Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 17 paź 2019, 22:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2019, 11:20 

^^ Proszę się odezwać do mnie na maila. Adres jest trzy posty wyżej ;)

Dzień Dobry. Nazywam się Szymon Kowalski i poszukuje informacji o rodzinie Kowalski pochodzących z okolicy Witkowa i Powidza (przełom XIX i XX wieku), oraz rodziny Janków z Żydowa/Kosowa koło Gniezna (rodzice Andrzej Janka i Konstancja Dziel :)

PostNapisane: 21 wrz 2019, 13:44 

Kowalski napisał(a):
^^ Proszę się odezwać do mnie na maila. Adres jest trzy posty wyżej ;)

Kowalski, jak zapewne zauważyłeś, na Forum panuje miły zwyczaj, a poza tym jest to regulaminowy obowiązek podpisywania swoich postów.
Stosuje się do tego większość Forumowiczów, stosowanie (jak wyżej) bezosobowej formy jest co najmniej ...

Podpis można ustawić na stałe w profilu użytkownika.
Na pewno będziesz wówczas milej i życzliwiej postrzegany. :wink:

PostNapisane: 21 wrz 2019, 19:24 

Witam.

Czy jest ktoś z Torzymia lub okolic.

TORZYM
woj. lubuskie

Poszukuje grobu LUDWIKI i HIERONIMA SMĘTEK

Czy była by możliwość aby ktoś zrobił zdjęcie i mi przesłał.

Na privie podam e-maila.

Ostatnio edytowano 03 paź 2019, 18:45 przez jaras2019, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 22 wrz 2019, 21:46 

Mam uprzejmą prośbę do mieszkańców Szczecina i okolic lub bywających w tamtejszych nekropoliach o pomoc, polegającą na wykonaniu zdjęcia grobu na Cmentarzu Centralnym. Dokładną lokalizację grobu znam z wyszukiwarki grobów.

Chętnych Państwa, gotowych poświęcić odrobinę swojego czasu proszę o kontakt poprzez wiadomość prywatną na forum.

Dziękuję!

Bładyko: Zbąszyń, Lebiedziewo /Mołodeczno/, Dzierwiele /Wojstom/

PostNapisane: 07 paź 2019, 13:19 

Dzień Dobry. Ponawiam prośbę o pomoc w zlokalizowaniu grobu mojego wuja w Złotowie koło Piły, a także mojej ciotki w Szamotułach :)

Dzień Dobry. Nazywam się Szymon Kowalski i poszukuje informacji o rodzinie Kowalski pochodzących z okolicy Witkowa i Powidza (przełom XIX i XX wieku), oraz rodziny Janków z Żydowa/Kosowa koło Gniezna (rodzice Andrzej Janka i Konstancja Dziel :)

PostNapisane: 07 paź 2019, 16:56 

Kowalski napisał(a):
Dzień Dobry. Ponawiam prośbę o pomoc w zlokalizowaniu grobu [..] mojej ciotki w Szamotułach :)

Poproszę o więcej danych - to mój macierzysty cmentarz.

PostNapisane: 08 paź 2019, 10:03 

Można najpierw spróbować tak:

https://szamotuly.grobonet.com/grobonet/start.php

Pozdrawiam, Wojciech

PostNapisane: 09 paź 2019, 11:37 

wojciech musiał napisał(a):

No właśnie mam pewien problem z tą wyszukiwarką... Zdaję się że mamy teraz do czynienia z nowszą wersją. We wcześniejszej bez problemu mogłem znaleźć grób sióstr mojej dalekiej cioci: Joanny i Leokadii Wojczyńskiej. Teraz gdy próbuje je wyszukać nie wyskakuje żaden wynik... Czy oznacza to że grób został zlikwidowany? Na szczęście na tym cmentarzu jest jeszcze grób ich brata, Mieczysława Wojczyńskiego https://szamotuly.grobonet.com/grobonet ... =0&cinki=1. Bardzo proszę o kontakt mailowy w celu przekazania pewnej wiadomości ;) kowalski.szymek@gmail.com

PostNapisane: 11 paź 2019, 12:21 

Witajcie,
czy jest wśród Was ktoś kto posiada zdjęcia grobowca Leporowskich z zabytkowej alei z cmentarza w Środzie Wlkp.?
Interesują mnie dane dotyczące osób pochowanych w grobowcu.
Pozdrawiam serdecznie

PostNapisane: 11 paź 2019, 12:47 

Jest grobowiec Leporowskich, niestety tablica z nazwiskiem spadła. Za sprawą ŚTK grobowiec naprawiono.
Na tablicy wymieniono nazwisko rodziny, nie ma wyszczególnionych osób, które w grobowcu spoczywają.
Kogo szukasz z rodziny Leporowskich, mam kilka drzew starych średzkich rodów.

Obrazek

Zdjęcie wykonałam 02 listopada 2015 r.

PostNapisane: 11 paź 2019, 19:43 

Ponawiam zapytanie.

Czy jest ktoś z Torzymia lub okolic.

TORZYM woj. lubuskie

Poszukuje grobu LUDWIKI i HIERONIMA SMĘTEK

Czy była by możliwość aby ktoś zrobił zdjęcie i mi przesłał.

Na privie podam e-maila.

PostNapisane: 12 paź 2019, 07:21 

Wg "Grobonet" na cmentarzu w Torzymiu nie ma grobów Ludwiki i Hieronima Smętek

WOjtek

PostNapisane: 12 paź 2019, 12:26 

DankaW napisał(a):
Jest grobowiec Leporowskich, niestety tablica z nazwiskiem spadła. Za sprawą ŚTK grobowiec naprawiono.
Na tablicy wymieniono nazwisko rodziny, nie ma wyszczególnionych osób, które w grobowcu spoczywają.
Kogo szukasz z rodziny Leporowskich, mam kilka drzew starych średzkich rodów.
Obrazek

Zdjęcie wykonałam 02 listopada 2015 r.

Dziękuję za zdjęcie.
W Buku pochowane są następujące osoby:
Aniela Leporowski z domu Lorencka: urodzona w 1931 r. w Poniecu, wdowa po Józefie Leporowskim; oraz ich synowie: Wincenty i Teodor, a także ich potomkowie. Aniela wraz z synami przeniosła się że Środy po śmierci męża.
Józef był synem Kazimierza i Elżbiety Siwińskiej. Zmarł w 1882 r. w Środzie.
Czy ta gałąź Leporowskich jest Pani znana?

Pozdrawiam
Michał

PostNapisane: 12 paź 2019, 14:19 

Tanzanit napisał(a):
Dziękuję za zdjęcie. W Buku pochowane są następujące osoby:
Aniela Leporowski z domu Lorencka: urodzona w 1931 r. w Poniecu, wdowa po Józefie Leporowskim; oraz ich synowie: Wincenty i Teodor, a także ich potomkowie. Aniela wraz z synami przeniosła się że Środy po śmierci męża.
Czy ta gałąź Leporowskich jest Pani znana? Pozdrawiam Michał

Nie wiem czy informacje z tablic spełnią Twoje oczekiwania, ale ja na dziś - tyle mam.
Żoną Kazimierza była wg aktu ślubu Elżbieta Siwińska, której przodkowie nosili nazwisko Cywiński.

Obrazek

Jeśli chodzi o Józefa, to chyba się pomyliłeś w dacie ur. jego żony Anieli z Loręckich.
Czy opuściła Środę - tego nie wiem, ponieważ nie zachowały się żadne księgi ludności z tego miasta.

Obrazek

PostNapisane: 12 paź 2019, 16:27 

wojciech napisał(a):
Wg "Grobonet" na cmentarzu w Torzymiu nie ma grobów Ludwiki i Hieronima Smętek

WOjtek

Niestety "Grobonet" nie jest kompletnym spisem, najbardziej interesowałoby mnie jakby był tam ktoś przejazdem lub jest z okolic i osobiscie by sprawdził na cmentarzu w Torzymiu.

PostNapisane: 12 paź 2019, 21:32 

DankaW napisał(a):
Tanzanit napisał(a):
Dziękuję za zdjęcie. W Buku pochowane są następujące osoby:
Czy ta gałąź Leporowskich jest Pani znana? Pozdrawiam Michał

Nie wiem czy informacje z tablic spełnią Twoje oczekiwania, ale ja na dziś - tyle mam.
Żoną Kazimierza była wg aktu ślubu Elżbieta Siwińska, której przodkowie nosili nazwisko Cywiński.

Obrazek

Jeśli chodzi o Józefa, to chyba się pomyliłeś w dacie ur. jego żony Anieli z Loręckich.
Czy opuściła Środę - tego nie wiem, ponieważ nie zachowały się żadne księgi ludności z tego miasta.

Obrazek

Dziękuję. Oto garść informacji ode mnie.
Na nieistniejącym już dzisiaj nagrobku Leporowskich w Buku widniały następujące daty:
Aniela Leporowska z Lorenckich: ur. 29.09.1831 w Poniecu, zm. 28.05.1929 w Buku w wielu 98 lat. Teodor był nauczycielem. Prawdopodobnie nie założył rodziny.
Wincenty Leporowski był mistrzem ślusarskim i radnym miasta Buku. Miał dwie żony: Walentynę Bręborowicz z Terespotockiego, z którą miał dwie córki: Józefę i Teodorę oraz: Stanisławę Wieczorowską pv. Dynkowską (Buk 3.02.1904), z którą miał syna Mariana i zmarłą w dzieciństwie córkę Melanię Sylwestrę. Zmarł 15.11.1929 w Buku. Stanisława ur. 30.03.1868 w Buku, zmarła 9.01.1943 W Buku.
Marian Leporowski był kupcem i handlarzem koni oraz współzałozycielem Chrześcijańskiej Kasy Oszczednosciowej w Buku ożenił się w 1936 r. z Marianną Tomaszewską z Konarzewa. Zmarł 17.11.1939 r. Marianna pozostała niezamężną wdową zmarła 8.12.2012 r. Mieli syna Stanisława.
Czy wczesniejsze pokolenia równiez posiadają dokladne daty narodzin i ślubów oraz zgonow czy tylko daty rocznikowe?
W razie pytań proszę o kontakt.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1