Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 wrz 2014, 06:43 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
BTK47 napisał(a):
Tylko - jakoś Ahnenblatt mnie już "nie kręci".
Spoglądam na http://www.drzewo-genealogiczne.pl/ - wygląda interesująco!

myślisz że jak nie będziesz nadal robił kopii bezpieczeństwa na drugim nośniku to inny program będzie lepszy? :roll:
Zwalasz winę na program a może być kilka zupełnie innych przyczyn. Ja wiem, że "prawdziwi twardziele backupu nie robią" ale muszą wtedy wklepywać dane od nowa - beztroska kosztuje.

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2014, 11:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
JarekK napisał(a):
.....myślisz że jak nie będziesz nadal robił kopii bezpieczeństwa na drugim nośniku to inny program będzie lepszy? :roll:
Zwalasz winę na program a może być kilka zupełnie innych przyczyn. Ja wiem, że "prawdziwi twardziele backupu nie robią" ale muszą wtedy wklepywać dane od nowa - beztroska kosztuje.


Jarku - ja nie "myślę" ! Ja od dawna wiem czym grozi "niemanie" kopii na zewnętrznym nośniku!!!
I nawet używam takich ! Przechowuję na nich kolekcję moich prawie 70.000 zdjęć i kilku tysięcy skanów innych dokumentów, z których korzystałem przy robieniu innych projektów - rozwiązywaniu ciekawych zagadek historycznych, niekoniecznie genealogicznych...
I jakoś nie znajduję swoich słów mówiących o tym, że jest to wina programu - stwierdziłem zniknięcie danych zgromadzonych w określonym programie, poinformowałem o tym innych forowiczów, i tyle! Zaś jak interpretowane są moje informacje - to już nie jest moim problemem.
Moim zmartwieniem jest teraz "co dalej ? " Ano nic - czeka mnie ponowne "wklepywanie" posiadanych danych - nie wiem tylko jeszcze jakiego użyję programu.
Uprzedzę ewentualne dalsze stwierdzenia : dbam o "higienę" laptopa, korzystam z płatnego antywirusa, na bieżąco dokonuję zalecanych aktualizacji...
Niejednokrotnie też - w innych przypadkach - skutecznie korzystałem z programów do odzyskiwania przypadkowo utraconych danych. Tutaj jednak ta metoda nie okazała się skuteczną.

_________________
Bogusław.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2014, 13:19 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2014, 23:08
Posty: 15
jest nowa wersja programu "Ahnenblatt": 2.83

LETZTE ÄNDERUNGEN:


10/2014 - Version 2.83

- Tafeln im Stil 'große Verwandtschaftstafel' stellen mehr Personen dar
- automatische Korrektur von Datumsfeldern während der Eingabe
- Löschen von doppelten Partnern ist jetzt möglich
- Fehlerkorrektur beim Zusammenführen von Personen
- Optimierung der Ortsverwaltung
- vier neue Personenrahmen
- ein neuer Tafelhintergrund
- Korrektur diverser weiterer Fehler

...Andreas


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2014, 01:51 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2014, 23:08
Posty: 15
jest nowa wersja programu "Ahnenblatt": 2.84 :)

12/2014 - Version 2.84

· diverse Funktionen beschleunigt (z.B. Öffnen/Speichern von Dateien)
· fehlen Begriffe in einer Sprache, werden englische Begriffe verwendet
· Korrektur diverser kleinerer Fehler

...Andreas


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2014, 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
awilde napisał(a):
jest nowa wersja programu "Ahnenblatt": 2.84 :)
...Andreas
sprawdzałeś może, czy nadpisuje się bez problemów?

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2014, 00:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Do 22 grudnia można kupić sporo z programów PL-SOFT:
https://www.kuplicencje.pl/pl/c/Genealogia/18
(m.in. Drzewo Genealogiczne) za połowę ceny.

Zakup bezpośredni na stronie jak powyżej.
PL-SOFT napisał(a):
z promocji mogą skorzystać także Twoi znajomi. Wystarczy, że prześlesz im tego maila.
Jeżeli ktoś z moich znajomych tutaj :wink: byłby zainteresowany wspomniany e-mail mogę podesłać na PW.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2017, 10:07 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2011, 15:43
Posty: 144
Z okazji Nowego Roku PL-SOFT proponuje zakup wersji mobilnej (portable) programu Drzewo genealogiczne ze zniżką 70%.

Oferta ważna tylko do 08.01.2017 roku.

Aby zrealizować 70% zniżkę, należy dokonać zakupu licencji programu w ich sklepie internetowym pod adresem:
http://www.kuplicencje.pl/pl/p/Drzewo-g ... obilna/172
przy wykorzystaniu kuponu rabatowego: NOWYROK2017

Więcej informacji oraz procedura instalacji programu Drzewo genealogiczne w wersji mobilnej i importu danych z wersji stacjonarnej do mobilnej została opisana na stronie:

http://www.drzewo-genealogiczne.pl/drze ... bilna.html

cena po zastosowaniu kuponu rabatowego 81 zł.
Uwaga!!!Oferta skierowana tylko do Klientów firmy PL-SOFT

_________________
pozdrawiam
Waldemar


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2017, 15:00 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2011, 15:43
Posty: 144
W ofercie firmy PL-Soft pojawił się nowy program do tworzenia graficznej prezentacji drzewa genealogicznego swojej rodziny o nazwie "Drzewo Rodziny" z gotowymi szablonami.
http://www.drzeworodziny.pl/
Cena dla klientów firmy PL-SOFT 40,0 zł
https://www.kuplicencje.pl/pl/c/Drzewo-rodziny/62

_________________
pozdrawiam
Waldemar


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2017, 16:04 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Przetestowałam i mam uwagę. Nazwiska rodowe kobiet się nie przenoszą z DG -moim zdaniem pojawienie się w "drzewie" tylko nazwiska "z męża" jest co najmniej niefortunne. Na drzewie można umieścić tylko 8 osób, ale może to tylko w wersji DEMO, bo gdyby tak miało być po zakupie licencji to cały program jest nietrafiony; rodziny są bardzo liczne w przeszłości. Grafika średnia...ale to już rzecz gustu.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2017, 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Również otrzymałam ofertę i mam zamiar zakupić "Drzewo Rodziny". Myślę, że będzie wszystko dobrze, ponieważ wszystkie wersje "Demo" są ograniczone czy jak kto woli okrojone.
Mam nadzieję, że będę mogła graficznie robić małe drzewka rodziny. Spróbuję, może będzie dobrze.

Co do poprzedniej wiadomości Waldemara dot. drzewa mobilnego, korzystam z tego programu od czasu powstania, to już chyba będzie rok - a może dłużej.
Mam pendriva, który ma dwie końcówki (nie wiem jak się fachowo nazywa) - jedna do komputera, druga do telefonu (podłączona w miejscu do ładowarki).
Jestem bardzo zadowolona. Bez jednej poprawki przeniosłam 8 tyś. rekordów i zdjęcia.
W każdej chwili wszystko można skopiować z pendriva do komputera i odwrotnie.
Tworzy raporty, wykresy liniowe tak jak stare DG.
Świetna sprawa dla osób, które chcą mieć całą rodzinę "przy sobie" w każdej potrzebie.
Polecam.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2017, 06:45 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2010, 11:08
Posty: 15
Genowefa napisał(a):
Przetestowałam i mam uwagę. Nazwiska rodowe kobiet się nie przenoszą z DG -moim zdaniem pojawienie się w "drzewie" tylko nazwiska "z męża" jest co najmniej niefortunne. Na drzewie można umieścić tylko 8 osób, ale może to tylko w wersji DEMO, bo gdyby tak miało być po zakupie licencji to cały program jest nietrafiony; rodziny są bardzo liczne w przeszłości. Grafika średnia...ale to już rzecz gustu.



Pozwolę sobie na sprostowanie.
Nazwiska rodowe mogą być widoczne. W tym celu należy kliknąć na ikonkę przekreślonego oka, która znajduje się na belce pod menu. Tam można sobie wybrać co która linia opisu ma zawierać. Oprócz tej ikonki tam są jeszcze inne ikony, które pozwalają na dokładanie do każdego widoku z kreatora dodatkowych osób, linii/strzałek, tekstu, obrazów, koloru tła i narożników.
Poza tym grafika jak grafika, ale można także to zmienić. Można zmienić tło a nawet na tło z własnego pliku graficznego.
W widoku drzewa przodków mamy na dzień dzisiejszy 7 pokoleń ale ma być podobno więcej.
Gorzej jest z widokiem drzewa potomków. Bo do tego widoku ta raczej trzeba osoby dokładać ręcznie wybierając je pojedynczo lub grupowo z bazy programu DGII. W małym drzewku to nie problem, jednak gdybyśmy chcieli zrobić drzewo potomków z bardzo dużą ilością osób, wtedy to już będzie kłopotliwe.
Generalnie jest bardzo dużo opcji zmiany wyglądu takiego widoku do wydruku.

Ryszard

_________________
Ryszard Piaseczny.

Poszukuję aktu urodzenia z roku 1836-1838 Wojciecha Jakubowskiego syna Józefa i Krystyny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 kwi 2017, 13:37 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Mam pytanie do korzystających z programu DG. Drzewo, które generuje się dla wybranej osoby można wydrukować. A jeśli nie chcę drukować tylko skopiować to drzewo np do Worda, albo zapisać w formie obrazu jpg ? Nie mówię tu o zrzucie z ekranu, bo po takiej "operacji" jest ono prawie nieczytelne a poza tym nie zawsze mieści się w całości na ekranie...
Potrzebuję do książki drzewka w takim układzie jak w DG. Chętnie tez zrezygnowałabym z kolorów-słowem, głównie chodzi mi o to by nie "rysować" rameczek" i przepisywać do nich treści, bo to żmudne, a tutaj mam gotowe za jednym kliknięciem.
Czy macie na to "sposób"?

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 kwi 2017, 18:53 
Offline

Dołączył(a): 09 lut 2007, 19:27
Posty: 104
Lokalizacja: Poznań
Genowefa napisał(a):
Czy macie na to "sposób"?


Nie znam sposobu na zapisanie drzewa w Wordzie, ale jego obraz jpeg (w kolorze) otrzymasz robiąc jak niżej.
Edytuj w DG wybrane (wcześniej zapisane drzewo), następnie kliknij w jego obrębie prawym przyciskiem myszki. Otworzy się lista opcji z której wybierasz: Drukuj drzewo…
Po otwarciu okna Wydruk drzewa masz do wyboru opcje ustawień :
- drukuj jako: PDF, JPEG, PNG, lub HMTL
- rozmiar strony: od A4 do A1
- skala wydruku: w %
- druk z tłem lub bez
- możliwość wstawienia własnego pliku graficznego.

Po wybraniu potrzebnych ustawień wybierasz folder w którym plik ma zostać zapisany i klikasz Generuj wydruk.
Tak zapisany obraz JPEG możesz „dopracować” do swoich potrzeb w dowolnym programie graficznym.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 kwi 2017, 19:44 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Pawle, serdecznie dziękuję. Efekt zadowalający. :D
Mniejsze drzewka mieszczą się na stronie A4, większe -wiadomo, że nie, ale "'polecam drukarce" zapisać na 1 stronie zamiast np.na 3 i jest dobrze, bo mogę sobie ten obraz jpg "ogarnąć wzrokiem" w całości, a chcąc widzieć wyraźniej powiększam i dużo łatwiej się odczytuje niż w samym programie, gdzie trzeba przesuwać wte i wewte a nie widzisz całości.
No i najważniejsze, że te obrazy mogę wstawiać do Worda.

Pozdrawiam

PS. Czy można jakoś ustawić, aby nie ukazywały się te żałobne wstążki w prawym rogu ramki?

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2017, 18:54 
Offline

Dołączył(a): 09 lut 2007, 19:27
Posty: 104
Lokalizacja: Poznań
Genowefa napisał(a):
Czy można jakoś ustawić, aby nie ukazywały się te żałobne wstążki w prawym rogu ramki?


Z tymi żałobnymi wstążkami to „grubsza” sprawa. Automatycznie pojawiają się na wydrukach drzew przy osobach które w na karcie danych osoby zaznaczone mają opcję Zmarł/-a/. I nie ma możliwości ich usunięcia.
Jednak z jakiej wersji programu DG korzystasz? W starszych wersjach DG były takie właśnie wstążki. W najnowszej wersji (3.5.0.0) wstążki zastąpione zostały krzyżykami. Znacznie delikatniejszymi i mniej rzucającymi się w oczy. Zupełnie nie psują ogólnego wrażenia, symbolizują tylko, że dana osoba nie żyje.
Wstążki też mnie trochę raziły, krzyżyki już nie.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2017, 19:02 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Korzystam ze starszej wersji -tak chcę, przynajmniej na razie, zostawić. Trudno-wstążki przeboleję...lub, jak znajdę w sobie cierpliwość :lol: , usunę programem graficznym.

Dziękuję za porady.
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2018, 19:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Dzisiaj do północy 25% rabatu na 'Drzewo Genealogiczne' i nie tylko - też pozostałe programy, przedłużenia subskrypcji PL-SOFT:
https://www.kuplicencje.pl/
po użyciu kuponu: CYBER18

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2018, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Oferta świąteczna w PL-SOFT.
Co prawda 'pakietowa', jednak nową licencję programu DG można w niej kupić nie za 170 a za 100 złotych + gratis:
https://www.kuplicencje.pl/pl/c/Oferta-swiateczna/69

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2019, 00:47 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2008, 10:21
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie !
Pracuję w programie DG II wersja najnowsza 3.16.0.0
Mam dwa pytania – proszę o pomoc.
1. W karcie formularza osoby zmarłej występuje symbol krzyżyka natomiast
na widoku drzewa mam kokardkę w narożniku ramki danej osoby. Czy coś nie za znaczyłam
w ustawieniach widoku drzewa aby ten krzyżyk wystąpił w ramce?
2. Widok drzewa przodków i potomków obrazuje np. dla Jana Kowalskiego, u mnie jego ramka
zakreślona na czerwono. Jak zaznaczyć wyróżnienie taką „ fikuśną” czerwoną strzałką ?
Proszę o pomoc i bardzo dziękuję.

_________________
______________________________________
Serdecznie pozdrawiam małgośka _Klewen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2021, 15:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
PLSOFT - autorzy programu genealogicznego DGII

Rozpoczynamy "BLACK WEEK-end" - rabat 20% - na wszystkie nasze licencje (nowe i aktualizacje) tylko do niedzieli 28 listopada.

Jak kupić:

1. Wejdź na stronę: www.plsoft.pl,
2. Dodaj produkt do koszyka
3. Przy składaniu zamówienia użyj kuponu: BLACK21

Rabat na WSZYSTKO! Tylko do niedzieli! Zapraszamy!

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2021, 16:57 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2020, 21:19
Posty: 65
DankaW napisał(a):
PLSOFT - autorzy programu genealogicznego DGII

Rozpoczynamy "BLACK WEEK-end" - rabat 20% - na wszystkie nasze licencje (nowe i aktualizacje) tylko do niedzieli 28 listopada.

Jak kupić:

1. Wejdź na stronę: http://www.plsoft.pl,
2. Dodaj produkt do koszyka
3. Przy składaniu zamówienia użyj kuponu: BLACK21

Rabat na WSZYSTKO! Tylko do niedzieli! Zapraszamy!


O super, w końcu się zmotywuję do zakupu :)

Czy ktoś z Was użytkuje ten program w wersji przenośnej na USB?

Pozdrawiam
Hubert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2021, 17:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
HubertK napisał(a):
DankaW napisał(a):
PLSOFT - autorzy programu genealogicznego DGII

Rozpoczynamy "BLACK WEEK-end" - rabat 20% - na wszystkie nasze licencje (nowe i aktualizacje) tylko do niedzieli 28 listopada.

Jak kupić:

1. Wejdź na stronę: http://www.plsoft.pl,
2. Dodaj produkt do koszyka
3. Przy składaniu zamówienia użyj kuponu: BLACK21

Rabat na WSZYSTKO! Tylko do niedzieli! Zapraszamy!


O super, w końcu się zmotywuję do zakupu :)

Czy ktoś z Was użytkuje ten program w wersji przenośnej na USB?

Pozdrawiam
Hubert

Tak, z wersji mobilnej korzystam od czasu jak została napisana.
Wcześniej (około 20. lat) korzystałam z wersji stacjonarnej.

W obu przypadkach trzeba pamiętać tylko o właściwej konfiguracji.
Kopię z wersji mobilnej można zapisać na dysku komputera.

Aktualizacja co roku nie jest obowiązkowa.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2021, 21:43 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Ja również korzystam z program w wersji mobilnej. Już chyba od kilku lat tak jak pisała Danka od powstania. Bardzo wygodna wersja-w pełni mobilna.

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL