Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 00:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 paź 2017, 03:55 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Witam, szukam informacji o moich przodkach z Januszkowa Andrzej i Katarzyna Maciejewscy , wiem, że do dziś okoliczna ludność na miejsce, gdzie był ich majątek mówi Maciejewo- proszę może ktoś ma jakieś wiadomości i może się ze mną nimi podzielić- pozdrawiam, Dorota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 10:51 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Witaj Dorotko.
Cieszę się,że będziemy mogły rozwinąć naszą liczną rodzine Maciejewskich. Resztę informacji podam na pw.
Pozdrawiam Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 12:47 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Bardzo mi miło, że będziemy współpracowały. Pozdrawiam, Dorota :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 13:29 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Dorotko-Maciejewscy to również moja rodzina.

Ojcem Andrzeja był Jan,który miał brata Marcina.Właśnie Marcin był moim 3razy pradziadkiem.Odezwij się na pv.

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 16:28 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Witaj Edytko, cieszę się, ze mamy wspólnych przodków i będziemy mogły współpracować. Pozdrawiam, Dorota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 17:02 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Mam pytanie, może wiesz czy Jan ojciec Andrzeja mieszkał w Januszkowo?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 19:09 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Na razie nie wiem nawet jakie są Twoje powiązania rodzinne z Maciejewskimi.Ja swoje określiłam na razie dość ogólnie.Do tego co napisałam powyżej mogę jedynie dodać,że zarówno Jan ,jak i Marcin,a także reszta rodzeństwa zamieszkiwali pogranicze Wielkopolski i Kujaw.

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 19:10 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Jan mieszkał w Komratowie a Andrzej poślubił Katarzynę Krozel i zamieszkali w Januszkowie.
Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2017, 20:17 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Andrzej to mój prapradziadek miał córkę Wiktorię moja prababcię, a ona miała córkę Czesławę moją babcię. Jak rozumiem Andrzej i Katarzyna kupili majątek w Januszkowie. Myślałam, że to była ojcowizna. A jednak nie, czyli korzenie są w Komratowie. Pozdrawiam, Dorota.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 04:31 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
A może to był majątek rodzinny Katarzyny i tam prowadzili swoje gospodarstwo i wychowywali dzieci między innymi Wiktorię...


Ostatnio edytowano 26 paź 2017, 05:32 przez 111, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 05:31 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Elżbietko - bardzo dziękuję za informację, bardzo mi pomogłaś - :) Pozdrawiam, Dorota.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 05:36 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Czytałam w opisie, że Maciejewscy w Komratowie pojawili się w I poł XIX w. - ciekawe skąd przybyli? Może ktoś odszukał takie informacje :) Pozdrawiam, Dorota.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 05:45 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Cytat tekst: Marek polskiezabytki.pl 2011:

1000 m niżej, w kierunku zachodnim znajduje się drugie założenie dworskie. Tu właścicielami w 2 poł. XIX w. byli Maciejewscy. Ich potomkowie zamieszkiwali dwór do 2 wojny światowej. W 1930 r. właścicielem był Władysław Maciejewski a areał majątku liczył 191 ha. Po wojnie w majątku utworzono PGR, rozwiązany ustawowo na pocz. lat 90-tych XX w. Potomkowie Maciejewskich opuścili te strony i mieszkają w Elblągu. Następnie dwór stał się budynkiem mieszkalnym i obecnie zamieszkują go trzy rodziny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 08:41 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Witaj Dorotko.
Na tym forum jest wątek "Maciejewscy"- przeczytaj proszę, z niego dowiesz się więcej o Maciejewskich. Wszystko to co napisałaś to prawda, czy Andrzej kupił ziemie w Januszkowie czy odziedziczył po teściach, tego nie wiem. Po prostu nie badam stanu majątkowego przodków. Faktem jest, że lubili ziemie i gromadzili w dużych ilościach. Podaj proszę za kogo wyszła Wiktoria i gdzie mieszkali.
Pozdrawiam Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 12:42 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2009, 20:56
Posty: 349
Witaj!

Moim przodkiem w linii prostej był Marcin Maciejewski,brat Jana.Syn Marcina Apolinary to mój prapradziadek.Miał 6 dzieci,jego córka Helena to moja prababcia.Moi Maciejewscy nie byli związani ani z Komratowem,ani z Januszkowem.Mieszkali w Kcynii,Panigrodzu i Wągrowcu.W Komratowie mieszkał Władysław,syn Jana.Czy znane są Tobie losy dzieci Andrzeja, a może wiesz coś na temat jego rodzeństwa?.Wiem też,że Apolinary miał 5 braci,ale 4 zmarło w dzieciństwie.Potomkowie Apolinarego mieszkają do dziś w Wągrowcu.

_________________
pozdrawiam
Edyta

poszukuję:
Grams,Maciejewscy,Winkler,Thielmann,Cegielscy,Ciesiółka,Głów,Twardowscy,Kurczewscy,Nowak,Dziadoszek,Brząkała,Tomkowiak,Bejma,Drażdżyńscy,Dyament


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 18:05 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Witam, bardzo dziękuję za informację o forum- Maciejewscy- sporo tam wiadomości. Tak, wiem kim były dzieci Andrzeja i Katarzyny Maciejewskich z Januszkowa. Pozdrawiam , Dorota.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 19:31 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Witaj,

Wiktoria- córka Andrzeja i Katarzyny Maciejewskich z Januszkowa wyszła za mąż za Feliksa Goca . Jako małżonkowie kupili dom i ziemię w Lubczu koło Rogowa od Niemca. Mieli dzieci: Czesławę (1913) Bożacin gmina Rogowo, Kornelię, Bolesławę, Izabelę ( Września) i Melanię( Godawy), Jana, Antoniego, Adama( Września), Mikołaja . Czesława miała troje dzieci Andrzeja, Małgorzatę i Jerzego. Andrzej miał troje dzieci Dorotę , Arkadiusza, Rafała; Jerzy miał troje dzieci: Grzegorza, Grażynę, Piotra; Małgorzata miała dwoje dzieci: Jacka, Agnieszkę. Dorota miałaa dwoje dzieci Monikę i Huberta. Pozdrawiam, Dorota.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2017, 19:38 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Andrzej i Katarzyna Maciejewscy mieszkali w Januszkowie mieli syna Jana, Stanisława, Wiktorię, Marię i chyba jeszcze kogoś. Syn Stanisław Maiejewski mieszkał w Dobrylewie. Kupił majątek od Niemca po odzyskaniu niepodległości. Dzieci Stanisława Maciejewskiego chodziły do Liceum Ogółnokształcącego w Żninie. Synowie brali udział w powstaniu warszawskim- Benedykt i Henryk- tablice wiszą na murze kościoła w Górze .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2017, 17:41 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2015, 20:32
Posty: 4
Witam
..jeśli można.. szukam materiałów, a najlepiej kontaktu z rodziną Maciejewskich z Dobrylewa (od strony Stanisławia Maciejewskiego_dziedzic Dobrylewa/Gutenwerder_okres międzywojenny).. bardzo chętnie udzielę informacji o tym co wiem, mogę przesłać wszystko co mam z tego byłego majątku_czas terazniejszy.. interesuje mnie okres miedzy wojenny_pałac w Dobrylewie, cokolwiek, dokumęty, zdjecia.. fascynujący temat jak dla mnie!
Obecnie w Dobrylewie mieszkaja Maciejewscy, ale to już nie rodzina z "Tą" przedwojenną... Proszę śmiaiło odzywać na emaila grzegorznot@wp.pl lub telefon (podam na pr). Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2017, 06:56 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2017, 15:05
Posty: 13
Witam,
podczas wakacji byłam w Dobrylewie i rozmawiałam z sołtysem miejscowości. Trochę wiadomości mam o tej rodzinie , ale zdjęć dworku nie mam, a może mam - tylko nie wiem , że jest to dwoork w Dobrylewie. Z chęcią możemy wymienić się informacjami . Pozdrawiam, Dorota :). dorota.rola@wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2017, 18:01 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2015, 20:32
Posty: 4
witam.. juz się z szanowną Panią kontaktuję emailowo :)
.. dokumenty/zdjecia/cokolwiek.. interesuje mnie "czas" Stanisława Maciejewskiego ostatniego dziedzica Dobrylewa i kontakt z Jego potomkami.. bo tylko Oni moga mi dopełnic kronikę Dobrylewa np. zdjecie Pałacu z Dobrylewa..

Pozdrawiam
Grzegorz "z Dobrylewa"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL