Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sty 2019, 16:49 
Offline

Dołączył(a): 09 lut 2016, 19:45
Posty: 57
Witam Kochani,
w Herbarzu Uruskiego znalazłam taki zapis:

KIEŁBOWSKI h. ORLA. Podług Paprockiego dom starodawny i znaczny w Wielkopolsce. Mikołaj, syn Jakóba Kota, Jan, Łukasz, Paweł, Jan Komicz, Walenty, syn Bernarda, Andrzej Surowy, Feliks i Piotr, synowie Kacpra, dziedzice na Kiełbowie Wielkim, a Stefan, dziedzic na Kiełbowie-Wyrwałach, w pow. raciążskim 1578 r. (Ks. poborowe). Jan i Stani¬sław, synowie Macieja, 1615 r. (Don. Vars.). Adam i Piotr z wojew. płockiem podpisali elekcyę 1697 r. Józef, syn Jana, zapisany do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej 1805 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego

Wymienione są tu osoby - jak to rozumieć? Że w 1578 r. te osoby zamieszkiwały tą miejscowość? Czy po kolei są to wymienieni dziedzice?
Konkretnie interesuje mnie tu Jan Komicz - czy był on tylko mieszkańcem czy też dziedzicem Kiełbowa?
Spotykam go jeszcze w Stankiewicze.com "Komicz, miejscowość Kiełbowo Magna, parafia Gralewo". W żadnym innym herbarzu nie spotykam nazwiska Komicz - ani samodzielnie, ani w powiązaniu z nazwiskiem Kiełbowskim, ani tez z herbem Orla.
Nie wiem jak to rozumieć i interpretować?
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Agnieszka Komicz - Muszyńska


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL