Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 19:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2010, 23:45 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
lis46 napisał(a):
Witam.
Ksiądz Jan M. Musielak nie zacytował całego mojego zdania:...
Pozdrawiam
Danuta

Myślę, że w sposób jednoznaczny zaznaczyłem, że cytat jest obcięty.
Po prostu zaskoczyło mnie sformułowanie: "Niestety, akta są zmikrofilmowane ..." gdyż dotąd słyszałem tylko: "Akta nie są zmikrofilmowane i ...".
Nie miałem zamiaru cenzurowania cytatu, lecz ów świadomie wyrwany z kontekstu cytat był dla mnie pretekstem, aby wyjaśnić zasady, którymi kieruję się w dobieraniu ksiąg do CAAP. Zasady, których znajomość dla potencjalnych użytkowników CAAP myślę, że nie jest obojętna.

Jeśli mój cytat został odebrany, że "niestety" jest wyrzutem "do sprawy mikrofilmowania ksiąg metrykalnych w AAP" to przepraszam.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2010, 14:30 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 239
Lokalizacja: Plewiska
Witaj Danusiu! Jest mi niezmiernie przykro ale nie mogę pomóc chociaż się do tego zobowiązałam.Od dzisiaj tj. od 15.03. do 19.03. byłam zapisana na czytnik mikrofilmów, niestety z przyczyn losowych /nagła choroba męża/ z tego nie skorzystam. Jestem też zapisana pod koniec kwietnia br. może wtedy się uda. Przepraszam.Nela
Ps. jeżeli ktoś jest chętny na ten termin to może /po uzgodnieniu z AA/ z niego skorzystać. Dzisiaj powiadomiłam AA,że rezygnuję z czytnika.Był zapisany na Aniela Awtuch w godzinach od 9-tej do 15-tej a w środę i czwartek do 18-tej. Pozdrawiam.Nela


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2010, 20:24 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Nelu.Byłabym przeszczęśliwa mogąc skorzystać z któregoś ze zwolnionych terminów.Najbardziej odpowiadałyby mi godziny popołudniowe w środę lub czwartek.Jeżeli nikt nie zrobił tego wcześniej to dogadałabym jutro sprawę w AA.
Pozdrawiam. Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2010, 10:34 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Nie dane mi było. :x :x :x

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2010, 09:08 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2009, 22:47
Posty: 50
Witam

Zwracam się do Wszystkich z zapytaniem czy planują w najbliższym czasie odwiedzić powyższe Archiwum.
Potrzebuję pomocy w sprawdzeniu czy w archiwum tym znajduja się dwa interesujące mnie akty.
Zwracam się o pomoc bo kwerenda internetowa zajmuje do 4 miesięcy a ja mieszkam w Łodzi.


Z góry dzięki wielkie za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

_________________
Wojtek
Poszukuję Rasch-Konradowo(Kursdorf)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2010, 01:39 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2008, 18:06
Posty: 144
Lokalizacja: Poznań
Witajcie!

Gdyby ktoś miał zarezerwowany termin do AAP, a jednak się nie wybierał, to chętnie rozwiążę ten "problem" :)

Pozdrawiam

Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2010, 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 19:49
Posty: 55
Mam gorącą prośbę jeśli ktoś wybiera się do AAP o sprawdzenie czy w Margoninie w roku 1839 urodził się Michael Jopp
czy to jest syn Carl Jopp (24y 4m) i Johanna Charlotte Tratz (Parafia ewangelicka Margonin, wpis 22 / 1838 )

Parafia Margonin
Wyznanie ewangelickie
Rodzaj księgi B
Daty krańcowe 1831 – 1874
Sygnatura jednostki PME 0016/01
Sygnatura zamówienia mkr E 34
Pozycja na mikrofilmie 1
Uwagi Kontynuacja księgi na mikrofilmie; daty skrajne na mikrofilmie: 12.11.1835-30.9.1874

Będę niezmiernie zobowiązany

_________________
Marek Jopp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2010, 02:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2008, 03:51
Posty: 116
Lokalizacja: Montreal Kanada
Dzien dobry,
Mam ogromna prosbe do osob wybierajacych sie do Archiwum Archidjecezjalnego w Poznaniu, ktorzy by byli chetni mi pomoc i mogli sprawdzic czy w parafii Cerekwice jest akt urodzenia Wawrzynca Mizgalskiego, syna Szymona i Katarzyny Glauber, w roku 1847-8.

Parafia Cerekwica k/Borku
Nazwa obcojęzyczna Cerekwice, Riemannsfelde
Wyznanie rzymskokatolickie
Rodzaj księgi B
Daty krańcowe 1846 - 1857
Sygnatura jednostki PM 035/16
Sygnatura zamówienia mkr 1808
Pozycja na mikrofilmie 3

Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc, cos nie mam szczescia do moich Mizgalskich... :( a odleglosc nie pomaga...

_________________
Pozdrawiam Agnieszka

"moje biedy":
Katarzyna Glauber vel Zdrojowna
Jozef Koziołkiewicz 1813? -1893
Julianna Rudnicka ? - przed 1875

www.mizgalska.com/genealogy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2010, 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lut 2010, 22:22
Posty: 38
Lokalizacja: Poznań
Agnieszko, będę w AAP w czwartek, więc sprawdzę Twojego Wawrzyńca.
Pozdrawiam
Michał

_________________
W kręgu moich zainteresowań są: Zielińscy, Budzińscy, Siejowie, Nowiccy, Kasprzakowie...
Wszyscy z powiatów obornickiego, szamotulskiego i wągrowieckiego...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2010, 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lut 2010, 22:22
Posty: 38
Lokalizacja: Poznań
pawelek87 napisał(a):
Witajcie!

Gdyby ktoś miał zarezerwowany termin do AAP, a jednak się nie wybierał, to chętnie rozwiążę ten "problem" :)

Pozdrawiam

Paweł


Witaj Pawle!
Mam zarezerwowany czytnik na czwartek 15 bm. od godz. 9 do 18, lecz będę mógł i chcę skorzystać tylko w godzinach od 16 d0 18. Zatem jeżeli chcesz to pozostały czas jest do Twojej dyspozycji.
Pozdrawiam
Michał

P.S.
Oczywiście, jeżeli Paweł nie będzie mógł skorzystać, to oferta skierowana jest do wszystkich koleżanek i kolegów genealogów. Proszę o informację...

_________________
W kręgu moich zainteresowań są: Zielińscy, Budzińscy, Siejowie, Nowiccy, Kasprzakowie...
Wszyscy z powiatów obornickiego, szamotulskiego i wągrowieckiego...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2010, 00:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2008, 03:51
Posty: 116
Lokalizacja: Montreal Kanada
Michał Zieliński II napisał(a):
Agnieszko, będę w AAP w czwartek, więc sprawdzę Twojego Wawrzyńca. Pozdrawiam Michał


Michale, ojej ojej :D ale sie ciesze :) strasznie dziekuje :)

_________________
Pozdrawiam Agnieszka

"moje biedy":
Katarzyna Glauber vel Zdrojowna
Jozef Koziołkiewicz 1813? -1893
Julianna Rudnicka ? - przed 1875

www.mizgalska.com/genealogy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2010, 00:18 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2010, 22:09
Posty: 81
Lokalizacja: Kórnik
Cytuj:
Witaj Pawle!
Mam zarezerwowany czytnik na czwartek 15 bm. od godz. 9 do 18, lecz będę mógł i chcę skorzystać tylko w godzinach od 16 d0 18. Zatem jeżeli chcesz to pozostały czas jest do Twojej dyspozycji.
Pozdrawiam
Michał

P.S.
Oczywiście, jeżeli Paweł nie będzie mógł skorzystać, to oferta skierowana jest do wszystkich koleżanek i kolegów genealogów. Proszę o informację...


Witam!
Na początek się przedstawię, bo jestem tu "nowy", nazywam się Sławek Rajkowski.


Jeżeli Paweł nie będzie chciał skorzystać z czytnika, to ja bardzo chętnie. Ostatnio mam sporo czasu i każdy wolny termin jest dla mnie do przyjęcia.

Pozdrawiam

Sławek

_________________
Sławek
_____________________________________
Rajkowski, Polak - Buk, Opalenica, Gniezno
Paluszkiewicz - Jarocin,
Twardowski - Jarocin, Pleszew
Dąbkiewicz - Pleszew, Gniewkowo

Poszukuję: Walenty Rembowski/Rębowski i Nepomucena Kicińska ślub przed 1833


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2010, 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lut 2010, 22:22
Posty: 38
Lokalizacja: Poznań
Slawolek napisał(a):
Cytuj:
Witam!
Na początek się przedstawię, bo jestem tu "nowy", nazywam się Sławek Rajkowski.


Jeżeli Paweł nie będzie chciał skorzystać z czytnika, to ja bardzo chętnie. Ostatnio mam sporo czasu i każdy wolny termin jest dla mnie do przyjęcia.

Pozdrawiam

Sławek


Witaj Sławku!
Oczywiście możesz skorzystać z czytnika jutro w godz. od 9 do 16. Ja Będę o 16-tej.
Proszę Cię o kontakt telefoniczny, nr podałem na PW.
Pozdrawiam
Michał

_________________
W kręgu moich zainteresowań są: Zielińscy, Budzińscy, Siejowie, Nowiccy, Kasprzakowie...
Wszyscy z powiatów obornickiego, szamotulskiego i wągrowieckiego...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2010, 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lut 2010, 22:22
Posty: 38
Lokalizacja: Poznań
moyra777 napisał(a):
Dzien dobry,
Mam ogromna prosbe do osob wybierajacych sie do Archiwum Archidjecezjalnego w Poznaniu, ktorzy by byli chetni mi pomoc i mogli sprawdzic czy w parafii Cerekwice jest akt urodzenia Wawrzynca Mizgalskiego, syna Szymona i Katarzyny Glauber, w roku 1847-8.

Parafia Cerekwica k/Borku
Nazwa obcojęzyczna Cerekwice, Riemannsfelde
Wyznanie rzymskokatolickie
Rodzaj księgi B
Daty krańcowe 1846 - 1857
Sygnatura jednostki PM 035/16
Sygnatura zamówienia mkr 1808
Pozycja na mikrofilmie 3

Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc, cos nie mam szczescia do moich Mizgalskich... :( a odleglosc nie pomaga...


Agnieszko!

Twój Wawrzyniec (Laurentius) urodził się 05.08.1848 r. w Cerekwicy, rodzice Simeon Mizgalski i Catharina Zdrojowna, chrzest w dniu 06.08.1848 r., rodzice chrzestni to Joannes Stempniak i Marianna Zdrojowna. Chrztu udzielał ks. Bartholomeus Jarczewski.
Nie pasuje nazwisko matki, ale tak jak napisałem powyżej, jest w księdze.

Pozdrawiam
Michał

_________________
W kręgu moich zainteresowań są: Zielińscy, Budzińscy, Siejowie, Nowiccy, Kasprzakowie...
Wszyscy z powiatów obornickiego, szamotulskiego i wągrowieckiego...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2010, 19:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2008, 03:51
Posty: 116
Lokalizacja: Montreal Kanada
Michał Zieliński II napisał(a):
Agnieszko! Twój Wawrzyniec (Laurentius) urodził się 05.08.1848 r. w Cerekwicy, rodzice Simeon Mizgalski i Catharina Zdrojowna, chrzest w dniu 06.08.1848 r., rodzice chrzestni to Joannes Stempniak i Marianna Zdrojowna. Chrztu udzielał ks. Bartholomeus Jarczewski. Nie pasuje nazwisko matki, ale tak jak napisałem powyżej, jest w księdze.
Pozdrawiam
Michał


Michale serdecznie dziekuje... no i prosze kolejna zagadka... Kiedy mojej Kasi zachcialo sie zniemczyc swoje nazwisko ;) Choc teraz potwierdzilo mi sie moje podejrzenie dla jednej pary na projekcie... Bardzo mi pomogles...
Pozdrawienia ze slonecznego Montrealu (jezeli moge jakos Tobie pomoc pisz smialo...)

_________________
Pozdrawiam Agnieszka

"moje biedy":
Katarzyna Glauber vel Zdrojowna
Jozef Koziołkiewicz 1813? -1893
Julianna Rudnicka ? - przed 1875

www.mizgalska.com/genealogy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2010, 08:30 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2010, 20:09
Posty: 11
Witam serdecznie,
Czy mógłbym prosić o pomoc w odnalezieniu i sprawdzeniu aktu ślubu Franciszka Kłosowicza, który odbył się w 1856r. (wpis 3 na podstawie Poznań Project) w Murzynowie Kościelnym z Marianną Kaczmarek. Głównie interesuje mnie miejsce urodzenia Franciszka oraz pochodzenie/profesja rodziców (Ignacego i Magdaleny (ze Sczabanowskich?)) pana młodego.

Będę wdzięczny za okazaną pomoc!

Pozdrawiam,

_________________
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2010, 15:40 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 15:24
Posty: 14
Witam,
proszę o pomoc. Mój dziadek urodził się w Chojnie 01.01.1880r, jego rodzicami byli Józef i Marianna (Skrzypczak) Ziętek. W wyszukiwarce znalazłam akt ślubu Józefa Wziątka i Marianny Skrzypczak z roku 1866 - Pniewy. Bardzo proszę o sprawdzenie czy ten Wziątek to może mój Ziętek. Barbara


Ostatnio edytowano 25 cze 2010, 12:58 przez barbara2255, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2010, 15:06 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2007, 11:10
Posty: 54
Lokalizacja: Wolsztyn -> Poznań -> Warszawa
Witam!
Mam do oddania dwa terminy w AA w Poznaniu! Poszukuję osób, które zamieniłyby się ze mną (za darmo nie oddam :D ). Moje terminy to: środa, 12. maja, w godz. 15 - 18 oraz środa, 19. maja, w godz. 15 - 18. Chętnie zamienię się albo na środę przed południem (marzenie 8) ) albo na jakiś inny dzień (mile widziane wtorki, czwartki i piątki). Zainteresowanych zapraszam na priv.
Pozdrawiam!

_________________
Michał :D

Ignacy Szlachciak, ur. ok. 1780, ślub z Zofią Kryszak w Broniszewicach w 1805, zm. 1851 Polskie - skąd pochodził i kiedy dokładnie się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2010, 11:29 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2010, 14:57
Posty: 2
Przyjaciele drodzy, również z Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego,
Dzięki cennej podpowiedzi Andrzeja Kaprona o dacie ślubu (drugiego) Augusta/Augustyna Wysockiego w Pińczowie w roku 1862 (dzięki raz jeszcze Andrzeju), oraz ponownej bardzo szybkiej kwerendy AP Kielce o/Pinczów (ponowne podziękowania dla kierownika i archiwistów AP Pinczów) udało się bardzo szybko otrzymać kserokopię wpisu tego ślubu, stąd mam już miejsce urodzenia pana profesora Augustyna - ojca Jordana, to jest Leszno! Mamy potwierdzenie jego roku urodzenia - 1785/6 i nazwiska jego rodziców. Wszystko umieściłem na dole strony poświęconej tym odkryciom: http://www.narodowa.pl/jordanwysocki.htm (informację posłałem też do Argentyny - mam pierwsze podziękowania od tamtejszych badaczy historii życia Jordana Wysockiego)
Teraz koniecznie trzeba dotrzeć (najlepiej) do aktu ślubu wymienionych w tym akcie jego rodziców: Walenty Wysocki i Joanna Wysocka - ślub przed 1785/6 rokiem, ponieważ to najcenniejsza "baza" danych m.in. z miejscem/rokiem urodzenia Walentego Wysockiego. Sprawdziłem "Pradziad": Leszno Śluby 1719-1815 AA Poznań sygnatura PM 151/05 mkr 181 poz. 2 ; nasz KZM: Leszno Śluby 1701-1919 też AA Poznań - no i mam ogromną prośbę do kogoś z Poznania (rozumiem, że AAPoznań kwerend na zamówienie nie wykonuje) - czy ktoś z Poznania mógłby spróbować dotrzeć w AAPoznań to wpisu tego ślubu Wysockich z Leszna >1785/6? W reważnu proponuję: nasze serdeczne podziękowania, tytuł "Odkrywcy historii rodziny w Polsce wielkiego Argentyńczyka Jordana Wysockiego" umieszonego na w/w stronie, i dowolną wybraną z rynku książkę o genealogii, którą prześlę osobiście, tylko proszę, aby była dostępna w księgarniach! :)
==
Dzięki za wszelkie bieżące refleksje i pomoc na temat tych i innych odkryć:
http://www.genealodzy.pl/index.php?name ... 4464#54464
miłej wiosny!

_________________
Tadeusz Wysocki
PolTG23
+
http://www.narodowa.pl/recepcja.htm
motto:
"Zbierać przemijające okruchy przeszłości, bo z nich teraźniejszość, przyszłość i wytłumaczenie wszystkiego" (tw)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2010, 11:58 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2457
TadeuszTadWysocki napisał(a):
czy ktoś z Poznania mógłby spróbować dotrzeć w AAPoznań to wpisu tego ślubu Wysockich z Leszna >1785/6?

Nie trzeba szukać, wystarczy poprosić Archiwum o odpis i/lub fotkę - w Tekach Dworzaczka jest przecież dokładna data ślubu :)

Leszno 1781.20/XI. N.D. Walenty Wysocki cxcubitor ceł. leszcz. zaśl. Joannę Urbańską v. -- św. nieszl.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2010, 13:31 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2010, 14:57
Posty: 2
Bartku drogi, "wiedzieć to móc", dzięki za tę informację, już do nich piszę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2010, 14:23 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 15:24
Posty: 14
Ponawiam prośbę, jeśli ktoś będzie w AA w Poznaniu bardzo proszę o sprawdzenie aktu ślubu Józefa Wziątek z Marianna Skrzypczak, Pniewy, wpis nr 15/1866. Proszę o sprawdzenie nazwiska pana młodego: Wziątek czy Ziętek. Barbara


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2010, 01:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2008, 03:51
Posty: 116
Lokalizacja: Montreal Kanada
Dzien dobry.. znowu ja po prosbie... czy bylby ktos na tyle mily i sprawdzil czy w parafii Jaraczewo w 1802 roku urodzil sie Kazimierz Mizgalski... jezeli tak (bede wtedy dzwieczec w nieskonczonsc :) ) czy moglabym prosic o spisanie danych rodzicow.
Dziekuje serdecznie
Agnieszka

Parafia Jaraczewo
Wyznanie rzymskokatolickie
Rodzaj księgi B
Daty krańcowe 1789 - 1814
Sygnatura jednostki PM 105/06
Pozycja na mikrofilmie mkr 67, 68
Sygnatura zamówienia 8, 1

_________________
Pozdrawiam Agnieszka

"moje biedy":
Katarzyna Glauber vel Zdrojowna
Jozef Koziołkiewicz 1813? -1893
Julianna Rudnicka ? - przed 1875

www.mizgalska.com/genealogy


Ostatnio edytowano 09 cze 2010, 20:45 przez moyra777, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Wolny czytnik.
PostNapisane: 25 maja 2010, 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
W dniu jutrzejszym mam rezerwację czytnika w godz. od 15-18 w AAP,ale niestety osobiście nie mogę skorzystać.
Jeśli znajdzie się chętna osoba to zapraszam.
Krzysztof Nadobnik.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2010, 20:59 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Czy mogę się na Pana powołać i skorzystać z wolnego terminu? Niestety narazie nie mam nic wzamian.Pozdrawiam.Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 00:39 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Oddanie rezerwacji czytnika mikrofilmów bez wątpienia pozwala na lepsze wykorzystanie infrastruktury Archiwum. Stwarza jednak jedno niebezpieczeństwo: zdarzyło się, że dwie osoby powoływały się na tę samą rezerwację. Gdyby osoba oddająca rezerwację powiadomiła o tym Archiwum (e-mailem lub telefonem) w przeddzień - ułatwiłoby to nam pracę i ustrzegłoby przed konfliktami.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 10:55 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2010, 06:52
Posty: 62
barbara2255 napisał(a):
Ponawiam prośbę, jeśli ktoś będzie w AA w Poznaniu bardzo proszę o sprawdzenie aktu ślubu Józefa Wziątek z Marianna Skrzypczak, Pniewy, wpis nr 15/1866. Proszę o sprawdzenie nazwiska pana młodego: Wziątek czy Ziętek. Barbara

Mam rezerwację na 23.06 i będę szukać między innymi w Pniewach. Postaram się sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 19:54 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Ksiądz Jan napisał:
Jan M. Musielak napisał(a):
Oddanie rezerwacji czytnika mikrofilmów bez wątpienia pozwala na lepsze wykorzystanie infrastruktury Archiwum. Stwarza jednak jedno niebezpieczeństwo: zdarzyło się, że dwie osoby powoływały się na tę samą rezerwację. Gdyby osoba oddająca rezerwację powiadomiła o tym Archiwum (e-mailem lub telefonem) w przeddzień - ułatwiłoby to nam pracę i ustrzegłoby przed konfliktami.

Podpisuję się pod tą sugestią obydwoma rękoma. Nie mogłam skorzystać z terminu gdyż w AA nikt nie był powiadomiony o rezygnacji w dniu dzisiejszym.A szkoda.Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2010, 14:16 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 15:24
Posty: 14
Witaj Resz
będę bardzo, bardzo wdzięczna. Mam odpis tego aktu, ale mój pradziadek nazywał się Ziętek a w akcie jest Wziątek i tylko na miejscu można "wczytać" się jakie to było naziwsko. Pozdrawiam Barbara.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2010, 16:58 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2010, 06:52
Posty: 62
Witaj Barbaro
Wiem, o co chodzi, zanotowałam wszystko w moich dokumentach do poszukiwań, żeby niechcący nie zapomnieć. Postaram się sprawdzić dokładnie. Sama jestem ciekawa, jaka to litera. Powiadomię Cię na następny dzień, bo wrócę w nocy.
Pozdrawiam
Renata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2010, 13:37 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 15:24
Posty: 14
Super, bardzo się cieszę. Pozdrawiam. Barbara


Ostatnio edytowano 25 cze 2010, 13:00 przez barbara2255, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2010, 06:20 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2010, 06:52
Posty: 62
barbara2255 napisał(a):
Ponawiam prośbę, jeśli ktoś będzie w AA w Poznaniu bardzo proszę o sprawdzenie aktu ślubu Józefa Wziątek z Marianna Skrzypczak, Pniewy, wpis nr 15/1866. Proszę o sprawdzenie nazwiska pana młodego: Wziątek czy Ziętek. Barbara


Witaj Barbaro
Oto informacja dla Ciebie: Pan młody rzeczywiście nazywał się Wziątek. Pismo jest wyraźne, czytelne, nie ma wątpliwości. Panna młoda pochodziła z samych Pniew i tam 10 września wzięli ślub. Rodzina Skrzypczaków musiała być dość liczna, bo często spotykałam to nazwisko, więc zapewne mieszkali tam od dłuższego czasu. Na nazwisko Wziątek trafiałam już rzadziej, na Ziętek ani razu, ale to nie przesądza, że takiej rodziny tam nie było. Żałuję, że nie mogę przekazać Ci wiadomości, których oczekujesz, bo to pewnie nie Twoi przodkowie. Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach, na pewno prędzej czy później ich znajdziesz.
Pozdrawiam
Renata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2010, 08:42 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 15:24
Posty: 14
Bardzo serdecznie dziękuję za sprawdzenie. Faktycznie liczyłam, że to będzie mój Ziętek, no cóż ta gałąź rodziny poczeka na odnalezienie, ponieważ do Poznania mam ok 500 km, gdyby potrzebne było "coś" z Archiwum Diecezjalnego w Drohiczynie służę pomocą. Pozdrawiam Barbara


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2010, 11:46 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2010, 06:52
Posty: 62
Miło mi, że mogłam pomóc. Na razie nie zanosi się, aby ktoś z moich przodków przebywał na terenach podlegających AD Drohiczyn, ale wszystko przede mną, więc dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze życzę sukcesu w poszukiwaniach.
Renata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2010, 14:42 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2010, 20:09
Posty: 11
Witam serdecznie,
Ponawiam swoją prośbę dotyczącą sprawdzenia w akcie ślubu Franciszka Kłosowicza i Marianny Kaczmarek, który odbył się w Murzynowie Kościelnym w 1856r (wpis nr 3), imion i nazwisk rodziców Franciszka oraz miejscowości urodzenia Franciszka.
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

_________________
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2010, 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Nie ma tam takich danych.
Ł

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2010, 23:33 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2009, 10:52
Posty: 153
Także mam wielką prośbę dot.AA w Ponaniu
Chodzi o księgę urodzonych parafii Krobia
Krobia rzymskokatolickie B 1721 - 1795 PM 140/05 mkr 152 5 do 1747
i sprawdzenie urodzenia w 1737 roku Franciszka Jerzmanowskiego.
Gdyby ktoś z Szanownych Forumowiczów mógl to sprawdzić bardzo proszę o odpisanie aktu z datą,numerem i rodzicami.
Stefan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2010, 23:40 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2009, 10:52
Posty: 153
Poprzedni wpis moze być błędem ponieważ chodzi mi o miejscowość Krobia w woj. kujawsko-pomorskim a w AA są ksiegi chyba dot.Krobi w poznańskiem?

Stefan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2010, 08:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2009, 22:29
Posty: 62
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Witam
Mam prośbę do odwiedzających AP w Poznaniu...
Chodzi o sprawdzenie aktu urodzenia - chrztu / Bytyń, rok 1815, Jan Czajkowski (Czaykowski)

Witek Czajkowski

_________________
Witold Czajkowski

Tomikowski - Żegowo, Grygier - Grzebienisko, Cuske - Ostrów Wlkp., Czajkowski - Ceradz Kościelny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2010, 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
Ku przestrodze!
Wszystkim, którzy chcą złożyć wizytę w Archiwum Archidiecezjalnym (nawet tę umówioną czyli wystaną na zapisach) radzę serdecznie przed wyjściem z domu zajrzeć na stronę www.

Dziś zastałam podwoje archiwum zamknięte na głucho bo nie przyszło mi do głowy sprawdzić czy nie ma tam jakiegoś ważnego komunikatu!!! :x

http://www.aap.poznan.pl/

W oknie archiwum wisi kartka o podobnej treści z dopiskiem "prosimy o wyrozumiałość

Jestem wyrozumiała więc resztę przemilczę.

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2010, 12:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Aby nie było aż tak bardzo ponuro: miałem na dzisiaj rezerwację czytnika.
Pod koniec zeszłego tygodnia dostałem pocztą z trąbką list z AAP informujący że 7 września archiwum będzie nieczynne.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2010, 21:05 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
BeciaQ napisał(a):
Ku przestrodze!
Wszystkim, którzy chcą złożyć wizytę w Archiwum Archidiecezjalnym (nawet tę umówioną czyli wystaną na zapisach) radzę serdecznie przed wyjściem z domu zajrzeć na stronę www.
Dziś zastałam podwoje archiwum zamknięte na głucho bo nie przyszło mi do głowy sprawdzić czy nie ma tam jakiegoś ważnego komunikatu!!! :x
http://www.aap.poznan.pl/
W oknie archiwum wisi kartka o podobnej treści z dopiskiem "prosimy o wyrozumiałość
Jestem wyrozumiała więc resztę przemilczę.

Zaskakującą jest dla mnie ta wypowiedź. Tym bardziej, że autorka tej wypowiedzi zapisana na poniedziałek 6 września nie zjawiła się w Archiwum nie odwołując swojej rezerwacji i w związku z tym jeden czytnik był niewykorzystany. Natomiast wszyscy, którzy mieli "umówioną czyli wystaną na zapisach" wizytę otrzymali stosowną informację.

TomekD napisał(a):
Aby nie było aż tak bardzo ponuro: miałem na dzisiaj rezerwację czytnika.
Pod koniec zeszłego tygodnia dostałem pocztą z trąbką list z AAP informujący że 7 września archiwum będzie nieczynne.

Taki list został wysłany do wszystkich, którzy mieli rezerwacje na 7 września (tu dziękuję za danie świadectwa). Dodam, że mogą oni już teraz, w ramach rekompensaty, dokonać rezerwacji jednego terminu na listopad zanim listopadowe rezerwacje będą ogólnodostępne (dwie osoby już z tej możliwości skorzystały).

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2010, 06:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
Jan M. Musielak napisał(a):
zapisana na poniedziałek 6 września nie zjawiła się w Archiwum nie odwołując swojej rezerwacji i w związku z tym jeden czytnik był niewykorzystany.


W dniu zapisów na rezerwację czytnika w miesiącu wrześniu ustalony został między innymi termin 7 września i pod tą datą w moim kalendarzu wpisałam wizytę w archiwum.
Przy ustalaniu rezerwacji data 6 września w ogóle nie była przeze mnie brana pod uwagę. Ten właśnie dzień bowiem corocznie zaplanowany mam imieninowo.
Doszło do przykrej w skutkach pomyłki. Nie chcę szukać przyczyn. Trudno. Stało się. Żal tylko terminu, który przepadł i urlopu.


pozdrawiam

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2010, 22:39 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2009, 23:49
Posty: 25
Witam, ze względów zawodowych muszę zwolnić trzy godziny (12-15) w piątek, 1 października. Rano poinformuję Archiwum - może komuś będzie odpowiadał ten termin.

Pozdrawiam
Witold Gruszczyński

_________________
Poszukuję:
Akt urodzenia Ignacy Gruszczyński w latach 1800-1815
Franciszek i Ryszard Schmehl okolice Kępna, Nysy, Oławy
Franciszek Wyrwas ur. ok.1833 okolice Wrześni
Józef Andrzejewski ok.1773-ok.1828, dzierżawca Dziekanki, ekonom w Chwałszycach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 29 wrz 2010, 12:18 
Offline

Dołączył(a): 12 sty 2010, 20:57
Posty: 80
Dzień dobry!

Czy istniałaby możliwość sprawdzenia dwóch aktów ślubów w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu:
Parafia katolicka Ostroróg, wpis 16 / 1848 zgodność: Pan młody: 100%
Joseph Dondajewski (27)
Josepha Szulz (29)

Parafia katolicka Ostroróg, wpis 8 / 1854 zgodność: Pan młody: 100%
Theodorus Dondajewski (30)
Marianna Jądrzyk z domu Appelt (19)
Szczególnie interesuje mnie czy poza powyższymi danymi znajdują się w aktach inne dodatkowe informacje (o rodzicach, miejscu urodzenia itp.).

Niestety w Archiwum Państwowym brak jest tych aktów.
Nie wiem czy drogą elektroniczną można zamawiać kopie cyfrowe tych aktów w AA?

Pozdrawiam!

Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 01 paź 2010, 10:38 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 15:24
Posty: 14
Mam wielką prośbę odnośnie AA Poznań.
Poszukuję metryki chrztu swojego dziadka Walentego Ziętka syna Józefa i Marianny zd. Skrzypczak, urodzonego dnia 1 stycznia 1880r w Chojnie, gmina Wronki. Myślę, że dziadek chrzczony był w kościele w Biezdrowo.
Oferuję pomoc w AD Drohiczyn.
Pozdrawiam Barbara.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 paź 2010, 21:20 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Czy na stanowisko CAAP też trzeba się wcześniej zapisywać tak jak na czytniki mikrofilmów?

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 paź 2010, 21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Można się zapisać dla pewności,chociaż często jest wolne.Przy zapisie na pewno skorzystasz,gdy przyjdziesz do AA

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 paź 2010, 00:30 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
polaszea napisał(a):
Czy na stanowisko CAAP też trzeba się wcześniej zapisywać tak jak na czytniki mikrofilmów?

Ponieważ niewiele jest dni, podczas których oba stanowiska dostępu do CAAP byłyby zarezerwowane, jest duża szansa, że przyszedłszy do Archiwum bez zapowiedzi, można będzie skorzystać z jednego z tych stanowisk. Ale ponieważ nie ma gwarancji, że w tym dniu nie jest się trzecim, warto zarezerwować sobie stanowisko telefonicznie. W przeciwieństwie do czytników mikrofilmów, do których chętnych jest więcej, niż możliwości udostępnienia, istniejące stanowiska dostępu do CAAP nie są wykorzystane w 100%. Wynika to z tego, że CAAP zbliża się do 10% zasobu archiwum, a proporcja stanowisk (czytników jest 5 a terminale CAAP są 2) to dwa do pięciu (czyli 40%).

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 paź 2010, 07:37 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Bardzo dziękuję za informację. To będzie moja pierwsza wizyta w AAP. Mam nadzieję, że ktoś mnie na miejscu przeszkoli jak korzystać z CAAP.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL