Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 19:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 lis 2019, 22:38 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Nie wiem kto wpadł na "szatański pomysł" zmian w wbc. Innowacje podobnie jak w szukajwarchiwach.pl nie zupełnie odpowiadają korzystającym .
Dotychczas wyszukiwanie jak dla mnie było bardzo czytelne.
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2019, 14:15 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2015, 16:16
Posty: 333
Ogólne prawa Murphy'ego, w tym m.in.:

"Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz".


I tak jest - niestety - w wielu przypadkach...

Pozdrawiam, Wojciech.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2019, 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, 18:44
Posty: 83
Lokalizacja: Wolsztyn
W okresie początkowym WBC działała bez zarzutu, ale ktoś zapragnął udoskonalić... niepotrzebnie.

Pozdrawiam - Eugenia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2019, 22:35 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Teraz niczego nie można poszukać, nie można przez to korzystać. Może jakiś kurs, szkolenie z zakresu korzystania.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2019, 00:23 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Ktoś za to wziął chyba bardzo duże pieniądze.
Teraz trzeba więcej "klikać", żeby otworzyć to, co w poprzedniej wersji było bardzo proste.

Ja robię tak, na stronie:
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra
w okienko szukanie, wpisuję np.:
Gazeta Polska -> "klikam" szukaj
Pokazuje wszystkie gazety Polskie - znowu "klikam" na pierwszej ukazanej gazecie ikonę książki, otwiera się strona z gazetą.
I znów "klikam" po lewej stronie na górze na: "struktura obiektu" i otwiera się następna strona z rocznikami tej Gazety.
I teraz "klikam" na interesujący mnie rocznik, rozwija się lista numerów z danego rocznika.

Trzeba tylko "klikać", "klikać" i "klikać"...

p/s
Przykład z wyszukiwanej gazety w/w był łatwy, gorzej jest z wyszukiwaniem konkretnych tytułów np.: książek i opracowań. Wyszukiwarka pokazuje nam wszystko, tylko nie to co akurat teraz szukamy, a w poprzedniej wersji pokazywała od razu.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2019, 00:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
" ...co by tu jeszcze spieprzyć Panowie. ..." :cry: :lol: :twisted:

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2019, 06:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Teraz niczego nie można poszukać

też tak myślałem początkowo ale oswoiłem się z nowym interface'm i teraz uważam, że łatwiej mi wyszukać i wyświetlić dane.
Jedyne co irytuje to koszmarnie wolna translacja z djvu na HTML5 i każdorazowa konieczność przejścia na koniec przeszukiwanej pozycji żeby zaczytały się wszystkie indeksy. Dlatego wolę pobrać pozycję i przeszukać ją u siebie w czytniku djvu bez konwersji

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2019, 00:16 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Teraz nawet nie można nawet już odszukać strony: http://www.wbc.poznan.pl/dlibra - wykazuje błąd: 504 Gateway Time-out :(

edycja 15.11.2019 godz.10:00
Teraz sprawdzałam i już się wyświetla

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2019, 08:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
Wyszukiwanie tekstowe w ogóle nie działa... Wcześniej dało się wyszukać konkretne zdarzenie, osobę, miejsce na przykład w konkretnym kontekście, w odpowiedniej dacie, a teraz wciąż wyskakuje błąd. Czekam, może wszystkie dawne gazety pojawią się w Polonie? Tam przynajmniej jest dziennik Poznański i Kurier Poznański, no s z WBC pozostaje tylko korzystać z konkretnych tytułów (o ile się je znajdzie). To, że coś jest ładne nie oznacza, że jest funkcjonalne :/

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2019, 13:59 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 19:16
Posty: 400
Lokalizacja: Puszczykowo
Ale w jakim sensie wyszukiwanie nie działa? Owszem nowy interfejs jest mniej wygodny i trudniej dostać się chociażby do spisu roczników gazet i czasopism (nie mówiąc już o spisie tytułów), ale akurat z wyszukiwaniem nie zauważyłem problemu – także z użyciem filtrowania. Co prawda przeglądam tam tylko pruskie listy strat i gazety ale u mnie wyszukiwanie działa.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

Poszukuję: Bartczak (Mchy, Sebastianowo, Nowe Miasto), Pietruszyński (Dąbrowa, Skórzewo), Filipiak (Śmiełów, Międzychód), Pawlak (Sierniki), Stachowiak (Kotusz, Karśnice, Wąbiewo), Dolata (Parzęczewo), Taciak (Sierniki), Nyczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2019, 10:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
Wyszukiwanie zaczęło wczoraj działać. Wcześniej wyskakiwał mi wciąż błąd.

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2019, 09:41 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2015, 12:45
Posty: 145
Witam,
mam problem z plikami pobranymi z WBC. Jak wiadomo, mają one rozszerzenie djvu. W programie do przeglądania takich plików mogę oglądać tylko po jednym pliku, co przy ich większej liczbie jest trochę niepraktyczne, dlatego postanowiłem je przekonwertować do pdf a następnie scalić. Niestety, w żadnym z konwerterów online, których próbowałem, nie było to możliwe-za każdym razem pojawiał się komunikat o błędnym typie pliku djvu. Zna ktoś może przyczynę, ewentualnie sposób rozwiązania tego problemu?

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz Urbaniak.


Poszukuję informacji o ślubie Stanisława Urbaniaka i Heleny Szczepaniak (ok. 1812-1815 r.) oraz Stefana Samoląga i Jadwigi Rupa bądź Rupianki (ok. 1815-1819 r.)


Ostatnio edytowano 24 lis 2019, 14:37 przez Łukasz_85, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2019, 09:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Zazwyczaj w katalogu pobranym z biblioteki cyfrowej pierwszy lub ostatni plik zawiera strukturę całego dokumentu i wtedy można z poziomu tego pliku w przeglądarce obsługującej ten format, przechodzić od strony do strony.

O ile dobrze zrozumiałem problem o jaki chodzi w pytaniu, bo może nie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2019, 14:16 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2015, 12:45
Posty: 145
Łukasz Bielecki napisał(a):
Zazwyczaj w katalogu pobranym z biblioteki cyfrowej pierwszy lub ostatni plik zawiera strukturę całego dokumentu i wtedy można z poziomu tego pliku w przeglądarce obsługującej ten format, przechodzić od strony do strony.


Dziękuję za wskazówkę, faktycznie po otwarciu ostatniego pliku mogę już przeglądać całość.

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz Urbaniak.


Poszukuję informacji o ślubie Stanisława Urbaniaka i Heleny Szczepaniak (ok. 1812-1815 r.) oraz Stefana Samoląga i Jadwigi Rupa bądź Rupianki (ok. 1815-1819 r.)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL