Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2013, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
kochu7 napisał(a):
Szczerze mówiąc to liczyłem że dostęp do akt będę miał nielimitowany.


Znając AP w Gdańsku, gdzie limit dostępu do jednostek jest chyba najostrzejszy w kraju, trudno chyba było żywić takie złudzenia?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2013, 01:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:55
Posty: 110
Lokalizacja: Trójmiasto
Łukasz Bielecki napisał(a):
kochu7 napisał(a):
Szczerze mówiąc to liczyłem że dostęp do akt będę miał nielimitowany.


Znając AP w Gdańsku, gdzie limit dostępu do jednostek jest chyba najostrzejszy w kraju, trudno chyba było żywić takie złudzenia?



Łukaszu,

Z uwagi na to, iż w swym życiu nigdy nie przekroczyłem progu archiwum państwowego, proszę być tolerancyjnym wobec mojej ignorancji w tym temacie :)

_________________
Pozdrawiam, Grzegorz

----------------------------

Poszukiwane nazwiska: Koch (Wysogotowo, Wygoda, Cieśle, Paczkowo, Świerczewo, Komorniki, Wierzeja), Knoll (Glinno i okolice Nowego Tomyśla), Barthold (Wysogotowo), Trzciński (Szreniawa i Marienberg)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2013, 12:38 
Offline

Dołączył(a): 02 cze 2013, 10:44
Posty: 14
Dzień dobry
Zeskanowałem kilka stron w AP Poznań i umieściłem je na własnej stronie internetowej podając linki na Forum w celu uzyskania pomocy przy tłumaczeniu. Chyba nie narusza to regulaminu AP Poznań? Chciałbym na swojej stronie internetowej umieszczać zeskanowane całe księgi w celu nieodpłatnego oczywiście wglądu dla wszystkich zainteresowanych.
"§ 8
1.W toku korzystania z materiałów archiwalnych udostępnionych w pracowni naukowej użytkownicy mogą
nieodpłatnie wykonywać ich fotografie cyfrowe własnym sprzętem z zastrzeżeniem,
że samodzielne kopiowanie:
1)
jest dopuszczalne w zakresie niekomercyjnego użytku osobistego, w szczególno
ści dla wspierania pracy badawczej użytkowników, a nie ma na celu uzyskania reprodukcji
o szczególnych cechach jakościowych, zwłaszcza do celów publicystycznych i wydawniczych
;..."
Czy byłoby to naruszeniem regulaminu? Jak sądzicie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2013, 13:09 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
Nie można skopiować i umieścić je na własnej stronie bez zgody. Można podać linki do źródła.
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2013, 14:47 
Offline

Dołączył(a): 02 cze 2013, 10:44
Posty: 14
Chyba niejasno się wyraziłem.
Jest:
"...Chciałbym na swojej stronie internetowej umieszczać zeskanowane całe księgi..."
Powinno być:
"...Chciałbym na swojej stronie internetowej umieszczać zeskanowane przez siebie, całe interesujące mnie księgi..."

pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2013, 15:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
1382 napisał(a):

pozdrawiam


Prosimy o podpisywanie wszystkich swoich postów, zgodnie z naszym regulaminem.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2013, 21:35 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 510
Lokalizacja: Poznań
1382 napisał(a):
Dzień dobry
Zeskanowałem kilka stron w AP Poznań i umieściłem je na własnej stronie internetowej podając linki na Forum w celu uzyskania pomocy przy tłumaczeniu. Chyba nie narusza to regulaminu AP Poznań? Chciałbym na swojej stronie internetowej umieszczać zeskanowane całe księgi w celu nieodpłatnego oczywiście wglądu dla wszystkich zainteresowanych.
"§ 8
1.W toku korzystania z materiałów archiwalnych udostępnionych w pracowni naukowej użytkownicy mogą
nieodpłatnie wykonywać ich fotografie cyfrowe własnym sprzętem z zastrzeżeniem,
że samodzielne kopiowanie:
1)
jest dopuszczalne w zakresie niekomercyjnego użytku osobistego, w szczególno
ści dla wspierania pracy badawczej użytkowników, a nie ma na celu uzyskania reprodukcji
o szczególnych cechach jakościowych, zwłaszcza do celów publicystycznych i wydawniczych
;..."
Czy byłoby to naruszeniem regulaminu? Jak sądzicie?

Umieszczenie reprodukcji na stronie internetowej jest publikacją. W związku z powyższym zeskanowanie całej księgi i umieszczenie skanów w internecie byłoby bez wątpienia poważnym naruszeniem zastrzeżenia: a nie ma na celu uzyskania reprodukcji
o szczególnych cechach jakościowych, zwłaszcza do celów publicystycznych
.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2013, 23:04 
Offline

Dołączył(a): 02 cze 2013, 10:44
Posty: 14
Dziękuję za opinię.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2013, 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2012, 14:36
Posty: 74
Lokalizacja: Poznań
Ważne dla wybierających się do AP.
Z powodu upałów (awaria klimatyzacji na poddaszu) w AP w Poznaniu nie są realizowane rewersy na dokumenty znajdujące się w budynku archiwum, do odwołania. Dotyczy to np. archiwów miasta Poznania.

_________________
Pozdrawiam
Jacek S.
Poszukuję Strugałów, Golimowskich i Kopaszewskich z Wielkopolski.
Frąckowiaków z Bnina i Koszut.
Błaszczyków i Sommerów z Poznania.
Drachali z Kalisza.
Paszkiewiczów z okolic Koła.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2013, 14:27 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2011, 21:34
Posty: 139
Witam.
Na początku roku była rozmowa na temat Kart meldunkowych
.Kiedy będzie dalszy ciąg od M-Z.

Pozdrawiam Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2013, 16:10 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, 15:56
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Witajcie,
postanowiłam podzielić się z Wami tym, jak bardzo pozytywnie jestem zaskoczona szybkością działania AP Poznań! Po 2 tygodniach od wysłania maila z prośbą o skany interesujących mnie metryk mam je na ekranie. ;)
Polecam! :D

Pozdrawiam,
Monika

_________________
Koperscy, Suwalińscy, Wróblewscy - Kostrzyn
Szubert, Biernaccy, Lądyszkowscy - Pobiedziska
Wnuk, Szweda - Bługowo
Kucal, Jarończyk - Mąkoszyn
Ochman, Gruchot - Sadlno
Napiórkowscy, Popielarz, Zbierscy, Małeccy - Kramsk, Kościelec, Krzymów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2013, 16:21 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2013, 12:36
Posty: 111
mmoonniiaa napisał(a):
Witajcie,
postanowiłam podzielić się z Wami tym, jak bardzo pozytywnie jestem zaskoczona szybkością działania AP Poznań! Po 2 tygodniach od wysłania maila z prośbą o skany interesujących mnie metryk mam je na ekranie. ;)
Polecam! :D

Pozdrawiam,
Monika


Jak to obecnie wygląda cenowo?

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Śledź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2013, 16:48 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2011, 15:56
Posty: 94
Lokalizacja: Gdańsk
Podając zespół i dokładne numery aktów (nie byłam pewna, czy będą identyczne, ale jak się okazało były) otrzymałam mailem skany dwóch metryk ślubu (jeden akt: 2xA4 + drugi akt: 1xA3). Za kwerendę i skany zapłaciłam 25 zł.

Pozdrawiam,
Monika

_________________
Koperscy, Suwalińscy, Wróblewscy - Kostrzyn
Szubert, Biernaccy, Lądyszkowscy - Pobiedziska
Wnuk, Szweda - Bługowo
Kucal, Jarończyk - Mąkoszyn
Ochman, Gruchot - Sadlno
Napiórkowscy, Popielarz, Zbierscy, Małeccy - Kramsk, Kościelec, Krzymów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2013, 17:04 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2013, 12:36
Posty: 111
Dziękuję za informację.

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Śledź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 cze 2014, 10:59 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2013, 12:36
Posty: 111
Witam

Jeżeli komuś umknęło to informuję, że od czerwca 2014 r. Archiwum Państwowe w Poznaniu wprowadziło opcję przyjmowania rewersów w postaci elektronicznej:

http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?o ... &Itemid=82

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Śledź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2014, 16:07 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2013, 12:36
Posty: 111
Witam

Zamawiając dany numer mikrofilmu dostajemy rolkę, na której znajdują się również inne numery.
Czy istnieje możliwość wcześniejszego sprawdzenia przez internet jakie numery znajdują się na tej samej rolce?

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Śledź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2014, 16:35 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2013, 17:00
Posty: 71
Lokalizacja: Poznań
Chcę zamówić w Archiwum Państwowym w Poznaniu mikrofilmy za pomocą rewersu elektronicznego.

Znam datę śmierci interesujących mnie osób. W bazie Pradziad znalazłam nazwę zespołu archiwalnego.

Gdzie mogę znaleźć sygnaturę jednostki archiwalnej (numer mikrofilmu)?

_________________
Vincia
Szukam informacji
Skrzetuscy (Poznań - Książ), Musiał (Mrowino - Poznań), Janusz Krzycki (ur. Tarnopol, zginął - powstanie warszawskie), Walczak (Gołębin Stary - Donatowo - Błociszewo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2014, 17:07 
Offline

Dołączył(a): 08 sie 2013, 12:36
Posty: 111
Sygnaturę i numer mikrofilmu można znaleźć na stronie http://szukajwarchiwach.pl wchodząc w daną jednostkę.

_________________
Pozdrawiam
Tomasz Śledź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2014, 18:18 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2013, 17:00
Posty: 71
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję bardzo. Znalazłam.

_________________
Vincia
Szukam informacji
Skrzetuscy (Poznań - Książ), Musiał (Mrowino - Poznań), Janusz Krzycki (ur. Tarnopol, zginął - powstanie warszawskie), Walczak (Gołębin Stary - Donatowo - Błociszewo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2014, 20:45 
Offline

Dołączył(a): 13 sty 2013, 17:00
Posty: 71
Lokalizacja: Poznań
W Archiwum Państwowym w Poznaniu są oznaczenia materiałów "Poznań - obwód miejski", "II obwód miejski", "obwód wiejski". Jak mogę rozszyfrować te oznaczenia? Jakich obszarów dotyczą?

_________________
Vincia
Szukam informacji
Skrzetuscy (Poznań - Książ), Musiał (Mrowino - Poznań), Janusz Krzycki (ur. Tarnopol, zginął - powstanie warszawskie), Walczak (Gołębin Stary - Donatowo - Błociszewo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2016, 14:20 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2015, 16:31
Posty: 131
Witam.
Czy ktoś z Państwa wybiera się w najbliższym czasie do AP Poznań i mógłby sprawdzić dla mnie jedno nazwisko? Chodzi mi konkretnie o:
Barbara Gajewska (Gayeska) ur.1848 w Orchowie
53/3431/0 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Orchowo lata 1834-1859
Zależy mi szczególnie na imionach rodziców, ale inne informacje też się przydadzą.

_________________
Pozdrawiam
Gosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 17:43 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2015, 16:31
Posty: 131
Ponawiam swoją prośbę z poprzedniego postu.

_________________
Pozdrawiam
Gosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 18:22 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Gosieek napisał(a):
Witam.
Czy ktoś z Państwa wybiera się w najbliższym czasie do AP Poznań i mógłby sprawdzić dla mnie jedno nazwisko? Chodzi mi konkretnie o:
Barbara Gajewska (Gayeska) ur.1848 w Orchowie
53/3431/0 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Orchowo lata 1834-1859
Zależy mi szczególnie na imionach rodziców, ale inne informacje też się przydadzą.

Witam,
Pewnie chodzi o tą jednostkę.

Jednostka aktowa: 53/3431/0/-/6
Akta urodzonych
1847-1852
Data początkowa 1847
Data końcowa 1852
Archiwum Państwowe w Poznaniu

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2016, 23:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2015, 18:52
Posty: 696
Witam !
Mam wielką PROŚBĘ do odwiedzających Archiwum.
Gdyby Ktoś z Państwa przeglądał 53/3694/0 Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Przespolew Pański
Gmina: Ceków-Kolonia / Rodzaj aktu: urodzenia z lat 1821-1874 /
i natknął się na nazwisko Malanowski i miał ochotę i czas na spisanie informacji bądź wykonanie zrzutu bo to są mikrofilmy, pewna informacja iż 1840/42 urodził się Franciszek ( Józef?) syn Stanisława i Małgorzaty .

Z góry DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ
Pozdrawiam

Marek

_________________
Pozdrawiam
Marek

*Dum tempus habemus, operemur bonum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2017, 14:02 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2016, 15:46
Posty: 185
Może ktoś z Was ma doświadczenia w korespondencji z Archiwum Państwowym w Poznaniu?
Czy po upływie czterech miesięcy od wysłania maila mogę jeszcze liczyć na jakąkolwiek odpowiedź?

pozdrawiam
Aleksandra


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2017, 20:04 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Proponowałabym jeszcze raz wyslac☺i to też nie wiadomo czy drugie tyle nie będziesz czekac.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2017, 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Pomimo mojej fascynacji usługami internetowymi w takiej sytuacji postawiłbym jednak na stary, sprawdzony kontakt głosowy z drugim człowiekiem.
Czyli telefon do APP z zapytaniem czy Matrix nie zawiódł a mail na pewno dotarł.

Jestem inżynierem i dlatego mogę potwierdzić że najprostsze rozwiązania działają zawsze najbardziej pewnie, niezawodnie i efektywnie : -)

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2017, 21:29 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
W 2013 roku zleciłem APP kwerendę mailem, przez pół roku nie doczekałem się odpowiedzi, wybrałem się więc osobiście. Jak tylko przeczytali moje nazwisko, to natychmiast zamówili dla siebie jednostki, o które mi chodziło, choć zamierzałem poszukać sam. Pan powiedział mi, że jeśli przyszło zlecenie, to sam przeszuka księgi i muszę im zapłacić. Mieli na to pół roku, więc oczywiście nie zapłaciłem.
Ostatnio nie wpuszczono mnie do pracowni, bo miałem przy sobie saszetkę na pasku wielkości zeszytu szkolnego i musiałem ją odnieść do szatni. Uzasadnienie : niektóre dokumenty są luzem, więc mogę coś ukraść. W tym samym czasie ludzie w pracowni mieli na stołach duże kuferki ze sprzętem fotograficznym i nikt ich się nie czepiał. Poinformowano mnie również, że jeśli przyjdę z laptopem, to muszę torbę zostawić w szatni. Wynika z tego, że będę musiał przynieść luzem : laptop + zasilacz + mysz z podkładką + aparat + 2 pary okularów + lupa + przybory do pisania + pendrive + inne drobiazgi. Pewnie najlepiej by było, gdybym miał również zaszyte kieszenie.
Przez 4 lata wchodziłem tam z dużą reklamówką i nikomu to nie przeszkadzało.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2017, 12:51 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2016, 15:46
Posty: 185
Ewo, Tomku, Henryku
Dziękuję za zareagowanie na mój post. Za radą Tomka jestem po rozmowie telefonicznej z pracownikiem
Archiwum. Niestety nic konkretnego się nie dowiedziałam, dlatego ponowiłam mojego maila z 31.05.2017r.
Mam nadzieję, że tym razem nie będzie tak jak " wróży" mi Ewa, ani tym bardziej jak opisuje Henryk.

pozdrawiam
Aleksandra


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2017, 14:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2015, 10:33
Posty: 215
Tworzę swoje drzewo genealogiczne, szukam archiwalnego aktu malżenskiego consemtum cum justici . W Grodzisku Wielkopolskim w 3 Maj 1846 r moj pradziad poślubił pannę młodą będącą w 7 miesiącu ciąży. Chciałbym się dowiedzieć gdzie powinienem szukać tego dokumentu "consemtum cum Justici".

AAP via ORIGO nie ma .

Dziekuje

Christophe

_________________
Szukam o informacji rodzyne Kasperski - Kasperek, Kot, Bajonczak, Gorczak,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2017, 14:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2015, 10:33
Posty: 215
Szukam Mapa Kadastral Grodzisko Wielkoplski 1800 1850 roku

Nie szukam Grund tylko moj pra pra pra pra pra Diadek byl 'numer Domus' 600

che tylko wiec dzie to jest

dziekuje

pozdrawiam

_________________
Szukam o informacji rodzyne Kasperski - Kasperek, Kot, Bajonczak, Gorczak,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2017, 16:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Christophe,
Poszukiwalam polozenia w Buku jednej z parcel nalezacych do moich Pradziadkow. Tzw.Grundbuch. Ksiegi z Buku znajduja sie w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Zwirki i Wigury 3 http://www.grodziskwlkp.sr.gov.pl/
Ja pojechalam do Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim i zamowilam ksiege do obejrzenia z danymi parceli i pozniej pojechalam drugi raz juz faktycznie zobaczyc na wlasne oczy wpisy w Grundbuch. Jest oplata ale niewielka. Zamowilam i otrzymalam piekne skany czy jak kto woli fotokopie interesujacej mnie parceli. Historia parceli w zapisach od 1872 do 1913 ale nie mapy.
/Z tymi wynikami musze sie w koncu wybrac do Buku do Geodety Miejskiego aby potwierdzic polozenie tejze dzialki/.
Nie wiem niestety jak wyglada sprawa z wczesniejszymi latami jakie Cie interesuja i nie wiem czy Twoj 5xPradziadek byl wlascicielem parceli z domem nr 600.
Nie wiem takze czy Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim posiada jakiekolwiek dokumenty z tych lat, o ktorych piszesz... ale zadzwonic i zapytac mozesz.
A moze ktos tutaj na Forum ma wiedze w tym temacie ?

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2017, 16:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2015, 10:33
Posty: 215
Hania

Bardzo dziekuje , bardzo super Pomysl

Bede zadwon myle warto

Wielka Dziekuje !!!!!!

:D

Chyba moj pra pra pra pra diadek nie byl Wasciel bo inne ludzi tam mieszka (tak wyglada predz Archivum)

_________________
Szukam o informacji rodzyne Kasperski - Kasperek, Kot, Bajonczak, Gorczak,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2017, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Otrzymalismy zaproszenie od Archiwum Państwowego w Poznaniu na Popołudnie z dokumentem w dniu 17 listopada o godz. 16.00 w Muzeum Historii Miasta Poznania Stary Rynek 1 (Ratusz)

Miasta Wielkopolskie jakich nie znamy

szczegóły tutaj: http://poznan.ap.gov.pl/4270-2/

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2018, 18:55 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2018, 14:27
Posty: 1
Witam - poszukuję informacji o rodzinie Patellów z Rozbitka pow.Międzychód rodzice Marcin ,Anna Patella dzieci Michał Patella czy Patella ?/mój dziadek/ ur.7.09.1886 r. Oraz Jan ur. 5.12.1998 r. powstaniec wielkopolski, czy było więcej rodzeństwa czy ktoś coś na ten temat wie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2018, 22:50 
Offline

Dołączył(a): 15 lis 2016, 20:46
Posty: 8
Dzień dobry.

Mam prośbę o przetłumaczenie fragmentu z rubryki "zgoda rodziców..." aktu ślubu mojej praprababci Marianny Krzemienieckiej z Michałem Sipem (powtórne małżeństwo) oraz ewentualną interpretację zapisu.

https://szukajwarchiwach.pl/53/3310/0/-/65/skan/full/fP1MCdwILeZhBKTtX1xMkA

(Parafia Grabów nad Prosną skan 12/1859 zapis nr 8)

Andrzej Ziętek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lip 2018, 04:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Odczytuję to jako:
"Postanowieniem Sądu (sąd wydał zgodę na zawarcie związku małżeńskiego) luty 59', sygn. wyroku II H (od heiraten).1413/K.36"
Oboje byli owdowiali, w poważnym wieku i rodzice z pewnością nie żyli stąd zgoda sądu potrzebna do zawarcia małżeństwa.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lip 2018, 06:09 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Prawdopodobnie oboje mieli dzieci, więc trzeba było zabezpieczyć ich interesy (sprawy majątkowe), stąd zgoda sądu na zawarcie małżeństwa.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2018, 16:01 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2018, 19:11
Posty: 152
Drodzy forumowicze doświadczeni w zasobach APP
czy akta określane w dawnej literaturze jako zbiór LAA (Liber Actorum Advocatalium) czyli księga akt wójtowskich/sołtysich, ułożone wedle poszczególnych wsi królewskich, to ten zbiór, który dziś nazywa się "akta wiejskie" ? są tam między innymi odpisy nadań królewskich na łany sołtysie, choć "zasób" opisany w Szukaj w Archiwach podaje, ze jest tego raptem niecałe 4mb, a zdawało by się, że można było oczekiwać czegoś podobnego zasobem do Ksiąg Grodzkich; Oczywiście w necie brak indeksu, że już o skanach nie marzę; Czy ktoś z Was z tego zbioru korzystał ? Będę wdzięczny za informację;
pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2019, 03:02 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Od czasu wprowadzenia nowego systemu Szukajwarchiwach.pl nie mogę dać sobie rady ze znaleznieniem aktu ślubu .Po prostu nie wiem jak poruszać sie po tej stronie.
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i dopomógł mi w odnalezieniu aktu ślubu
TEODOR GUZA I TERESA (nazwisko nie znane) USC 273/22 z dnia 22 luty 1922r.
Ojciec Teodora to Franciszek Guza pochowane na cm.przy ul.Samotnej jak i również jego
syn |TEODOR tam spoczywa zm 11.9.1931

Poproszę również o wskazówki jak otwierać strony abym mogła sama obsługiwać szukajwarchiwach.pl.
Z góry z okazaną pomoc dziękuje

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2019, 15:37 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
kadi13 napisał(a):
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i dopomógł mi w odnalezieniu aktu ślubu
TEODOR GUZA I TERESA (nazwisko nie znane) USC 273/22 z dnia 22 luty 1922r.

W jakiej miejscowości zawarto ten ślub?

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2019, 16:09 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
kadi13 napisał(a):
TEODOR GUZA I TERESA (nazwisko nie znane) USC 273/22 z dnia 22 luty 1922r.
Czy ten numer i data czasami nie dotyczy Okręgowego Urzędu Śledczego (skan 122):
https://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19 ... PcUzR9wdBQ - skan 121
https://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19 ... HtntfEtOlg - skan 122

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2019, 18:39 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Będę w tym tygodniu w archiwum. Coś komuś sprawdzić?

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2019, 23:06 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2010, 12:23
Posty: 272
Panie Bartku jeśli byłaby taka możliwość to proszę sprawdzić ślub parafia Ryczywół wpis 4/1831
Ignacy Kowalski
Anna Pielaszonka i
ślub parafia Lubasz 14/1817
Wojciech Kornacki
Katarzyna Gawroch.
Może być chociaż jeden z wyżej wymienionych będę ogromnie wdzięczna pozdrawiam serdecznie Renata Piotr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2019, 08:16 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Nie zachowały się duplikaty za te lata. Tylko oryginały w AAP.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sie 2019, 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
R_PIOTR napisał(a):
... jeśli byłaby taka możliwość to proszę sprawdzić ślub parafia Ryczywół wpis 4/1831
Ignacy Kowalski
Anna Pielaszonka i
ślub parafia Lubasz 14/1817
Wojciech Kornacki
Katarzyna Gawroch.
Może być chociaż jeden z wyżej wymienionych będę ogromnie wdzięczna pozdrawiam serdecznie Renata Piotr.

Parafia Ryczywół, LC 1831 r., str. 86.

Skrzetusz
15-02-1821 r.
Ignacy Kowalski, wdowiec [nic więcej nie jest zapisane]
Anna Pielaczonka, panna [nic więcej nie jest zapisane]
oboje religii katolickiej
Świadkowie: Walenty Kurek i Franciszek Graffa, oboje ze Skrzetusza.

Parafia Lubasz, LC 1817 r., str. 4/163, wpis 14.

Sławno
26-10-1817
Wojciech Kornacki, kawaler lat 31,
syn Macieja Kornackiego, komornika ze Sławna i Anny Błaszanki,
Katarzyna Gawroczanka, panna lat 23,
córka Jakuba Gawroch, wieśniaka ze Sławna i Franciszki in prasintia [?, prusintia ?, nie znam znaczenia] patris.
Świadkowie: Piotr Forman i Chryzostom Balty, oboje ze Sławna.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2019, 11:53 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2010, 12:23
Posty: 272
Panie Bartku fakt mój błąd ale i tak dziękuje. Pani Danko wielkie, wielkie dzięki pozdrawiam Państwa serdecznie Renata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2019, 20:33 
Offline

Dołączył(a): 21 lip 2019, 15:04
Posty: 217
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam.
Na stronie szukajwarchiwach.pl znalazłem

Jednostka aktowa: 53/474/0/7.2/4290

Księga zmarłych w Szpitalu Miejskim w Poznaniu.
1932 - 1939


Uwagi: 1932 - 21.IX.1939, Podane nazwisko, przyczyna zgonu /tylko do 1936 roku/

Niestety niema scanów.

Interesuje mnie rok 1939, gdyż szukam jednej osoby, tylko nie wiem jakie są tam dane podane bo w uwagach jest wzmianka do roku 1936.

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tych danych, lub ktoś ma dostęp do tego zbioru?

_________________
Pozdrawiam Jarek.
Poszukuję
STRYSZOWSKI, WALKOWIAK, BILAN/BILON, REMBACZ, TONAK, RUCKI/RUDZKI, MAĆKOWIAK
Poszukuję Akt Zgonu osoby Jakub Stryszowski ok. 1939 z Poznania
Akta z Parafii w Podstolicach (Kraków) akt ur z 1895 i 1867 i 1870 Rzeszotary


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2019, 20:06 
Offline

Dołączył(a): 21 lip 2019, 15:04
Posty: 217
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam.

Bywa ktoś może w APP oddział w Gnieźnie, i miałby możliwość sprawdzenia w Archiwum
ksiąg meldunkowych z 1945-1951 Mnichy . nazwisko Stryszowski / Stryszowska
A może ma ktoś dostęp i posiada te scany?

Zespół: 92/62/0 Akta gminy Łowyń (pow. międzychodzki)
Akta gminy Łowyń (pow. międzychodzki)

link , niestety nie ma scanów.
https://szukajwarchiwach.pl/92/62/0/4#tabJednostki

Proszę o odpowiedź tutaj lub na priv.

_________________
Pozdrawiam Jarek.
Poszukuję
STRYSZOWSKI, WALKOWIAK, BILAN/BILON, REMBACZ, TONAK, RUCKI/RUDZKI, MAĆKOWIAK
Poszukuję Akt Zgonu osoby Jakub Stryszowski ok. 1939 z Poznania
Akta z Parafii w Podstolicach (Kraków) akt ur z 1895 i 1867 i 1870 Rzeszotary


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2020, 11:45 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2020, 11:16
Posty: 101
Lokalizacja: Warszawa
Tak może kogoś zainteresuje a propos przyszłego funkcjonowania APP:

Na razie nie wiadomo kiedy nastąpi otwarcie, być może w połowie czerwca. Jak otworzą pracownię naukową, to będą restrykcje w postaci umawiania na zapis, 10 jednostek maksymalnie do udostępnienia, a księgi potem będą na kwarantannie.
Kwerendy - gdyby ktoś chciał, to 3 miesiące minimum, jednakże też nie wiadomo czy nie zostaną wstrzymane czasowo (jeśli chodzi o genealogię).

Zostaje SzWA, gdzie sukcesywnie mają się pojawiać nowe dokumenty, ale o tym NAC już decyduje.

Sprawa oczywista, ale może dla wielu przyda się.

_________________
Poszukiwani potomkowie:
- Franciszki Cielaszyk, Pelagii Taberskiej oraz Jana Gruszczyńskich od Michaliny Dobrogojskiej;
- Dobrogojskich, którzy zrobili test autosomalny DNA
-----------------------------------------------
Pozdrawiam,
Marek D.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL