Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 18 kwi 2024, 16:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2019, 14:13 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ch/q4gwfe6

Przeczytajcie ten artykuł... Dla mnie szok. PRZESADA, NADWRAŻLIWOŚĆ? Reklama stosuje wszystkie chwyty, by wcisnąć swój towar.
Jeżeli wrzucimy do niszczarki nasze zbiory genealogiczne uratujemy się przed kradzieżą tożsamości!!!
I po co ja tyle lat pracowałam pilnie tworząc drzewo rodzinne :idea: szukając starych fotografii i dokumentów...dzisiaj już wiem, szykowałam to wszystko na własną zgubę :shock:

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2019, 14:35 
Offline

Dołączył(a): 21 lis 2017, 09:12
Posty: 275
Genowefa napisał(a):
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/niszczarka-do-domu-zadbaj-o-bezpieczenstwo-swoich-danych/q4gwfe6

Przeczytajcie ten artykuł... Dla mnie szok. PRZESADA, NADWRAŻLIWOŚĆ? Reklama stosuje wszystkie chwyty, by wcisnąć swój towar.
Jeżeli wrzucimy do niszczarki nasze zbiory genealogiczne uratujemy się przed kradzieżą tożsamości!!!
I po co ja tyle lat pracowałam pilnie tworząc drzewo rodzinne :idea: szukając starych fotografii i dokumentów...dzisiaj już wiem, szykowałam to wszystko na własną zgubę :shock:


Nadwrażliwa reakcja na rzeczy, których w artykule nie ma. W tekście nic nie ma o potrzebie niszczenia zbiorów genealogicznych. Na pewno na pani pradziadka czy na moją prababkę nikt kredytu nie wyłudzi. Idzie o możliwości nadużyć na dane osób żyjących lub potencjalnie żyć mogących. Te wyłudzenia mają miejsce.
Pozdrawiam.

_________________
@margallus
Poszukiwani:
Roch Chudzyński (Chudziński) - Elżbieta Pruska
Casimirus Kotecki - Marianna
Antoni Mokrzycki - Teresa (Pstrokońska ?)
Józef Piotrowski - Magdalena (XVIII/XIX w.)
Bartłomiej Piotrowski - Marianna Chudzyńska (ślub).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2019, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Problem jest taki, ze nie genealodzy sprzataja mieszkania/domy po rodzicach. Totez stare papiery sa po prostu smieciami i cale worki dokumentow dla genealogow leca na smietnik czy do shredera. Rodzina szybko sprzata mieszkanie by jak nawczesniej wystawic na sprzedaz. Pomyslcie ile genealogow jest w Waszych rodzinach. Pewnie Wy sami tak jak i u mnie. Dla reszty sa to stare gazety, smiecie bez zadnej sentymentalnej wartosci typu "to kiedys bylo mojego pradziadka".

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Ostatnio edytowano 23 mar 2019, 19:15 przez Krzysztof Dobrzynski, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2019, 19:02 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Titas napisał(a):

Nadwrażliwa reakcja na rzeczy, których w artykule nie ma. W tekście nic nie ma o potrzebie niszczenia zbiorów genealogicznych. Na pewno na pani pradziadka czy na moją prababkę nikt kredytu nie wyłudzi. Idzie o możliwości nadużyć na dane osób żyjących lub potencjalnie żyć mogących. Te wyłudzenia mają miejsce.
Pozdrawiam.


Wiem, że głównie chodzi o ewentualne wyłudzenia kredytu, ale mnie zadziwił punkt 6 artykułu
Dokumenty pamiątki - część z nas zostawia w domu stary dowód, legitymację bądź inny dokument ze zdjęciem, zawierający wrażliwe dane. Gdy taka pamiątka wpadnie w niepowołane ręce, może to nas bardzo drogo kosztować.
Właśnie takie pamiątki mam ja i pewnie inni również-dzisiaj są te dokumenty jeszcze dosyć "młode", ale zostawione dla rodziny (dzieci), no i też mają te wrażliwe "nośniki" .Jak dotąd nie przyszło mi na myśl wrzucać to do niszczarki.
A jeśli idzie o zbiory genealogiczne to w moim drzewie jest wszystko na mój temat i najbliższych żyjących (tzn.data urodzenia, miejsce) z wyjątkiem peselu więc pozostaje mieć nadzieję, że oszustowi nie będzie się chciało tego drzewa analizować.

A zupełnie serio ...to nie zamierzam się przejmować tymi przestrogami-poruszyłam temat jako ciekawostkę, a rachunki, wyciągi z banku itp. to drę na kawałeczki od zawsze chociaż dawniej jeszcze nie było wyłudzeń :)

Zgadzam się z Krzysiem-rodzina może wyrzucić wszystko na śmietnik ale na to już nie mamy wpływu :(

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL