Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 13:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lut 2008, 19:40 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Witam i zwracam się z gorącą prośbą-przy nazwisku mojej rodziny w monografiach - "Teczkach" jest napis zobacz tablice ( @ tablice).
Niestety kartoteki są nieczynne-nie wiem czy tylko u mnie czy coś się stało w programie.Jeżeli ktoś ma jakąś informację gorąco proszę o pomoc. Hanka

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2008, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
A sprawdzałaś tutaj?

http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewto ... =1783#1783


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2008, 00:00 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Bardzo dziękuje za odpowiedz ale ja chyba żle sformułowałam pytanie,a mianowicie mam problem z linkiem tablice w regestrach. Nie umiem ich otworzyć.Jeżeli kliknę na testamenty otwierają się od razu natomiast pod zadnym hasłem ( ani nazwisko ani miejscowość) nie mogę wejść w tablice. A tak na marginesie sprawy -widz że pochodzisz z okolic lipna k/Leszna moi praprzodkowie również mieszkali w tych okolicach tj,Klonówic i okolice,ale o tym dowiedziałam się nie dawno-byłam z mężem zobaczyć te okolice.pozdrawiam Hanka

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2008, 03:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
A o jakie nazwisko chodzi, jesli mozna spytac? Nie wszystkie tablice byly opublikowane. Niektore moze Dworzaczek mial juz przygotowane ale po prostu zaginely w czasie wojny, a adnotacja pozostala. Ja juz sie z tym spotkalem.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2008, 02:14 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Nie chodzi mi o konkretne nazwisko -poprostu nie otwierają sie tablice i nie wiem jak sobie z tym poradzić.Hanka

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2008, 09:19 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
U mnie również wszystkie tablice "zerowe". Czy kiedyś zawartość była dostępna?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2008, 16:03 
Offline

Dołączył(a): 02 kwi 2007, 14:12
Posty: 71
Witam, nie wiem, czy dobrze zrozumiałam pytanie. Przed chwilą otworzyłam pliki w folderze "tablice". Należało kliknąć na znak "plus" i rozwinąć zawartość folderu "Tablice", następnie kliknąć dwa razy na żądany plik: "testamenty" lub "Zap.Tryb. Piotrk."
pozdrawiam Halina


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2008, 00:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Te tablice na CD to tez jakas namiastka innych. Dworzaczek wydal 1959 r. ksiazkowa wersje tablic genealogicznych wielu rodow wielkopolskich. Zaznaczenie przy poszczegolnych rodzinach >zobacz tablice, moze odwoluja sie wlasnie do tych tablic. Nie wiadomo. Sa tam genealogie od XV wieku rodow jak Leszczynskich, Opalinskich, Gorskich zrobione na podstawie tych wszystkich zapisek, ktore sa teraz na CD i internecie. Tak wiec przy odrobinie zaparcia kazdy moze odtworzyc drzewo kazdej rodziny.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Ciekawe, czy powiązałbym tamtych Górskich z moimi przodkami. Może tak, może nie, bo dopiero w 1861 roku przybyli z Kujaw do Wielkopolski.


Pozdrawiam

Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Jurku moze to byc. Moze wczesniej wyjechali na Kujawy a w XIX powrocili do Wielkopolski. Bez szczegolowego dokopania sie do jaknawczesniejszych przodkow z Kujaw nie bedziesz tego wiedzial. Duzo pracy przed Toba :lol:

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Jarku! Możesz podać gdzie na Kujawach byli. Mam trochę informacji z tego rejonu.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2008, 07:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Krzysztofie, faktycznie dużo pracy przede mną. Wojtku w 1860 roku w Kuśnierzu par. Siedlimowo urodził się Józef Górski, a rok później Stanisław - jego brat a mój pradziadek. W 1862 r. w Strzelnie ożenił się Wincenty Górski (Proszyska par. Kościeszki), lat 20 z Ksawerą Zwolińską (Wronowy), lat 21. Wincenty był prawdopodobnie bratem mojego prapradziadka Wiktora (ur. gdzieś ok. 1836 r.), gdyż razem znaleźli się po 1863 roku w Żernikach par. Opatówko k. Wrześni. Przypuszczam, że Górscy przybyli do Kuśnierza z Proszysk (mogę się mylić). Jednak nie mogę namierzyć tych ksiąg.

Pozdrawiam

Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2008, 09:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Znany ból. Księgi z Kościesz(e)k zalało w piwnicy plebanii i nie ma ich. Co gorsza, akurat dla tej parafii nie ma też duplikatów.

Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lut 2008, 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
W ubiegłym roku do AAG przekazano księgę chrztów z Kościeszek (AP 156 Liber baptisatorum) z lat 1858-1860. Czasem coś znajduje się jeszcze:-) Obecnie wspomniana księga jest w konserwacji.
Być może moi przodkowie mieszkali w miejscowości należącej do innej parafii na Kujawach. Moje przypuszczenia wzięły się stąd, iż brat mojego prapradziadka Wiktora mieszkał tam, gdy żenił się w Strzelnie. Gdyby ktoś natrafił na ślub Wiktora Górskiego z Marianną Nalazek (ok. 1860 r.), to będę wdzięczny za wiadomość.

Pozdrawiam

Jarek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05 mar 2008, 23:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008, 12:18
Posty: 68
Lokalizacja: Lednogóra
Witam!

Widzę, że jesteście zorientowani w kwestii ogromnej pracy prof. Dworzaczka. Ktoś kiedyś powiedział: "Kto pyta nie błądzi", więc spróbuję.

Kto rozwiąże zagadkę :?:

:arrow: Prof. Dworzaczek sporządził spis metrykaliów małżeńskich z wielu parafii, m.in. Sokolnik k. Gniezna.

Z czego korzystał tak naprawdę profesor, spisując wpisy z parafii Sokolniki k.Gniezna (metryki datowane od 1670r.) :?:

Czy ktoś ma jakąś teorię na ten temat :idea:

_________________
"By czas nie zaćmił i w niepamięć obrócił…"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06 mar 2008, 03:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Robercie, ogrom pracy Dworzaczka zaginela bezpowrotnie w czsie II W. Wielka to strata dla nie tylko genealogow. W czasie wojny zginely tez ksiegi koscielne. I niestety nie jest to juz do odtworzenia.
Wiele kosciolow w malych wsiach mialy ksiezy dojezdzajacych. Posadzam, ze na poczatku Sokolniki byly taka wlasnie parafia. Jak sugerowalem przegladnij Sw.Trojce (dla pewnosci tez Sw.Wawrzyna) tam widzialem wczesniejsze zapiski z Sokolnik. To swiadczyloby o tym ze kosciolek moze istnial ale zapisy byly robione w wiekszej parafii.
Czesto po prostu musimy sie poddac.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06 mar 2008, 13:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008, 12:18
Posty: 68
Lokalizacja: Lednogóra
Za tydzień we wtorek sprawdzę zapisy w tych księgach w AA w Gnieźnie. Jeżeli ktoś kogoś szuka właśnie przed 1750 rokiem w św. Trójcy/Wawrzynie mogę sprawdzić, o ile będą księgi.

_________________
"By czas nie zaćmił i w niepamięć obrócił…"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL