co wychwyciłem w innym wątku) - naszymi wspólnymi przodkami byli Stanisław Czajka i Marianna z Pawlaków z Fabianowa par. Komorniki (dziś to peryferyjna dzielnica Poznania), ślubowali w Komornikach w roku 1788! Jesteśmy kuzynami szóstego stopnia czy jakoś tak :)

Wydaje mi się, że podobnych odkryć bylo na naszym Forum już trochę.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2014, 21:41 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Ja mam wrażenie, że jestem spokrewniony z połową WTG przez Koźmin :) Na pewno z Anią Stachowską, Christianem i jeszcze z paroma osobami, z którymi regularnie wymieniamy informacje. Może dzięki temu, że Koźmin, w dużej mierze dzięki wspomnianym osobom jest bardzo dobrze rozpoznany "genealogicznie" i zindeksowany. W Kostrzynie mamy natomiast wspólnych przodków z Iną Rubiś-Bral, prywatnie moją ciocią (aaa, miałem nie mówić!).
Z Asią mamy nierozpoznany temat dalekich - w sensie odległości - krewnych: Michnów z Łańcuta, ale że nie widać podobieństwa między nami, to pokrewieństwo nie jest chyba zbyt bliskie ;)
Podobieństwo natomiast widać uderzające z Bradem Pitem (o czym się powtórnie dowiedziałem dzisiaj), więc coś musi być na rzeczy...

A na poważnie - dzięki WTG i naszemu forum poznałem wielu dalekich krewnych. Czekam na więcej odkryć!

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2014, 22:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Macieju , najprawdopodobniej jesteśmy spokrewnieni poprzez Jana ze Staniewa, mojego prapradziadka:)

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2014, 22:04 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam.
Tak, dziś odkryliśmy wspólnie z Łukaszem Bieleckim, że jesteśmy rodziną poprzez małżeństwo Stanisław, Marianna Czajka z Fabianowa k. Poznania, w dodatku Łukasz jest moim wujkiem, 6-te kuzynostwo z moim tatą.
Jestem również spokrewniony z Jackiem Lichockim z Dusznik, poprzez rodzinę Bździel z par. Duszniki, Olgierdem Sibila z Wolsztyna poprzez rodzinę Dziamskich z par. Michorzewo, Marcinem Nagórskim poprzez rodzinę Mączyńskich z rejonu Komornik-Kiekrza, Bogusławem Kuikiem poprzez rodzinę Maj-Kuik z Konarzewa, Przemysławem Wojnowskim poprzez rodzinę Wojnowski-Szajkowska, oraz Anną Marcinkowską - Sobiech poprzez rodzinę Matuszewskich z rejonów Śmigla-Kościana.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 00:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Szczęściarze!
W obszarze kujawsko-pałuckim niełatwo o podobne odkrycia w relacjach.
Może z powodu dziury informacyjnej w indeksach, z opieszałości bydgoskiego archiwum z publikacją skanów, z hermetyczności AAG. A może potencjalna familia jest nieaktywna na forum WTG... Pewnie wszystko razem.

Gratuluję odkrytych więzów krwi :)

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 00:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Moją ciocią jest Danusia Matuszkowiak "danamat2", a dokładnie jej mąż jest moim wujem od rodzin Żurów i Marciniaków. Serdecznie pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 07:15 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 16:51
Posty: 149
Witam moim krewnym( dalekim kuzynem )jest tomasz1989 nasze prababcie były siostrami.

_________________
Pozdrawiam
Łukasz R.


Poszukuję Nowiccy z Popowa (powiat Oborniki),Bączyków z Gałowa.Smiłowa, Lembiczów z Gałowa, Przyborowa,Jankowskich z Baborowa,Feliksiak z Wymysłowa,Jadamscy z Lidzbarka oraz Dzierzgonia,Dąbrowscy okolice Wrocek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 07:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 10:34
Posty: 223
Lokalizacja: Górny Śląsk
Witam.
Maciej G. wspomniał o wspólnym przodku, którym jest Maciej Pyzdrowski (1745-1819) Kostrzyn, mój 5xpradziadek.
Wspólnego przodka mam również z Kubą Ł. Jest nim Józef Miklaszewski (1782-1827) Kostrzyn, mój 4x pradziadek.
Wszyscy troje jesteśmy spokrewnieni poprzez Rozalię Miklaszewską zd. Pyzdrowską (1782-1851) Kostrzyn – żona Józefa Miklaszewskiego, a córka Macieja Pyzdrowskiego, moją 4xprababcią.
Pozdrawiam, Ina


Ostatnio edytowano 22 wrz 2014, 07:11 przez ina, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 10:07 
Offline

Dołączył(a): 05 lis 2011, 22:37
Posty: 10
Witam
Z Magdą Betlej - łączą nas przodkowie z rodziny Radnieckich z Sokolnik. Walenty i Franciszka Radnieccy (ślub 1857 w Sokolnikach) to Magdy praprapradziadkowie a mojej żony Beaty prapradziadkowie.
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Witam,
przez te kilka lat obecnosci na forum rowniez poznalem paru kuzynow, potomkow dawnych wlascicieli ziemskich w okolicy Kruszwicy, oraz potomkinie znajonych moich dziadkow.
Najwczesniej, bowiem w 2010 roku skontaktowal sie ze mna Tomasz Lewandowicz z Olsztyna (lewywy) w watku "Poszukuje informacji o rodzinie Lewandowicz z okolic Strzelna". Naszymi wspolnymi przodkami byli Tomasz Lewandowicz i Justyna Breitenbach z parafii Strzelno, co sprawia ze jestesmy dla siebie 4-tymi kuzynami.
Innym razem dzieki Marzence (menka) poznalem innego mojego 5-tego kuzyna Krystiana Kaczynskiego (Krys85), z ktorym pochodzimy od Jakuba Jasieckiego i Marianny Glowackiej z Pomian parafii Wojcin kolo Strzelna.
Innym razem znalazlem opracowanie drzewa genealogicznego moich 6xpradziadkow Jozefa Wesolka zm 1788 i Katarzyny Gulianownej zm 1789 z Jaroszewa obok Znina, ale niestety nie znalazlem autora tego drzewa.
Babcia zawsze powtarzala, ze gospodarstwo w ktorym sie urodzila kiedys nalezalo do rodziny Brożków. W 2010 roku w watku "Parafia Polanowice" poznalem Dorote Brozek (Dorota), potomkinie dawnych wlascicieli gospodarstwa moich dziadkow. Dawno z nia nie pisalem, ciekawe co u niej.
Dwa razy na forum pisalem o dziejach parafii w Polanowicach i historii tejze miejscowosci. Wymienilem pare wiadomosci z potomkami wlascicieli Polanowic i Gizewa von Gierke i Przybyszewskimi. Z czego jestem bardzo zadowolony.
Szkoda, ze na forum jest tak malo osob z Kujaw okolic Inowroclawia, z ktorymi mialbym duze szanse odszukac wspolnych przodkow.

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 10:20 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 618
Witam.
Jestem spokrewniony z Agnieszką Mizgalską z Montrealu (moyra777) poprzez rodzinę Mizgalskich. Jej praprapradziadek jest bratem mojego prapradziadka.
Pozdrawiam.
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Z Kubą Łabędzkim jesteśmy spokrewnieni poprzez Stacheckich.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Jestem spokrewniona z Lilą Molendą(Młynarka) oraz Olgierdem Sybilą(stan). Wśród moich krewnych jest też Leszek Maik(L
_Maik) i Sławomir Kwiatek(grande06).Mój mąż ma wspólnych przodków z Romanem Pierzyńskim(Romuald)-zarówno poprzez Pierzyńskich jak i Drzymałów.Prawdopodobnie wspólnych przodków mój mąż ma też z Dobrosławą Gucia(Sława).

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Ostatnio edytowano 23 wrz 2014, 09:29 przez AGA KOZA, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Krystyna z Kujaw napisał(a):
Szczęściarze!
W obszarze kujawsko-pałuckim niełatwo o podobne odkrycia w relacjach.
Może z powodu dziury informacyjnej w indeksach, z opieszałości bydgoskiego archiwum z publikacją skanów, z hermetyczności AAG. A może potencjalna familia jest nieaktywna na forum WTG... Pewnie wszystko razem.

Gratuluję odkrytych więzów krwi :)


Ja mam dużo przodków spod Żnina na Pałukach. Nazwiska: Wieczorek, Wesołek, Klucz, Kokocha, Bębenek, Malak, Morasz, Jędrzejewski.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
mac napisał(a):
Ja mam wrażenie, że jestem spokrewniony z połową WTG przez Koźmin :) Na pewno z Anią Stachowską, Christianem


Ze mną, naprawdę ?

O których wspólnych przodkach tu chodzi ?

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Łukasz Bielecki napisał(a):
Krystyna z Kujaw napisał(a):
Szczęściarze!
W obszarze kujawsko-pałuckim niełatwo o podobne odkrycia w relacjach.
Może z powodu dziury informacyjnej w indeksach, z opieszałości bydgoskiego archiwum z publikacją skanów, z hermetyczności AAG. A może potencjalna familia jest nieaktywna na forum WTG... Pewnie wszystko razem.

Gratuluję odkrytych więzów krwi :)


Ja mam dużo przodków spod Żnina na Pałukach. Nazwiska: Wieczorek, Wesołek, Klucz, Kokocha, Bębenek, Malak, Morasz, Jędrzejewski.


Lukaszu ja tez mam na drzewie Wesolkow spod Znina :-)

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Łukasz Bielecki napisał(a):
Ja mam dużo przodków spod Żnina na Pałukach. Nazwiska: Wieczorek, Wesołek, Klucz, Kokocha, Bębenek, Malak, Morasz, Jędrzejewski.
Jędrzejewskich mam wśród powinowatych (Kwieciszewo).
Malak - gdyby potwierdziły się związki z Bauzami<>Dobrzyńskimi, to może... Wydawało się, że z Krzysztofem D. mamy wspólnych przodków, ale coś się haczy i wymaga wyjaśnienia.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2014, 06:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011, 18:38
Posty: 69
Witam,
jestem spokrewniony z Dobrosławą Gucia (Sława) przez Piotra Woytasza
pozdrawiam Jakub

_________________
Poszukuję: Bączyk (Tarnowo) Walter, Czubek (Łeki Wielkie), Krupka (Słupia) Klonecki, Jujka (Buk) Wojtasz, Rybarczyk (Lusowo) Buda, Dziurla, Kupczyk (Bukowiec) Chojnowski, Bubrzyk (Sadowne)
Pozdrawiam Jakub Bączyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2014, 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012, 19:31
Posty: 350
Lokalizacja: Kalisz, Choszczno
Witam - do Krystyny.

Napisałam do Ciebie na pw. Babcia mojego męża to Wiktoria Bauza.

_________________
Pozdrawiam
Ela


Poszukuję:
Kujawiński, Sobczak, Musiak, Jochan (Kalisz) ; Przerański, Czerniak - Cierniak (Pamięcin); Mikołajczyk (Błaszki); Brząkowski, Ciesielski, Jankowski, Błaszak (Słupca i Września), Walczak, Janiak (Kuchary).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2014, 14:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Eluś napisał(a):
Witam - do Krystyny.
Napisałam do Ciebie na pw. Babcia mojego męża to Wiktoria Bauza.
Elu, jest odpowiedź.
pzdr.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2014, 20:53 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2008, 21:10
Posty: 247
mac napisał(a):
Ja mam wrażenie, że jestem spokrewniony z połową WTG przez Koźmin :) Na pewno z Anią Stachowską, Christianem i jeszcze z paroma osobami, z którymi regularnie wymieniamy informacje. Może dzięki temu, że Koźmin, w dużej mierze dzięki wspomnianym osobom jest bardzo dobrze rozpoznany "genealogicznie" i zindeksowany. W Kostrzynie mamy natomiast wspólnych przodków z Iną Rubiś-Bral, prywatnie moją ciocią (aaa, miałem nie mówić!).
Z Asią mamy nierozpoznany temat dalekich - w sensie odległości - krewnych: Michnów z Łańcuta, ale że nie widać podobieństwa między nami, to pokrewieństwo nie jest chyba zbyt bliskie ;)
Podobieństwo natomiast widać uderzające z Bradem Pitem (o czym się powtórnie dowiedziałem dzisiaj), więc coś musi być na rzeczy...

A na poważnie - dzięki WTG i naszemu forum poznałem wielu dalekich krewnych. Czekam na więcej odkryć!


To ja się też chyba zaliczam do tych krewnych z okolic Koźmina o ile dobrze pamiętam to wspólnym przodkiem jest Józef Sip.

_________________
Joanna

http://gw.geneanet.org/joanna84_w?lang= ... i=A;o=A;k=


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2014, 10:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:01
Posty: 164
Lokalizacja: Łódź
Witam.
A moim krewnym jest Jurek Krzywaźnia (Gryf1).
Nasz wspólny przodek to Walenty Kamiński (1769-1827) - mój praprapradziadek.
Poznałam Jurka na jednym z for genealogicznych (chyba na forgenie) kilka lat temu i razem zgłębialiśmy tajniki wiedzy na temat m.in. miejsca urodzenia naszego Walentego...
Bardzo wiele zawdzięczam Jurkowi także jako znanemu regionaliście ziemi ostrzeszowskiej. Przybliżył mi historię Czajkowa i okolic, z których pochodzili nasi wspólni przodkowie.

_________________
Pozdrawiam.
Anna S.

Poszukuję:
- aktu urodzenia Stefana Rudnickiego, ok. 1780 r. - okolice: Kalisza, Pleszewa, Ostrowa Wlkp., a może Ostrzeszowa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2014, 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Dzięki forum WTG dowiedziałem się, że jestem spokrewiony z Ciocią Iną Rubiś-Bral i z Maciejem Głowiakiem. Nasze korzenie rodzinne tkwią oczywiście w Kostrzynie. Z tym, że z Maciejem jestem nie tylko spokrewniony przez Pyzdrowskich, ale też przez Wilkowskich - rodzinę kostrzyńskich garncarzy (a później kuśnierzy). Naszym wspólnym przodkiem był Wawrzyniec Wilko(w)ski, ur. 1745 - zm. 1794.
Daleką moją krewną jest także Ciocia Magdalena Blumczyńska. Naszym 5xpradziadkiem był pobiedziszczanin Franciszek Stachecki. Jego syn Józef (ur. 1783) był moim 4xpradziadkiem i przyrodnim bratem Marcina Stacheckiego (ur. 5.11.1775), 3xpradziadka Magdaleny. Linie rozeszły się przed ponad 200 laty!
Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2014, 20:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Skoro już zostałam wywołana, to napiszę, że oprócz Jakuba (bara) jestem spokrewniona z Gabrysią Żak oraz Krysią Patalas :)

Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2015, 01:23 
Offline

Dołączył(a): 06 wrz 2014, 00:25
Posty: 86
Witam ! Jakaz cenna pomoca w odnajdywaniu przodkow i krewnych jest to forum ... Dzieki niemu a takze zmudnej i wytrwalej pracy Macieja Glowiaka odkrylam przodkow ze strony Mamy ( rodowitej Kostrzynianki ) , o ktorych istnieniu nie mialam dotad najmniejszego pojecia . A teraz rodzinny krag powieksza sie o Ine Rubis - Bral i Jakuba Labedzkiego ... Ja rowniez pochodze od Macieja Pyzdrowskiego i jego zony Jadwigi Frasunkiewicz ( przy okazji - moze ktos trafil na date jej narodzin ? ) z linii ich syna Franciszka Pyzdrowskiego ( 1781 - 1848 ) i jego I - szej zony Rozalii Janickiej ( brata Rozalii, zam. Miklaszewskiej). Ich corka Marianna Pyzdrowska wyszla za wdowca Szymona Jazdzewskiego( 1793 - 1861 ) . Mieli wspolnie 10 -cioro dzieci , w tym Balbine ( zam . Wroblewska ) - moja praprababcie , siostre Anny , zam. Zajaczek ( z ktorej to wywodzi sie linia Macieja G.) . Balbina Jazdzewska ( 1832 - 1892 ) poslubila Sylwestra Wroblewskiego a jedna z ich corek - Katarzyna ( 1859 - 1932 ) , moja prababcia - Stanislawa Pilaczynskiego . Ich jedyny syn Stefan Pilaczynski ( 1890 - 1955 ) i jego zona Wladyslawa z Koperskich ( na forum odnalazlam najpierw z jej linii dosc bliska krewna Monike Kucal , ktora tez dorzucila mi troche danych ) to moi dziadkowie , rodzice mej Mamy Janiny zam. Michalskiej ( 1926 - 2013 ) . Opisuje 7 pokolen mych przodkow w nadziei , ze moze odezwa sie inni nasi krewni . Serdeczne rodzinne i genealogiczne pozdrowienia Anna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2015, 02:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Zdaje się, że i ja nie jestem tak osamotniona, jak wcześniej mi się wydawało :)

Ustaliłyśmy relację z Elą z Pomorza (przed małżeństwo Radtkówny z Maćkowiakiem) - powinowactwo.
Wyjaśniła się sprawa z moją pramyszą i najpewniej mamy wspólnych przodków z Krzysztofem Dobrzyńskim.

Są pewne poszlaki na relację z dwoma innymi panami, ale rzecz wymaga wyjaśnienia.
Jest jeszcze wiele do odkrycia :)

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2015, 07:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 10:34
Posty: 223
Lokalizacja: Górny Śląsk
Aniu, witaj w rodzinie.
Ina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2015, 13:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2014, 21:09
Posty: 51
mac napisał(a):
Ja mam wrażenie, że jestem spokrewniony z połową WTG przez Koźmin :)


W wolnej chwili rzucę okiem na Twoją stronkę, a jesli nie znajdę tam "swoich", to może odezwie się ta druga połowa WTG z Koźmina, z którą nie jesteś spokrewniony :D

_________________
Pozdrawiam,

Ola
____________________________________________

Ostrów Wlkp.: Wodniczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2015, 15:14 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
W takim razie czekam z niecierpliwością. Myślę, że znalezienie powiązania z innymi rodzinami przez Koźmin i okolice to tylko kwestia czasu :)

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2015, 00:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
konto_prywatne napisał(a):
mac napisał(a):
Ja mam wrażenie, że jestem spokrewniony z połową WTG przez Koźmin :)


W wolnej chwili rzucę okiem na Twoją stronkę, a jesli nie znajdę tam "swoich", to może odezwie się ta druga połowa WTG z Koźmina, z którą nie jesteś spokrewniony :D



Stronka chyba śpiąca ...

Nawet są martwe linki ...

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2015, 12:01 
Offline

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:14
Posty: 13
Jestem z Gniezna, ale szukam krewnych - przodków z okolic Mogilna. Aktualnie Wojciech Ciesielski ur w XVIII w, ojciec Grzegorza i jego żony Rozali z d. Gagalska. Jednak szukając, trafiłem na Władysław Ciesielski - malarz z Mogilna, o którego pytał Ch. Orpel kilka lat temu. I tak: Władysław Ciesielski, ur 26.07.1845 - zm. 15.07.1901. Jego rodzice: Kazimierz i Alberta z d. Cienkusz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2015, 15:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
wladek1957GN napisał(a):
... I tak: Władysław Ciesielski, ur 26.07.1845 - zm. 15.07.1901. Jego rodzice: Kazimierz i Alberta z d. Cienkusz.
*w Mogilnie +w Paryżu, Francja

Czy masz dobrze rozeznane dzieci i wnuki Wojciecha C. ?

_________________
- Krystyna


Ostatnio edytowano 29 sty 2015, 00:31 przez Krystyna z Kujaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2015, 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
wladek1957GN napisał(a):
Jestem z Gniezna, ale szukam krewnych - przodków z okolic Mogilna. Aktualnie Wojciech Ciesielski ur w XVIII w, ojciec Grzegorza i jego żony Rozali z d. Gagalska. Jednak szukając, trafiłem na Władysław Ciesielski - malarz z Mogilna, o którego pytał Ch. Orpel kilka lat temu. I tak: Władysław Ciesielski, ur 26.07.1845 - zm. 15.07.1901. Jego rodzice: Kazimierz i Alberta z d. Cienkusz.


Tak, bardzo dziękuję za uwagę i pamięć .

Osoba, która prosiła o informacje dotyczące Władysława Ciesielskiego, niestety miała problemy ze zdrowiem i chyba zrezygnowała z badań genealogicznych. Już z nią się nie spotkałem .


Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2015, 07:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Mam wspólnych przodków z Ewą D. z Warszawy. Naszymi wspólnymi przodkami są moi 3xpradziadkowie Jan Teodor Żupański ur. 1791r. i Maria Biernacka z d. Lewandowska ur. 1799r. - ślub w Poznaniu w kościele św. Marii Magdaleny 8 V 1823r.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2015, 09:54 
Offline

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:14
Posty: 13
do "Krystyna z Kujaw"

Dziękując za zainteresowanie: mam chyba wszystkich wnuków Wojciecha C. i tylko syna Grzegorza. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2015, 16:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
wladek1957GN napisał(a):
do "Krystyna z Kujaw"

Dziękując za zainteresowanie: mam chyba wszystkich wnuków Wojciecha C. i tylko syna Grzegorza. Pozdrawiam
To interesujące. Może ustalimy też prawnuków i coś uda się spiąć :)

pzdr.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2015, 17:35 
Offline

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:14
Posty: 13
Imiona prawnuków: Katarzyna; Marianna; Anastazja; Józef Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2015, 19:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
wladek1957GN napisał(a):
Imiona prawnuków: Katarzyna; Marianna; Anastazja; Józef Agnieszka
...czyli (po Grzegorzu) dzieci Szymona i Katarzyny Malczewskiej.
Jeszcze była Teofila, zamężna za Kazimierzem Stablewskim.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2015, 08:43 
Offline

Dołączył(a): 05 sty 2011, 18:14
Posty: 13
Istotnie, jeszcze była Teofila. Natomiast nie jestem pewny nazwiska: Malczewska czy Malczeska. Ja jestem z linii Józefa. Jeżeli mogę pomóc w informacjach, to czekam i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2015, 10:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
wladek1957GN napisał(a):
... nie jestem pewny nazwiska: Malczewska czy Malczeska. ...
Przyjęłam, że Malczewska :)
Zwłaszcza, że tu http://www.faramogilno.pl/wyszukiwanie.php - nie ma Malczeskich, a Malczewscy są.

Poszło parę słów.
pozdrowienia

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2015, 15:15 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Pozdrawiam serdecznie skałę, z którym jestem spokrewniona poprzez żonę jego.
Żona wywodzi się z Piaseckich z Masłowa :D
Wszystkiego dobrego :D

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2015, 17:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
Betsy napisał(a):
Pozdrawiam serdecznie skałę, z którym jestem spokrewniona poprzez żonę jego.
Żona wywodzi się z Piaseckich z Masłowa :D
Wszystkiego dobrego :D

Witaj Beato!
W ślubie Mateusza Głuszaka i Franciszki Marcinkowskiej z 12.11.1848 r. występuje jako świadek Michał Piasecki rolnik z Masłowa. Czy to Twój pra? (Świadectwo ślubu z AAP). Głuszakowie to przodkowie mojej żony.
Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2015, 22:57 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Witaj Piotrze :)
Myślę, że to może być mój przodek, gdyż urodził się w 1816 a zmarł w 1858.
Ja znalazłam tylko, iż od 1850 był rolnikiem czynszowym, więc wszystko możliwe, że to mój Michał :D

Odezwę się jeszcze na priva :)

Dziękuję :D

Beata

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2015, 22:30 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Również pozdrawiam :-) Ja za to jestem spokrewniony z Tomkiem Dolińskim przez Torkowskich z parafii Głuchowo.

Z tego co pamiętam, Piaseckich w Masłowie innych nie było, więc to pewnie będzie ten.

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2015, 09:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
skała napisał(a):
Z tego co pamiętam, Piaseckich w Masłowie innych nie było, więc to pewnie będzie ten.


Piotrek, tak do końca pamięci nie ufaj. To dawno było :P

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: po Grzegorzu C.
PostNapisane: 23 lut 2015, 05:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Wygląda na to, że wśród forumowiczów WTG jest czworo potomków Grzegorza Ciesielskiego z Szerzaw:
- Krzysztof D. - po Brygidzie
- Władek z Gniezna i Mariano - po Szymonie
i
- ja - po Franciszku.

Kto jeszcze?

pozdrowienia

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2015, 10:05 
Offline

Dołączył(a): 10 gru 2013, 19:40
Posty: 50
Lokalizacja: Kościelna Wieś
Witam
Ja też muszę się pochwalić.
Jestem spokrewniona z barbaraplewka. Jej prapradziadek Franciszek Plewka był bratem mojego prapradziadka Tomasza Plewki. Franciszek był również ojcem chrzestnym mojej prababci Katarzyny Plewy zd. Plewki, córki Tomasza.
oraz z wiktor1910. Jego praprabacia Barbara Jórdeczka zd. Plewka była siostrą mojej prababci Katarzyny Plewy zd. Plewki.
Wszyscy troje jesteśmy spokrewnieni przez Kacpra Plewkę [1788-1867] – ojca Franciszka i Tomasza Plewki

_________________
Pozdrawiam serdecznie

Mariola Łęgowska

-------------------------------------------
Bałoniak - Wrotków - Kaniew, Mokronos - Baszków, Szulc - Budy, Plewa - Jeziora par. Szkaradowo, Baszków, Plewka - Słupia Kapitulna, Koluśniewski - Mieszków, Radlin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2015, 18:10 
Offline

Dołączył(a): 02 kwi 2007, 14:12
Posty: 71
Witam!
W swoim drzewie mam Mariannę Piotrowską z domu Plewka. Ślub Marianny i Antoniego odbył się w Słupii Kapitulnej w 1855 roku (wpis 5/1855 Poznań Projekt). Jeżeli Marianna była siostrą lub kuzynką Franciszka, to również jestem spokrewniona z Tobą Mariolu i Barbarą. Syn Antoniego i Marianny Hieronim był moim pradziadkiem.
Jestem spokrewniona również z Maciejem przez rody z Kostrzyna: Jakubowskich, Dzieciuchowiczów i Wadyńskich.
Pozdrawiam Halina Żabczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2015, 19:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Halinko, miło mi -Marianna była córką Idziego Plewki (1802-1838), brata Kacpra, o którym wspomniała Mariola.
Rodzina się powiększa ;)

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2015, 20:38 
Offline

Dołączył(a): 10 gru 2013, 19:40
Posty: 50
Lokalizacja: Kościelna Wieś
Basiu - witaj serdecznie - jaki ten świat mały. Ale to i dobrze - tak jak powiedziałas, rodzina się powiększa.

_________________
Pozdrawiam serdecznie

Mariola Łęgowska

-------------------------------------------
Bałoniak - Wrotków - Kaniew, Mokronos - Baszków, Szulc - Budy, Plewa - Jeziora par. Szkaradowo, Baszków, Plewka - Słupia Kapitulna, Koluśniewski - Mieszków, Radlin


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL