Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 04 maja 2024, 07:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 maja 2012, 16:43 
Offline

Dołączył(a): 15 maja 2012, 10:25
Posty: 14
Lokalizacja: Deutschland
Hallo in der Runde,
ich habe eine Frage an Sprachgewandte. In meinen Unterlagen (Sippenkundlicher Fragebogen 1940, Wolhynien, Sarny) habe ich den Hinweis auf "Byszanice" als Ort der Hochzeit im Jahr 1911 gefunden. Nun habe ich in dieser oder ähnlicher Schreibweise auf Landkarten und in Ortsverzeichnissen diesen Namen nicht wieder gefunden. Welche polnischen Schreibweisen könnten möglich sein, wenn man bei "Byszanice" von einer phonetischen Umschreibung ausgeht?
Hätte gern ein Scan mit dem Ausschnitt hier eingefügt, finde jetzt aber nicht den Weg!
Gruß Klaus

Tłum. / Übers.

Witam wszystkich,
mam pytanie dla osób elokwentnych. W moich dokumentach (formularz genealogiczny z 1940r., Wołyń, Sarny) znalazłem informacje o miejscowości "Byszanice" jako miejscowości w której w 1911r. odbył się ślub. Nie znalazłem jednak tej nazwy w tej lub podobnej pisowni na żadnej mapie i w spisach miejscowości. Jakie formy polskiej pisowni są możliwe, jeżeli założyć, że nazwa "Byszanice" została fonetycznie transkrybowana?
Chętnie wstawiłbym tutaj skan z fragmentem, ale nie wiem jak!
Pozdrawiam Klaus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2012, 20:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Hallo Klaus,
ich lade meine Fotos zuerst immer bei einem Free-Webalbum hoch und füge den Link direkt in einen Thread ein. Es besteht aber natürlich auch die Möglichkeit im Menü mit Hilfe des Befehls "[img]Link-Adresse[/img]" das Bild zu verknüpfen.
Anders geht es nicht, denn die Kapazitäten des Servers sind zu klein und man muss immer eine externe Quelle angeben.

Beispiel:

Obrazek

oder

https://picasaweb.google.com/lh/photo/K ... directlink

_________________
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL