Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 cze 2024, 21:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warto wracać
PostNapisane: 19 wrz 2010, 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5182
Natchnieni wczorajszym Dniem Genealoga, dziś zafundowaliśmy sobie wycieczkę śladem moich przodków.
1. Dobrzyca – tam urodził się mój Tata
2. Kowalew – Baranów Garsztki do pra pra pradziadków
3. Lenartowice – parafia w której pierwsi Garsztkowie byli chrzczeni, brali śluby i byli odprowadzani na miejsce wiecznego spoczynku.
4. Zawidowice – to w tej miejscowości około 1680 r. pojawia się pierwszy Garsztka.
Są już godziny południowe, więc nasze żołądki zaczęły wysyłać sygnały, że nadeszła pora posiłku. Postanowiliśmy wstąpić na obiad do zajazdu Stara Stajnia w tej miejscowości.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie nasze zdziwienie po wejściu do wnętrza lokalu.
Pierwsza myśl – wesele – już jesteśmy po obiedzie.
Stoły przygotowane jak na przyjęcie itd. Pytamy, czy możemy cos zjeść – ależ oczywiście, więc siadamy przy wskazanym stoliku.
Rozglądamy się dyskretnie, i ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, dochodzimy do wniosku, że za chwilę odbędzie się tutaj Zjazd Rodzinny Ławińskich.
I rzeczywiście, po chwili zaczęli pojawiać się pierwsi goście.
Wcześniej za zgodą właścicieli lokalu, zdążyliśmy zrobić kilka fotek, czym dzielimy się poniżej.
Przez jakiś czas, byliśmy biernymi uczestnikami tego rodzinnego spotkania.
Wychodząc z lokalu, zatrzymaliśmy się przy będącym tam komputerze, i na pożegnanie zostawiliśmy otwartą stronę WTG Gniazdo.
5. Grodzisko n/Prosną – parafia do której od połowy XVIII w należą Zawidowice, a i miejscowość, w której urodziła się moja prababcia i tutaj brała ślub z pradziadkiem.
6. Broniszewice - cmentarz
7. Żegocin - cmentarz
8. Wieczyn – cmentarz
Cudowna niedziela, pełna kolejnych odkryć pomimo wielu wcześniejszych wizyt w tych miejscowościach.
Warto wracać.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prawie Szreniawa :?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2010, 00:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2666
Lokalizacja: Poznan
Danusia i Bogdan - po fotkach widac, ze wyjazd sie udal, zazdroszcze wam takich wypadow.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2010, 09:13 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Danusiu, zazdroszczę Ci trochę. Ja już dawno nie miałem czasu zrobić takiego wypadu. Dzieci wolą spacery i place zabaw, albo ewentualnie do zoologu. Chociaż mój synek ostatnio odiwedza z dziadkiem wszystkie okoliczne pałace i muzea. Ostatnio byli w Uzarzewie, gdzie jest "muzeum wypchanych zwierzątek" ;)

Cytuj:
Wychodząc z lokalu, zatrzymaliśmy się przy będącym tam komputerze, i na pożegnanie zostawiliśmy otwartą stronę WTG Gniazdo.


Nie ma jak reklama! A najlepsza taka umieszczona we właściwym miejscu. Mieliście dobry pomysł!

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL