Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 15:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 cze 2017, 15:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 306
Lokalizacja: Poznań
Witam
Serdeczna prośba o przetłumaczenie aktu ślubu nr 22 Aleksandra Bednarskiego z Bronisławą Radziszewską

http://szukajwarchiwach.pl/88/640/0/-/1 ... jYwxiSmjjw

oraz zgonu nr 62 Jacentego Bednarczuka

http://www.szukajwarchiwach.pl/88/673/0 ... HAEB_6prSQ

Z góry bardzo dziękuję

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 cze 2017, 14:30 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Akt 22 Nieledew (na marginesie Bednarski Stanisław Radziszewska Bronisława)
Nie jestem pewna zawodu 1 świadka i nie mogę odczytać statusu młodej.

Działo się w Trzeszczanach 17/29 października 1893r. o godzinie piątej po południu. Oświadczamy, że w obecności świadków Aleksandra Piwkowskiego lat 58 szynkarza? w Trzeszczanach zamieszkałego i Antoniego Ziembickiego służącego w Łuszczowie zamieszkałego lat 20 został zawarty w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między ALEKSANDREM BEDNARSKIM lat 30, kawalerem, pisarzem, urodzonym w Poturzynie parafii Oszczów, zamieszkałym w Nieledwi, synem Jana i Karoliny zd. Podgórska i BRONISŁAWĄ RADZISZEWSKĄ lat 32, panną […] , urodzoną w Zimnie parafii Łaszczów , zamieszkałą w Nieledwi, córką zmarłego Antoniego i żyjącej Marianny zd. Molickiej.
Związek ten poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w parafialnym kościele w Trzeszczanach w dniach 3/15, 10/22 i 17/29 października br. o godzinie dwunastej. Nowozaślubieni oznajmili, że umowy przedślubnej między sobą nie zawarli. Religijny obrzęd małżeński dopełniony został przez niżej podpisanego . Akt niniejszy stawającym świadkom i nowozaślubionym przeczytany, przez Nas tylko podpisany.
/-/ksiądz W. K…… utrzymujący akta stanu cywilnego

Akt 62
Działo się w mieście Hrubieszowie 23 kwietnia 1894r. o godzinie dziesiątej rano. Stawili się Dymitr s. Konstantego Marcych lat 53 i Józefat s.Jacentego Borys lat 36,
obaj chłopi mieszkńcy wsi Wolica i oznajmili, że we wsi Wolica 21 kwietnia br. o godzinie ósmej wieczorem zmarł chłop rolnik wsi Wolica Jacenty s.Romana Bednarczuk, lat 66,
syn Romana i Tatiany zd. Nowosad małżonków Bednarczuk; zostawił wdowę żonę Marcjannę Sewerynę c. Franciszka zd. Badurską.
Akt niniejszy po naocznym przekonaniu się o zgonie Jacentego s. Romana Bednarczuka stawającym świadkom przeczytany i z powodu ich niepiśmienności przez Nas tylko podpisany.
/-/ ksiądz Stefan Seminowicz? Proboszcz hrubieszowskiej prawosławnej parafii utrzymujący akta stanu cywilnego.

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2017, 09:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 306
Lokalizacja: Poznań
Bardzo dziękuję

czy można mieć jeszcze taką prośbę (akt ur.)

http://szukajwarchiwach.pl/88/673/0/-/7 ... EYlfcG00kA

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2017, 16:02 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
Roksi napisał(a):
Akt 22 Nieledew (na marginesie Bednarski Stanisław Radziszewska Bronisława)
Nie jestem pewna zawodu 1 świadka i nie mogę odczytać statusu młodej.
Jeżeli chodzi o pannę młodą to wydaje mi się, że jest tam napisane шафаркою, czyli szafarka inaczej ochmistrzyni, lecz nie znalazłem tego w żadnym słowniku więc proszę to traktować jako przypuszczenie.
http://sjp.pl/szafarka

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL