Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 lut 2018, 17:08 
Offline

Dołączył(a): 09 lut 2007, 19:27
Posty: 104
Lokalizacja: Poznań
Nie znam języka niemieckiego i dlatego bardzo proszę o weryfikację i wskazanie ewentualnych błędów w moim tłumaczeniu podstawowych danych poniższego aktu ślubu:

http://szukajwarchiwach.pl/53/1917/0/3/ ... w4q8LfIBNA

Moje tłumaczenie:

Ślub zawarty w Obrzycku 21 lutego 1906 r.
Pan młody - cieśla Robert Ernest Timm, wyznania ewangelickiego, urodzony 26 marca 1880 r. w Zielonejgórze, zamieszkały w Zielonejgórze, syn Wilhelma Timm i Emilii z d. Stapf zamieszkałych w Zielonejgórze.
Panna młoda – Jadwiga Przewożny, wyznania ewangelickiego, urodzona 22 września 1881 r. w Pniewach, zamieszkała w Zielonejgórze, córka Ignacego Przewoźnego i Katarzyny z d. Doczekała zamieszkałych w Pniewach.
Świadkowie: Oswald Timm, lat 37 i Gustaw Schulz, lat 44 oboje zamieszkali w Zielonejgórze.

Prosiłbym również o przetłumaczenie zawodów Wilhelma Timm (ojca pana młodego) oraz obydwóch świadków. Z tym nie mogę sobie poradzić.
Z góry dziękuję.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2018, 19:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Poprawki i uzupełnienia:

Ślub zawarty w Obrzycku 24 lutego 1906 r.
Pan młody - cieśla Robert Ernest Timm, wyznania ewangelickiego, urodzony 26 marca 1880 r. w Zielonejgórze, zamieszkały w Zielonejgórze, syn w Zielonejgórze zmarłego majstra ciesielskiego Wilhelma Timm i Emilii z d. Stapf zamieszkałej w Zielonejgórze.
Panna młoda – robotnica Jadwiga Przewożny, wyznania ewangelickiego, urodzona 22 września 1881 r. w Pniewach, zamieszkała w Zielonejgórze, córka robotnika Ignacego Przewoźnego i Katarzyny z d. Doczekała oboje zmarli i ostatnio zamieszkali w Pniewach.
Świadkowie: majster ciesielski Oswald Timm, lat 37 i fabrykant cygar Gustaw Schulz, lat 44 obaj zamieszkali w Zielonejgórze.

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2018, 16:04 
Offline

Dołączył(a): 09 lut 2007, 19:27
Posty: 104
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję bardzo. I za poprawki błędów które zrobiłem i za uzupełnienia które pominąłem.
Jednak odręczne pismo niemieckie to dla mnie problem.
Serdeczności

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL