Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 kwi 2024, 23:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lut 2019, 22:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2018, 18:56
Posty: 41
Lokalizacja: Mosina
Od roku próbuję rozwikłać, czyje są fotografie, które kilka lat temu wpadły w moje ręce. Osoby na nich udaje mi się powoli rozpoznawać, jednak dwie (no, właściwie trzy...) uparły się i nic. Te dwa zdjęcia na 95% są związane z rodziną mojej prababci Anny Krajewskiej (żona Walentego Stachowiaka), która pochodziła z Kalej k. Śremu (była córką Józefa i Agnieszki z d. Kominek). Na 'młodszym' zdjęciu na odwrocie zapisano, że "Fotografowano w Kalejach dnia 24. lutego 1946 r. St. Krajewski". Para młoda ze 'starszego' stoi w cywilu i z dzieckiem (i z talerzem) za parą młodą z 1946r. Powtarzają się rodzice i kilka innych osób. Na tym z 46. najprawdopodobniej jest moja babcia z tyłu po lewej, ale pewności nie mam.

Może jakimś cudem ktoś z Was coś widział podobnego, skojarzy fakty lub osoby? Niestety, dotychczas nie udało mi się nawiązać kontaktu z Krajewskimi i to chyba główny problem, nie mam materiału do porównania. Nawet na MH nie mam zbyt wielu trafień z tej linii w pokoleniu rodzącym się ok. i po 1900 roku, jeśli już coś jest, to drobiazgi przy okazji Kominków.

Fot. 1 'starsze'
Obrazek

Fot. 2 'młodsze', 1946, Kaleje
Obrazek

Fot. 3 o tej fotografii nic nie wiem, brak punktu zaczepienia - ale jest kominiarz! :)
Obrazek

_________________
Aldona Talarczyk
Interesują mnie: Talarczyk/Ratajczak/Mytko/Olejnik (Puszczykowo/Rogalinek) i Nawrot/Piaseccy/Stachowiak/Krajewscy (Wyrzeka/Śrem i okolice)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2019, 21:47 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 21:04
Posty: 46
Lokalizacja: Kościan
na tym ostatnim zdjęciu typowałabym Wawrzynowskich z Wyrzeki. Za Panną Młodą stoi Genowefa i Franciszek Jurga z Wyrzeki, obok Panny Młodej za rodzicami - Stefan i Krystyna Janowicz. Spróbuję się dowiedzieć kim są młodzi, proszę jednak o cierpliwość. Zdjęcie z około 1950 roku lub później.

_________________
Janina Walczak

Poszukuję: Bartkowiak, Gron, Nadolny, Szymański, Łowicki (powiat kościański, śremski),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2019, 12:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2018, 18:56
Posty: 41
Lokalizacja: Mosina
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja podejrzewam, że trzecia od prawej, w pierwszym rzędzie od góry, to może być moja babcia, Teresa, a za nią dziadek - Kazimierz Nawrot. Moja mama twierdzi, że dziadek to nie jest, bo nie ma włosów (podobno nawet po sześćdziesiątce mu wiele nie wypadło i zbytnio nie osiwiały). Gdyby jednak moje podejrzenie było słuszne, to dziadkowie pobrali się w 1951, więc może wybrali się na wesele do sąsiadów w 1952 roku lub później i stąd ta fotografia w babci zbiorach. Będę cierpliwie czekać na dalszy ciąg :)

_________________
Aldona Talarczyk
Interesują mnie: Talarczyk/Ratajczak/Mytko/Olejnik (Puszczykowo/Rogalinek) i Nawrot/Piaseccy/Stachowiak/Krajewscy (Wyrzeka/Śrem i okolice)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL