Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 kwi 2024, 14:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 sty 2017, 23:55 
Offline

Dołączył(a): 06 sie 2009, 18:26
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Bardzo proszę o przetłumaczenie poz. 35 , zapisanej w ks. urodzeń Pobiedziska z 1804 r.

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... ZH-7?i=247
trochę gubię się w tych datach : urodz 1802 ? , chrzest 1803 ?, wpis 1804 ? , ale dlaczego tak późno .

Pozdrawiam Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2017, 06:35 
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2014, 00:45
Posty: 43
Witaj
Jeżeli masz dostęp do wcześniejszych metryk, sprawdź kiedy chrzcił, proboszcz, a kiedy ksiądz Szulc, który prawdopodobnie na stałe przebywał w gnieźnieńskim klasztorze Joannitów, czyli Bożogrobców.

Na karcie z roku 1804; po zapisach z czerwca, przed zapisami z lipca znajdują się dwa zapisy dotyczące roku 1803. Zapis drugi:
Nr 35, Pobiedziska. W kolejności 17. dziecko płci męskiej z prawego łoża

- Roku tego samego. 1803, dnia 27 miesiąca grudnia. Ja, Daniel Szulc, Kanonik Regularny Najświętszego Grobu, pomocniczy (manualis = podręczny) wikariusz pobiedziskoski, dopełniłem ceremonii chrztu Ludwika, urodzonego dnia 27 sierpnia 1802 i z wody święconej ochrzczonego przeze mnie, jak wyżej. Rodzice: zacnie urodzeni Michał i Marianna z Mroczkowskich Bratkowscy, małżonkowie legalni. Rodzicami chrzestnymi byli: sławetni Marcin Piekarzewicz i Marianna Radlińska, panna. Przy ceremonii asystowali: sławetni Łukasz Szubert z Agnieszką Bulczyńską, wszyscy z miasta Pobiedziska.

Pozdrawiam. Allan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2017, 18:29 
Offline

Dołączył(a): 06 sie 2009, 18:26
Posty: 110
Lokalizacja: Poznań
Bardzo dziękuję za przetłumaczenie, teraz to już rozumiem ten zapis . Przypuszczam, że może był potrzebny akt urodz. Ludwika w związku ze zmianą miejsca zamieszkania, gdyż nie znalazłam tu już innych dzieci, a Ludwik miał jeszcze siostrę Nepomucenę ur. ok. 1804 r .
Pozdrawiam Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL