Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 11:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sty 2015, 09:41 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Mam nietypowe pytanie. Nie związane z genealogią, a z najbliższą historią.

Od końca lat siedemdziesiątych do 1981, we wsi Utrata (gm Nowe Miasto nad Wartą), mieszkał podobno Ludwik Ciesielski-Stoliński. Wyjechał z Polski 11.11.1981 roku. Do wyjazdu prowadził podobno dużą fermę świń w Utracie.

Czy jest ktoś, kto mógłby pomóc w dokładnym określeniu miejsca gdzie znajdowała się ta ferma? Może zachowały się jakieś ślady po tej fermie? Podobno znajdował się tam duży dom z czerwonej cegły otoczony wysokim murem.

Na wstępie napisałem, że pytanie nietypowe. Bywałem w tym okresie często w Chociczy (Utrata znajduje się po drugiej stronie linii kolejowej). Jeśli Ciesielski prowadził dużą farmę to musiał bywać u mojego wuja, który był kierownikiem zakładu produkcji paszy w Chociczy. Nietypowe gdyż dotyczy okresu niedawnego, a jednocześnie związane jest z II wojną światową.

Pytanie związane z II wojną światową gdyż Ludwik Ciesiesielski-Stoliński to naprawdę Ludwik Kalkstein, osoba która wydała gen. Stefana Roweckiego.

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL