Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO
http://wtg-gniazdo.org/forum/

Akty uroodzenia i akt małżeństwa - prośba o tłumaczenie
http://wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=20473
Strona 1 z 1

Autor:  Simon_Templar [ 07 mar 2020, 22:52 ]
Tytuł:  Akty uroodzenia i akt małżeństwa - prośba o tłumaczenie

Drodzy Państwo,
proszę o przetłumaczenie poniższych aktów chrztu i aktu małżeństwa. Napisano je w języku rosyjskim, którego nie znam. Każdy szczegół jest dla mnie istotny, bo zaczynam swoją przygodę z genealogią. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

1. Akt urodzenia Andrzeja Zielińskiego z Miechowa.
Obrazek

2. Akt urodzenia Gertrudy Tabaka z Gołczy.
Obrazek

3. Akt ślubu Andrzeja Zielińskiego i Gertrudy Tabaki.
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie!

Autor:  Ryszard Makowski [ 15 mar 2020, 17:49 ]
Tytuł:  Re: Akty uroodzenia i akt małżeństwa - prośba o tłumaczenie

Nr 382.

Działo się w mieście Miechów 17 / 29 listopada 1883 r. o godz. 4 po południu. Stawiła się Zofia Sitko akuszerka lat 53 w Miechowie zamieszkała w obecności Ignacego Zdechlik? lat 70 i Józefa Łazarz lat 47, obu robotników w Miechowie zamieszkałych i okazała Nam dziecię płci męskiej oświadczając, że urodziło się ono w Miechowie 13 / 25 listopada b.r. o godz. 10 wieczorem z Magdaleny Zielińskiej robotnicy lat 43. Dziecięciu temu na Chrzcie Św. odprawionym w dniu dzisiejszym przez księdza Klemensa Chołocińskiego , miejscowego wikariusza nadano imię Andrzej a chrzestnymi byli: Piotr Zdechlik? i Wiktoria Zdechlik? Akt niniejszy stawającej i świadkom niepiśmiennym został przeczytany i przez Nas podpisany.

Ks. Kwiatkowski68. Rzeżuśnia

Działo się we wsi Gołcza 26 października / 7 listopada 1884 r. o godz. 11 rano. Stawił się osobiście Antoni Tabaka lat 33 rolnik z Rzeżuśni w obecności Marcina Gajosa lat 50 i Jakuba Paszeja? lat 52, rolników z Rzeżuśni i okazał Nam dziecię płci żeńskiej oświadczając, że urodziło się ono w Rzeżuśni dzisiaj o godz. 3 po południu z jego ślubnej małżonki Marianny Szlezakówny? lat 36 mającej. Dziecięciu temu na Chrzcie Św. odprawionym w dniu dzisiejszym przez ks. Jana Nowackiego nadano imię Gertruda a chrzestnymi byli: Jan Świnka? i Anna Nogowa? Akt niniejszy stawającemu i świadkom niepiśmiennym został przeczytany i przez Nas podpisany.

Ks. Jan Nowacki Prob. Parafii Gołcza27. Rzeżuśnia

Działo się we wsi Gołcza 13 / 26 listopada 1907 r. o godz. 10 rano. Oświadczamy, że w obecności świadków: Wojciecha Kowalskiego, lat 35 i Aleksego Szmalca lat 45, rolników zamieszkałych we wsi Rzeżuśnia zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Andrzejem Zielińskim, kawalerem lat 24 urodzonym i zamieszkałym w mieście Miechów, murarzem, synem Magdaleny Zielińskiej i Gertrudą Tabaka, panną lat 23 urodzoną i zamieszkałą we wsi Rzeżuśnia przy rodzicach, córką Antoniego i Marianny z domu Ślęzak małżonków Tabaków włościan, rolników. Ślub ten poprzedziły trzykrotne zapowiedzi ogłoszone w tutejszym gołczańskim i miechowskim kościołach parafialnych a mianowicie: 7 / 20 października, 14 / 27 października i 21 października / 3 listopada b.r. Nowożeńcy oświadczyli, że umowy przedślubnej między sobą nie zawarli. Religijną ceremonię ślubną odprawił ks. Józef Later administrator parafii Gołcza. Akt niniejszy nowożeńcom i obecnym przy nim świadkom został przeczytany i z powodu ich niepiśmienności przez nas tylko podpisany.

Ks. Józef Later

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/