Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 00:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak zacząc ?
PostNapisane: 06 maja 2019, 21:39 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2017, 19:39
Posty: 32
Witam wszystkich :)
poszukuję przodków z parafii Psary , ponieważ dopiero zaczynam swoja przygodę z genealogią chciałabym prosić o paradę czy dobrze sobie to wszystko zaplanowałam .Mianowicie najstarszą osobę którą mam udokumentowaną to mój dziadek Zygmunt Ratajczyk ur 1909 we wsi Dąbrowa .Nie mam jego pełnego aktu urodzenia wiec znam tylko imiona (Andrzej Stanisława Ratajczyk) jego rodziców ale bez szczegółów . Chcę zwrócić się o skan tego aktu do AP w Koninie bo ustaliłam że tam powinien być i w ten sposób dowiem się ile lat mieli wtedy jego rodzice , może skąd pochodzili (czytałam na tut. forum wątek dotyczący tłumaczenia akt rodziny Marczyńskich ze Słomowa Kościelnego i wydaje się że ówczesny proboszcz tej parafii notował w aktach szczegółowe informacje.) Myślę że to jedyny sposób dotarcia do Andrzeja Ratajczyka przeszukiwałam rożne tematyczne wyszukiwarki i niestety nie znalazłam nic do mogłabym dopasować . W każdym razie będę wdzięczna za każą radę .
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam :)
I jeszcze jedno widziałam na stronie AP cennik za uzyskanie skanu aktu przestraszyłam się troszkę bo jest naliczane według czasu szukania czy może być tak że odnalezienie takiego aktu może trwać kilka godzin i wtedy cena za niego będzie bardzo duża ? czy jestem o tym uprzedzana i wtedy podejmuję decyzję ? bardzo proszę o przybliżenie mi tego tematu :)

_________________
pozdrawiam Renata
Poszukuję rodziny Ratajczyk,Szymanowski, Włodarczyk ,Kicińska lub Kicijska parafia Psary,Boleszczyn,Brudzew wsie Dąbrowa ,Smulsko, Młyniska,Marulew.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2019, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
Księga z 1909 r. znajduje się w AP w Koninie. Jeśli podasz Imię, nazwisko i rok to nie powinno im to zająć więcej niż 15 minut.
Może na cmentarzu w Psarach znajduje się grób rodziców Zygmunta?

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2019, 22:19 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2017, 19:39
Posty: 32
D-100 napisał(a):
Może na cmentarzu w Psarach znajduje się grób rodziców Zygmunta?

Jeszcze kilka lat temu znajdował się pamiętam z z czasów dzieciństwa spędzałam tam każde wakacje , muszę wybrać się na cmentarz w Psarach pamiętam ze było tam więcej starych grobów rodzinnych.Ze skanu aktu liczę na więcej wiadomości o rodzicach Zygmunta. dziękuję za odpowiedź :)

_________________
pozdrawiam Renata
Poszukuję rodziny Ratajczyk,Szymanowski, Włodarczyk ,Kicińska lub Kicijska parafia Psary,Boleszczyn,Brudzew wsie Dąbrowa ,Smulsko, Młyniska,Marulew.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2019, 20:33 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2017, 19:39
Posty: 32
Witam ponownie i znowu proszę o pomoc . Znalazłam w wyszukiwarce geneteka wpis o akcie ślubu Antoniego Kicińskiego z Marianną Pawlak z 1876 r ze wsi Smulsko powiat Boleszczyn jest tam odnośnik do skanu tego dokumentu. przy wpisie jest nr aktu 8 ale na skanie pod tym aktem nr 8 są informacje o Tomaszu Marchwickim , prosze o sprawdzenie czy dobrze wybrałam skan z aktem nr 8 .
link do wyników wyszukiwarki :
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

link do skanu z aktem nr 8:
https://szukajwarchiwach.pl/54/729/0/6. ... YBA3GioEiA

_________________
pozdrawiam Renata
Poszukuję rodziny Ratajczyk,Szymanowski, Włodarczyk ,Kicińska lub Kicijska parafia Psary,Boleszczyn,Brudzew wsie Dąbrowa ,Smulsko, Młyniska,Marulew.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2019, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2016, 15:46
Posty: 185
Renato
Skany są w układzie urodzenia, małżeństwa, zgony
Ty wybrałaś skan nr 8 ale urodzeń
Tutaj właściwy skan
https://szukajwarchiwach.pl/54/729/0/6. ... Jcn80fU6RA

pozdrawiam
Aleksandra


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2019, 22:36 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2017, 19:39
Posty: 32
Aleksandra 1916 napisał(a):
Renato
Skany są w układzie urodzenia, małżeństwa, zgony
Ty wybrałaś skan nr 8 ale urodzeń
Tutaj właściwy skan
https://szukajwarchiwach.pl/54/729/0/6. ... Jcn80fU6RA

pozdrawiam
Aleksandra


Dziękuję bardzo :)
teraz już będę widziała , mój rosyjski jest prawie żaden ale tak mi się wydawało ze ten który znalazłam to chyba akt urodzenia.

_________________
pozdrawiam Renata
Poszukuję rodziny Ratajczyk,Szymanowski, Włodarczyk ,Kicińska lub Kicijska parafia Psary,Boleszczyn,Brudzew wsie Dąbrowa ,Smulsko, Młyniska,Marulew.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL