Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 09 gru 2018, 23:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wykazy osób
PostNapisane: 13 lut 2011, 11:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2588
W wielu miejscach znajdujemy różnego rodzaju listy osób i częstokroć umieszczamy je na forum bądź to w formie wykazu bądź linku. Po jakimś czasie umykają one uwagi ze względu na pojawianie się nowych postów-a te z reguły czytamy. Pomyślałam, że utworzę osobny wątek dla tych wykazów i będziemy mogli zebrać je razem ,co ułatwi poszukiwania .

Zamieszczam pierwsze wykazy i zachęcam do uzupełniania wątku.

Niemiecki obóz przesiedleńczy w Gnieźnie w latach 1939-1940
Wykaz osób wysiedlonych jako dzieci do lat 14
Listy transportowe deportowanych z obozu przesiedleńczego
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... &lp=22&QI=

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2011, 17:18 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2011, 17:46
Posty: 6
Witam
Jak najbardziej szlachetna inicjatywa i powiem szczerze ze dziwie się ze do tej pory jakoś to nie zostało uporządkowane na tym forum.

Pozdrawiam Kociewiak.

_________________
Pozdrawiam Janusz Kamiński

DEMBIŃSCY -okolice Konina każda informacja na wagę złota.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2011, 18:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2588
Dane polskich żołnierzy, którzy zginęli w czasie II wojny światowej i zostali pochowani na różnych cmentarzach we Francji.
http://www.beskid.com/base/indexpl.php

Spis żołnierzy Armii Andersa walczących pod Monte Casino.
http://www.cmentarzmontecassino.com.pl/Lista.htm

Wykaz zmarłych polskich zesłańców, więźniów i łagierników w ZSRR w latach 1940-1956.
Lista, opracowaną przez Iwonę Łaptaszyńską. zawiera 2544 osoby.
http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/lagiernicy.html

Polskie Cmentarze Wojenne poza obecnymi granicami kraju w Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech
wykazy pochowanych w kolejności alfabetycznej
http://www.polishwargraves.nl/info/cmt.htm

Rocznik oficerski 1932
Listy oficerów wszystkich Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wszystkich formacji.
Lista weteranów 1863roku str.917-920
Lista oficerów zaginionych na terenach działań wojennych str.921
Spis alfabetyczny str. 923-1027
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... ntent=true

_________________
Bożena


Ostatnio edytowano 13 lut 2011, 18:59 przez Genowefa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2011, 18:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2588
Spis członków Związku Ekonomistów oraz doktorów i magistrów nauk ekonomiczno - politycznych Uniwersytetu Poznańskiego 1919 – 1933
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... blication&

Spis nauczycieli z podaniem ich wieku,wykształcenia ,lat pracy na rok 1924.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... 1476&from=

Właściciele ziemscy powiatu kościańskiego z r. 1580 str 88-90
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... E2DD463A77
spis alfabetyczny również pod linkiem
http://www.stankiewicze.com/forum/viewtopic.php?t=533

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2011, 19:33 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2011, 17:46
Posty: 6
Myślę ze to zainteresuje wszystkich którzy szukają swoich korzeni na Kresach
http://www.ketrzyn.mm.pl/~wwmkiewicz/ws ... index.html

Pozdrawiam Kociewiak

_________________
Pozdrawiam Janusz Kamiński

DEMBIŃSCY -okolice Konina każda informacja na wagę złota.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2011, 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 05:50
Posty: 485
Lokalizacja: Poznań
W marcu, dzięki uprzejmości Bartka Małeckiego, pojawi się lista poległych, rannych i zaginionych w trakcie I wojny światowej -część osób poległych z 1914 roku jest już w bazie nekrologów, natomiast wszystkie osoby będą dostępne w połowie marca.
Pozdrawiam

_________________
Katarzyna Krüger
Szukam Krüger, Krystman, Rusznica, Tuszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2011, 23:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2076
Lokalizacja: Gniezno
Cytuj:
W marcu dzięki uprzejmoci Bartka Małeckiego pojawi się lista poległych, rannych i zaginionych w trakcie I wojny światwowej

to lista, czy cos podobnego [ oprawa graficzna] do nekrologów lub spisów księży

Czy osoby które spisywałem dla forgenu też mogę/ możemy podać do tej listy.
Fotki tablic to upamiętniające.

A powstańcy wielkopolscy ?, rozumiem w spisie Barosz też uwzględnia

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2011, 06:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 05:50
Posty: 485
Lokalizacja: Poznań
Leszku lista strat jak narazie obejuje 1914 i 1915 rok, co do pozostałych lat na chwilę obecnę nie wypowiem się, po powrocie do Poznania zobacze co pozostałymi latami. co do strony graficznej albo bęzie to coś podobnego do nekrologów, albo dokument w Excelu.
Oczywiście że możesz dołączyć swoje dane.
Pozdrawiam KK

_________________
Katarzyna Krüger
Szukam Krüger, Krystman, Rusznica, Tuszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2011, 17:21 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2011, 17:46
Posty: 6
Baza danych mieszkańców Poznania 1792.
http://www.bkpan.poznan.pl/biblioteka/JW70/poz-baz.htm

_________________
Pozdrawiam Janusz Kamiński

DEMBIŃSCY -okolice Konina każda informacja na wagę złota.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2011, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2588
Spis lekarzy, członków Związku Lekarzy Państwa Polskiego. Okrąg Wielkopolski. Stowarzyszenie zap. W Poznaniu. Według obwodów
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... 1&dirids=1

Spis uczniów i abiturientów Państwowego Gimnazjum Św. Marii Magdaleny w Poznaniu; wg. Sprawozdania za rok szkolny 1921/22
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =&lp=1&QI=

Sprawozdania Wielkopolskiej Izby Rolniczej od roku1925 do marca 1938
Nazwiska
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 1&lp=2&QI=

Tuchola : obóz jeńców i internowanych 1914-1923 [Cz. 1]
Indeks nazwisk str.325-340
http://kpbc.umk.pl/dlibra/doccontent?id=19400&dirids=1

Tuchola : obóz jeńców i internowanych 1914-1923. Cz. 2
Indeks nazwisk str.268-269
http://kpbc.umk.pl/dlibra/doccontent?id=19402&dirids=1

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2011, 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2588
Kronika żałobna rodzin wielkopolskich od 1863 do1876
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =&dirids=1

Imienny wykaz powstańców, którzy brali udział w walkach na froncie zachodnim Wielkopolski str. 246-316
Ewidencja oficerów 7 pułku Strzelców Wlkp. Str.239-245
Polegli Powstańcy str.87,90, 219-220
i wiele nazwisk w tekscie na pozostałych stronach
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/results ... eryType=-2

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2011, 23:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 3752
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
[quote="GenowefaImienny wykaz powstańców, którzy brali udział w walkach na froncie zachodnim Wielkopolski str. 246-316
Ewidencja oficerów 7 pułku Strzelców Wlkp. Str.239-245
Polegli Powstańcy str.87,90, 219-220
i wiele nazwisk w tekscie na pozostałych stronach
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/results ... eryType=-2[/quote]

Bożeno!
To wspaniała książka! W imiennych wykazach są zamieszczone daty urodzin. Dzięki temu o wiele łatwej można zidentyfikować osobę. M.in. w ten sposób dowiedziałem się, że mój dziadek i brat babci byli również powstańcami, o czym brak przekazów w tradycji rodzinnej. Teraz czeka mnie noc z lekturą całej książki.

Ze swej strony dorzucam "Zarys historji wojennej pułków polskich 1918-1920" z imiennymi wykazami poległych i odznaczonych "Virtuti Militari".
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publication/31545?tab=1

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 13:56 
Offline

Dołączył(a): 03 sty 2008, 12:02
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Witam
Znalazłem na Allegro indeks nazwisk z książki

"Pamiątka dla rodzin polskich. Krótkie wiadomości biograficzne o straconych
na rusztowaniach, rozstrzelanych, poległych na placu boju, oraz zmarłych
w więzieniach, na tułactwie i na wygnaniu syberyjskim, 1861-1866
... zebrał i ułożył Nowolecki Aleksander, pseudonim Zygmunt Kolumna
Dzieło zawiera 3590 not biograficznych uczestników powstania styczniowego, różnej wielkości, zawierających nierzadko informacje o pochodzeniu (tutaj tylko w indeksie gdzieniegdzie odnotowanych), rodzicach, udziale w powstaniu i okolicznościach śmierci.
Biogramy od kilku linijek po kilka stron.
Część 1-2 i dodatek. Kraków 1867-1868. Nakładem Redakcji „Kaliny”, Ze wstępem napisanym przez B. Bolesławitę [Józefa Ignacego Kraszewskiego].
Indeks osób wystepujacych w dziele (we wszystkich częściach i dodatkach)

Wprawdzie nie dotyczy to wyłącznie Wielkopolski ale może chyba przydać
się forumowiczom, więc chyba warto to umieścić

Część 1-2 i dodatek. Kraków 1867-1868. Nakładem Redakcji „Kaliny”, Ze wstępem napisanym przez B. Bolesławitę [Józefa Ignacego Kraszewskiego].
Indeks osób wystepujacych w dziele (we wszystkich częściach i dodatkach):
A
Abicht Henryk (Wilno), Abłamowicz, Abramowicz Andrzej, Abramowicz Justyn, Abuza, Adam (Wasowa), Adam (Wolskie), Adamczewski,
Adamowicz, Adamowicz Ignacy, Adamowicz Julian, Adamski Michał, Akramowski Ludwik, Akrzewski Tomasz, Aksamitowski , Albertus vel
Albertyński, Albinowski, Aleksandrowicz, Aleksandrowicz Franciszek (Oszmiana), Aleksandrowicz Władysław, Alger Wilhelm, Alkiewicz Jan
Nepomucen, Almiński Feliks, Alschner vel Alschler Józef (Lwów), Ambrożewicz, Ambrożewicz (2), Amos Walenty, Ambrożewicz Jan, Ammer
Antoni , Anamowicz Feliks, Anatazy Roman (Sawa), Ancypa, Anczyc Stanisław, Anderlini Edward, Anderson, Anderson Mikołaj (Wilno), Andrejew,
Androszek Józef, Andruszkiewicz, Andrzejewicz Justyn, Andrzejewski Franciszek (Garwolin), Andrzejewski Gustaw (Gola), Andrzejkowicz
Aleksander (Szłupacia), Andrzejowski Konrad (Kielce), Anioł vel Engel, Antoniewicz (3), Antoniewicz Józef (Rybno), Antoniewicz
Norbert Michał (Stanisławów), Antoniewski Władysław, Antoszewski, Apanowicz Franciszek, Armowski Antoni, Arngold Iwan, Artmiński
Oswald vel Artwiński, Aszman (Kutno), Ataman, Atmański Wincenty, Augustowski Marceli, Awejde Artur (Łomża), Azawidzki Bartłomiej,
B
Babecki, Babicki, Babiński, Babski, Babski Bronisław, Babski Franciszek, Bachliński Józef , Bachmiński Stanisław, Bachowiecki (Buchowiecki?),
Bachowski, Baecher Gotlib, Bagniewski, Bajkowski Franciszek, Bakszański Julian, Balewicz (Bakewicz) (Krasław), Balicki
Tytus, Baliński Feliks, Baliński Józef, Ballardi (Balareli) Teodor, Balsam (Żarki), Banach Stanisław, Banaszkiewicz, Baraniecki, Baranowicz
Michał (Góreckowszczyzna), Baranowski (2), Baranowski (2), Baranowski (2) (Kalwaria), Baranowski (Wieluń), Baranowski Adolf,
Baranowski Ignacy, Baranowski Józef, Baranowski Mateusz, Baranowski Wiktor, Barański, Barciński kazimierz, Bargielski Damazy (Drozdowo),
Barkowski Julian, Barowski Bazyli, Barszczewski (Lublin), Barszczewski (Suwałki), Bartniewski, Bartników Piotr (Wawrzyniec),
Bartołd Józef (Płock), Basiński Henryk (Golice), Baszalli (Peszt), Batory, Baum Antoni (Ojców), Bądzkiewicz Aleksander, Bądzkiewicz
Ludwik, Bąkiewicz Kazimierz , Becchi, Bednarski (Józef (Wolbrom), Bek (Piotrków), Benedeck, Benklewski Wincenty (Brześć Litewski),
Bennes Mikołaj, Berentz Józef (Kalwaria), Bereza, Berkmann Józef (Wołożyn), Berko (Ostrów, Ostrowia), Bettel, Bezdzieda, Bezeler
Edward, Bezkiszkin, Bialogórski , Białecki (łuków), Białkowski Stanisław, Białkowski Władysław, Białłozor (Białłozór) Wincenty (Kowno),
Białoblocki Stanisław, Białobrzeski , Białobrzeski Juliusz, Białobrzeski Karol, Białokos (Białystok), Białoskórski, Biały Jan, Biedroński
Władysław, Biedrzycki Leopold (Siebierz), Biegański Julian, Bielawski Henryk, Bielewicz Ignacy (Jędrzejów), Bielicki, Bielikowicz
Władysław (Święciany, Wilno), Bieliński, Bieliński Apollo, Bieliński tadeusz, Bielski, Bielski Krysian, Bielski Paweł, Bielski Tadeusz, Bieniecki
Antoni (Radesz), Bieniecki Stanisław, Bieńkowski Artur, Bieńkowski Jan , Bieńkowski Stanisław, Biernacki Józef (Nur, Ostrołęka),
Biernacki Wincenty, Biernacki Wladysław (Siemień), Bierzyński (Lipno), Biesiadowski, Birtus Jan, Biske Gustaw (Goszczanów), Biskupski
(Krerów), Blachowski Konstanty, Blaszka Ignacy (Częstochowa), Błaszczyński Kazimierz (Bogdan Bończa), Błażejewicz, Błażejewski,
Błeszyński Ignacy, Błędowski, Błochin (Błosznin) teodor, Błociszewski Stanisław (Przecław), Błoński, BobdarewSawelij, Bobowski Franciszek,
Bobrowski (2), Bobrowski Stefan, Bocheński Witold, Bocian (Radom), Bogdan, Bogdański Antoni (Lwów), Bogucki Stefan (Laski),
Bogurski, Bogusławski, Bogusławski (Kurów), Bogusławski Julian, Bogusławski Wacław, Bogusławski Włodzimierz, Bogusz Andrzej (Niwki,
Gostyń), Bogusz Józef, Bohdanowicz Kazimierz (Radzyń), Bohdanowicz Nieczuj Paulin (Szawle), Böhm J., Bojacki, Bojemski Wenanty
(Kutno), Bokszański Julian, Bolba, Bolewski Łodzia Ksawery (Żydów), Bołobański Edward, Bomański, Bondarenko, Borakowski, Borejsza
Paweł, Borelowski Marcin (Lelewel), Borgielski, Borkiewicz, Borkowski (2), Borkowski Józef, Borkowski Tomasz, Borkowski Wojciech,
Borkowski Józef, Borkowski Józef (BrześćKujawski), Borowski, Borowski (2), Borowski Władysław, Bortkiewicz, Boruch, Boruczko, Borzym
Alfons, Borzysławski Alfons (Suwałki), Boski, Bóbr Aleksander (Morawica,Dubno,Wołyń), Braczko(Broczko) (Radziłów), Brandysiewicz
Feliks, Braun, Braun Józef, Brazajtes Jan, Brazulius Kazimierz, Brochocki Lucjan, Brockhausen Zygmunt (Sędziejowice), Brodowski,
Brodowski, Brodowski Stanisław, Brodzki Władysław, Broecker Maksymilian, Bronicz Stanisław, BroniewskiWincenty , Bronikowski
Stanisław (Karna), Broński, Bruszka Jan, Bryszke vel Brzyski Piotr, Brzedrzymirski, Brzeziński, Brzosko Ignacy, Brzostek karol, Brzostowski
Stanisław, Brzoza J., Brzozka (Brzózka) Stanisław, Brzozowski, Brzozowski (Konin), Brzozowski Aleksander Edard, Brzozowski Franciszek,
Brzozowski Karol, Brzozowski Leonard, Brzozowski Mieczysław, Brzozowski Stefan, Brzozowski Tadeusz, Buchowiecki, Buchowski
(Szydłowiec), Buczyński Aleksander, Buczyński Jan, Buda Wincenty (Grażyszki), Budek Zofia (Majdan), Budkiewicz Jan, Budkiewicz
Józef, Budrewicz (, Budrys (Niszokos) Antoni (Rosienie, Kowno), Budziłowicz Ignacy, Budziszewski Antoni, Budziszewski Karol (Jeziorki),
Bugielski Polikarp (Suwalki), Bugień Benedykt, Bukowczyk Paweł, Bukowiecki (Buchowiecki?) Stanisław, Bukowski, Bulewicz (Januszpol),
Bulewski Tytus, Bulkowski Adam, Bulsiewicz Bernard, Bułatów (Bałaków), Bułharyn, Bunszus Wincenty, Buraczkowski Maciej (Bartłomiej)
(Józefów, Włocławek), Burba (Burka?), Burok Antoni (Augustów), Burtowski Tomasz, Burzyński, Burzyński (Makobody), Burzyński Kazimierz
(Radom), Burzyński Władysław, Buski Feliks, Butkiewicz Józef (Wyłkowyszki), Byczkowski Paweł, Bykowski (Kozłowa Ruda), Bykowski
Władysław, Bylomski Bolesław, Byszewski Antoni,
C
Caplazzi Piotr, Caroli (Karoli) Luigi, Cejzyngier Maurycy, Celiński, Celiński Narcyz, Cempel Franciszek vel Karol (Gruszki), Centkowski,
Chabriolle Ami Józef, Chałkomir vel Chałkomicz, Charchowski vel Charkowski, Charewicz Edward, Charkowski, Chełchowski Jan,
Chełmiński Włodzimierz, Chevalier Mikołaj, Chłopicki, Chmiela Grzegorz, Chmielewiec Teofil (Suwałki), Chmielewski vel Chmieliński
Kazimierz, Chmieliński, Chmieliński Zygmunt, Chmielowski (Sambor), Chmurowicz Jan, Chmurzyńska z Nurzyńskich Józefa, Chobrzyński
Michał, Chodanowski Emilian, Chodecki Aleksander (Płock), Chodkiewicz Jan, Chodyl, Chodyński, Choiński, Chojnacki Julian, Chojnowski
Piotr, Cholak (2), Cholewa Tekesfor (Cholewszczyzna, Mińsk), Chołoniewski Władysław (Czortków), Chonesti (Chonesto, Honesto) Józef,
Chościakiewicz, Chrobnowski Kazimierz, Chromiński, Chrościelski, Chrowak, Chruściński, Chruściński Marcin, Chryński, Chrzanowski,
Chrzanowski (2), Chrzanowski Ludomir (Kaimów), Chylińska, Chyryński, Cichocki Aleksander, Cichowicz Aleksander, Cichowicz Stanisław,
Ciechomski Józef, Ciechoński, Ciekanowski Józef, Cielecki, Cielecki, Cielecki Edmund (Łomża), Cieleski Zaremba Edmund, Cielniaszek
Józef, Cielski Kazimierz, Ciepiszewski Julian, Ciepły, Cierpiński, Ciesielski, Ciesielski Władysław, Ciesielski Władysław (Bielawy), Cieszewski
Franciszek, Cieszkowski, Cieszkowski teodor, Cieszkowski Teodor, Cieszkowski Władysław lub Józef (Ochnówek), Cieślak, Ciszewski
Stanisław, Ciuchna Mateusz Michał (Augustów), Ciułowski Feliks, Ciundziewicki Michał, Cuesr Władysław, Cygankiewicz Władysław,
Cygański Stanisław, Cylski Kazimierz, Cymbaliński Karol, Cymmermann Franciszek (Łowicz), Cymmermann Ignacy (Trzemeszno), Cymmermann
Kazimierz, Cynger (Świsłocza), Cypriański Aleksander, Cytowicz Zygmunt, Cywiński Tomasz, Czachowski Dionizy, Czadkowski
Franciszek, Czajkowski, Czajkowski Antoni i Marian (Tuczno), Czajkowski Franciszek, Czajkowski Michał, Czamański Michał, Czaparowski,
Czapiński, Czaplic (Pilica), Czapliński, Czapliński Edward, Czapska, Czapski Józef, Czapski Napoleon, Czapski Stanisław, Czarkowski
Władysław , Czarnecki, Czarnecki, Czarnecki Aleksander (Bończa) , Czarnecki Michał, Czarnecki Władysław, Czarniecki Julian (Szepielówka),
Czarnocki Jan (Lublin), Czartoryski Czesław, Czechanowicz Jakub, Czechowicz, Czeczel Jakub, Czekalski (Czekański) Ignacy
(Przedecz), Czempiński Adolf, Czerkas, Czerkaski, Czermiński (2), Czerniak, Czerniakowski, Czerniawski (Iwankowszczyzna), Czerniewicz
Józef, Czerniewski (Czerniawski) (Solec), Czerniewski vel Czerniawski, Czerski Romuald, Czerwiecki Ignacy, Czerwiński Jan, Czerwiński
Paweł (Witebsk), Czetwertyński, Czodowski, Czop, Czortkowski, Czubała Stanisław, Czudowski Mieczysław (Grodno), Czuhała Stanisław
(Reszki), Czupiał Jan (Dąbrowa), Czuzel vel Cruzel Jakub, Czyborowski (Ciborowski) Franciszek, Czyżewicz, Czyżewski Antoni, Ćwirko,
D
D’Artuzi, Dajlid (Augustów), Dalewski Tytus, Daliński (Dabiński?), Damski, Dangiel Jan (Dangel) (Głosków), Daniczewski, Danielecki Jan
(Grodno), Danielewicz, Danielewicz Józef, Danilewicz (Dobrożelec), Daniłowski Władysław, Daremara, Darmieński, Daszewski Teodor
(Wierzbica), Dauksza vel Dauchsza, Dąbczański Józef, Dąbek, Dąbrowicz Jan, Dąbrowski, Dąbrowski (2), Dąbrowski (Rawa), Dąbrowski
Franciszek, Dąbrowski Jan (Cegielnia), Dąbrowski Józef, Dąbrowski Józef (Bybytki, Łomża), Dąbrowski Julian, Dąbrowski Karol, Dąbrowski
Leonard (Leopold), Dąbrowski Tadeusz, Dąbrowski Wincenty (Antonów), Dąbski (Dąmbski) Bruno, Dąbski (Dębski) Jan, Dąbski Polikarp
(Góra), Dąbski Zygmunt, Debiński Kazimierz, Degórski Michał, Dekanowski Antoni (Jarocin), Dembiński Franciszek (2), Dembowski Michał
(Pułtusk), Dembowski Robert (Kraków), Denel Bolesław, Denisiewicz Andrzej (Ostrołęka), Derramer Edward vel Zdzislaw, Dębiccy, Dębicki
Ignacy (Lipa, Opatów), Dębicki Ignacy lub Antoni, Dębicki Stefan, Dębski Stanisław, Dick August (Białoruż), Djary, Długosz, Dłużewski
Jan, Dmochowski Henryk, Dmochowski Stanisław, Dmochowski Zdzisław, Dmosiński (Domosiński), Dobkiewicz Jan, Dobranowski Józef
(Kraków), Dobraw Karol, Dobrogowski Stanisław (Grzmot), Dobronoki ze Sztenclów, Dobrowolski Eugeniusz (Łowicz), Dobrski Ignacy,
Dobrycz, Dobrzański, Dobrzański Roman vel Michał, Dobrzęcki, Dobrzycki, Dodatkiewicz Antoni (Łosice), Dolanowski Wincenty, Doliński
Aleksander, Dołęgowski (Augustów), Domagalski, Domagalski Michał, Domanowski (2), Domanski Józef, Domański (2), Domański
Edward, Domański Jan, Domański Nikodem, Domaracki Roman (Radom), Domaszeski Teodor, Domażycki (Domażyński) Julian, Dominik,
Domiński Józef, Dorant Adam, Dormanowski Mieczysław, Dorner, Doroba Jan, Dorożyński, Dorożyński Józef, Dostkowski Polikarp, Dowgiełło
(Staszów), Downarowicz, Drewakowski, Drewnowski, Drewnowski Lucjan, Drewnowski vel Dronowski Michał, Drobnicki Jan (Kazice),
Drochomirecki Makary kniaź [!], Drogowski, Drogowski Jan, Droszewski Hipolit, Drownowski (Drenowski) , Drozdowski Adam (Wilno),
Drozdowski Hilary, Drożycki Antoni, Drużbacki Maurycy (Podole), Drużbiński, Duchnowski Aleksander, Dudkiewicz Julian, Dudrewiczowa,
Dudziak, Dudziński (Watczewo, Radzyń), Dulemba Walerian, Dulęba Walery Dominik, Dunajewski Edward, Dunin Eugeniusz, Dunin Walenty,
Durszyński Edmund, Dworzak Wacław (Jędrzejów), Dybowski Napoleon (Sokoliki), Dyczyński Jan, Dymnicki Florian, Dymowski, Dytfald,
Dythard Władysław (Kalwaria Zebrzydowska), Dzbański, Dzida, Dziengielowski Ludwik Wiktor, Dzierżanowski, Dzięgielewski Edward,
Dziubiński (Rumoki, Mława),
E
Edelstein Aleksander, Egor Iwanóww, Ehret, Eieniewa Wojciech, Ejsmondt, Ejtminowicz Julian, Elgöt Wojciech (Wieniawa), Elżański vel
Elmański, Eminowicz Władysław, Englert Władysław, Eramer, de Edward vel Zdzisław vel Wacław, Erech Tomasz, Erenbrandt Emil, Erlicki,
Esiński Antoni, Esterhazy (Otto), Etgens Józef, Eustachiewicz, Eustachowicz Aleksander (Kalita), Ewald, Ewelin Maksymilian, Eżecki,
F
Falencki (2), Faliński (2), Falkowski Adam (Iszkolna), Fassowicz Edward, Federans Ksawery, Fedorowicz Kazimierz, Feduszyński Aleksander,
Felczyński (Falczynski?), Fibich, Fidler Wincenty, Fijałkowski Jakub, Fijałkowski Stanisław, Fijałkowski Władysław (Bochnia), Filipowicz,
Filipowicz Ignacy, Filipowski, Filkiewicz Stanisław, Fingierski Ignacy, Finke Seweryn, Finkenstein, Fisz Jan, Fiszer Aleksander, Fligarski,
Flis, Florkowski, Florkowski Ludwik, Frajdowski, Francewicz, Frankowicz, Frankowski, Frankowski, Frankowski Leon , Frączkiewicz,
Frejtag Rudolf, Frize, Frost Fryderyk, Fryc August, Frycze Karol, Frycze Ludwik, Frydrych Alfons (Piotrków), Fudala Jan, Fuksztein, Fulak,
Fulmiński (Kaczor), Furiatt,
G
Gabriel, Gabryańczyk Michał, Gadamowicz, Gadomski, Gadomski Antoni, Gadomski Kazimierz Wojciech, Gajewski Ludwik, Galenaitys
Józef, Galiński, Gałkowski Tomasz, Ganczewski, Ganier Paweł, Garbowski (Grabowski) Feliks (Suwałki), Garbowski Józef, Gardocki
(Gardecki) Edward (Świdry), Gargas Antoni, Gasztoftt (Gasztowtt) Bronisław, Gaszyńska, Gaszyński Józef, Gaube, Gawlikowski Paweł,
Gazyc Witołd (Brześć Litewski), Gażyc Witold, Gągla Marcin, Gąsowski Paweł, Gebułtowski Stefan, Gecak, Gecal Wincenty (Czepielów),
Geczyński Adam, Gedke Seweryn, Gedroic Władysław, Geisler Stanisław (Radom), Geneli Andrzej, Geniusz Bolesław (Bielsk Podlaski),
Gerasimów, Gerom (Jerome) Franciszek, Gębarzewski Emil (Biłgoraj), Gębicki Jan, Gęmbka Józef (Jezierki, Łomża), Gieczewski Jan
(Wilno), Giejsztor Józef, Gierlitz Julian (Łask), Gilatowski Jan, Gilewski Antoni, Gintowt, Gintowt, Girk Aleksny, Giżycki Izydor, Giżyński
Aleksander, Glaeser Abraham, Glaser, Glaser Włodzimierz, Glej Bartłomej (Krzeszowice), Glewiński , Glindisz Antoni, Gliński, Gliszczyński
Stanisław, Glogier Jan, Gluziński Piotr, Głocewicz, Głogowski Edward, Głowacki, Głowacki (Mława), Głuchowski Julian, Gniazdowski
Szczęsny, Gnoiński Marian Karol, Gnoiński Roman (Białaczew), Goczkowski Józef, Godebski Władysław, Godecki Karol, Godlewski,
Godlewski, Godlewski Franciszek, Godlewski Franciszek, Godlewski Jan, Goetze, Goldman, Golejewski Adalbert (Chroberz), Golian,
Gołąb, Gołczyński Michał, Gołebiowski Michał, Gołębiowski Jan, Gołębiowski Józef, Gołębiowski Władysław (Konieczyca), Gomin Aleksy,
Gondlewski (Gohdla?) Marcin, Gończykowski Władysław, Gorakowski, Gorączkiewicz Władysław, Gorlewski, Gorzkiewicz jan, Gorzkowski,
Gosciewicz, Gosczyński Władysław, Gosiecki, Gosk, Gostkowski Wincenty vel Gustaw, Goszkowski Kazimierz, Gościcki, Gościnny, Gościnny
Jan, Gozdowski, Góra Wladysław lub Tadeusz, Górewicz, Górewicz Jerzy, Górnoszlązki Franciszek, Górny (Zabiela, Radzyń), Górski (5), Górski
Aleksander, Górski Ferdynand, Górski Józef, Górski Konrad, Górski Piotr, Górski Stanisław, Górski Wincenty, Górski Władysław, Górski
Zygmunt, Grabiński Józef, Grabkowski Władysław, Grabowski Cezary, Grabowski Jan, Grabowski Józef, Grabowski Władysław (20, Graczek
Marcin vel Gral (Grala) Konstanty (Przasnysz), Gramowski Henryk, Grazulewicz Mateusz (Grażukiewicz) Mikołaj, Greczykowski Erazm, Gregoriew
Szymon, Gregowicz, Grekowicz Józef, Grekowski, Greliński Faustyn, Grigoraszczenko Zachariasz, Grochola Jan (Błotnica), Grocholski
Wiktor, Grochowski, Grochowski Lucjan, Grodzicki, kasztelanic (Stara Wieś, Grzybów), Grodzicki, Grodzicki Wincenty, Gromażewski,
Gromczewski, Gromejko, Gronczewski, Grothus (Janów), Grudziński, Grudziński, Gruszczyński Stanisław (Siedliska), Gruszkiewicz,
Grużewski Józef (Kielmy), Gryca, Gryniewicz, Grzegorzewski (Przasnysz), Grzmot Władysław, Grzybowski Józef, Grzybowski Kazimierz
(Zacieczki), Grzybowski Wincenty, Grzymczewski Adam, Grzymiński Tomasz, Grzyski, Grzywaczewski, Gudowski, Gumiński (Zalesie),
Gumiński Aleksander, Gumowski, Gurak, Gustowski (Gustkowski) Wincenty (Piotrowice), Gutkiewicz Adam (Ciechocinek), Gutkowski,
Gutkowski Robert, Guzowski Józef,
H
Habel Leszek (Sambor), Haidamowicz (Hajdamowicz), Hakowski Tytus (Miedniew), Hamerski, Hanicki Józef, Harbkowski Mieczysław,
Harewicz Edmund, Harszczuk Maciej, Hauppe Ludwik, Heine Antoni, Heinerowicz (Hejenerowicz), Herbst Aleksander, Herbut Franciszek,
Herman Adam, Herman Felicjan (Wilno), Hermanowski, Hilke Tadeusz, Hirschberg (Kalisz), Hirzberg (Kalisz), Hlebowicz, Hłasko Józef, Hochhauser
Edward, Hołubiczko, Horuszewski Feliks, Horyszowski Michał, Hryczuk (Hryńczuk) Jan, Hryniewicz Polikarp, Hryniewicz Tomasz,
I
Idzikiewicz (Idzikowski) Antoni, Idzikowski Jan, Idzikowski Łukasz (Radom), Ilkiewicz, Ilkowski, Iłcewicz (Ilcewicz) Antoni, Iskrzycki, Iszora
Stanisław, Iwan, Iwanicki, Iwanowski Aleksander, Iwanów Włodzimierz, Iwaszkiewicz (2), Iwaszkiewicz Józef, Iwaszkiewicz Szymon, Izakowski
Piotr, Izbiński Konrad, Izkielski,
J
Jabłkowski, Jabłkowski Adam Bolesław, Jabłonowski Jan, Jabłonowski Wit. (Suwałki), Jabłonowski Władysław, Jabłoński, Jabłoński,
Jabłoński (Kleczew), Jabłoński Donat, Jabłoński Józef, Jabłoński Wiktor, Jabłoński Władysław (Lwów), Jachowicz Ludwik, Jackowski, Jackowski
Jan (2), Jackowski Mieczysław, Jaczewski Adam, Jaczyński Tadeusz, Jaczyński Władysław, Jagielski Antoni, Jagmin Feliks, Jagniński,
Jagoszewski Stanisław, Jahajtis Jan (Kościelna Łuksza), Jakowczyk, Jakowicki, Jakubowicz, Jakubowicz Anastazya, Jakubowski (2), Janas
Jan, Janczewski, Janczewski Władysław, Janczewski Włodzimierz, Janecki Piotr, Janicki, Janicki Roman, Janicki Stanisław, Janicki Tomasz,
Janiszewski Stanisław, Jankowicz Wincenty, Jankowski, Jankowski (Kotwice), Jankowski (Tarchomin), Jankowski Ignacy, Jankowski Józef,
Jankowski Karol, Jankowski Piotr, Janowska Barbara, Janowska Julia, Janowski, Janowski Władysław, Jany Kazimierz, Jarczyński (Wygoda),
Jarmusiewicz Leon, Jarnicki Tomasz, Jarnowski Teofil, Jarochocki (Jarochowski) Ferdynand, Jarocki Edmund, Jarocki Tomasz, Jaroszyński
Edward, Jaroszyński Ludwik (Sandomierskie), Jarzynka, Jarzyński (Płock), Jasiński, Jasiński, Jasiński (2), Jasiński (Jesionowski) Franciszek,
Jasiński (Tomaszów), Jasiński Aleksander, Jasiński Antoni, Jasiński August, Jasiński Feliks, Jaskiel, Jaskołd Stanisław, Jaskulski
Bolesław, Jaskułowski, Jaskułowski (Wilno), Jastrzębski Bolesław, Jastrzębski Karol, Jastrzębski Karol, Jastrzębski Ludwik, Jastrzębski
Walenty, Jaszowski, Jaszowski Stanisław, Jatowt marcin, Jaworowska, Jaworowska Antonina, Jaworowski, Jaworowski Franciszek (Kropownice),
Jaworski, Jaworski, Jaworski (Suwałki), Jawosz Konstanty, Jelicz, Jeliński Antoni, Jelonkowski, Jelski (Serwecz), Jermołów, Jerzmanowski,
Jerzykiewicz Julian, Jezierski Andrzej Wawrzyniec, Jeziorański Jan, Jeziorkowski Władysław (Wyłkowyszki), Jeziorski, Jeżewski
Emilian, Jocz Ludwik, Jodko, Jordan Zygmunt, Josek Abraham, Józefowicz Gustaw, Juhre Stanisław, Jundził Franciszek (Sohalin, Slonim),
Jungmann Aleksander, Jurcewicz, Jurewicz, Jurgens Edward, Jurjewicz, Jurjewicz Witalis (Kobryń), Jurkowski, Jurkowski Jan, Jurkowski
Nikodem, Jurkowski Seweryn, Juszkiewicz, Juszkiewicz Feliks, Juszkiewicz Ludwik,
K
Kaczała Jakub, Kaczkowski, Kaczkowski (Raczkowski), Kaczkowski Teofil, Kaczmarski Jan Kanty, Kaczorowski Edward, Kaczorowski Józef,
Kaczuk Józef, Kaczyński, Kadzanowski bazyli, Kajek Marcin, Kajetaniak, Kakorski Ignacy, Kalapus Stanisław, Kaliczkowski Ferdynand,
Kalinowski Konstanty, Kaliński Jan Mikołaj, Kaliński Nestor, Kaliński Tytus, Kalita Stanisław, Kalita Władysław, Kałusza, Kałuszewicz,
Kałuzowski Józef, Kamber, Kamedulski Tomasz, Kamieński Wincenty (Skierniewice), Kaminowski, Kamiński (3), Kamiński Aleksander,
Kamiński Antoni, Kamiński Jan, Kamiński Józef, Kamiński Teodor, Kamocki Adam (Zator), Kanigowski Mieczysław (Grzybów), Kapczynski
Walenty (Lublin), Kapniewski, Karasiński Józef, Karasiński Teofil, Karassowski, Karboszewski Jan, Karczeqwski Teodor, Kareczny, Karęga
Hektor, Karliński Julian, Karnicki, Karnicki, Karoliński Kazimierz, Karoly Aleksander, Karosfel, Karpiński Józef (2), Karpiński Teodor,
Karpowicz Herkulan (Antoni, Józef), Karwosiecki (Karwoszewski?), Karwowski, Karwowski (Merle), Karwowski Brunon, Karwowski Eugeniusz,
Karwowski Konstanty, Kasperski Walenty, Kasprzak Bartłomiej, Kaszewski aleksander, Kaszewski Jan, Kaszewski Józef, Kaszyński
(2), Kaślak Bazyli, Katkowski, Katyl, Kaube Józef, Kawczyński (Łomża), Kazanecki, Kazigrodzki, Kazimierski Maciej, Kąkowski Bronisław,
Keller, Kendzia Antoni, Kenzer, Kepa, Kessler Zygmunt, Kędrzycki Jan, Kielkowski, Kierski Józef, Kiersznowski (Kiersnowski) Edward,
Kierzgaiłło (Kieżgajło), Kijański (Wandejski?) Piotr, Kiliński, Kiniewicz, Kiński Julian, Kisielewski, Kisielewski Junosza Adam, Kisielewski
Junosza Seweryn, Klama Stanisław, Klat Józef, Kleczyński, Klemczyński, Klęczkowski, Klimaszewski, Klimkiewicz (2), Klimkiewicz Ernest,
Klin Tomasz, Klisz, Kluczny Walenty, Klukowski Antoni (Pułtusk), Klukowski Jan, Klukowski Józef, Kłomnicki Aleksander, Kłonicki,
Kłoniewski, Kłosowski, Kmita Andrzej, Knapf Alfons, Knaut Emil, Knaute Antoni, Kober, Kober, Kobiero Franciszek, Kobrzyniecki Stanisław,
Kobyliński, Kobyliński (3), Kobyliński (Nadmüller), Kobyliński Jan, Kobyliński Józef, Kobyliński Kazimierz, Kobyłecka, Kochanowski,
(2), Kochański, Kochański Teofil, Kochański Władysław, Kochowicz, Kochwiński, Kociupiński Ludwik, Koczorowski Ksawery, Koerner,
Kognowicki,Kogut, Kogutowski Hieronim, Koiszewski Julian, Kokowski, Kolasiński Maksymilian, Kolasiński Władysław (Sieradz), Kolbe
Tomasz, Kolczycki (Kulczycki), Kollb (Kołb) Przemysław, Kolodziejczyk Tomasz, Kolodziejewski Aleskander, Koltemberg Antoni, Kołdrański,
Kołdrasiński Feliks (Kołdrzanowski), Kołodejczyk Antoni, Kołodzicki Adam, Kołodziejewski Hilary, Kołomiński, Kołowski, Kołupajło,
Kołyszko Bolesław, Komaski Marceli, Kominek Antoni, Kominiar Piotr, Komocki Antoni, Komornicki (2), Komornicki Aleksander, Komornicki
Jan, Komornicki Władysław, Komorowski, Komorowski (Piotrków), Komorowski Błażej, Komosicki Teodor, Komosiewicz, Komosiński
(Częstochowa), Konaberski Józef, Konarski Agrypin, Konarski Alfred, Konderski, Kondradenko, Kondratjew Jerzy, Konic (Koniec) Józef
(Orenice), Konieczka Jan (Smolary), Koniewski, Konkow, Konkowski Bronisław, Kononowicz Władysław, Konopacki, Konopiew, Konopka,
Konopko Jan, Konoplański Franciszek, Konopski Stefan, Kopciński Walenty, Kopeć Teodor, Kopeć Władysław, Korabiewicz (Koralowicz) Jan,
Kordoński, Koreńczuk, Korewa Klety, Korf Józef, Korff, Korfini vel Corfini Franciszek, Kornelowicz, Korolec Leon, Korsak, Kortnowski, Korulski
Lucjan (Turów), Korwicki, Korycki, Korycki Feliks, Korycki Zygmunt (Skierniewice), Koryliński Antoni, Korytkowski Wojciech, Korzeniowska
Ewelina z Bobrowskich, Korzeniowski (Szczucin), Korzewój, Kosakowski, Kosakowski (Kozakowski) Lucjan, Kosakowski Stefan, Kosakowski
vel Kozanowski Stanisław, Kosczyński Józef, Kosczyński Władysław, Kosiarkiewicz Stanisław, Kosicki, Kosieradzki Józef, Kosiński,
Kosiński, Kosiński Jozafat, Kosioracki Józef, Koskowski, Kosocki Saturnin, Kossowski, Kostamski Ludwik, Kostro Michał, Kostro Michał,
Kostroma, Koszeniński Władysław, Koszkowski Bronisław, Koszubski Antoni, Koszutski Jan, Kościelski Antoni, Kościerza (Kościesza)
Tacjan, Kościński, Kościup, Kościuszko, Kotarski Józef, Kotkowski Władysław, Kotkurowski (Rososz), Kowalewski Nikodem, Kowalewski Teodor,
Kowalkowski (2), Kowalski, Kowalski (2), Kowalski (Bircza), Kowalski (Kowalczewski) (Płock), Kowalski Marceli (Bircza), Kownacki
Franciszek, Kownacki Witold, Koźniakowski Jan, Kozak Andrzej, Kozakiewicz, Kozakowski, Kozanecki Władysław, Kozankiewicz Jan, Kozarzewski,
Kozerski Józef, Kozicki (2), Koziegradzki, Koziejewski (Biłgoraj), Kozielski Bronisław, Kozielski Feliks, Koziełło Wincenty, Kozieło
Wincenty, Kozieradzki, Kozieradzki Józef, Kozietulski, Kozłowski (2), Kozłowski Adam, Kozłowski Cezar, Kozłowski Ignacy, Kozłowski Jan,
Kozłowski Jan, Kozłowski Józef, Kozłowski Karol, Kozłowski Szymon, Kozuchowski, Kozuchowski Ignacy (Chilin), Koźmiński, Kożuchowski
Józef, Kraciński (Krasiński) Jan, Kraiński Leon, Krajbik, Krajczman (Kriczman) Franciszek, Krajewski cezary, Krajewski Ignacy, Krajewski
Karol, Krajewski Leon, Krajewski Rafał, Krajewski Sebastian (Dolne Krajewo), Kraków Kazimierz, Kralkowski, Kranich, Krasiński vel
Krosiński Jan, Krasnopiewców (Oszmiana), Krasnowski Władysław, Krassuski Dominik, Krasuski, Krasuski Rajmund (Piesia Wola), Kraszewski,
Kraszewski Konstanty, Kraszewski Łucjan, Kraszewski Stefan, Krauze Albin, Krauze J., Krauze Roman (Ożarów), Krawecki, Krąkowski,
Krąkowski (Dobrzyszyce), Krąkowski (Trzemeszno), Krąkowski Władysław, Kretkowska Melania (Grabowska), Krewniak Jan, Krolikowski,
Kropielnicki Mateusz, Krosnowski Julian, Krotkiewski (Krolkiewski) Władysław (Tursko), Krotnik vel Krotiuk, Krotoszyński, Król A., Królikowska
Ludwika, Królikowski Adam, Królikowski Andrzej, Królikowski Franciszek, Królikowski Stanisław, Kruszewski, Kruszewski Laurenty
Wawrzyniec, Kruszewski Wawrzyniec, Kruszyński, Kryłow, Kryniewski Michał, Kryński, Kryński Bolesław, Kryński Izajasz, Krypski, Kryszka
Andrzej, Krzesimowski Stanisław, Krzesiński, Krzyca, Krzycki (Kosko vel Kostko), Krzymowski, Krzyński, Krzywański Edward, Krzywicki
Jan, Krzyżanowski (Krzykowski) Jan, Krzyżanowski Józef, Krzyżanowski Kazimierz, Krzyżanowski Platon, Księżalski, Ktkowski Apolinary,
Kubańczyk Franciszek, Kubarzewski (Kabarzewski) Józef (Częstochowa), Kubelak (Kórnik), Kucewicz Józef, Kucharscy, Kucharski Fran-
ciszek, Kucharski Józef (Kościelec), Kucharski Walery, Kucharski Zygmunt, Kucz, Kuczborski, Kuczewski Aleksander, Kuczewski Eugeniusz,
Kuczewski Kajetan, Kuczewski Michał (Dzrewica), Kuczyński, Kujawski (Hornów), Kujawski Zygmunt, Kukwa Antoni, Kulczycki, Kulena
Stanisław, Kulesza, Kulesza Józef, Kulesza Julian, Kulesza Konstanty (Kołaków), Kulesza Piotr (Bobrowniki), Kulesza Tadeusz, Kulesza
Władysław, Kulikowski, Kullak Wacław, Kulma Jan (Dobczyce), Kułaczkowski, Kułagowski (Miechów), Kułakowski Roman, Kunz Izaak,
Kuprianko vel Kuprienko Andrzej, Kuratowski Józef, Kurnatowski Franciszek, Kurnatowski Ryszard Władysław, Kuroczy Jan, Kurowski,
Kurowski Józef (Łuków), Kurowski Ludwik (Poddębice), Kurpiński, Kuryłło, Kurzyna Jan, Kurzyna Jan, Kuszewski, Kusznirczuk Michał,
Kutrzebski Michał, Kuźmirski, Kwiatkowski Antoni, Kwiatkowski Eustachy, Kwiatkowski Józef (2), Kwiatkowski Julian, Kwiatkowski Ludwik,
Kwiatkowski Władysław, Kwiatkowski Zdzisław, Kwiciński Józef, Kwieciński, Kwinta Kazimierz,
L
L’Oiseau, Lam Lucjan, Lampe Emil, Landy Aleksander, Laskowicz Albert, Laskowski, Laskowski Michał (Suraż), Lasocka, Lasocki, Lasocki
(Raciąż), Lasocki Leon, Lasocki Ludwik, Lasocki Walenty, Laszkiewicz, Latociński Jakub, Latocki, Latwiński (Lutwiński?), Laurysiewicz
Stefan, Lauszka, Lazzarini, Lazzarini Alfred, Lebel, Lech, Lejbczyk (Sejny), Lejbuś, Leman Karol, Lemański (2), Lemberger Adam,
Lemiński, Lenczewski Józef, Leneizo (Lenicz), Leniewski, Lentowski Józef, Leobas, Leopold, Lesicki Tomasz, Lesiński August, Leszczyński
(2), Leszczyński Jan, Leśniewicz Włodzimierz (Władysław), Leśniewski Julian, Letki Edward, Letowt, Lewandowicz Walenty (jarocin),
Lewandowski, Lewandowski, Lewandowski (Mokobody), Lewandowski Aleksander, Lewandowski Konstanty, Lewarczewski, Lewartowski
Bronisław, Lewi, Lewicki (2), Lewicki Łukasz (Samsonów), Lewicki Mansfeld, Lewiczuk, Lewinowski, Lewiński (2), Lewitowicz Francisek,
Lewkin (Lotkin) Jakub, Lewkowicz (2), Libek vel Libeka, Libelt Karol, Liczbiński, Limiński Ludwik, Linde, Lindner Karol, Linkowski, Lipatów
Jan, Lipczyński Antoni, Lipiński Faustyn (gniazdów), Lipiński Stanisław, Lipka, Lipowski, Lipski, Lipski Mieczysław, Lisiewicz, Lisowski
Edmund, Lisowski Jan, Lituński Marcin, Litwiński, Litwiński (Grób), Lityński, Liwocz, Loczko, Loga Adam, Loht Alfred, Loht Józef, Longin,
Lorenc, Lorent Jan, Lubiak Jan, Lubicz Aleksander (Stabrowski), Lubieński (2), Lubowski Julian, Luchot (Lukot) Henryk, Ludgajło Bronisław
(Czarnoskalski), Lüdke, Ludowska Agnieszka, Ludwikiewicz, Ludwikowski Jakub, Lunczewski (Lenczewski?) Adam, Lunczewski (Lenczewski?)
August, Lunowski, Lutinski (Lutyński?), Lutmiński Władysław, Lutowski,
Ł
Łabanowicz Jan, Łabęcki, Łada, Łaguna Apolinary (antoni), Łakiński Józef, Łakomiec Wincenty, Łakomski Erazm, Łakuna, Łampczyński
(Łapczyński) Emil (Kawęczyn), Łapiniański (Łopiniański) Dominik, Łapiński, Łapiński (Topczew), Łapiński Czesław (Łapacki?), Łapiński
Jan, Łapkowski, Łasicki Tomasz (Kalisz), Łasiewicz Kazimierz, Łasinkiewicz Wincenty, Łaski, Łaski Karol, Łaski Wacław, Łaskowski Franciszek,
Łaszewicz, Łaszewski (Piotrków), Łaszkiewicz, Łatwiński Jan, Łatwiński Władysław, Łatyszew, Ławcewicz Władysław, Łazowski Antoni,
Łazowski Jan, Łazowski Marceli, Łącki, Łątkiewicz Jan, Łątkiewicz Zygmunt, Łempicki, Łempicki Adam, Łempicki Aleksander, Łempicki
Aleksander (Kąpiołki), Łentkiewicz, Łeperek Antoni (Garwolin), Łepkowski Ignacy, Łębiński Leopold, Łopaciński, Łosiecki Teofil, Łosiewicz
Józef, Łosiński,Łosiński (Łoziński) Wincenty, Łosowski Bartlomiej, Łosowski Jan, Łoś Jan, Łoś Kasper Bonifacy, Łozicki, Łoziński, Łubieński
Zdzisław, Łucki Józef, Łukaszewicz, Łukaszewicz (Hołoska), Łukjanowicz, Łukowski Julian, Łuszczewski Franciszek, Łutowski, Łutowski
Erazm, Łutowski Jan,
M
Macewicz, Machczyński Józef, Macieliński Leon, Maciński, Macioszek Józef (Włonice), Mackiewicz, Mackiewicz Antoni, Mackiewicz Piotr,
Maczkiewicz Henryk, Mader (Miechów), Madurski Antoni (Tarnów), Madziar, Magnuski, Magnuski, Majchrowski, Majeff, Majer Józef,
Majeranowski, Majewski (5), Majewski (Majkowski?) Józef (Łowicz), Majewski Antoni (Karczówka), Majewski Feliks, Majewski Franciszek
(Łuków), Majewski Konstanty, Majewski Stanisław, Majewski Wiktor (Skorosz), Majewski Władysław vel Stanisław, Majkowski, Majorowicz
Maurycy (Wierzchy), Makarewicz, Makarewicz, Makarski Aleksander, Makoroski Antoni, Makowiecka, Makowiecki Henryk, Makowiecki
Henryk, Makowski (Bubiecko), Makowski (Radom), Makurski Antoni, Malacina Wojciech, Malarzowa Ruchla, Malczyński (Melczyński?)
Antoni (Borów), Malecki (Małecki) Dominik, Malewski Władysław, Malicki, Maliko, Malinowski, Malinowski (2 – Wilno), Malinowski (3),
Malinowski (Malnowski?), Malinowski Józef (, Malinowski Józef (Lwów), Malnowski Tomasz, Malusiewicz Leon, Małachowski Mieczysław,
Małecki Antoni, Mandecki (Kielce), Manusiewicz, Mańkowski (2), Mańkowski Benwenuto (Mańko), Marchetti Eliasz, Marcinkiewicz
Mateusz, Marcinkowski (2), Marcinkowski Jan, Marcinkowski Ksawery Jan, Marcinowski (3), Marczewski Jan, Marczewski leon, Marczyk
Feliks, Marek, Margoński, Markiewicz, Markiewicz, Markiewicz Marceli (Rawa), Markiewicz Tomasz, Markowski, Markowski (3),
Markowski Ksawery, Markowski vel Makowski, Marlé Władysław, Marocki, Marski Antoni, Marszewski Mateusz (Szulc), Maryański
Nikodem, Marzewski, Marzniewski, Massalski Kazimierz, Mastelski, Maślak Bazyli, Mateuszek, Matuszewicz Kazimierz, Matuszewicz
Mikołaj, Matuszewicz Stanisław, Matuszycki Leopold, Matuszyński Edward, Matyszewicz, Mausberger Alfons, Mazarowski, Mazniewski,
Mazurkiewicz (3), Mazurkiewicz Marceli, Mazurski (Mazarski?), Mechern (Mereda?), Mejer, Melanowski Leopold, Melański (Melanow?),
Melli Roman (Żelechów), Menczyk, Meńkowicz, Merecz, Messenów, Messer, Mężeński (Mężyński) Walery, Mianowski Feliks, Miaskowski
Tytus, Miączyński, Miączyński Antoni, Micewicz, Micewicz Ignacy, Micewicz Konstanty, Micewicz Ludwik, Michajłow Michał, Michalski
Antoni, Michalski Feliks (Paździor Paweł), Michalski Franciszek, Michalski Ignacy, Michalski Kazimierz (Czastary), Michalski Stanisław,
Michałowicz, Michałowski, Michałowski Józef, Michelson, Mickiewicz Stanisław, Miczkiewicz Julian, Midowicz Antoni (Będzieszyny), Miecznikowski
Zygmunt, Mieczyński, Mieczyński Leopold, Mielczański (Mielczarski?, Milczerski?) Aleksander, Mielęcki Kazimierz, Mielęcki
Kazimierz, Mielniczuk, Mielżyński, Miernicki, Mierzejewski, Mierzwiński, Mierzyński Henryk, Mieszczuk vel Miszczuk Jan, Mieszkowski (2),
Mieszkowski Józefat, Mieszkowski Leon, Mieszkowski Seweryn, Mieszkowski Władysław, Miesznikowski Władysław, Mikieta (Kodeń), Mikietty
Władysław, Mikiński Adolf, Mikita Rybaczek, Miklaszewski Wojciech, Mikoński Teofil, Mikucki Teofil, Mikulicz, Mikulicz Aleksander,
Mikulicz Kazimierz, Mikulski Ksawery, Mikulski Seweryn, Mileszty Józef, Milewski, Milewski, Milewski Celestyn, Milewski Franciszek,
Milmann, Miłaczewski Paweł, Miłana Wojciech, Miłaszewski Szymon, Miłkowski Adam, Miłkowski Feliks, Minetti-Zawadzki, Mioduszewski
(Lutostań), Miodyński Karol, Miotkowski, Mirecki, Miromski, Mirowski, Misiuna, Mitrykowski Jan, Młodzianowski, Młyński, Mociałowski,
Moczyński (Maczyński?), Modliński, Modzelewski Alfons, Mogilnicki Franciszek, Mojciuszka, Mojżesz, Mokiejew, Mokrzewski, Mokrzycki,
Molenda Stanisław, Molędziński Karol, Mołodecki Wacław, Monasiewicz Izydor, Monasterski remigiusz, Mondon Werkurder, Monseud
(Monseau) Leopold, Moraczewska Konstancja, Morawski, Morawski (Tupczany), Morawski Edward, Morawski Jakub, Morawski Wojciech,
Morawski Zygmunt, Moreau, Moreau Stanisław (Studzianki), Moritz, Moryć Mikołaj, Morykoń Ferdynand, Moszczyński Teofil, Moszkowski,
Moszyński Emanuel, Mościało, Mościcki, Mościcki Jan, Motakowski, Motyczyński, Motyliński, Mraviencsics (Mrawieńczyc) Artur, Mroczek,
Mroczek, Mroczkowski Alfons, Mroczkowski Władysław, Mronicki Antoni, Mrowiński Bartłomiej, Mrozowski (2), Mrozowski Ludwik
(Chodków), Mrożewski, Mróz vel Mroza Józef, Mszański Jan, Mucha, Müller, Müller Stanisław (Tzremeszno), Müller Wacław, Murzynowski,
Muszyński Władysław, Mycielski Ludwik, Mykiel Stanisław, Mystkowski Ignacy (Mystki), Mystkowski Jakub (Mystki), Mystkowski
Władysław, Myszkowski, Myszta,
N
Nadolski Roman, Nagraba Jan (Międzylesie), Naliborski Julian, Nałęcz, Narbut Ludwik, Narbutt Teodor, Narbutt Wojciech, Narczewski,
Narczyński Zygmunt, Narkiewicz, NarzymskiNawrocki Wojciech (Józef), Narzynkiewicz, Nasielski Jan, Nawrocki, Nazarkiewicz, Nebelski
Józef, Neczaj, Nejmark Bogusław, Nejmark Lambert, Netrebski Fabian, Neuburg Zygmunt, Neugebauer, Neuman (Dubienka), Neuman
Mieczysław, Neumark August, Neustuppe Wacław, Nickiel Ludwik, Nicolai Władysław, Niedziałkowski, Niedziałkowski Aleksander,
Niedźwiecki Bolesław, Niedźwiedzki, Niedżwiedzki Zygmunt, Nielubowicz Jan, Niemczański, Niemczewski Tadeusz, Niemczykiewicz Teofil,
Niemierycz, Niemierzyński Józef, Niepokojczycki, Niepowicki, Nieprzecki Tomasz, Niewiadomski Juwenal, Niewiarowski (2), Niezanowski,
Niklas (Żukalski), Nikolski, Ninkiewicz, Niszokos vel Neszokoż (Budrys Antoni), Nitkowski Grzegorz, Niwinkiewicz, Niwiński (3), Niwiński
Władysław, Niwkiewicz, Niwocki, Niworecki, Noch (Ryszard?), Norejko Izydor, Norkowski, Norwid Ksawery, Nosakowski, Notkiewicz,
Nowacki Jan, Nowaczyński Antoni, Nowakowski, Nowakowski, Nowakowski, Nowicki, Nowicki, Nowicki Antoni, Nowicki Antoni, Nowicki
Franciszek, Nowicki Jan, Nowicki Leonard, Nowicki Palemon, Nowicki Walery, Nowicki Władysław, Nowiński Jan, Nowiński Leon, Nowiński
Walenty, Nowkowski Bronisław, Nowodnik Wojciech (Antoni?), Nowosielski, Nowosielski feliks, Nullo Franciszek, Numiński (Zgierz), Nurowski,
Nusiałowski Edward, Nużyński Jan, Nyary Edward, Nykl Stanisław,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 13:58 
Offline

Dołączył(a): 03 sty 2008, 12:02
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
O
Oberfeld Seweryn, Obern (Kamiński) Karol, Oberski, Obniski, Obrociński Władysław, Obuchowski Leon, Obuchowski vel Obuchowicz Julian,
Ochenkowski, Oczkowski Bronisław, Odymowski, Ofierski, Ogiński Ksawery, Ogorzały Michał, Ogrodziński Piotr, Ojrzanowski Edmund,
Ojrzanowski Marceli, Ojrzanowski Władysław, Okęcki Michał, Okińczyc, Okniński Nowina Kamil, Okólski Adolf, Okulicz Józef, Okuliżycki,
Okurowicz Jan, Okurowski Stanisław, Olanowski, Olczecki, Olczewski, Olendzki Antoni, Olesiński Kazimierz, Olędzki Tomasz, Olgierd, Olizar
Gustaw, Olszański Jan, Olszański Romuald, Olszewski, Olszewski, Olszewski (4), Olszewski (Olszemski?) Aleksander (Piotr?), Olszewski
Aleksander, Olszewski Feliks, Olszewski Julian, Olszewski Leon, Olszewski Marcin, Ołtarzewski ferdynand, Omieciński, Onyszkiewicz Eugeniusz
Zygmunt, Opala Jan (Żelechów), Opalski, Orankiewicz Jan, Orechwa (Ogar) Stanisław, Orlicki Edward, Orłow, Orłowski (3), Orłowski
Konstanty Dominik Marian, Ortymiński, Orzechowski, Orzechowski Michał, Orzeszko, Orzeszko, Osakowski, Osieciński, Osieciński, Osiński
Antoni, Oskierko Michał, Ossakowski, Ossowski, Ossowski Ignacy, Ostafiński, Ostafiński Marceli, Ostaszewski Władysław, Osten, Ostrowski
(2), Ostrowski Andrzej (Czyborowski Franciszek), Ostrowski Antoni, Ostrowski Antoni (Magnuska Wola), Ostrowski Bolesław (Łęgawice),
Ostrowski Michał, Ostrowski Romuald, Ostrowski Walerian, Ośmiałowski Andzrej, Oświecimski Wincenty, Otto (Sieradz), Owczarek Franciszek,
Owsiński, Owsiński Aleksy,
P
Pachniewski, Pachulski, Padlewski Władysław, Padlewski Zygmunt, Paduchowski Ludwik, Paduka (Paluka?), Pajewski, Pajewski Józef,
Pajkowski, Pajpe Stanisław, Palacz Wawrzyn, Paleczek, Paleczka Franciszek (Szczurowa), Palkiewicz, Paluch Franciszek, Palukiewicz,
Paniewski (Poniewieski?) Feliks, Pankiewicz Mracin, Papież Józef, Paradowski, Parczewski Franciszek, Pareński Franciszek, Pasiewa
(Piesiewicz) Jan, Pastuszek Tomasz, Paszkiewicz, Paszkiewicz Władysław, Paszkowski, Paszkowski, Paśnicki, Paśnikowski, Paśnikowski
Baltazar, Paśnikowski Baltazar, Patek, Pauliński, Pawlicki Walenty, Pawlik Dominik, Pawlikowski Kacper, Pawłow Jan, Pawłow Szymon,
Pawłowicz, Pawłowicz Bogusław, Pawłowski, Pawłowski, Pawłowski (Częstochowa), Pawłowski (Gołub), Pawłowski Antoni, Pawłowski
Ferdynand, Pawłowski Józef, Pawłowski Paweł, Pawłowski Piotr, Pawłowski Roman, Pawłowski Wincenty, Pawsza Aleksander, Pągowski
(Myśliborz), Pelst, Peretiatkowicz, Perkowski Adam, Perl Lajzer Mendel, Perszina Nauma, Perza Dominik, Peszyński Tytus, Pezański Wiktor,
Pętlicki, Pfofiud (Phafius?) Stanisław, Piasczyński, Piasecki Cyprian, Piasecki Emilian, Piaszczyński, Piaszczyński Maciej, Piatkowski
Władysław (Suwałki), Piątkowski, Piątkowski Bogdan, Piątkowski Leonard, Pichelski, Pichelski Franciszek, Piechowski Adam, Pieiński,
Piekarski Józef, Piekosiński Jan Kanty, Piekszewicz Hieronim, Pieńkowski Adolf, Pieprz, Pieprzewicz Jan (Piotrków), Pierściński, Pierzchalski
Jan, Pierzchalski Leon, Pietrali Jan, Pietraszewski, Pietraszewski Maciej, Pietraszewski Maciej (Puńsk), Pietraszewski Stanisław,
Pietraszkiewicz (2), Pietraszko Jan, Pietrzkiewicz (błędnie Pietrzykowicz?) Józef (Tryszki), Pietrzykowski Franciszek, Pikulski Tadeusz
(Wojciech?), Pilchowski Karol, Pilecki Władysław,Piller Józef, Pilny Julian, Pintowski Witold, Pintowski Władysław, Piotrowicz (Michalska),
Piotrowicz (Radogoszcz, Łódź), Piotrowicz i Dugajlo, Piotrowicz Józef, Piotrowski (4), Piotrowski Adam, Piotrowski Antoni, Piotrowski
Feliks, Piotrowski Józef, Piotrowski Józef (Jerzy?), Piotrowski Karol, Piotrowski Karol, Piotrowski Kazimierz, Piotrowski Piotr, Piotrowski
Zygmunt, Piottuch Kublicki Józef, Pirazzi, Pisanecki vel Piranecki (Nadarzyn), Pisanko Tomasz, Pisanowski Edward, Pisarski, Pisarzowski
Adam, Pitot, Piwnicki, Piwnicki Tomasz, Piwowarski Paweł, Plater Celina, Plater Kazimierz, Plater Leon, Pląskowski Bolesław, Pląsowski
Karol, Pleszczyński, Pleszyński Ignacy, Plewicki Franciszek, Plewiński Henryk, Plichta Ignacy, Pliszkiewicz Jan, Pliwkiewicz Maksymilian,
Pluciński Leopold, Płachciński Władysław, Płachecki, Płachecki Antoni, Płachecki Edward, Płaczkowski, Płaksiński, Pławiński Bolesław,
Pławski, Płąsowski Karol, Płodowski, Pobóg Władysław, Podbielska, Podbielski Jan, Podbielski Józef (Łomża), Podczaski Mieczysław,
Podczaszkiewicz Jan, Podgórski Aleksander, Podhajecki Józef, Podhamozin (Podhluzin) Mitrofon, Podhamozin [Podhaluzin] Mitrofan,
Podhamozin Mitrofon, Podhorodeński Stanisław, Podolski Michał, Podsiadłowski (Posiadłowski) Walery, Pogorzelski, Pohl, Pokempinowicz,
Poleski, Policzyński Zygmunt, Poloński, Połaciński, Połtowicz, Połujan Napoleon, Pomaski, Poncet (Ponset), Ponela, Poniatowski,
Poniewieski (Poniewski) Feliks, Poniński Józef, Poniński Karol, Poniński Władysław, Ponset (Wołkowyszki), Popiel Antoni, Popliński Feliks,
Popławski (Pawłowski) Leon, Popławski Jan, Popowski, Porębski, Porzyczkowski Franciszek, Possyngier, Posułowski Antoni, Pośpiech
Antoni, Potebnia Andrzej, Potkański Gustaw, Potkański Michał, Potocki Wiktor, Potrykowski (Petrykowski?) Anzelm, Potrzebski Karol,
Potworowski, Powidzki Antoni, Poznański Konstanty, Pozner Samuel, Pozuchowski, Pracki, Pragłowski, Prądzyński, Pretyka Bolesław,
Prewol, Prędowski (Prendowski), Prężyna, Prokopowicz Władysław, Pronajtys Jeny vel Prowajtus-Pronekiejtys, Pronaszkiewicz, Pronaszko
Stanisław (Władysław?), Proniewicz Zygmunt, Proniewski, Protacki Anzelm, Prozor Mieczysław vel Maurycy, Przasnyski, Przdpelski,
Przeciecki, Przecieka, Przeczucha, Przedpełski Julian, Przedrzymirski (2), Przedwojewski Wincenty, Przemyski Władysław, Przesmycki
Władysław, Przewicz, Przewlocki, Przewoźnia Jędzrej, Przezimiński Tadeusz, Przybycień Hipolit (Gorlice), Przybyłowicz Jan, Przybyłowski
Franciszek, Przyhorski, Przyłęcki Edward, Przyłubski Edward, Psarski Erazm, Psarski Władysław, Pscher, Psiniecki Mateusz, Puchacz,
Puchacz, Puchaczewski Konstanty, Puchalski Józef, Pudelski Cyprian Bonawentura, Pulitowski, Pulkowski Julian, Puławska, Puławski,
Puławski Czesław, Pusłowski Adam, Pusłowski Kazimierz, Puzia Marcin, Pyrkosz, Pyszyński, Pytkowski, Pyzarski, Pyżycki Adolf,
R
Racis Jan, Racławski Stanisław Wojciech, Raczkowski (2), Raczkowski Teofil, Raczkowski Teofil vel Ignacy, Raczyński (2), Raczyński
Eugeniusz, Raczyński Jan, Raczyński Tymoteusz, Radecki Cyprian (Wilno), Radke (Redke?), Radomski Stanisław, Radonicki, Radowicki
Adolf, Radowicki Apolinary, Radowicki Piotr, Radowicz Romuald, Radowiecki Adam, Radowiecki Zdzisław, Radziątkowski Feliks, Radziejowski
Ignacy, Radzikowski, Radzikowski Franciszek, Radziszewski Anzelm, Radziszewski Piotr, Radziwonowicz Jan, Rafał, Rahoza, Rahoza
Konstanty, Rajchet, Rajek Mikołaj, Rajewski, Rajkowski, Rakowski, Rakowski (2), Rakowski Tadeusz, Ralicki, Rapacki Symeon, Raszewski,
Raszyński, Ratkowski Ignacy, Ratowski Stanisław, Ratyński, Ratyński (2), Raulinajtys Józef, Rawicz Władysław, Rawski Piotr, Redel,
Redel Zdzisław, Reicher, Reinberger, Reiner Jakub, Rejman Zenon, Relicki Franciszek, Reman Feliks, Remiszewski Walenty (Walery?),
Repelewsi (Ropelewski), Resler Ferdynand, Reszko, Reut Adam, Rewkowski Aleksander, Rewkowski Józef, Reynisz Stanisław, Riabkin
Piotr, Riedel, Rimthof Antoni, Rinkowski, Rodkiewicz Boleslaw, Rodkiewicz Ludwik, Rodowicz, Rodziewicz, Rodziewicz Ksawery, Rodziewicz
Strzeżysław, Rogalski, Rogawski, Rogiński, Rogoliński, Rogowski Jan vel Ksawery, Rogowski Konstanty (Mińsk Litewski), Rogowski
Leon, Rogoziński Jan, Rogoziński Józef, Rolko, Rolko, Roller Seweryn, Rolski Edward, Roman, Roman Karol, Romanowicz, Romanowski,
Romanowski Mieczysław, Romanowski Stanisław, Romer Ksawery, Romer Władysław, Romiszewski, Romiszewski Adam, Romiszowski
Tadeusz, Romosiński Tadeusz, Rostkowski, Rostkowski (5), Rostkowski Erazm, Rostkowski Feliks Ambroży, Rostkowski Tomasz, Roszowski,
Rościszewski, Rościszewski Józef, Rotter Ignacy, Rowicki Tomasz, Roze Henryk (2), Roze Józef, Rozenberg, Rozenthal, Rozentowski,
Rozgo, Rozner August, Rozwadowski, Rozwadowski Jan, Rozwadowski Tadeusz, Rubczewski (Rubaczewski?) Paweł, Rucz Ludwik, Rudajtys
Wawrzyniec, Rudecki, Rudkowski Roman, Rudnicki, Rudnicki Józef, Rudnicki Tomasz, Rudowski, Rudowski Franciszek, Rudzki (2),
Rudzki Jan, Rudzki Karol, Rudzki Wężyk Bolesław, Rulikowski Józef, Rumiński, Rusiecki, Rusiecki, Rusiecki Karol, Russocki Romuald
(Roman), Ruszkiewicz Ferdynand, Ruszkiewicz Jan, Ruszkowski, Ruszkowski Aleksander, Ruszkowski Aleksander, Ruszkowski Antoni,
Rutkowski, Rutkowski Adam, Rutkowski Jan, Rutkowski Leon, Rutkowski Władysław, Rybin Paweł, Rycerski Adam, Rycerski Aleksander,
Rycerski Marceli, Rychlewski Teodor, Rychliński Feliks, Rychter Władysław, Ryciński, Ryczuk Kazimierz, Rydecki Wacław, Rydecki Wacław
(Włodzimierz), Ryden, Ryk Aleksander, Ryk Antoni, Ryll Ludwik (Brzezie), Rylski, Rylski E., Rynaczewski, Rynarzewski Konstanty, Ryng,
Rynkowski, Ryszczewski Antoni, Rządkiewicz, Rządkowski (Zgierz), Rząśnicki Ryszard, Rzeczowski, Rzempołuski (Rzempołowski) Feliks,
Rzepicki Walerian, Rzeźniewski Hipolit, Rzęsiecki, Rzęźnicki Tomasz, Rzońca Jan, Rzopułowski, Rzywicki, Rzyźnicki,
S
Sabanowski Józef, Sachnowski Aleksander, Sachnowski Aleksander, Sadkow, Sadowski, Sadowski Franciszek, Sadowski Jerzy, Sadowski
Julian, Sadowski Nałęcz Edmund, Safgajtes, Safonow, Sagajtys, Saganowski, Sakowicki, Sakowicz Teodor, Sakowski, Salapa Jan, Salomon
August, Samkowicz, Sancewicz, Sancewicz Franciszek, Sandomirski Antoni (Praszka), Saniawski Konstanty, Sankowicz Wacław,
Sarankiewicz, Sarankiewicz Jan, Sarankiewicz Władysław, Saratajewicz Teodor, Sarnecki, Sarnowski, Saski Sylweriusz, Savary Stanisław,
Sawa Piotr (Szlanów), Sawicki, Sawicki (3), Sawicki Aleksander, Sawicki Mikołaj, Sawicki Piotr, Sąchocki Władysław, Sągin, Sąsiecki
Ludwik, Scherzman, Schindler Fryderyk, Schłondzyński, Schmidt Franciszek, Schmidt Lucjan, Schmitt Józef, Schnejder Adolf, Schnejder
Konstanty, Schorzewski, Schorzewski Adolf, Schrajder, Sekko Sergiusz, Semkowicz Władysław, Semkowicz Władysław, Sendek Jan,
Sengschmidt Bertold,Sensicki, Serafin Sebastian, Seredyga (Solne, Bochnia), Serkowski Wilhelm, Sędzicki Ludwik, Siatkowski, Sieczka
Mikołaj, Siegietyński Karol, Sieklucki Feliks (Zwierzyniec), Sielawa Paweł, Siemaszko, Siemieński Seweryn, Sieniawski Konstanty,
Sienicki, Sieniewicz (2), Sienkiewicz (2), Sienkiewicz Aleksander, Sierakowska, Sierakowski Tomasz, Sierakowski Zygmunt, Sierasiewski
Jan, Sierpiński, Sikorski, Sikorski Antoni, Sikorski Władysław, Silewicz Włodzimierz, Sinicki Hipolit, Sipowicz Karol (Wilno), Siwczyk, Siwik
Zygmunt, Skalski Adolf, Skalski Bolesław (Lwów), Skałkowski Mieczysław, Skapski Franciszek, Skarzyński, Skarzyński Adolf, Skarzyński
Władysław, Skarżyński, Skąpski Franciszek, Skibiński Jan, Skiergajlo Józef, Skirmunt, Składowski, Skoczylas Jędrzej, Skomerski Konstanty,
Skonieczny, Skorupski Stanisław, Skorutowski, Skowroński, Skrajczyński, Skrzycki, Skrzydlewski Władysław, Skrzynecki Józef, Skrzynecki
Symforian, Skrzyński (3), Skrzyński Józef, Skulski Fabian, Skupiński Stefan, Skwarczyński Jan, Skwierzyński, Slakiewicz (2), Slaski
(2), Slaski Edmund, Slepowicz, Sławecki Jan, Sławiński, Sławoszewski Władysław, Słomka Ferdynand, Słowczewski Izydor, Słowikowski
Józef, Słyka Józef, Smietanka Józef, Smoleński, Smoliński, Snadzki Adrian, Snarski, Snarski, Snochowski Leonard, Snopczyński, Sobecki
Stanisław (Białaczów), Sobociński, Sobolewski, Sobolewski Antoni, Sobolewski Władysław, Sobolski Zenon, Sochacki, Soczołowski,
Sojczyński S., Sojecki, Sojonow, Sokalski Antoni, Sokał, Sokolin, Sokolnicki Emil (Piotr?), Sokolnicki Michał, Sokolnicki N., Sokolnicki
Piotr, Sokołowski, Sokołowski (2), Sokołowski Józef, Sokołowski Witold, Sokorski, Soledzki, Solman Ignacy, Solnicki Piotr, Solomon
August vel Solman, Sołajtys, Sołomin, Sołtawski, Sołtys, Sołub Aleksander, Sondaix (Soundaix), Songin, Soroczyński Józef, Soroczyński
Władysław, Sorokiewicz, Sorokiewicz Teodor, Sosinowicz, Sosnowski, Sosnowski Antoni, Sosnowski Józef, Sosnowski Julian, Sosnowski
Romuald, Sowa vel Sawa (Zarzycki), Sowiński, Srokoczyński (2), Stabrowski, Stachów, Stadnicki Aleksander, Stalczewski, Stałowski,
Staniewicz, Staniewicz Edward, Staniewska Franciszka, Stanisławski Adam, Staniszewski Eugeniusz, Staniszewski Ludwik, Staniszewski
Michał, Stankiewicz, Stankiewicz Jan, Stankiewicz Piotr, Stansler (Stancler) Ludomir, Staranowicz, Stark Konstanty, Starzycki, Starzyński
Aleksander (Lubelskie), Starzyński Ludwik, Starzyński Miłosz, StarzyńskicMilosz Boguta, Stasialewicz, Stasierkowski (Staszkiewicz?)
Rafał, Stasinkiewicz, Staszewski Władysław, Staszkiewicz Jan, Staszyc Józef, Stawecki, Stawiarski Kajetan, Stebelski Józef, Steci Marceli,
Steczkowski, Stefaniewicz, Stefanowicz, Stefanowicz (Wodynie), Stefanowicz Marian, Stefanowski Ignacy, Stefański, Stefański, Stefański
vel Jezierski Andrzej Wawrzyniec, Stencel Wiktor, Stetkiewicz [Władysław], Stetkiewicz Franciszek, Stęczyński, Stępkowski Franciszek,
Stępniewski Konstanty (Zameczek), Stępowski Arsen, Stoduba (Tałuba vel Taduba) Franciszek, Stokowski, Stokowski Bolesław (Zgierz),
Stolarów Andrzej, Stolman Gustaw Gabriel, Stołaskiewicz, Strakimas Szymon (Grażyszki), Straszewski Kazimierz, Straszewski Ludwik,
Straszewski Władysław, Strawiński, Strupczewski efiryn, Struski Włodzimierz, Stryjemski Józef, Strzałkowski (Kurpińskie), Strzałkowski
(Tomaszów), Strzelbicki Stanisław, Strzelecki, Strzeliski Antoni, Strzyżewski, Strzyżewski Wincenty, Stupnicki, Stxrelbicki, Styczyński,
Styczyński Apolinary, Styczyński Jan, Styczyński Ludwik lub Mieczysław, Styrpejko Tacjan, Stzrelecki Michał, Stzryżewski (Trzemeszno),
Suchodolski, Suchorski Stanisław (Orpelów), Suchorski Teodor, Suchorzewski, Suchoski Jan, Sukajtis (Tukajtes?) Jan, Sukin Łukasz,
Sulimierski Faustyn, Sulżycki Wincenty (Wisztyniec), Suryn Ignacy, Suszycki (Suszyński?) Bronisław, Suzin Paweł, Swaryczewski Mikołaj,
Swęk, Syciński, Syczuk Kazimierz, Szabelski Jan, Szablewicz vel Szawlewicz Damazy, Szabrański Edward, Szaciński Aleksander, Szadurski
August, Szadziewicz (Truszków), Szafarczyk Emanuel, Szaluta Paweł, Szałkowski Aleksy, Szamjet Mieczyslaw, Szamków vel Szymków Leon,
Szamo Stanisław, Szamocki Jan, Szamody Szandora, Szandor, Szaniawski Aleksander, Szapanowski, Szaramowicz, Szarkowski, Szarski,
Szaszkiewicz, Szczepański, Szczepański Józef, Szczepański Stanisław, Szczepkowski Lucjan, Szczerbiński Alfred, Szczerbiński Alfred,
Szczęsny Ignacy (Rossoszczyca), Szczucki Franciszek, Szczurek Jan, Szczypiński Aleksander, Szefer, Szelągowski, Szeligowski Jan, Szeligowski
Marcin, Szemiot, Szeniawski, Szepietowski (Plewki), Szepietowski Jakub, Szepietowski Korwin Józef, Szermentowski, Szerszniewski
(2), Szewczyk Józef, Szklarczyk Bernard, Szlajerowicz Teofil, Szlaski, Szlinderbach, Szmilański Marcin, Szmitkowski, Szmyć Franciszek,
Szokalski, Szorewicz Edward, Szrajer, Szrajer Adolf, Szrajer Władysław, Szroeter Juliusz, Sztaba Józef, Sztajcer, Sztalc Zygmunt, Sztancler,
Szteinkeler (Steinkeller) Tytus, Sztengelmejer Edmund, Sztok (Sztoch?), Sztolcman, Sztolcman (Enoch), Sztrobel Józef, Sztukowski,
Sztylcman, Szubartowski, Szubartowski Ksawery, Szubski, Szuk Józef, Szulc Feliks, Szulczewski Michał, Szulejewski (Siebież), Szumański
Józef, Szumgajło Konstanty, Szumiec, Szumlański Stanisław, Szumlański Stanisław, Szurin, Szusterski Albert (Jelonki), Szuwalski Jan
(Marasiński) (Karwów), Szuwicki, Szwarc Karol (Rohatyn), Szydorowski Stefan, Szydorowski Tomasz, Szylling Aleksander, Szylling Piotr,
Szymanowski (4), Szymanowski Antoni, Szymanowski Korwin Józef (Lisów), Szymański (2), Szymański Edward, Szymański Karol, Szymański
Tomasz, Szymborski Antoni, Szymborski Kazimierz, Szymkajło Józef, Szymkiewicz Paweł, Szymoniak Maciej, Szymonowicz Wojciech, Szyndler
Józef, Szynkarzewski, Szyszołowicz Józef, Szytiuk Maksym, Ślędzikowski Ignacy (Łomża), Śliwicki Piotr, Śniadecki, Śnieżko (Śnieżek?),
Śnieżkowa, Śnieżyński Mikołaj, Świątołdysz, Świderska Wespazja, Świderski Alfred, Świderski Hipolit, Świderski Kalikst, Świderski Kazimierz,
Świerczewski Antoni, Świerczyński Marcin, Świerzawski Gustaw, Świerzyński Stanisław, Świetnicki Ferdynand, Świeżonowski Gustaw,
Świeżyński, Święcicki Bronisław (Stanisław), Święciński, Świętorzecki Jan, Świnczewski Antoni, Świtalski Józef,
T
Tabaczyński, Tabęcki Piotr, Tabędzki Franciszek, Taczanowski, Taczanowski Juliusz, Taczanowski Marcin, Talarewicz, Talarowski Tomasz,
Talma, Tanick Jan, Taniecki, Tański, Taraszewicz, Taraszewski, Tarażewicz, Tarczewski, Tarczewski Józef, Tarczewski Piotr, Tarejwa Maksym,
Targowski, Tarkonicki Teodor, Tarkowski, Tarkowski, Tarniński, Tarnowiecki Ludwik, Tarnowski Juliusz, Tasinkiewicz, Tasiński, Tatarowicz
Lucjan, Tawtowicz, Tchórzewski Zygmunt, Tchórznicki Medard, Tchóxniewski, Teelsz Wojciech, Tenczarowski, Tenczyc (Tęczyc), Tenczyński
Jan, Terelecki, Terlecki, Terlecki Władysław, Terlikowski, Terlikowski Jan (2), Toczkiewicz Kazimierz, Toczyski Bronisław, Toczyski Edward,
Toczyski Józef, Todczycki, Todosz, Todzeski Bronisław, Toliński Dominik, Tolnicki Henryk, Tołkin, Tołodziejski, Tołubiński, Tomasiewicz
Stanisław, Tomaszewski, Tombiński, Tomczyński (Tłomaczyński), Tomkowicz Jan Serafin, Topczański, Topczewski, Topczyc Jan, Topczyński,
Topolnicki Kazimierz, Topolski J., Topolski Wojciech (Krasnystaw), Torosiewicz, Trasiewicz (Trusiewicz), Traszewski, Traszkowski Erazm,
Traugutt Romuald, Trawiński Zygmunt, Trąbczyńscy, Trąmpczyński (2), Trąmpczyński Kazimierz, Trąmpczyński Władysław, Trepper, Tressenberg
Aleksander, Trocki, Troczewski, Trofińczyk Teodor, Trombczewski, Truchlińska (Gorzelewska) Józefa, Truchola, Trucholiński, Truskolawski
(Truskolaski) Henryk, Truszyński Ignacy, Tryfonis, Tryplicz, Trzaska Franciszek, Trzaskowski Antoni, Trzciński, Trzciński (Przasnysz),
Trzciński Jan, Trzeciakiewicz Adam, Trzeszczkowski Doliwa Władysław, Trzeszczkowski Doliwa Władysław, Tuczyński Jan, Tukalski
Adam, Tulikowski, Tułasiewicz Wincenty, Tułodziecki (Tułodnicki?) Kazimierz, Tupasiński (Tupaliński), Turczynowicz Franciszek, Turkaski
Teofil, Turno Witold, Turno Witold, Turski, Turski Konrad, Turski Konstanty, Tyborowski, Tyl Alojzy, Tylha, Tylhorowski Józef, Tylman, Tyralewski,
Tyski Antoni, Tyszka Ksawery, Tyszkiewicz (2), Tyszkiewicz Henryk, Tyszkiewicz Kazimierz, Tyżycki, Tyżyński,
U
Ucieszyński, Udimowicz, Udimowski, Udrewicz Justyn, Ujejski Edmund, Ujejski Kalikst, Ulasiński, Ulatowski, Ulatowski Witold, Ulkowski Tadeusz,
Ułas, Umiakowski, Umiński, Unru Jan, Unrug Henryk, Unrug Kazimierz, Urbanowicz, Urbanowski, Urbanowski (Krzaski), Urbanowski
Stanisław, Urbanowski Stanisław, Urbanowski Teodor, Urbański Jan, Urbiński, Urowski feliks, Uszacki, Uszyńska, Uszyński Piotr,
W
Wacdowski, Waga Władysław, Wagner Izabela, Wagner Michał, Wagnert, Wainert Edmund, Wainrych, Walewski (2), Walewski Colonna
Kazimierz, Walewski Karol, Walgoszewski Jan, Walichnowski Teodor, Walicki, Waligowski, Waligórski Władysław, Waligórski Emil,
Walinowski, Waliński Jan, Waliński Rajmund, Walipowicz, Walisz, Walter, Wałecki Ignacy, Wańkowski Jan, Wańkowski Tomasz, Warch,
Waryłkiewicz Zygmunt, Wasilewski, Wasilewski (2), Wasilewski Aleksander, Wasilewski Aleksy, Wasilewski Franciszek, Wasilewski Gustaw,
Wasilewski Gustaw, Wasilewski Józef, Wasilewski Kazimierz, Wasiłkiewicz, Wasiński Teodor, Wasiuczyński Jan, Waszkiewicz Tomasz,
Waszkowski, Waszkowski, Waszkowski Aleksander, Waśniewski, Wądołowski, Wąsicki, Wąsołowski, Wąsowicz Aleksander, Wąsowski
Jan, Wedeman, Wegierski Adam, Weikszner, Wejnert Emil, Wejss, Wereka, Wereszczyński Julian, Werner Andrzej, Wernicki, Weroniecki
Józef, Werpachowski, Werpalski, Werzykowski, Wespański Jan, Wębarczewski, Wębasiewicz Jan, Węckiewicz, Wędołowski, Wędrychowski
Franciszek, Węgierczyk Władysław, Węgierkiewicz Władysław (Brześć Kujawski), Węgierski Adam, Węgierski Józef, Węsierski Stanisław,
Węsierski Władysław, Wiatrowiczówna Maria, Wiecka Maria (Suwałki), Wiecki, Wieczorek Stanisław, Wieczorkowski, Wieczorkowski
Napoleon, Wiedziński, Wielejewski Franciszek, Wielobycki Antoni, Wieloglowski Starykoń Władysław, Wielogłowski Władysław, Wielogórski
Jan, Wielohorski (Wielhorski) Michał, Wieluński Edmund, Wierblugiewicz Albin, Wierciński, Wierciński August, Wierciński Seweryn,
Wieruszyn, Wierzbicki, Wierzbicki, Wierzbicki (Wierzkicki), Wierzbicki Aleksander, Wierzbicki Hieronim (Boruta), Wierzbiński, Wierzbiński
Jan, Wierzycki Jan, Wieseman, Wiesiołowski, Więckowski (2), Więckowski Franciszek, Więckowski Ignacy, Więckowski Tomasz, Więdzewicz
Jan, Więrznicki Adam, Więsielski, Wigani, Wilczyński, Wilczyński Franciszek, Wilczyński Franciszek, Wilczyński Konstanty, Wilerol (Witord?)
Aleksander, Wilkiewicz vel Witkiewicz Marceli, Wilkoszewski Władysław, Wilkoszewski Władysław, Wilkowicz, Wilkrzyc, Wilnowski Tomasz,
Winiarz Edward, Winnicki, Winnicki, Winnicki Jan, Wisiołowicz, Wisłocki, Wisłocki (Wisłoka vel Wisłocha), Wisniewski Jan, Wisniowiecki,
Wiszczuk Jan, Wiszin, Wiszniewski (Wiśniewski) Kazimierz, Wiśniakowski Aleksander, Wiśnicki Jan, Wiśniewski, Wiśniewski, Wiśniewski
Antoni, Wiśniewski Feliks, Wiśniewski Józef, Wiśniewski Leszek (Sambor), Witalis, Witkowski (2), Witkowski Aleksander, Witkowski
Franciszek, Witkowski Jakub, Witkowski Piotr, Witosławski, Witoszyński Anzelm, Wiwulski (Wywielski?) Paweł, Wiżycki, Władyczański
Antoni, Władyczański Teofil, Własiński, Włodakiewicz, Włodarski, Włodek Kazimierz, Włoszkiewicz, Wnętowski Władysław, Wodziński,
Wodziński Karol, Wodzyński, Wodzyński Henryk, Wojcicki Paweł, Wojciechowski, Wojciechowski (2), Wojciechowski (Kossobudzki Narcyz),
Wojciechowski Józef, Wojciechowski Michał, Wojewódzki, Wojkrzyż, Wojnicki, Wojnowicz, Wojnowski, Wojszfiłło (Wojszwiłło), Wojtaszkiewicz,
Wojtkowski lub Wojtowski (2), Wojtulewicz vel Woltalewicz Andrzej, Wolakiewicz Stanisław, Wolanin, Wolęcki, Woliński, Woliński
Jakub, Woliński Jan, Wolkowski, Wolman Adam, Wolman Antoni, Wolski, Wolski Antoni, Wolski Franciszek, Wolski Jan, Wolski Kazimierz,
Wolski Ludwik, Wolski Maciej, Wolski Oskar, Wolszlegier Antoni, Wołęgiewicz, Wołkow Magdalena, Wołkowski, Wołkowski Franciszek,
Wołodzki Heliodor, Wołoszyński Seweryn, Wołowicz Gustaw, Wołowski Ksawery, Wołowski Ksawery (Osczechlin), Wołyński Henryk,
Wołyński Henryk, Womiakowski, Woronowicz Antoni (Julian?), Woroński, Worotynicki Jan, Wosiewicz, Wosiński Ludwik, Wosiński Roman,
Woydt Kazimierz, Wozgiłło, Woziński Feliks, Woźniak Jan, Woźnicki Julian, Wójcik August, Wójcikowski, Wrabicki Antoni, Wrociński,
Wroczyński Henryk (Suwałki), Wronek, Wrotnowski Jan, Wrotnowski Józef, Wróblewska Małgorzata, Wróblewski, Wróblewski (2), Wróblewski
Andrzej, Wróblewski Franciszek, Wróblewski Ignacy, Wróbłowski Andrzej, Wrześniak Stanisław, Wrzoski, Wrzostkowicz, Wrzostowski,
Wrzód Jan, Wsoła Jan, Wszędyrówny Franciszek (Pstrągi), Wujko, Wujkowski Jan, Wybicki Aleksander, Wycimski Tomasz, Wydrzyński
Jan, Wysiułkowski, Wysocki, Wysocki Antoni, Wysocki Edward, Wysocki Jan, Wysocki Józef, Wysocki Michał, Wyszomierski, Wyszomirski,
Wyszyński, Wyżykowicz,
Y
Young de Blankenheim, Young de Blankenheim Leon,
Z
Zabielski, Zabielski, Zabielski Edward, Zabierzowski Antoni, Zabieżeski, Zabitowski Ludwik, Zaborek Wawrzyniec, Zaborowska (Świnarska)
Katarzyna, Zaborowski, Zaborowski Nikodem, Zacharczuk, Zachert, Zachert Witold, Zadarnowski, Zadora, Zadorowski Antoni, Zagodziński
(Zagoździński), Zagrodzki Józef, Zając Antoni, Zajączkowski Agapit, Zajkowski Albin, Zakrzewska Anna, Zakrzewski Józef, Zalbach (Zolbach?),
Zaleski, Zaleski (2), Zaleski Adam, Zaleski Czesław, Zaleski Henryk lub Władysław, Zaleski Stanisław, Zaleski Stefan, Zaleski
Władysław (Świeck), Zaleszczyński August (Zaleszyński), Zalewski, Zalewski (3), Zalewski Walenty (Łowicz), Załęski Ludwik, Załęski
Stanisław, Załuski Maurycy, Załuski Władysław (Jadryn), Załuskowski Karol, Zambrożewski rafał, Zambrzuski Wincenty, Zambrzycki
Stefan, Zanczewski Ignacy, Zanowski, Zanowski Bolesław, Zanowski Jan, Zapaśnik, Zapaśnik Maria, Zapolski, Zarański Erazm, Zarecki,
Zaremba, Zaremba Józef, Zaręba (Szkarłat), Zaręba Ludwik, Zarzycki, Zarzycki, Zarzycki Jan, Zasławski Alfred, Zawada, Zawadzki, Zawadzki
(4), Zawadzki Aleksander, Zawadzki Aleksander, Zawadzki Alfred, Zawadzki Jan, Zawadzki Stanisław, Zawirski Józef, Zawistowski,
Zawistowski, Zawistowski August, Zawora Marcin, Zaykowski, Ząbkiewicz Michał, Zbiczyński, Zbijewski Franciszek (Chorzew), Zborowski
Ludwik, Zbrożek Józef, Zdanowicz, Zdanowicz Ignacy, Zdanowicz Paweł, Zduniecki (łódź), Zduńczyk Adolf, Zdziechowicz, Zdzitowiecki,
Zdzitowiecki Wiktor, Zdżarski Antoni, Zegrzda Wojciech, Zelcz, Zelest, Zelner Leopold, Zelt, Zelt, Zembrzuski, Zembrzycki Jan, Zembrzycki
Stefan, Zenkowicz, Zerkowski Aleksander, Zewald Edward, Zewald Edward, Zgniłka Jan, Zgórski Jan, Zgryzotka, Zieleniewski, Zieleński,
Zielikowski Albert, Zielińska, Zieliński, Zieliński (3), Zieliński Adam, Zieliński Edward, Zieliński Jakub Wojciech, Zieliński Kajetan, Zielmiz
Włodzimierz, Ziemazki Rajmund, Ziembiński Karol, Ziemialkowski, Zieminowicz, Ziemlewicz Kajetan, Zienkowicz Mar

Pozdrawiam
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2011, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 3752
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Jacku,
Wykonałeś kawał roboty. Tylko podziwiać Twoją cierpliwość i wytrwałość!
Książka jest dostępna na stronach WBC:

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 1&lp=1&QI=

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2011, 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2588
Wągrowieccy powstańcy 1863-1864

http://www.gloswagrowiecki.pl/index.php ... &Itemid=97

Wykaz z artykułu –autor Jerzy Paluch

Działalność konspiracyjną na rzecz powstania prowadzili: Aleksander Guttry, Ignacy, Bolesław i Władysław Moszczeńscy, dr Karol Libelt, Józef Radoński, Maksymilian Świniarski, Norbert Szuman, Kajetan Buchowski, Erazm Zabłocki, Stefan Kierski, Tytus Breza, Alfons Malczewski, Smoleński i Kazimierz Kantak. Ochotników do powstania werbowali ziemianie Karol Brodowski z Pawłowa, Dziembowski z Kłodzina, Skoraczewski z Wysokiej i cieśla Włodzimierz Winiecki z Łopienna.

Wśród zatrzymanych na granicy osób spieszących do powstania byli: Białecki, Feliks Dachterski z Uścikowa, urzędnik gospodarczy z Czekanowa Dembiński, młynarz z Srebrnej Góry Bernard Goniarzewicz, Kazimierz Gozimirski z Wągrowca, Jan Haniszewski z Chojny, ziemianin Jaraczewski z Jaworowa, oficjalista Bronisław Koerber z Wiśniewa, rolnik Jan Kolasa z Miastowic, Franciszek Kurczewski z Łopienna, Teodor Lieske z Roszkowa, terminator ogrodniczy Andrzej Mataczyński z Żelic, myśliwy Szymon Pawłowski z Goli, inspektor gospodarczy Leopold Piwkowski z Kłodzina, Antoni Radowski - ogrodnik z Roszkowa, ziemianin Mieczysław Rogaliński z Cerekwicy, czeladnik kowalski Michał Szemigrowicz ze Świątkowa, Bartłomiej Śliwiński z Kaczkowa, ziemianin Kazimierz Tomicki z Wysokiej, Urbanowski z Kłodzina, fornal Stefan Walendowski z Czekanowa, ziemianin Wise z Sienna i Stanisław Wyszomirski, syn kupca z Gołańczy.

W oddziałach powstańczych walczyli: czeladnik piekarski Jan Będkowski z Wągrowca, Walenty Bogusławski z Wągrowca, hr. Kazimierz Czapski, elew gospodarczy Edmund Dąbrowski z Grylewa, Mieczysław Głowiński, Stanisław Górkiewicz, Jeziołkowski, Franciszek Kosmalski, Pantaleon Libelt z Czeszewa, Krzyżanowski, czeladnik kowalski Ksawery Lewandowski z Paryża, czeladnik krawiecki Wincenty Maciejewski z Wągrowca, Teofil Majewski z Wągrowca, ziemianin Alfons Malczewski z Pawłówka, gimnazjalista z Gorzewa Konstanty Mokrodolski, Anzelm Morawski, ziemianin Ignacy Moszczeński z Wiatrowa, ziemianie Józef i Stefan Okoniewscy z Danaborza, Leonard Radoński z Rudnicza, organista Marcin Śmiechowski z Cerekwicy, pisarz majątkowy Tarczyński, Stanisław Wierzbiński, Ignacy Wrochowski z Wągrowca, Ignacy Wróblewski z Wągrowca oraz gimnazjalista Leon Zalewski z Podobowic.

Odeszli w chwale
W bitwie pod Mieczownicą, 2 marca 1863 r., polegli: Antoni Baranowski z Wągrowca, Władysław Ciesielski z Bielaw, Franciszek Dąbrowski, ziemianin Józef Poniński i Józef Sosnowski. W powstaniu zginęli też: Jan Konieczka ze Smolar pod Gołańczą, pod Brdowem Karol Libelt jr. z Czeszewa (29 kwietnia 1863 r.), pod Ignacewem Kazimierz Woydt (8 maja 1863 r.), pod Miechowem Stanisław Radoński z Rudnicza (17 lutego 1863 r.).


(Teofil Majewski z Wągrowca walczył pod Lubstowem, Nową Wsią, Olszakiem i Ślesinem. Pod Kołem, Dobrosłowem, Pyzdrami i Ignacewem w walkach brał udział Stefan Okoniewski z Danaborza, a pod Mieczownicą i Dobrosłowem Leon Zalewski. Ujęci na polu walki ziemianie Teodor Berend, Ignacy Gutowski z Lechlina i Teodor Radoński z Rudnicza zostali na podstawie okólnika władz rosyjskich z stycznia 1863 roku. zesłani na Syberię. Współpracujące z Rosjanami władze pruskie oskarżały złapanych na granicy ochotników, działaczy konspiracyjnych i przekazanych przez Rosjan Polaków o zdradę stanu.
W forcie Winiary w Poznaniu osadzeni byli: Stefan Kierski, Ignacy Moszczeński i Norbert Szuman. Na kary więzienia skazani zostali: Dziembowski, Urbanowski, Leopold Pinkowski, Antoni Radowski, Teodor Liske, Feliks Dachowski, Karol Brodowski, Ksawery Lewandowski, Erazm Zabłocki, Józef Wierzbiński i wielu innych.

_________________
Bożena


Ostatnio edytowano 27 lut 2011, 21:01 przez Genowefa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2011, 18:44 
Offline

Dołączył(a): 28 wrz 2008, 14:43
Posty: 156
Lokalizacja: Żerków
Witam ,czy tylko ja mam problem z otwarciem do końca tego odnośnika ? ,Władek

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 1&lp=1&QI=


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2011, 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 3752
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
reg napisał(a):
Witam ,czy tylko ja mam problem z otwarciem do końca tego odnośnika ? ,Władek

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 1&lp=1&QI=


Zależy, co rozumiesz przez "otwarcie do końca"?
Po kliknięciu otwiera się opis publikacji, potem klik na zakładkę "struktura" i pokazują się dwie części publikacji.

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Ostatnio edytowano 28 lut 2011, 13:01 przez Jerzy Drzymała, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2011, 10:47 
Offline

Dołączył(a): 28 wrz 2008, 14:43
Posty: 156
Lokalizacja: Żerków
Witam.Po kliknięciu otwiera się opis publikacji,po kliknięciu zakładki ,,struktura,,pokazują się dwie części publikacji,po kliknięciu mam pustą stronę i czytać nie mogę ,czy mam za słabe łącze ,czy otwiera się bardzo długo ?Władek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2011, 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 379
Lokalizacja: Poznań
A może problem jest w braku odpowiedniej wtyczki do czytania plików typu djvu? Lub nieodpowiednia przeglądarka?
Informacje techniczne:
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/text?id=tech-info
Sama korzystam z darmowej przeglądarki plików djvu DjVu Browser Plug-in firmy Caminova http://www.caminova.net/en/downloads/download.aspx?id=1

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Poszukuję: Bukowiec k. Nowego Tomyśla:Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Środa:Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański (Swarzędz), Roszak (Swarzędz,Czerlejno), Biskup (Poznań, Kościan, Rogoźno), Danielewicz (Kościan)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2011, 12:04 
Offline

Dołączył(a): 28 wrz 2008, 14:43
Posty: 156
Lokalizacja: Żerków
Inne publikacje na WBC czytam bez problemu ,Władek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2011, 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1106
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:03 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 mar 2011, 03:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1106
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:03 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 02:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2347
Lokalizacja: Poznan
Jacku - robota WIELKA, teraz kazdy kto szuka danego nazwiska odnajdzie od razu :D

Jurku - mam nadzieje, ze ten link poszukales juz po poscie Jacka a nie "siedziales na nim" wczesniej.

Pozdrowienia

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 08:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 3752
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Hania napisał(a):
Jacku - robota WIELKA, teraz kazdy kto szuka danego nazwiska odnajdzie od razu :D

Jurku - mam nadzieje, ze ten link poszukales juz po poscie Jacka a nie "siedziales na nim" wczesniej.

Pozdrowienia

Haniu,
Dokładnie było tak, jak napisałaś. Kiedy zobaczyłem robotę Jacka, to z ciekawości wrzuciłem do wyszukiwarki wbc tytuł książki.

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 14:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1313
Lokalizacja: Posnania
Chrystian Orpel napisał(a):
Przed chwila stworzylem na Geneanet nowa baze " dobrzyca". Zawiera sluby parafii Dobrzyca kolo Pleszewa, na razie z lat 1795-1819.
Dodam wczesniejsze pozniej ...

http://gw.geneanet.org/dobrzyca

Chrystian Orpel



Chrystianowi,
dziękuję pięknie za tę bazę, która mnie bardzo ucieszyła!
Mam tam sporo przodków o których nie wiedziałam!

_________________
Serdeczności,
Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1106
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:03 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 20:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1313
Lokalizacja: Posnania
Mam tam Smolarków i Płonków/Płonczyńskich.
Z innych, dodatkowych (kobiety które weszły w związki małżeńskie) to Szukałowie, Stragierowiczowie, Florkowie i Szelągowie. Najstarszy ślub to 1746 rok.
Przydałyby mi się jeszcze urodzenia i zgony, ale ba, nie można mieć wszystkiego :)
Ja i tak bardzo się cieszę z tej bazy która jest; z tego, że ją zrobiłeś (to jednak prawie 150 lat), sporo pracy, a poza tym zamieściłeś ją u siebie na stronie by służyła innym.

Mam jeszcze jedno pytanie związane z Twoją bazą, ale pozwolę sobie napisać do Ciebie prywatną wiadomość.

_________________
Serdeczności,
Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 20:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1106
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:04 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 21:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1313
Lokalizacja: Posnania
Chrystian Orpel napisał(a):
Asia, napisze Ci te akta o rodach, ktore Ci interesuja. Musze najpierw ich dorzucac do komputera, bo wszystko jest na papierze.


Wspaniale, będę ze spokojem czekać!

Chrystian Orpel napisał(a):
A moze latwiej i szybciej bedzie Ci wyslac skany fiszek rodzinnych, ktore napisalem recznie ?


Jeśli dla Ciebie tak będzie wygodniej, to mogą być fiszki.

Chrystian Orpel napisał(a):
Czy pochodzisz od Mikolaja Plonki i Ewy Florkownej ?


Dokładnie tak! Czy Ty również ?

_________________
Serdeczności,
Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 21:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1106
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:04 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 23:10 
Offline

Dołączył(a): 01 sty 2010, 14:25
Posty: 90
Lokalizacja: Pniewy
Pytanie do Asi.
Jakie są dane dotyczące nazwiska Szukała.
Pozdrawiam
Teresa Szukała

_________________
Spotkałeś - skontaktuj sie.
Nazwiska: Szukała, Rura, Ćwiertnia, Sawala, Drobnik, Jandy, Szymczak, Grzesiak, Kaczmarek. Miejscowości: Pniewy, Lubocześnica, Koszanowo, Niewierz, Duszniki, Sędziny, Brody.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2011, 10:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1313
Lokalizacja: Posnania
Tereso,

to nie moja baza, więc nie mogę się wypowiadać, bo dopiero rozgryzam tę rodzinę i metrykaliów Dobrzycy nie przeglądałam.
Jak na razie koncentruję się na Płonkach vel Płonczyńskich oraz Smolarkach vel Smolarkiewiczach.
Myślę, że tu Chrystian może pomóc najwięcej.

Ja mam w drzewie tylko Mariannę Szukałę, urodzoną w 1759 roku, żonę Antoniego Płonki.

_________________
Serdeczności,
Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2011, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2010, 18:10
Posty: 30
Lokalizacja: Gniezno / Żydowo
WITAM!
PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ NAZWISKA , KTÓRE WYSTĘPUJĄ W STWORZONYM PRZEZE MNIE SPISIE OSÓB POCHOWANYCH NA CMENTARZU PARAFIALNYM W ŻYDOWIE KOŁO GNIEZNA.
INDEKS STWORZONY ZOSTAŁ NA PODSTAWIE WYKONANYCH PRZEZE MNIE ZDJĘĆ (jeśli ktoś chciałby zdjęcie jakiegoś grobu proszę o kontakt przez mail: hupert.foto@gmail.com lub wiadomość PW)
Pełne opracowanie dostępne w dziale Opracowania oraz
pod adresem: http://wtg-gniazdo.org/upload/opracowania/Cmentarz_Zydowo.pdf
Dane na dzień 16.04.2011r.

A
ADAMSKI ALBINOWSKI ANDRZEJEWSKI ANTKOWIAK
B
BALCERZAK BANASZAK BANIEWICZ BARTŁOMIEJCZAK BARTZ BĄCZKOWSKI BEDNAREK BESZTERD BIANEK BŁACHOWIAK BŁASZAK BOCHMAN BOIŃSKI BORZYKOWSKI BOLKO BOROWIAK BORECKI BORSKI BRESZ BRYSKA BRZOSKI BUBACZ BUDZINSKI BUDZYŃSKI BUKOWSKI BULIŃSKI BURZYŃSKI
C
CENKIER CHEŁMOWSKI CHOJNACKI CHOROSZKO CHUDZYŃSKI CIĄŻYŃSKI CIEŚLAK CIEŚLEWICZ CUPER CYTRYŃSKI CZECHYRA CZERNIAK CZERNIAWSKI CZYŻEWSKI
D
DOBROSIELSKI DOMINIAK DOPIERAŁA DORODZAŁA DORSZ DRAŻDŻYŃSKI DRZEWIECKI DUBIŃSKI DUSZEK DZIAŁAK
F
FABISZAK FAJERSKI FISZER FRANKOWSKI FRĄTCZAK FUMINKOWSKI
G
GABRYSIAK GADZIŃSKI GAJDA GENDEK GALANT GAZIŃSKI GISZCZYŃSKI GIZELSKI GLIŃSKI GŁOWACKI GNIATKOWSKI GOGOLIK GOMÓŁKA GOMUŁKA GOZDOWSKI GOŹDZIEWSKI GÓRAL GÓRNIAK GRABOWSKI GRAJEK GROBELNY GRZECHOWIAK GRZEGORZEWICZ GRZESZCZAK GRZESZCZYK GRZESZCZYK - MOLKA GRZYBOWSKI GULCZYŃSKI GUSZCZYŃSKI GUZA
H
HERNES HĘŚ HOFFMAN HOFFMANN HOŁOGA HURYSZ HYLAK HYŁA
I
IZYDOREK
J
JANASIK JANEK (RODZINA JANKÓW) JANIK JANISZEWSKI JANKOWIE JANKOWSKI JANOWSKI JANUCHOWSKI JANUSZAK JAROŃSKI JASKÓLSKI JAWORSKI JĘDRZEJCZAK JÓŚCIAK JÓŹWIAK JUNG
K
KACZMAREK KACZMAROWSKI KACZOREK KACZORKOWA KALINOWSKI KAŁUŻNY KAPSA KARBOWNICZAK KARPIŃSKI KARWASIŃSKI KASPRZAK KATULSKI KAZMIERCZAK KĄKOLEWSKI KĘDZIERSKI KIEL KIERZKOWSKI KILICHOWSKI KLEDECKI KLIMCZAK KŁYSZYŃSKI KMIEĆ KOBIELSKI KOKOCIŃSKI KOLANCZYK KOŁODZIEJSKI KOMAR KONIECZNY KONOFACKI KONOPKA KORALEWSKI KORNOSZ KORONKA KOSAŁKA KOSECKI KOSMALA KOSMIDER KOSTECKI KOŚCIAŃSKI KOTULA KOWALEWSKI KOZANECKI KOZŁOWSKI KRAUSE KRASIŃSKI KRAWCZYK KRAWCZYŃSKI KRETKOWSKI KROPACZEWSKI KROTOFIL KRZYŻAN KUBASZAK KUBICKI KUPCZYK KURCZEWSKI KURZAWSKI KWITOWSKI
L
LEMAŃSKI LEPCZYŃSKI LEWANDOWSKI LEWARTOWSKI LISIECKI LORENZ
Ł
ŁAWNICZAK ŁUKOMSKI
M
MACHECKI MACHOWSKI MACHYNA MACIEJCZAK MACIOSZEK MAĆKOWIAK MAJEWSKI MALAK MALESZA MALICKI MAŁECKI MANSOLF
MANTAS MARCINIAK MATYJASEK MĄCZAK MICHALAK MICHALCZAK MICHALSKI MIECZNIKIEWICZ MIELCZAREK MIETLICKA MIĘTKIEWICZ MIKOŁAJCZAK MILIK MILKE MISKIEWICZ MIŚ MODRZEJEWSKI MOLKA MOŻDŻEŃ MROŻEK MUDRAK MUSIELSKI MYLKA
N
NAWROCKI NĘDZYŃSKI NIEDZIELSKI NITKA NOWACZYK NOWAK NOWICKI NOWIŃSKI
O
OBER OBLIZAJEK OBNISKI OKULSKI OLEJNICZAK ORLIK ORZECHOWSKA OSINIAK OSIŃSKI OWCZARZAK
P
PAŁCZYŃSKI PAWLAK PAWLICKI PEREK PIASKOWSKI PIECHNIK PIERONKIEWICZ PIESZAK PIĘTKA PIOTROWSKI PLESZEWSKI PRECH
PRUSAK PRZYBYLIŃSKI PLUCIŃSKI PŁUCIENNIK PODEMSKI PODGÓRSKI PONNICKI POPEK POTOCKA POTURALSKI PÓŁTORAK PRZEDWOJSKI PRZERYWACZ PRZYBYLSKI PRZYDRYGA PRZYGUCKI
R
RACZAK RADECKI RADLIŃSKI RADOLAK RAJKOWSKI RATAJCZAK REJMAN REMBOWICZ RENK REWERS ROESLER RUSZKIEWICZ
S
SAŁAMACHA SANOK SARNOWSCY SCHERWENTKE SHWERES SIEDLARZ SIERAKOWSKA SIKORA SIKORSKI SINECKI SIUDA SKAŁECKI SKIBIŃSCY SKWERES SŁOMIAN SŁOWIK SOBCZAK SOCHACKI SOCZYŃSKI SPRINGER SROKA STACHOWIAK STANISŁAWSKA STANISZEWSKI STECHLICKI STEFANKIEWICZ STEFAŃSKI STRĘK STRÓŻYK STRUŻYŃSKI STRZELCZYK STRZESZYŃSKI STRZYŻEWSKA STYPCZYŃSKI SUBOCZ SUBSTYK SULICKI SYPNIEWSKI SZALBIERZ SZAŁEK SZCZECINA SZCZEPANIAK SZCZEPANIK SZCZEPAŃSKI SZCZEPOCKI SZCZEPOWSKA SZCZEŚNIAK SZELĄG SZMYT SZUBA SZUŚCICKA SZYKOWNY SZYMAŃSKI SZYMCZAK SZYMKOWIAK SZYMONIAK
Ś
ŚLIMAK ŚLIWIŃSKI ŚRONKOWSKI ŚRUBA ŚWIĄTEK ŚWIĘCIOCHOWSKI ŚWIGOŃ ŚWITAŁA
T
TAMOL TAMUL TELESINSKA THUNERT TŁOCZYŃSKI TOMASZEWSKI TRAFNY TRAWIŃSKI TRITT TRZASKAWKA TRZCIŃSKI TRZEBIATOWSKI TRZYBIŃSKI TURSKI TURTOŃ TYLL TYNKA TYSZKIEWICZ
U
URBAŃSCY
W
WALCZAK WARDYŃSKI WASIELEWSKA WAWRZYNOWSKI WIERZBIŃSKI WIŚNIEWSKI WITCZAK WITT WŁOSIŃSKA WOJCIECHOWSKI
WOJNOWSKA WOJTASZAK WOJTASIK WOJTCZAK WOJTKOWIAK WOLNIEWICZ WOŹNIAK WRÓBLEWSKI WRZAŁ WRZASKOWSKI
Z
ZAGÓRNY ZAKRZEWICZ ZAKRZEWSKI ZAMIARA ZAMOLSKI ZBOROWSKI ZDARTA ZIELIŃSKI ZIÓŁKOWSKA ZYCH ZYKOWSKA ZYGMUNTOWSKA
Ż
ŻÓRAWSKI ŻURAWSKI ŻYŁA

_________________
Hubert Giszczyński
Poszukuję:
Soczyńscy woj. Wołyńskie (Majdańska Huta, okolice)
Giszczyński (Mierzewo Szemborowo Królewiec)
Grzeszczak (Żydowo, Zieliniec)
Chojnacki (Żydowo, Czechowo)
Dorsz (Borzęcice, Wałków)
Sikorscy, Jagodzińscy, Łykowscy (Pyszczyn)


Ostatnio edytowano 17 kwi 2011, 21:34 przez hupert, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 kwi 2011, 01:11 
Offline

Dołączył(a): 01 sty 2010, 14:25
Posty: 90
Lokalizacja: Pniewy
Lista uczennic Szkoły Gospodarczej Sióstr Urszulanek w Pniewach (dawniej Lubocześnica) w latach od 1920 do 1939 r. w wątku "Olafitki"
__________________

Teresa Szukała

_________________
Spotkałeś - skontaktuj sie.
Nazwiska: Szukała, Rura, Ćwiertnia, Sawala, Drobnik, Jandy, Szymczak, Grzesiak, Kaczmarek. Miejscowości: Pniewy, Lubocześnica, Koszanowo, Niewierz, Duszniki, Sędziny, Brody.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2011, 00:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 2426
Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki w Poznaniu 1919 - 1945

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/pubinde ... 20&attId=${stringAtt}&dirids=3

Małgosiu, chyba coś nawala z linkami, znalazłam inny, wstawiam pomiżej.

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... ds=1&lp=50

Przepraszam.

_________________
Pozdrawiam Danka
w.danka.w@wp.pl


Ostatnio edytowano 19 kwi 2011, 21:55 przez DankaW, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2011, 12:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 2426
Pamiętkik Zjazdu Abiturientów 1869-1894.

Wykaz absolwentów, biogramy księży.

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/results ... eryType=-2

_________________
Pozdrawiam Danka
w.danka.w@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2011, 21:05 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2008, 10:21
Posty: 132
Lokalizacja: Poznań
Witam DankoW!!!!
Zaintrygował mnie wykaz Absolwentów Wyższej Szkoły....... . i niestety , ja nie moge w WBC
poczytać bo na stronę wchodzi program Java i próbuje się załadować ale niestety nic dalej.
Próbowałam dopołudnia i teraz przed chwilą i to samo. Poprzednia pozycja ksiązkowa jest wyświetlana dobrze.
W związku z tym Danusiu mam prośbę jeśli u Ciebie jest ok , to mój stryj Stefan Klewenhagen
prawdopodobnie był absolwentem w latach 1936.1937 lub kończył dalej Szkołe Orląt w Dęblinie
Prosze zobacz a mogę cuś zobaczyć w Poznaniu. Serdecznie pozdrawiam z Poznania
Małgośka_ Klewenhagen

_________________
______________________________________
Serdecznie pozdrawiam małgośka _Klewen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2011, 22:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 2426
Małgosiu, bardzo przepraszam.

Szukam w WBC od trzech dni określonych list, i trafiam naprawdę na cudeńka, ale aż mnie wstyd
tyle "walić" na forum.
Część dodałam do ulubionych, aby zamieścić później.
Teraz sie zorientowałam, że chyba do niektórych pozycji zamieściłam linki, które sie nie otwierają prawidłowo.
Klikałam po lewej stronie na książkę, a nie na link do pozycji.

Jeśli będziecie mieć problem, piszcie. Odszukam i poprawię.
Pozycje która Cię interesuje już poprawiłam, i zamieściłam inny link.
Sprawdź, jeśli nie działa daj znać.

_________________
Pozdrawiam Danka
w.danka.w@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2011, 23:07 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2008, 10:21
Posty: 132
Lokalizacja: Poznań
Danusiu nie masz co przepraszać nie Twoja wina a ja ciągle jestem 8x blondynka w internecie więć szukam pomocy.
Wyszukałas fajne pozycje książkowe, może później będą dostępne . Nasza WBC nie zawsze prawidłowo działa. Dziekuję za szybką odpowiedz. Powodzenia w wyszukiwaniu źródeł.
Pozdrawiam Małgośka

_________________
______________________________________
Serdecznie pozdrawiam małgośka _Klewen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2011, 00:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 2426
Wielkopolskie Nazwy Polne.

Przeniosłam treść postu do tematu "Linki genealogiczne."
Przepraszam za zamieszanie.

_________________
Pozdrawiam Danka
w.danka.w@wp.pl


Ostatnio edytowano 20 kwi 2011, 22:01 przez DankaW, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2011, 01:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 2426
Zjazd Byłych Wychowanków 1863 - 1938 Państwowego Gimnazjum i Liceum
im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.


http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =3&lp=2888

_________________
Pozdrawiam Danka
w.danka.w@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2011, 02:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2347
Lokalizacja: Poznan
Danusia - jestes na fali :!: :D Tyle wspanialych linkow :!: Dziekuje.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2011, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2010, 18:10
Posty: 30
Lokalizacja: Gniezno / Żydowo
WITAM!
PONIŻEJ LISTA OSÓB POCHOWANYCH NA CMENTARZU W JARZĄBKOWIE. JEST TO NARAZIE OKOŁO 40% OSÓB ALE W NAJBLIZSZYM CZASIE LISTA BĘDZIE UZUPEŁNIONA. W CELU UZYSKANIA SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH KONKRETNYCH OSÓB ORAZ ZDJĘĆ GROBÓW PROSZĘ O WIADOMOŚĆ PW LUB KONTAKT NA email: hupert.foto@gmail.com


A
ANDRZEJEWSKA MARIANNA, ANDRZEJEWSKI JAN, ANDRZEJEWSKI KAZIMIERZ, ANDRZEJEWSKI SZCZEPAN, ANTCZAK CZESŁAW,
B
BARAŃCZAK FRANCISZKA, BARAŃCZAK MARIAN, BARTCZAK EWA, BASIŃSKI STEFAN, BĄK HELENA, BEDNAREK JAN, BEDNAREK FRANCISZKA, BEDNAREK WIESŁAWA, BERNAT WIKTORIA, BERNAT ANDRZEJ, BERNAT STEFAN, BIENIAR TOMASZ, BIENIAR FRANCISZKA, BIENIAR ROZALIA, BINIAŚ WALENTY, BINIAŚ LEOKADIA, BLASZYŃSKA zd. TABAKA WANDA, BLASZYŃSKI ZYGMUNT, BŁACZKOWSKA TERESA, BŁACZKOWSKA PELAGIA, BŁACZKOWSKI FRANCISZEK, BŁACZKOWSKI ANTONI, BŁACZKOWSKI STEFAN, BOCZKOWSKA MARIA, BOJARSKI MICHAŁ, BOJARSKI ZYGMUNT, BORECKA FRANCISZKA, BORECKA WŁADYSŁAWA, BOROWIAK EUGENIUSZ
C
CHMIELIK JANINA, CIESIELSKA ELEONORA, CIESIELSKI STEFAN, CIOŁEK STANISŁAW, CZARNECKA MARIA, CZARNECKA WALERIA, CZARNECKI FRANCISZEK
Ć
ĆWIKLIŃSKA MARIANNA
D
DOMINIAK STEFAN, DOMINIAK ZOFIA, DOMINIAK JAN, DOMINIAK STANISŁAWA, DOMINIAK FRANCISZEK, DOMINIAK MARIANNA, DROŻDŻ KAZIMIERA, DROŻDŻ MICHAŁ, DRZEWIECKA WIKTORIA,
F
FILIPIAK GRÓB RODZINNY, FILIPIAK ZYGMUNT, FRANCZAK BOŻENA
G
GISZCZYŃSKA STANISŁAWA, GISZCZYŃSKI LUDWIK, GÓLCZYŃSKA IRENA, GÓLCZYŃSKI IGNACY, GÓRAL zd. REWERS JULIANNA, GÓRAL MICHAŁ, GÓRCZYŃSKA WANDA, GÓRSKA MARIA, GRACZYK TERESA, GRZEŚKÓW JAN, GRZEŚKÓW KRYSTYNA, GUZIAŁEK zd. BOROWICZ ELEONORA, GUZIAŁEK JAN, GUZIAŁEK FRANCISZEK, GUZIAŁEK zd. SIKORSKA ROZALIA, GUZIAŁEK JÓZEF, GUZOWSKA FRANCISZKA, GUZOWSKI TADEUSZ, GUZOWSKI FLORIAN
H
HAGDAN MARIANNA
J
JALOWSKA zd. SZEWCZAK ANNA, JALOWSKA WANDA, JALOWSKI FRANCISZEK, JANIAK ANTONI, JANKOWIAK KATARZYNA, JANKOWIAK KAZIMIERZ, JANKOWIAK MICHAŁ, JANKOWIAK MARIA, JANKOWIAK GRÓB RODZINNY, JASIŃSKI SZCZEPAN, JÓŹWIAK STANISŁAW, JÓŹWIAK SABINA, JÓŹWIAK WERONIKA, JÓŹWIAK LUDWIK, JÓŹWIAK MARIA
K
KACZMAREK JÓZEFA, KASZYŃSKI WINCENTY, KAŹMIERCZAK TELESFOR, KIEŁDUCKA JANINA, KIEŁDUCKI FELIKS, KOLASIŃSKA ROZALIA, KOLASIŃSKI ANTONI, KOLIŃSKA ROZALIA, KONIECZKA JERZY, KONIECZKA MARIANNA, KONIECZKA WŁADYSŁAW, KONIECZKA zd. MIKOŁAJCZAK ANNA, KONIECZKA BERNARD, KONIECZKA zd. KRAŚNIAŃSKA ANNA, KONIECZKA STANISŁAW, KOSICKI ARTUR, KOTARSKI JÓZEF, KOTECKA zd. KAWECKA MARIANNA, KOTECKI MARCIN, KOTERAS WALDEMAR, KOTERAS MARIANNA, KOTERAS ZBIGNIEW, KOWALCZYK MARIAN, KOWALCZYK STANISŁAWA, KOWALCZYK FRANCISZEK, KOWALCZYK NATALIA, KOWALCZYK JÓZEF, KOWALCZYK WIKTORIA, KOWALSKA KLARA, KOWALSKI IGNACY, KOWALSKI BOGDAN, KOWALSKI KRYSTIAN, KOZUBIŃSKA zd. GÓRAL ROZALIA, KOZUBIŃSKI FRANCISZEK, KRÓL JAN, KRÓL NATALIA, KRYSZAK MICHAŁ, KUBASZAK ROMAN, KUBASZAK zd. STEFANIAK ZOFIA, KUBASZAK LUDWIK, KUBASZAKÓWNA ROZALJA
L Ł
LAINE ELISABETH, ŁYSKAWA WINCENTY, ŁYSKAWA ANIELA, ŁYSKAWA JERZY, ŁYSKAWA MIROSŁAW, ŁYSKAWA GRÓB RODZINNY
M
MACHYNA GRÓB RODZINNY, MACHYNA JANINA, MACHYNA STANISŁAW, MACHYŃSKA KATARZYNA, MACIEJEWSKA zd. POLEROWICZ JANINA, MACIEJEWSKA HELENA, MACIEJEWSKI MARIAN, MACIEJEWSKI FRANCISZEK, MACIEJEWSKI STEFAN, MACIEJEWSKI FELIKS, MACIOSZEK ANTONI, MACIOSZEK MARIA, MALESZA STANISŁAWA, MATUSZAK KAZIMIERA, MATUSZAK EDMUND, MATUSZAK zd. TOMASZEWSKA STANISŁAWA, MATUSZAK STANISŁAW, MELLER WALENTY, MELLER ANNA, MENES JAN, MENES MARIANNA, MENES MAREK, MIELCAREK MARIA, MIKOŁAJCZYK GRÓB RODZINNY, MOTAL LUDWIKA, MOTAL JÓZEF
N
NALEWAJA zd. BIENIARA JADWIGA, NALEWAJA KASPER, NEJMAN FELIKS, NEJMAN JANINA, NOWAK MARIANNA, NOWAK LUDWIK, NOWAK zd. STRZELCZYK CECYLIA
O
OLEJNICZAK ROMAN, OLEJNICZAK IRENA, OSTRYSZ JAN, OSZOWICKI KAZIMIERZ, OWCZARZAK FRANCISZEK, OWCZARZAK HELENA
P
PERWIŃSKA HELENA, PERWIŃSKI LEON, PINIARSKA HANNA, PLUCIŃSCY GRÓB RODZINNY, PODLEWSCY GRÓB RODZINNY, PODLEWSKA JOANNA, PODLEWSKI STANISŁAW, PODYMSKI MIECZYSŁAW, POTURALSKI KAZIMIERZ, PÓŁTORAK zd. KACZMAREK MAŁGORZATA, PROCANYN ARLETA, PRUDLIK EDWARD, PUSZKA SZCZEPAN
R
ROGOWSKA KRYSTYNA, ROGOWSKI EUGENIUSZ, ROLEWICZÓWNA ZOFJA, ROŻEWSKA KAZIMIERA, ROŻEWSKI SZCZEPAN, RUSIN ZENON, RUSIN HELENA, RUSIN KRYSTYNA, RUSIN JÓZEF, RYBACKA zd. ANTKOWIAK JÓZEFA, RYBACKI STANISŁAW, RZYMYSZKIEWICZ MARIANNA
S Ś
SADECKI WOJCIECH, SCHUBERT HENRYK, SIKORSKA MARIA, SIKORSKA MARIANNA, SIKORSKI STANISŁAW, SIWIAK zd. SCHUBERT ROZALIA, SIWIAK STANISŁAW, SKOWROŃSKA zd. AMBROZAK ROZALIA, SKOWROŃSKI ALEKSANDER, SKRZYPIŃSKA MARIA, SKRZYPIŃSKI JAN, SOBCZAK MICHAŁ, SOBCZAK AGNIESZKA, SOSNA FRANCISZEK, SOSNA ZOFIA, SOWIŃSKI ROCH, STACH GRÓB RODZINNY, STACHOWIAK ANIELA, STACHOWIAK BRONISŁAW, STACHYRA BOGDAN, STEFANIAK HELENA, STRZEMKOWSKA zd. KOCIOK APOLONIA, STRZEMKOWSKI JÓZEF, SUCHOŻEBRSKA MARIA, SZEWCZYK WŁODZIMIERZ, SZEWCZYK MARCIN, SZEWCZYK ANNA, SZEWCZYK WAWRZYN, SZEWCZYK MARIA, SZEWCZYK WIKTOR, SZEWCZYK STEFANIA, SZMYTKOWSKA IRENA, SZMYTKOWSKI ROMAN, SZUBA ZOFIA, SZUBA TOMASZ, SZUBA EUGENIUSZ, SZUBA BARBARA, SZUBA JÓZEF, SZULC FRANCISZEK, SZULC RYSZARD, SZULKOWSKA CECYLIA, SZULKOWSKI KAZIMIERZ, ŚWIĄTEK MARIANNA
T
TOMCZAK MARIAN, TOMCZAK KAZIMIERZ
W
WIŚNIEWSCY GRÓB RODZINNY, WIŚNIEWSKI WAWRZYN, WITULSKI STEFAN, WOŹNIAK STANISŁAW, WOŹNIAK JADWIGA, WOŹNIAK FRANCISZEK, WOŹNIAK FRANCISZKA, WOŹNIAK JAN
Z Ż
ZAMOLSKI JAN, ZIELIŃSKI ADAM, ŻABIEREK REGINA, ŻABIEREK LUCJAN, ŻABIEREK JÓZEFA, ŻAK JÓZEF, ŻAK MARIANNA, ŻAK STEFAN

_________________
Hubert Giszczyński
Poszukuję:
Soczyńscy woj. Wołyńskie (Majdańska Huta, okolice)
Giszczyński (Mierzewo Szemborowo Królewiec)
Grzeszczak (Żydowo, Zieliniec)
Chojnacki (Żydowo, Czechowo)
Dorsz (Borzęcice, Wałków)
Sikorscy, Jagodzińscy, Łykowscy (Pyszczyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2011, 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 2426
WBC - Wiadomości Kościelne Parafii Matki Boskiej Bolesnej na św. Łazarzu w Poznaniu

Wydawnictwo zawiera wykazy chrztów, ślubów i zgonów za lata 1919 - 1939.

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 1&lp=7&QI=

Oto przykłady:

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam Danka
w.danka.w@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2011, 12:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2588
Dziennik Personalny - okres międzywojenny 1920-1937
http://www.wbc.poznan.pl/publication/47164

Nazwisko, imię , stopień, jednostka .Informacje o ruchach kadrowych w armii - awanse, przeniesienia, przesunięcia, mianowania, odkomenderowania, zwolnienia ze służby, zgony, degradacje, zezwolenia na zmiany nazwisk"

Wykaz oficerów dyplomowanych -stan z 1931 R.

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=57490

Wykaz Oficerów Związku Strzeleckiego 1919-1939
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... =&dirids=1

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2011, 12:14 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2008, 23:24
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Podczas lektury akt Majątku Lwówek - Posadowo -Łąccy /APP syg.740/
natrafiłam na
Regestra Posadowskich y kroteckich Dóbr spisane 1758
Gmina Nowych Olędrów
Jozef Sikorzki
Hanc Lans
Marcin Lada
Krysztof Szulc
Martin Bąk
Martin Miszke
Joannes Transke
Kasper Zynner
Jurga Gayzler
Krystyan Byszynk
Andry Zengler
Adam Gucza
Hanc Wetkie
Gerge Szulc
Jakub Kwast
Frydrych Szperling

Gmina Grudzinskich Olędrów
George Prywer
Jurga Graff
Marcin Sztysel
Jurga Raur
Jochan Kruszel
Jurga Minga
Michał Breza
Hanc Hannolt
Martin Dragor
Krysztof Franc

Gmina Sąpolskich Olędrów
Michał Szmit
Krystyan Szulc
Jan Szulc
Frydrych Sznabel
Krystian Paizler
Jurga Paizler
Matys Krafft
Frydrych Szperling
Krysztof Szulc
Martin Fogell
Mateis Skryban

Gmina Węgielskich Olędrów
Krysztof Rauch
Frydrych Freszer
Martin Bail
Matys Klabe
Gotlib Bergier
Krysztof Sztellert
Hanc Henrych
Hanc Szade
Krystyan Redlich
Godfrid Wolp
Krysztof Szmit
Martin Wornast
Jurga Szonnert
Frydrych Hoffman
Krysztof Nycke
Gerge Hoffman
Gerge Szmitt
Benianin Stefan
Hanc Kuderwan
Krysztof Drober

Gmina Krzywoleśnych Olędrów
Martin Berger
Jurga Hertman
Johan Zacher
Jorga Liszke
Matys Hunnelt
Krystyan Drobnicki
Hanc Gerge Herzwelt
Martin Drobnicki
Godfryd Berger
Hanc Miller
Hanc Drobnicki
Krystyan Hamber
Krysztof Ergan
Krysztof Belling
Godfrid Hannolt
Ertman Hancke

Pisownia imion i nazwisk oryginalna - taka widnieje na wykazie. /pismo dość wyraźne/
Pozdrawiam. Nela


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2011, 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 20:06
Posty: 1145
Witam!
W WBC w książce pt."Widok Królestwa Polskiego" od str.317 jest opis gimnazjum M.Magdaleny i spisy nauczycieli i uczniów w latach 1848-73.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=171843&from=latest
Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

_________________
Jolanta Fontowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2011, 14:33 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2009, 22:22
Posty: 5
Witam,

z dzisiejszego wydania tygodnika Pałuk:

"Rada Sołecka wraz z sołtysem Honoratą Gawron oraz Inicjatywa Kobiet z Kowalewa z prezes Bożeną Danielewską zabiegają u władz miejskich o to, aby pomogły miejscowej społeczności w uporządkowaniu terenu ewangelickiego cmentarza.

"(...) Bożena Danielewska spisała z nagrobków nazwiska, te, które mogła odczytać: Emil Ziemke (1884), Christian Birmke (8 IV 1889 - 8 IV 1931), Lili Müller (23 II 1891 - 27 II 1891), Monika Millengurg (1 II 1941 - 14 IX 1943), Ingrid Lahnll (20 IV 1938 - 3 X 1942), Erik Müller (17 I 1908 - 8 VI 1909). Jest to lista sporządzona w 2006 roku. teraz odczytanie nazwisk jest dużo trudniejsze."

pozdrawiam
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2011, 21:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2588
Archiwum Instytutu Hoovera Dokumentacja aktowa
Z zespołu: Dokumenty Władysława Andersa
Personal card index 111 jednostek
1936-1946
wywiezieni, internowani, więźniowie, zesłańcy, jeńcy

dane osobowe, rodziny
http://szukajwarchiwach.pl/800/1/0/-/

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL