Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 13:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Akt urodzenia
PostNapisane: 14 gru 2017, 09:38 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2016, 12:56
Posty: 489
Witam
Proszę o pomoc w przetłumaczeniu aktu urodzenie z języka rosyjskiego (link poniżej)
https://www.myheritage.pl/FP/fullSizePh ... side=front
Pozdrawiam
Piotr z Poznania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2017, 18:37 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
Nr 10

Działo się we wsi Surhów 30 stycznia 1898 roku o godz. 2 po południu. Stawił się Stanisław Smyl włościanin, wyrobnik w Bończy zamieszkały lat 40 w obecności Laurentego Zająca lat 25 i Jana Stasiuka lat 29 włościan, wyrobników w Bończy zamieszkałych i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając, że urodziło się ono w Bończy dnia wczorajszego o godz. 4 rano z jego ślubnej małżonki Marianny z domu Kowalczyk lat 30. Dziecięciu temu na chrzcie świętym odprawionym przez nas w dniu dzisiejszym nadano imię Franciszek a chrzestnymi jego byli: wyżej wspomniany Laurenty Zając i Marianna Bielak. Akt niniejszy stawającemu i świadkom został przeczytany a z powodu ich niepiśmienności przez nas tylko podpisany. Proboszcz utrzymujący akta stanu cywilnego. (-)

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2017, 20:53 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2016, 12:56
Posty: 489
Ryszard bardzo Tobie dziękuję.
Przy okazji zapytam o to nazwisko "Smyl". W spisie akt z którego mam ten skan, też przetłumaczono z pisowni rosyjskiej na "Smyl".
Ja mam akt zgonu z 1970 roku Franciszka Smyk ur. 29.01.1898 r. w Bończy z ojca Stanisława i matki Marianny. Mam również akt małżeństwa z 1896 r, Stanisława Smyk i Marianny Kowal.
Więc akt urodzenia który tłumaczyłeś, dotyczy w 99,9999.....% Franciszka Smyk. Czy możesz jeszcze raz zobaczyć na tą literkę czy to "l", czy "k" ? Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr z Poznania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2017, 21:18 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
pmis napisał(a):
Czy możesz jeszcze raz zobaczyć na tą literkę czy to "l", czy "k" ? Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Piotr z Poznania

Z początku roapatrywałem czy to jest "Smyl" czy "Smyk", jednak w nazwie karty w przeglądarce jest napisane "Smyl F - Kopia" dlatego ostatecznie napisałem właśnie "Smyl". Poza tym sprawdzałem w Genetece i w parafii Surhów występują oba nazwiska ale zdaje się ten akt nie jest jeszcze zindeksowany. Przyglądając się teraz tej literce coraz bardziej skłaniam się do tego, że jest to jednak "k".

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2017, 21:32 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2016, 12:56
Posty: 489
Super, jeszcze raz dziękuję
Piotr z Poznania


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL